MirkaT
17.02.08,12:32
Dobrý deň, máte niekto skúsenosti (pozitívne či negatívne) s finančnými poradcami z OVB a finančnými poradcami vôbec? Viem, že finančné poradenstvo dnes ponúkajú aj banky, ale nedávno mi poskytla známa možnosť poradenstva cez OVB. Chcela odo mňa prefotiť všetky zmluvy našej domácnosti, ktoré sa týkajú financií, poistenia domácnosti a členov rodiny, úverov, teda celý finančný tok. Dali sme jej to, ale mám obavy, či to nejakým spôsobom nemôže byť zneužité. Predsa sú tam naše osobné údaje a pod. Na základe týchto podkladov nám má vypracovať analýzu našej domácnosti ako finančne hospodárime, kde by sa dalo ešte ušetriť a kde peniaze lepšie zúročiť. Tento týždeň s ňou budem mať stretnutie tak som zvedavá, čo nám povie, ale stále som na vážkach, aby sa z toho nevykľulo niečo iné.
Johanka
17.02.08,12:03
chlap
17.02.08,12:11
S najväčšou pravdepodobnosťou to nezneužije (na záver poviem, na čo si máš dať pozor) ale je vysoko pravdepodobné, že Vaše ďalšie sedenie bude asi takéto:

- vysvetlí ti, že Vaša domácnosť hospodári celkom dobre ALE určite ti povie, že by mohla ešte lepšie
- ukáže ti minimálne 3 poistné zmluvy, ktoré sú podľa jej názoru pre Vašu rodinu nevýhodné a vysvetlí ti, by ste ich mali ukončiť a uzavrieť nové 3 poistky by boli "pre Vás lepšie" a ponúkne ti, že peniaze, ktoré takto mesačne ušetríte by ste mohli investovať do podielových fondov alebo do niečoho iného, pričom ti ukáže maximalistický variant Vašich budúcich výnosov (ktoré sa však v reáli nikdy nenaplnia)
- a keďže ty si to zrátať nevieš, tak s najväčšou pravdepodobnosťou sa ti to bude zdať super výhodné

Ale pozor ! Vačšina poradcov OVB ponúka nie tie produkty, ktoré sú najvýhodnejšie pre klienta, ale tie produkty, za ktoré majú najvyššie provízie. Pretože OVB poradcovia síce radia zadarmo ale platení sú z provízií za predaj produktov - a aj oni sú iba ľudia, ktorí chcú zarobiť.

A na záver upozornenie - daj si pozor, aby si sa koncom roku nedozvedela, že si ty a aj celá tvoja rodina, zmenila zdravotnú poisťovňu.
Johanka
17.02.08,12:14
... pri bezhlavom rušení pôvodných poistných zmlúv s vidinou uzatvorenia lepšej, výhodnejšie si treba uvedomiť, že odkupná hodnota je minimálna .
ajobs
17.02.08,12:23
... že odkupná hodnota je minimálna .

.... a to najmä v prvých rokoch existencie poistných zmlúv....
layla
17.02.08,12:28
Zoltán Kovács
17.02.08,12:43
... pri bezhlavom rušení pôvodných poistných zmlúv s vidinou uzatvorenia lepšej, výhodnejšie si treba uvedomiť, že odkupná hodnota je minimálna .

A nehovoriac o tom, ak tie poistné zmluvy sa uplatňovali ako odpočitateľná položka, samozrejme ak splňali podmienky, tak pri zrušení treba dodaniť uplatnené odpočítanie.
beba13
17.02.08,12:57
Tiež som mala tú česť stretnúť sa finančnou poradkyňou a poradila mi ktore poistenie vyhovuje mne, a ktore manželovi a sme poistení každý v inej poistovni, pretože niektoré poistovne nemajú rovnaké podmienky pre ženu aj muža. a dalej mi odporúčala aby som sa nedala nachytať na telefonicke pripoistenia pretože tým sa poistenie navyšuje, ale nebude pri ukončení poistnej doby vyplatené. A aspon jedenkrát ročne mi volajú z poistovne a ponúkaju skvelé poistenie ale s tým že sa musím rozhodnúť napr. do 3 dní, že už nebude taká možnosť inokedy.Takže ti budem ťažko radiť rozhodnúť sa musíš sama.
pivko
18.02.08,05:49
Braňo
18.02.08,06:01
Ale pozor ! Vačšina poradcov OVB ponúka nie tie produkty, ktoré sú najvýhodnejšie pre klienta, ale tie produkty, za ktoré majú najvyššie provízie. Pretože OVB poradcovia síce radia zadarmo ale platení sú z provízií za predaj produktov - a aj oni sú iba ľudia, ktorí chcú zarobiť.

A na záver upozornenie - daj si pozor, aby si sa koncom roku nedozvedela, že si ty a aj celá tvoja rodina, zmenila zdravotnú poisťovňu.[/quote]

Systém provízií platí aj pre ostatné spoločnosti na trhu - napríklad aj PartnersGroup. Nepáči sa mi napríklad to, že rovnakí poradcovia, ktorí vyslovene vystríhali pred poisťovňou AEGON pokiaľ pracovali pre OVB, teraz ju veselo ponúkajú cez Partners Group. Súhlasím však s tým, že niektoré produkty môžu zlepšiť cash flow rodiny, netreba sa však unáhliť a siahnuť hneď po prvom riešení, ale porovnať si ponuky viacerých poisťovní, bánk. Verte mi, že veľmi znervóznejú, keď prídete s rovnakou alebo lepšou ponukou od konkurencie, ktorú nemajú ako zmluvného partnera.
leonq
18.02.08,07:19
podla mojho nazoru su poradcovia a poradcovia
tych dobrych je ako safranu a urcite pri volbe poradcu by som dal na referencie
poslednu hypoteku som vybavoval cez poradcu.bol som spojony dokonca som ani nebol v banke a uver som dostal, dokonca bankar prisiel za mnou aj so zmluvami.vsetko prebehlo rychlo a dobre uver bol schvaleny do par dni a peniaze uz boi aj vyplatene majitelovi nehnutelnosti
mam ekonomicke vzdelanie a viem posudit co je pre mna vyhodne, ale jednoducho nemam cas chodit a vybavovat, preto som to zveril poradcovi
dobry poradca poradi co je dobre pre klienta a nie z kratkodobeho pohladu pre poradcu.
financny poradca nepredava len poistky, ale radi ako investovat peniaze!!!
na poistku nepotrebujem poradcu, tu uzavriem po telefone za 20 minut...
dilnak
19.02.08,17:31
hovoria si poradcovia, ale sú to len poistováci. Tlačia človeka do poistných zmlúv , ktoré ani nepotrebujete. Nečudujte sa im, majú z každej podpísanej zmluvy peniaze. dá sa povedať že Váš jednoročí vklad. Tiež som si myslel že mi hlavne pomože ohladom rozumného investovania, ale ozaj to boli iba poistky. Takže ak počujem toto oslovenie otvára sa mi vo vrecku nožík.
duves
20.02.08,06:19
Svojho casu som robil aj priamo predajcu hypotek na pobocke. Mal som raz jednu klientku, menezerku jedneho nasho .... spevaka. Kedze dievca bolo slobodne, banka mala poziadavku na uzatvorenie životnej poistky. Stacila taka rizikova, pre pripad smrti. Moju ponuku od kooperujucej poistovne neprijala. Prisla az po dlhsej dobe, klientka bola dost zaneprazdnena. Ukazuje mi poistku co si uzatvorila cez maklera. Pozeram na parametre, vravim jej: "nevravela ste, že potrebujete kapitalovu ž.poistku?"
Ona: http://forum.annwin.sk/richedit/smileys/Shocked/1.gif "ako?"
Ja: "Ved ste zaplatila za kapitalovu ž.poistku, 29 tisic rocne. U nas by vas poistenie stalo zlomok, mozno 2 ci 3 tisicky rocne."
Ona: "Ja ich roztrhnem! Predali mi to, co som vobec nepotrebovala"
Este dodavam, ze klientka si poistku zrusila, avsak nestihla to v termine do 1 mesiaca. Prisla o 29 tisic.
Boli za tym predajcovia OVB.
ZuzanaP
20.02.08,07:23
Tiež sme mali česť s jednou pani, neviem, či bola poisťováčka, či poradkyňa, ale vytiahla z drahého veci (ktoré jej podľa mňa nemusel hovoriť, ale neskúsený!), napr. životnú poistku, havarijnú, PZP, vraj mu ponúkne čosi výhodnejšie. Vyvolávala mu, ťahala ho na stretká a podobne. Potom šla na operáciu, vraj sa o mesiac ozve. Je to skoro rok a do dnešného dňa sa neozvala.

Ja mám pocit, že si len zistila našu fin. situáciu a keď zistila, že z nás asi veľa mať nebude, tak zdupkala.

Keď sme potrebovali poistenie domácnosti, tak nám poslala lajstrá z poisťovne, také všeobecné a zvýrazňovačom nám označila dôležité veci. Keď som to uvidela, šlo to do koša a poistenie domácnosti som obstarala sama. Drahý sa nad tým dnes len usmieva a zistil, že jej pekne naletel....:D
Magda14
20.02.08,11:45
Po niekolkorocnej skusenosti z prace v bankovnictve ti mozem Mirka poradit, aby si pri takomto systeme financneho poradenstva a predaja davala hlavne pozor na tzv."terennych" poradcov. Je to jedno, ci su z OVB, alebo inych spolocnosti. Stretla som vo svojej praxi vela sklamanych klientov. Obchod sa uzatvori, predajca dostane proviziu a ked je treba robit nasledny neplateny servis atd., mnohokrat sa na poradcu neda nakontaktovat. Samozrejme si vazim tych poctivych a cestnych, ktorym ide o klienta. To sa vzdy oplati, lebo aj po 8-mich rokoch ma moji klienti volaju, ked chcu radu. Pri najblizsom sedeni a podpisovani obchodu si pytaj od poradcu kontakty aj na jeho nadriadeneho a pripadne na centralu, alebo prislusnu pobocku firmy. Ja takymto systemom poistiek a sporeni nefandim.
Na nepoctiveho poradcu doplatil aj moj 18-rocny syn, ktory podpisal zmluvu do II.piliera doch.sporenia v nevedomosti u svojho spoluziaka v skole. Zaplatil mu za to 200,-Sk a poradca, ktory mal takychto dohadzovacov obchodu dostal tucnu proviziu. Podvod, nepomohol ani podnet do NBS, odpovedali a uz druhy rok sa nic nedeje. Ma smolu.
Tak rozmyslam, kto ma zelenu v nasej spolocnosti?!
Vela spravnych rozhodnuti, ale aj opatrnosti. Pekny den :)
norikas
08.03.08,05:58
Cele poradenstvo sa zaklada predovsetkym na vzajomnej dovere.Ak nedoverujete,nedavajte si ziadne udaje nikomu.Ani banke,ani poistovni.Skuste sa zamysliet,ako su chranene vase osobne udaje.Kazdy poradca,ktory ma licenciu je pod dohladom NBS.Pokial sa dokaze,ze vase udaje zneuzil,je postihnutelny.Zamyslam sa nad tym,ako doverujete svojej znamej,ked ju teraz tak podozrievate?Drzim vam palce k spravnemu rozhodovaniu.
cowboyka
22.03.08,07:27
Dobrý deň, máte niekto skúsenosti (pozitívne či negatívne) s finančnými poradcami z OVB a finančnými poradcami vôbec? Viem, že finančné poradenstvo dnes ponúkajú aj banky, ale nedávno mi poskytla známa možnosť poradenstva cez OVB. Chcela odo mňa prefotiť všetky zmluvy našej domácnosti, ktoré sa týkajú financií, poistenia domácnosti a členov rodiny, úverov, teda celý finančný tok. Dali sme jej to, ale mám obavy, či to nejakým spôsobom nemôže byť zneužité. Predsa sú tam naše osobné údaje a pod. Na základe týchto podkladov nám má vypracovať analýzu našej domácnosti ako finančne hospodárime, kde by sa dalo ešte ušetriť a kde peniaze lepšie zúročiť. Tento týždeň s ňou budem mať stretnutie tak som zvedavá, čo nám povie, ale stále som na vážkach, aby sa z toho nevykľulo niečo iné.
sú to pochybné firmy - najprv pomôžu, potom ti vedia riadne zmanipulovať život.
lbubo
02.05.08,14:27
Myslim ak niekto nevie co mate uzatvorene tazko sa radi.vid predajca, teta v nejakej tej institucii.Poradca prehliadne zmluvy a mal by aj kvalitne poradit.Inak dlho nevydrzi a bez dobreho mena je mu to k nicomu-nemyslite?To prehliadanie zmluv je asi aby som neplatil nieco aj 2 krat.vzdy chcem nieco nove , ine, lepsie.;)
eskaa
02.05.08,19:16
my nemame dobru skusenost s poradcami v ovb.. jednemu takemu sme naleteli.. teraz ked si na to spominam, tak to bolo akoze nam robi poradenstvo, ale v skutocnosti mu islo len o to, aby sme cez neho pouzatvarali kopu poistiek.. neskor som sa do toho trochu zavrtala a prisla som na to, ze vlastne tie poistky su dost nevyhodne.. bohuzial sa uz nedalo nic robit, takze jednu som zrusila a druhu zredukovala o 25%, nic ine sa s tym nedalo robit.. aj tak som prisla o dost penazi..

teraz sa obraciam na jedneho poradcu kt. robi pre Finco a je to uplne ine kafe.. radi mi vo vsetkom co sa tyka financii.. hypotekarne uvery, podielove fondy atd..

daj si pozor, aby si nepouzatvarala kopu nevyhodnych poistiek a kym nieco podpises, tak si to poriadne prestuduj..
slavatka
04.05.08,09:13
Nie je poradca ako poradca. To je hlavne kriterium spokojnosti. Neporadila som, viem, ale poznam vela ludi, ktorym takyto ludia velmi pomohli. Neboli to vsak len neduchaplne poistky, ale aj investicie, uvery. Ide o to, aby vas poradca robil tzv. servis. To je, ze sa bude o vas starat stale a jeho praca nekonci podpisanim zmluv. Inac, bez vydokladovania vsetkych uzatvorenych zmluv a zavazkov tazko moze posudit vasu financnu situaciu a poradit. Jednoducho, dovera musi fungovat, bez nej sa nevyriesi nic. Celkovo, je to dost osemetna situacia, malokto rad poukazuje na svoj financny status ci uz ma alebo nema. Neradi rozpravame o peniazoch, ale ak potrebujeme pomoct ohladom financii, musime sa otvorit. Oni su viazani mlcanlivostou, je to ako u lekara. Moze to byt znamy vasej kamaratky a tak mu nepoviete, ze mate take a onake problemy? Musite, inac vas nevylieci. Takze tak to je. Co sa tyka provizii, tak aj bankovi makleri maju z toho prasule a tym padom vam nikto nezaruci, ze vas pekne "neskasnu". Kazdy sprostredkovatel ma z toho prachy a to je jedno, ci je priamo zamestnanec banky alebo sprostredkovatel financnej skupiny. Produkty mozu ponuknut ovela vyhodnejsie, pretoze ich spolocnost ma urcite zmluvy s bankovymi instituciami a urcite produkty maju vyhodnejsie pre klienta a menej pre sprostredkovatela, tzn. ze vy usetrite a sprostredkovatel ma nizsiu proviziu.
duves
05.05.08,05:53
Produkty mozu ponuknut ovela vyhodnejsie, pretoze ich spolocnost ma urcite zmluvy s bankovymi instituciami a urcite produkty maju vyhodnejsie pre klienta a menej pre sprostredkovatela, tzn. ze vy usetrite a sprostredkovatel ma nizsiu proviziu.
Robia vsetko, uvery, poistky, fondy. A uplne bombove je, ak to robi niekto, kto včera ešte predaval v bufete hotdogy, alebo kvetiny. Financny trh sa iba pomaly zlepsuje a potrva roky, ked v tej branži maklerov zostanu iba skutoční odborníci.
icemonika
05.05.08,06:30
ja som v OVB pracovala asi 3 mesiace. bola to fajn skusenost, vela som sa o financovani naucila. nemala som pocit, ze ti ludia chceli vytazit co najviac pre seba, skor naopak dokazali urcit podla veku, zamestnania, pohlavia tu najvhodnejsiu poistku pre cloveka. Ale dozvedela som sa ze na Slovensku je viac regionalnych riaditelov, takze mozem hovorit len o tyme z Kosic a Presova.
Ak by som ja chcela investovat peniaze (teraz totiz este ziadne nemam) asi by som sa ozvala niekomu z OVB
slavatka
05.05.08,07:06
Robia vsetko, uvery, poistky, fondy. A uplne bombove je, ak to robi niekto, kto včera ešte predaval v bufete hotdogy, alebo kvetiny. Financny trh sa iba pomaly zlepsuje a potrva roky, ked v tej branži maklerov zostanu iba skutoční odborníci.

To je pravda, preto nie je poradca ako poradca;)
Marecek88
05.05.08,11:09
Moje osobne skusenosti s poradkynou s OVB su ... nemozem sa stazovat naozaj mi pomohla a snazila sa prisposobit poistky a vsetko mojim potrebam... takze nemam ani najmensi dovod sa stazovat :-) plus maaj na to vzdelanie. asi som natrafil na dobru poradkynu
Sydney26
21.07.08,12:07
kolko ludi tolko nazorov, ludia maju negativne skusenosti aj pozitivne, su poradcovia co sa snazia na ludoch zarobit su aj taky co sa im snazia pomoct a poskytuju naozaj velmi kvalifikovane poradenstvo. Ja som za poradcov z OVB, mam s nimi dobru skusenost. Mimichodom niekto tu spominal Finco ( povodom je to odtrhnuta skupina ludi povodne z OVB ) .. cize porovnavat ze OVB zly Finco dobry mi pride zvlastne. Skor je to o tom ze poradcovia su aj dobry aj zly. Bohuzial "lajk" nevie na koho prave narazi. Prajem Ti aby ten Tvoj poradca bol ten spravny ;)
poldo
09.08.08,07:10
V žiadnom prípade nemôžem súhlasiť s Braňom a jeho podomnymi, ktorí možno sami niekde pracujú ako fin. poradcovia a chcejú si touto formou prilákať ľudí k sebe. Ja môžem, veľmi chváliť OVB poradcov, znížili mi ZPP o 50 %, ako som platil doteraz za tých istých podmienok, prepoistili mi osobné poistky, poistky pre domácnosť, vybavili mi šuflíkový úver. Odporúčam im na 100 % dôverovať, a to že chcejú si dať odfotiť zmluvy a iné veci od Vás pýtajú, nebudte smiešny ved sa pozrite čo chce od Vás banka, ako Vás preháňa a aj tak nič nevybavíte, lebo Vám nakoniec ôver nedajô alebo hypotéku.
Pozrite sa vyskúšajte ich pomoc a až potom ich hodnotte a nie dopredu ich odpisujte keď ste neskúsili na vlastnej koži ako suverénne a hlavne rýchlo pracujú a Vám ušetria čas.
Vrele doporučujem
s pozdravom :)
duves
09.08.08,19:11
V žiadnom prípade nemôžem súhlasiť s Braňom a jeho podomnymi, ktorí možno sami niekde pracujú ako fin. poradcovia a chcejú si touto formou prilákať ľudí k sebe. Ja môžem, veľmi chváliť OVB poradcov, znížili mi ZPP o 50 %, ako som platil doteraz za tých istých podmienok, prepoistili mi osobné poistky, poistky pre domácnosť, vybavili mi šuflíkový úver. Odporúčam im na 100 % dôverovať, a to že chcejú si dať odfotiť zmluvy a iné veci od Vás pýtajú, nebudte smiešny ved sa pozrite čo chce od Vás banka, ako Vás preháňa a aj tak nič nevybavíte, lebo Vám nakoniec ôver nedajô alebo hypotéku.

A OVB poskytuju úvery? Lebo doteraz som bol v tom, že pracuju ako externisti pre rozne banky.
Do pr....le s nimi! Ziadnemu externistovi nezalezi, ci poskytnuty uver bude, či nebude splacany. To zostava na krku banke a poradcovi OVB provizia.
betka
09.08.08,19:33
Ale som našla super témičku.
Tiež som mala skúsenosť aj pár sedení, v období, keď OVB iba začínala 9 rokov (keby som bola šikovnejšia a mala by som odvahu na vnucovanie sa ľuďom), bola by som za horami za dolami :D:D:D

Akú majú stratégiu. Naženú ľudí na sedenie a vymývajú mozgy........veď vieme. Prišli sme kadejaký ľudia, či už vzdelaní, či nevzdelaní. Každý sme nejakí. ako nás učili, keď pôjdete ponúkať produkty a máte horšie auto, radšej chodte pešo, ak máte auto, kt. robí image, dajte vedieť na čom ste prišli :eek:. O to nejde , ale mala som tú česť, (teraz ich posielam do pr...), najviac na nich doplatia neznalí.

Ja som bola taký rypák, (čerstvo zo školy, nadupaná teoriami z ekon, účta a manag., čo boloo viac treba), tak som si zgustla, :D
Začali predstavovať svoju firmu, aké má aktíva, čo tvorí obrat. Pýtam sa: "Prosím Vás a čo sú to tie aktíva, z čoho pozostávajú." :D:D. Začal rozprávať od veci (ani páru ani slychu čo sú to aktíva). Znovu som sa spýtala, človek strapnel. Začal vymývať znova ostatným mozgy. A naše finančné ukazovatele spoločnosti.... Ja zase drzá: A ktoré, aké dosahujú výsledky." CHlap by ma najradšej prefackal.

Nemám rada, keď drístajú a idú na niekt. ľudí takýmito frajerinkami, kt. nemajú ani páru, čo znamenajú. (môj "nadriadený" bol vyučený tuším automechanik, keby mi hovoril, čo obsahuje prevodovka aký klin. remeň mám použiť, že najlepší je zo zlata, tak mu to zožerem aj s navyjákom).

Keby nás neučili iba jeden, dva produkty, kt. sú finančne dôležité len pre spoločnosť a svojim spôsobom i pyramídu odmeňovania, tak nič nepoviem. To lacné a výhodné nás fakt nenaučili.

A keby ste vedeli aký boli prešťastní, keď som od tiaľ vypadla a viac neprišla :D:D:D:D:D:D:D:D:D
endrju
09.08.08,20:47
...znížili mi ZPP o 50 %, ..., vybavili mi šuflíkový úver. Odporúčam im na 100 % dôverovať, ...
Vrele doporučujem ...
:rolleyes: Budem asi označený za ignoranta, ale netuším, čo to je ZPP alebo "šuflíkový úver". :confused:

A k tomu "vrelému doporučeniu": slovenské príslovie hovorí, že žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa uvarí.
Asi som už pristarý na to, aby som niekomu dôveroval na 100% iba preto, že na mňa dokázal urobiť "dojem" rýchlym vybavením niečoho, z čoho dotyčnému vyplácajú províziu.

Poradcovia z OVB Ti už aj konkrétne pomohli pri vybavovaní plnenia za nejakú poistnú udalosť pokrytú tými zmluvami? Nepodelíš sa s nami so svojimi pozitívnymi skúsenosťami zo spoznávania tejto stránky ich činnosti? Alebo sa firma OVB zaoberá iba prvotným vybavovaním zmlúv (čítaj "preťahovaním medových motúzov popod fúzy potenciálnych klientov" = naháňaním predovšetkým vlastného zisku z provízií za dojednané zmluvy)?

Myslím si, že iba pozitívna skúsenosť s komplexne zabezpečenými službami (nielen vybavenie poistnej zmluvy, ale aj vysporiadanie záväzkov poisťovne v prípade poistnej udalosti) je tým, čo môže prelomiť bariéru nedôverčivosti mnohých ľudí poučených vlastnou skúsenosťou, že nie je všetko zlato, čo sa blyští.
JMlienka1
14.08.08,17:37
Andrej, od roku 1989 podnikám. Pomáham ľuďom ušetriť peniaze, kde sa len dá. Niekedy je tá moja snaha možno väčšia ako ich. Finančné poradenstvo nie je len o zmluvách. Veľa ľudí má zlé finančné návyky, zle rozdelený domáci rozpočet. Sú zadĺžení, naháňajú ich exekútori. Zameriavajú sa len na spotrebu, pri úveroch riskujú. Podstatou práce fin.poradcu je usmerniť ich, navrhnúť riešenie, ktoré ich vytiahne z problému.Pomôcť mu vydržať v tom, pre čo sa rozhodol...je mi ľúto keď sa naša práca dehonestuje laikmi. Práca s ľuďmi je ťažká, ale zaujímavá. Lienka
lbubo
17.09.08,14:02
zalezi na koho natrafis.ci na cloveka, ktory to robi hlavne pre seba a svoje vrecko, alebo na cloveka ktory to robi
1. pre klienta
2.aj pre svoje vrecko
, lebo ak by to nerobil ako som napisal po1. 2. tak ryyyychlo skonciii.
OVB je o mene jednotlivca!
dobre meno leti ako vietor, ale to zle mnohokrat ryyychlejsie a je po poradcovi.
cize pokial v OVB niekto os..re klientov---SKONCIL! skor , alebo neskor!
ak ma dobre meno ten sa vola financny poradca!
Eduardd
17.09.08,17:26
Asi po 10 telefonáte od finančného poradcu som sa dohodol na stretnutí, skôr zo zaujímavosti. Z 90% som mal predstavu o čo pôjde. Vidno na nich, že majú za sebou školenia a dokážu človeka presvedčiť o svojej pravde. Myslím si, že vedia poradiť, ale v prvom rade vedia, čo robia pre seba. Dá sa žiť aj bez nich...
anickachova
09.10.08,08:19
ahoj nie som zastancom ziadnej poradenskej spoločnosti ale ja si myslim ze hodnotit firmy len podla toho co je napisane na porade nie je fer.
Treba si uvedomit ze tieto stranky moze navstevovat kazdy a teda aj makleri fin. spolocnosti a je teda normalne ze jedna na druhu nadava
podla mna by si clovek mal nechat poradit pretoze na trhu je prilis vela institucii ktore spadaju do fin. trhu a laik sa v tom nedokaze vyznat.
Clovek by sa mal rozhodnut podla dovery ako sa hovori doveruj ale preveruj a tak ja osobne by som chcela vediet ako je ta firma dlho na trhu, kolko financii rocne vklada do spoločnosti, kolko ma klientov a to hlavne ten dany fin. poradca ako dlho to roby ze ci robi na hpp alebo vpp.
ja som bola na viacerich sedeniach a mne sa nahodou ovb pacilo teda ich pristup a to ake portfolio maju mozno som len natrafila na toho spravneho cloveka ale pravidelne sa o mna stara kazde 3 mesiace mi vola ci je vsetko v poriadku, mala som uraz a nic som nemusela robit dokonca prisiel za mnou domou a vsetko vybavil za mna
tak si to skus zhodnotit
vsade su iny ludia ja som natrafila na toho spravneho a nemozem nanho povedat krive slovo
fin111
20.10.08,10:43
Chceš sa podielať na založení maklérskej spoločnosti a pravidiel v nej ??? Bez kapitálu !!! Len ak máš skusenosti !!!
alencek
22.10.08,19:04
Ale som našla super témičku.
Tiež som mala skúsenosť aj pár sedení, v období, keď OVB iba začínala 9 rokov (keby som bola šikovnejšia a mala by som odvahu na vnucovanie sa ľuďom), bola by som za horami za dolami :D:D:D

Akú majú stratégiu. Naženú ľudí na sedenie a vymývajú mozgy........veď vieme. Prišli sme kadejaký ľudia, či už vzdelaní, či nevzdelaní. Každý sme nejakí. ako nás učili, keď pôjdete ponúkať produkty a máte horšie auto, radšej chodte pešo, ak máte auto, kt. robí image, dajte vedieť na čom ste prišli :eek:. O to nejde , ale mala som tú česť, (teraz ich posielam do pr...), najviac na nich doplatia neznalí.

Ja som bola taký rypák, (čerstvo zo školy, nadupaná teoriami z ekon, účta a manag., čo boloo viac treba), tak som si zgustla, :D
Začali predstavovať svoju firmu, aké má aktíva, čo tvorí obrat. Pýtam sa: "Prosím Vás a čo sú to tie aktíva, z čoho pozostávajú." :D:D. Začal rozprávať od veci (ani páru ani slychu čo sú to aktíva). Znovu som sa spýtala, človek strapnel. Začal vymývať znova ostatným mozgy. A naše finančné ukazovatele spoločnosti.... Ja zase drzá: A ktoré, aké dosahujú výsledky." CHlap by ma najradšej prefackal.

Nemám rada, keď drístajú a idú na niekt. ľudí takýmito frajerinkami, kt. nemajú ani páru, čo znamenajú. (môj "nadriadený" bol vyučený tuším automechanik, keby mi hovoril, čo obsahuje prevodovka aký klin. remeň mám použiť, že najlepší je zo zlata, tak mu to zožerem aj s navyjákom).

Keby nás neučili iba jeden, dva produkty, kt. sú finančne dôležité len pre spoločnosť a svojim spôsobom i pyramídu odmeňovania, tak nič nepoviem. To lacné a výhodné nás fakt nenaučili.

A keby ste vedeli aký boli prešťastní, keď som od tiaľ vypadla a viac neprišla :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Vieš vlastne aj z nejakých konkrétnych skúseností toto potvrdiť, resp. porovnať viac prípadov a osobne fin. poradcov - OVB? Ak nie, tak použi vhodnejšie slová. Každý človek je individuálny. Poznám aj dobrých, profesionálnych fin. poradcov z OVB.Buďte ľudia trochu objektívny. Je veľký rozdiel medzi fin. poradcom - hoci Vá ponúka nejaký "produkt" a medzi poisťovákom. Ak ten rozdiel nepoznáš, tak NESÚĎ. Nakoniec ľudia si sami vyberú - majú tiež svoj vlastný názor a rozum!!!
dilnak
23.10.08,13:46
všetci sme ludia a máme soj názor a svoje skusenosti. Nerátal som ani kladné ani záporné názory ale myslím že to je jedno. Je na každom človeku ako sa rozhodne a či pustí poradcu do domu.Ja osobne dobre skusenosti s nimi nemám a to som dokonca hladel na tento problem aj z pohladu poradcu.Nebol som v tom dobrý lebo som nepresviedčal ludí že produkt...poistku potrebujú...a netvrdte mi že to nie je o pistkách..no možno trochu so sporením. Poradcov som mal aj dvoch aj z OVB aj z inej tlupy ale vždy to bolo o tom istom. A možem povedať a aj potvdiť že koli OVB som skoro prišiel aj o peniaze ...ledva som sa dostal aspon k tým čo som do toho dal. A to som sa musel sám o ne postarať.
Altruistka11
24.10.08,11:31
Doveruj ale preveruj. Ja som mala to stastie, ze som ziadne zmluvy uzatvorene nemala. Preto som si po vypracovani financnej strategie zvolila len produkty, o ktorych relevantnosti som bola presvedcena. Napriklad zivotku. Zatial nemam ziadnu negativnu skusenost s OVB.
neuveritelne
16.12.08,09:54
Presla som si niekolko nazor na ovb a dopredu chcem upozornit, ze sa ich nechcem ani zastat, ani ist proti nim. Mna by len zaujimalo, kto vie presne, ale presne, nielen nejake dohady alebo nieco co pocul od kamarata, ako funguje tato firma? Aky je provizny system a aky je rozdiel medzi pyramidou a strukturou? Ten vam mozem hned prezradit. Pyramida znamena, ze na vrchu je jeden clovek. Ten, kto ma zaujem na nete zisti, ze na vrchu ovb nie je jeden clovek, hned na slovensku su min. traja a o chvilu k nim pribudnu dalsi, to este neratam dalsich 14 krajin, kde ovb posobi. Takze tato firma nie je pyramida, ale ja na strukturalnom principe. Citala som, ze preco si poradcovia nepytaju peniaze za "sedenie"? Vo vsetkych krajinach je to spoplatene, okrem SR. A preco? Jednak tam to uz funguje dlhsie a ludia pochopili o com to je. Pytate sa na spoplatnenie a popritom nadavate na to aj ked vam poradia zadarmo... A ze firma zodpoveda za svojich zamestnancov? Opytajte sa hocikoho, ci je spokojny vzdy a za vsetkych podmienok v hociktorej firme...
zltalienka
16.12.08,10:21
Moje skúsenosti z finančnými poradcami sú veľmi zaujímavé. Hneď ako som skončila VŠ ekonomického smeru, mnoho mojich bývalých spolužiakov začalo robiť fin. poradenstvo, samozrejme každý v inej firme .... a samozrejme každý sa chcel so svojimi poznatkami "podeliť" aj svojimi bývalými spolužiakmi.
Tak som sa stretla s fin. poradcami OVB, AFS, neskor aj PartnersGroup. Zaujímavé bolo, že keď prišli na to, že si informácie od nich preverujem a tiež, že ma predsa na tej škole čosi naučili, tak sa nejako medzi nami prerušili kontakty .... netuším prečo!
Inak, jedna z nich mi aj ponúkala možnosť spolupracovať s ňou (akože som mala byť tiež fin. poradkyňa), ale keď mi vysvetľovala provízny systém, tak sa mi hlava zakrútila, lebo z odmeny z uzatvorenej zmluvy mal dostať väčšinu (% si nepamätám) ten, kto ma do firmy dostal (de facto ta spolužiačka) a ja len odrobinky, TOTO SI MYSLÍM ŽE JE PYRAMÍDA, keď za moju prácu mal byť odmenený niekto iný.
DeepGirl
10.01.09,20:51
Prvý raz som sa stretla s OVB ako gymnazistka pred maturitou, keď sa ma pokúsila "naverbovať" bývalá učiteľka:) Dojem nula bodov. Potom sa raz za mnou nasáčkoval bývalý spolužiak, vychŕlil na mňa kvantum informácii, ako môžem v 30-ke byť za vodou a brať dôchodok a podobné nezmysly:) Po tom jeho výstupe som si povedala, že OVB je banda hochštaplerov a zaprisahala som sa, že nechcem o nich v živote už nič počuť...

Potom som cez manžela (vtedy ešte snúbenca) a jeho kolegu - keď sme začali plánovať svadbu a uvažovať o kúpe bytu - spoznala jednu úžasnú osobu, ktorá sa OVB venuje už niekoľko rokov. Odhliadnuc od toho, že sme si "padli do rany" a spriatelili sa, tak jej dôverujem, pretože ona patrí medzi tých, kde jej ide o človeka a nie o províziu. Keď sme potrebovali zobrať úver, momentálne na naše pomery vychádzal najlepšie v nemenovanej banke X, ktorú OVB v tom čase nemala v portfóliu. A tá baba nám otvorene povedala - "Pozrite, keby som bola mrcha a chcela na vás zarobiť, tak vám vybavím úver buď v banke Y alebo Z. Ale v tejto banke X je to pre vás najvýhodnejšie, tak si to choďte tam vybaviť, ja síce nedostanem ani korunu, ale nebudem vám predsa úmyselne niečo nevýhodné nastavovať..."

Takže podľa mňa je aj celé OVB o človeku, na ktorého natrafíš. Ale to je asi vo všetkých branžiach - lekári, právnici, predavači, predajcovia áut či kozmetiky :)
skatarinas
11.01.09,07:44
My máme veeeeľmi zlú skúsenosť s OVB, naozaj nikomu ani najväčšiemu nepriateľovi ich neodporúčam. Našu rodinu pani Maria Mišáková z Prievidze otiahla o 130 000,- Sk """výhodnou investíciou""" v podielových fondoch World Investments ešte v roku 2001. Nechcite vedieť akú hodnotu majú teraz. Boli to celoživotné úspory starých rodičov na pohreb a môjho manžela, ktoré dostal za chorobu z povolania (odpracoval v bani 20 rokov). Ide o takých finančných odborníkov, ktorí hľadia iba na svoje provízie a na klientov z vysoka kašľú. NAOZAJ NEODPORÚČAM ANI NEPRIATEĽOVI, SÚ TO PODVODNÍCI..........., KTORÝCH KEĎ VÁM ZAKLOPÚ NA DVERE TREBA SKOPAŤ ZO SCHODOV.
PS: a poistky odporúčané OVB: dcérku odškodnili po úraze oka (bola operovaná, vkladali jej umelú šošovku) s trvalými následkami 7 000,-sk. Keď sme nabehli na poisťovňu či sú normálni, nás schladili našou nevýhodnou poistkou a vysvetlili nám ako pracujú OVB a ich poisťovanie. Takže vďaka Vám OVB za všetko, ste pre mňa obyčajné š....a to si ešte dávam servítku pred ústa.
PS: Zvlášť pre Prievidzu - bacha na pani Mišákovú!!!!!!
yaris99
17.02.09,11:59
Po vstupnych pohovoroch ma prijali do OVB. Inac prijmu tam kazdeho, ci je niekto smetiar alebo VS. Potom nasleduju skolenia kde vymyvaju mozgy (budes mat plat 200 000 SK, za rok si kupis drahe auto a tak). Po stvrtom skoleni som to vzdal. Dozvedel so sa, ze firma sa vola OVB a ja budem robit financneho poradcu. Je zaujimave ze akym sposobom si verbuju ludi, ponukaju pozicie napr. asistent obchodneho manazera, personalny zastupca pobocky a dalsie kraviny. Popri tom je to vzdy to iste: stretavat sa, obtelefonovavat, navstevovat ludi a hlavne ich otravovat a vtierat sa dovtedy pokial nepodpisu nejaku zmluvu. System odmenovania je provizny a najviac dostane ten co je najvyssie v strukture. Po zhrnuti vsetkych tychto skusenosti mozno dospiet k nasledovnemu nazoru:
OVB = PROFESIONALNA PYRAMIDA
jun2006
17.02.09,12:52
Dobrý deň, máte niekto skúsenosti (pozitívne či negatívne) s finančnými poradcami z OVB a finančnými poradcami vôbec? Viem, že finančné poradenstvo dnes ponúkajú aj banky, ale nedávno mi poskytla známa možnosť poradenstva cez OVB. Chcela odo mňa prefotiť všetky zmluvy našej domácnosti, ktoré sa týkajú financií, poistenia domácnosti a členov rodiny, úverov, teda celý finančný tok. Dali sme jej to, ale mám obavy, či to nejakým spôsobom nemôže byť zneužité. Predsa sú tam naše osobné údaje a pod. Na základe týchto podkladov nám má vypracovať analýzu našej domácnosti ako finančne hospodárime, kde by sa dalo ešte ušetriť a kde peniaze lepšie zúročiť. Tento týždeň s ňou budem mať stretnutie tak som zvedavá, čo nám povie, ale stále som na vážkach, aby sa z toho nevykľulo niečo iné.

Su fajn. Ale nesmies sa nechat oklamat. Daj si spravit cenove ponuky, potom oslov priamo poistovne a porovnaj - ak bude lepsie ber, ak nie.. neber.

Ja napr. mam poistky cez OVB a napr. PZP a HP mam lacnejsie oproti internetovym "najlacnejsim" ponukam o cca 30%.. A kedze to nie je jedno auto - celkom dost penazi sa da usetrit:---
jun2006
17.02.09,12:55
My máme veeeeľmi zlú skúsenosť s OVB, naozaj nikomu ani najväčšiemu nepriateľovi ich neodporúčam. Našu rodinu pani Maria Mišáková z Prievidze otiahla o 130 000,- Sk """výhodnou investíciou""" v podielových fondoch World Investments ešte v roku 2001. Nechcite vedieť akú hodnotu majú teraz. Boli to celoživotné úspory starých rodičov na pohreb a môjho manžela, ktoré dostal za chorobu z povolania (odpracoval v bani 20 rokov). Ide o takých finančných odborníkov, ktorí hľadia iba na svoje provízie a na klientov z vysoka kašľú. NAOZAJ NEODPORÚČAM ANI NEPRIATEĽOVI, SÚ TO PODVODNÍCI..........., KTORÝCH KEĎ VÁM ZAKLOPÚ NA DVERE TREBA SKOPAŤ ZO SCHODOV.
PS: a poistky odporúčané OVB: dcérku odškodnili po úraze oka (bola operovaná, vkladali jej umelú šošovku) s trvalými následkami 7 000,-sk. Keď sme nabehli na poisťovňu či sú normálni, nás schladili našou nevýhodnou poistkou a vysvetlili nám ako pracujú OVB a ich poisťovanie. Takže vďaka Vám OVB za všetko, ste pre mňa obyčajné š....a to si ešte dávam servítku pred ústa.
PS: Zvlášť pre Prievidzu - bacha na pani Mišákovú!!!!!!

Bez urazky - ale koledovali ste si.

Je tu niekde Chobot? Mozno by vedel navrhnut nejaky novy zakon na obmedzenie prava obcanov slobodne si podpisovat blbe zmluvy.. Samozrejme, co je blbe urci uradnik v BA...mimotemy


A teraz k veci.. Preco sa stazujes? Bolo niekde v zluve napisane, ze mas garantovany vynos? Nebolo? Potom je to vasa vlastna blbost a nenazranost :mee::rolleyes::rolleyes:
Bastian
17.02.09,13:19
Bez urazky - ale koledovali ste si.

Je tu niekde Chobot? Mozno by vedel navrhnut nejaky novy zakon na obmedzenie prava obcanov slobodne si podpisovat blbe zmluvy.. Samozrejme, co je blbe urci uradnik v BA...mimotemy


A teraz k veci.. Preco sa stazujes? Bolo niekde v zluve napisane, ze mas garantovany vynos? Nebolo? Potom je to vasa vlastna blbost a nenazranost :mee::rolleyes::rolleyes:
Určite keď si niekto vyberie úžasnú poistku, tak by si mal prečítať tie dve strany drobným písmom napísané formulky...

Ale druhá vec je, že to v tých zmluvách vedia tak krútiť, že pre obyčajného človeka z toho nie je veľa vecí jasných... a preto dajú na reči toho "poradcu", ktorý im to ponúka.

Hovor si čo chceš, ja už som počul pár takýchto záchrancov ako ponúkajú svoje produkty. Porozprávajú všelijaké rozprávky okolo toho a na prípradnú otázku, ktorej zodpovedanie by si vyžadovalo povedať aj niečo, čo by mohlo čo i len trocha odradiť klienta od produktu, odpovedia tak, aby sa tak ani náhodou nestalo. Na školeniach sa viac preberajú oblbovacie praktiky ako kvalitné info pre ľudí. Je to nenažranosť aj tých ochotných poradcov.


Ešte k tým fondom - moja mama si uložila min. rok tiež nejaké peniaze cez VUB do fondov. Namiesto sľúbených +x% tam mala za rok -x%. Ale asi to je tak dobré. Ľudia by si mali odvyknúť vkladať svoje zarobené peniaze do rúk všelijakým odborníkom.
jun2006
17.02.09,14:19
Určite keď si niekto vyberie úžasnú poistku, tak by si mal prečítať tie dve strany drobným písmom napísané formulky...

Ale druhá vec je, že to v tých zmluvách vedia tak krútiť, že pre obyčajného človeka z toho nie je veľa vecí jasných... a preto dajú na reči toho "poradcu", ktorý im to ponúka.

Hovor si čo chceš, ja už som počul pár takýchto záchrancov ako ponúkajú svoje produkty. Porozprávajú všelijaké rozprávky okolo toho a na prípradnú otázku, ktorej zodpovedanie by si vyžadovalo povedať aj niečo, čo by mohlo čo i len trocha odradiť klienta od produktu, odpovedia tak, aby sa tak ani náhodou nestalo. Na školeniach sa viac preberajú oblbovacie praktiky ako kvalitné info pre ľudí. Je to nenažranosť aj tých ochotných poradcov.


Ešte k tým fondom - moja mama si uložila min. rok tiež nejaké peniaze cez VUB do fondov. Namiesto sľúbených +x% tam mala za rok -x%. Ale asi to je tak dobré. Ľudia by si mali odvyknúť vkladať svoje zarobené peniaze do rúk všelijakým odborníkom.

Navod je jednoduchy. Pride chlapec, zacne kecat, tak ho zastavim a spytam sa - kde to je v zmluve?

A je vymalovano.

Napr. ked mi mali poistovat barak, napisal som do vsetkych poistovni na trhu, stretol sa s dvoma maklermi a po dokladnom studiu zmluvy som podpisal... A ver mi, ze vsetci boli dost prekvapeni - vraj to tak poctivo ludia nerobia..:mee:
lijana1
17.02.09,17:07
V OVB robia ludia, ktori o financnom trhu nemaju ani sajnu a ponukaju len to, co im odporucia ich nadriadeni.ked som sa na odporuceny produkt isla spytat do konkretnej banky, lebo poradca sa prekecol tak sama pracovnicka mi povedala, ze investovanie v danom fonde je velmi neiste
kero64
17.02.09,17:34
Určite keď si niekto vyberie úžasnú poistku, tak by si mal prečítať tie dve strany drobným písmom napísané formulky...

Ešte k tým fondom - moja mama si uložila min. rok tiež nejaké peniaze cez VUB do fondov. Namiesto sľúbených +x% tam mala za rok -x%. Ale asi to je tak dobré. Ľudia by si mali odvyknúť vkladať svoje zarobené peniaze do rúk všelijakým odborníkom.
A to sa netýka iba OVB. Viď. investičné fondy. Všetci chcú rýchlo zbohatnúť a potom štát zaplať. A prečo by sme mali my, čo sme mali aspoň toľko rozumu, že sme neverili takým rozprávkam o 30-50% výnosoch, prečo by sme sa mali skladať z našich daní a vyplácať tzv. poškodených? Nikto ich nenútil, aby tam tie peniaze dali. Presne, ako písal Bastian, treba čítať aj tie najmenšie písmenká. Tie bývajú totiž najdôležitejšie.
Ale aby som napísal aj niečo k téme. Poznám ľudí, čo robia pre OVB, sú to priateľia, ale poistku by som si im asi nedal urobiť. Také informácie, aké vám podajú priamo v poisťovni, tie vám väčšina dealerov nepovie lebo to ani sami nevedia.
Janalaka
19.02.09,20:28
Dobry den.chcem sa opýtat, dnes som bola na pohovore kde potrebuje viacerých na urcite pozicie najprv som nevedela o co ide ale dnes som tam bola a velmi som tomu nepochopila.Je to firma OVB a chcem preto konkretnejsie vediet cim sa tato firma zaujima,dala som si ako post asistentka len neviem ci to nieje podobne ako poistovnictvo..ak bude niekto taky dobry tak vopred Dakujem..J
Janalaka
20.02.09,08:37
Dobry mozem sa opytat, ja som bola vcera na pohovore do OVB a velmi som nepochopila ohladom coho sa ta firma zaobera,,vie mi niekto presnejsie povedat??,lebo ak je to take ako poistovnictvo tak to urcite nechcem.Budte taky dobry a pomozte mi.Dakujem
Aiculka
20.02.09,08:49
Janalaka, ano, je to presne to, na co myslis ;)
jun2006
20.02.09,19:23
Dobry mozem sa opytat, ja som bola vcera na pohovore do OVB a velmi som nepochopila ohladom coho sa ta firma zaobera,,vie mi niekto presnejsie povedat??,lebo ak je to take ako poistovnictvo tak to urcite nechcem.Budte taky dobry a pomozte mi.Dakujem


Je to velmi uspesny a pre sikovnych aj vynosny multilevel marketing system.

Znamena to, ze dostanes zakladnu vybavu poistovaka a mozes robit poistky a minat cudzie peniaze. V takom pripade dostanes proviziu a ten, kto ta najal dostane proviziu z tvojej provizie.

Ak budes sikovna - vytvoris si vlastnu skupinu agentov s teplou vodou. Oni budu makat a budes brat provizie z ich provizie.

Skratka - ak chces byt v baliku, musis makat. Ale to asi vsade, nie?:)
Magdalena86
27.02.09,10:24
OVB ale aj ine spoločnosti postitujuce finančne poradenstvo maju rovnake provizie aby ich to nelakalo preto v kazdej spoločnosti dostanu tu istu cenu za vybavenie
abadon
27.02.09,11:03
V prvych troch styroch rokoch je prakticky nulova. Je to podla nastavenia. Da sa to pekne ukazat na sibenicke.
Tesne pred vyprsanim PZ je odkupna hodnota uz skoro na finalnej baze.
abadon
27.02.09,11:09
OVB ale aj ine spoločnosti postitujuce finančne poradenstvo maju rovnake provizie aby ich to nelakalo preto v kazdej spoločnosti dostanu tu istu cenu za vybavenie
Tu by som nehovoril ze rovnake provizie. Je to od spolocnosti. Priklad:

Zivotne poistenie

Zmluva spravena cez maklersku spolocnost: Tu zalezina akom stupni je poradca. Ak je na zakladnom cize prvom stupni dostane urcity obnos penazi cca 60% ostatne sa deli ziskavatelovi ktory ziskal poradcu a tak dalej.

Zmluva spravena cez poistovnu: tu dostane poradca 100% vyplatenych provizii.



Pokial sa jedna o maklerske spolocnosti je to u kazdej inak. Pokial si maklerska spolocnost dokaze vydupat u tej ktorej poistovni ich zastupenie vo svojom portfoliu za ten produkt moze dostat inu sumu penazi.
Priklad: Poistny produkt jednej poistovne v maklerskych firmach pomenujme ho ZP1 hodnota 12000 sk/rok
Maklerska spolocnost 1 si vyjednala v poistovni za produkt proviziu 9000sk
Maklerska spolocnost 2 provizia 6000sk
Maklerska spolocnost 3 provizia 12000sk

Z tejto sumy sa potom delia provizie pre poradcou a ostatnych.
duves
04.03.09,10:54
inajana
05.03.09,21:30
Vždy to záleží od konkrétneho človeka. Nálepka "NEZÁVISLÝ" neznamená nezávislý.
48pusinka48
17.03.09,12:08
Mate niekto skusenosti z ovb alebo niekto taka co tam este pracuje...ja teraz zacinam a zda sa to byt dobre ved dobre sa tam daju zarobit peniaze a nemyslim si ze by okladali ludi ved ludia mozu byt radi ze im poradime a pomozeme im....
Romanoos
27.03.09,16:32
Ja sam poznam človeka, ktorý toto robí. Podľa môjho názoru, a toho, čo viem, sú v OVB fajn. Vypracujú Vám program (finančnú stratégiu) podľa Vaších potrieb a cieľov, ale potom sami musíte poradcovi schváliť, či to chcete alebo nie. Pre tých, čo nevedia, OVB nerobia len poistky, sú poradcovia z oblasti celého finančného trhu. Čiže vybavia Vám rôzne sporenia, výhodnejšie úroky na termiňákoch, úveroch. Hlavné je to, že to urobia všetko za Vás a Vy už len podpíšete zmluvy.

Ja sám som si nechal poradiť v oblasti zhodnotenia peňazí. Prvé, čo ma potešilo je, že mi vedia vybaviť vyšší úrok ako by som dostal po osobnej návšteve v banke.
thetristan
04.04.09,11:04
Moje skúsenosti z finančnými poradcami sú veľmi zaujímavé. Hneď ako som skončila VŠ ekonomického smeru, mnoho mojich bývalých spolužiakov začalo robiť fin. poradenstvo, samozrejme každý v inej firme .... a samozrejme každý sa chcel so svojimi poznatkami "podeliť" aj svojimi bývalými spolužiakmi.
Tak som sa stretla s fin. poradcami OVB, AFS, neskor aj PartnersGroup. Zaujímavé bolo, že keď prišli na to, že si informácie od nich preverujem a tiež, že ma predsa na tej škole čosi naučili, tak sa nejako medzi nami prerušili kontakty .... netuším prečo!
Inak, jedna z nich mi aj ponúkala možnosť spolupracovať s ňou (akože som mala byť tiež fin. poradkyňa), ale keď mi vysvetľovala provízny systém, tak sa mi hlava zakrútila, lebo z odmeny z uzatvorenej zmluvy mal dostať väčšinu (% si nepamätám) ten, kto ma do firmy dostal (de facto ta spolužiačka) a ja len odrobinky, TOTO SI MYSLÍM ŽE JE PYRAMÍDA, keď za moju prácu mal byť odmenený niekto iný.

Nehovor mi ze mas vysoku školu ved ty si uplne mimo ja mozem to iste povedat ze na vysoku skolu ide kazdy blbec....Povedz mi JEDNU firmu kde majitel nedostava peniaze za vykonanu pracu zamestnancov ! Naco zalazaju podnikatelia firmy ? aby mali peniaze ! mozes sa zamestnat ako casnicka, predavacka, taxikarka a VZDY bude mat tvoj zamestnavatel z teba prospech tak netrep blbosti o pyramide, nikdy v zivote nenajdes pracu kde nebude mat majitel z teba prospech a hlavne nehovor zamestnanie ako učitelka pretoze to robis pre štat a štat je najhorši zamestnavatel....aspon sa tu neohanaj tym ze mas vysoku skolu lebo robis z inych vysokoskolakov co si to zasluzia hlupakov !
nikit@
02.05.09,18:37
Zdravim , konecne som sa dostala az na samý koniec tohto topicu aby som sa dozvedela co to o spolocnosti OVB, nakolko som dostala ponuku vstupit do firmy . Sice mam zmiesane pocity, ale tak kazdy nazor je dobry a netreba byt zaslepeny v tejto profesii.......

Moja skusenost na Financnom trhu je dlhorocna , zacala som ako "financny poradca " pre jednu spolocnost kde som ponukala sporenie , uvery a v sesterskej spolocnosti som zastresovala poistenie . Ten kto robil pre taku spolocnost vie sam dobre ze aj tu je Pyramidove ohodnotenie a najvyssi maju provizie z tych mravcekov -"financnych poradcov" ktorí odmakaju tu najtahsiu pracu s klientom ...

Kedze som clovek ktory rad pomaha ludom snazila som sa uz v tej nemenovanej firme analyzovat a ponukat klientom vzdy to najvyhodnejsie , nepoviem ze mi neslo o proviziu ved z coho by som zila ale poviem popravde ak som vedela, ze v susednej poistovni maju vyhodnejsi produkt poslala som klienta tam .....ano prichadzala som o klientov, ale za to som mala spokojneho klienta ktory sa vzdy obratil na mna ak nieco potreboval.

Samozrejme ze ma to casom stvalo, ze mozem len jednu spolocnost zastresovat a ponukat len ICH produkty a tak som zvazovala firmu ktora ma vacsie portfolio produktov, ale nie jednej spolocnosti ale viacerých na Slovenskom trhu .....

Nedavno som dostala ponuku z OVB , ale moja skusenost z pred 8r./kde som sa stretla s jednym OVB maklerom a veru aj ja som bola zaskocena jeho jednanim/ som vahala nad pohovorom, ale kedze som strasne zvedavy clovek sla som.......

Po prvom pohovore kde som sa dozvedela ako OVB funguje som si konecne povedala , ze som nasla spolocnost ktora ponuka presne to co ja chcem ponukat svojim klientom .

Ono je mnoho financnych poradcov / akychkolvek spolocnosti/ , ale nie je poradca ako poradca . Poradca vedený vidinou ziskania velkych penazi je nekvalifikovany poradca, ktory nema zaujem riesit klientove potreby ale svoj vacok :eek: co sa samozrejme potom odzrkadluje v buducnosti na klientovej nespokojnosti a tym "spini" meno spolocnosti ci je to OVB alebo ina institucia.....

Vzhladom ktomu ze nepracujem este pre OVB nemozem ju posudit, ale snad je aspon 99% pravdy z pohovoru ktory som absolvovala a pokial sa stanem jednou z nich budem mat len spokojnych klientov , tak ako doteraz v spolocnosti prektoru som pracovala .

hups som sa trosku rozpisala :D
duves
14.05.09,13:07
Prezident podpísal zákon o finančnom sprostredkovaní:
http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=167376
nuta
15.05.09,17:24
Dobrý deň všetkým,
chcela by som poprosiť o praktickú radu. Hľadám si zamestnanie ako zamestnanec a dostala som súbežne ponuky od OVB, Broker Consultingu a Salve Group. Všetko sú to miesta v administratíve s probližne rovnakým platom. Chcem si vybrať spoločnosť kde sú lepšie podmienky pre zamestnancov resp. kde je férovejšia atmosféra. Vedel by mi niekto poradiť osobné skúsenosti ktorej spoločnosti dať prednosť?
Veľmi pekne ďakujem.
Xanti
15.05.09,17:38
Dobrý deň všetkým,
chcela by som poprosiť o praktickú radu. Hľadám si zamestnanie ako zamestnanec a dostala som súbežne ponuky od OVB, Broker Consultingu a Salve Group. Všetko sú to miesta v administratíve s probližne rovnakým platom. Chcem si vybrať spoločnosť kde sú lepšie podmienky pre zamestnancov resp. kde je férovejšia atmosféra. Vedel by mi niekto poradiť osobné skúsenosti ktorej spoločnosti dať prednosť?
Veľmi pekne ďakujem. Ci pana, aj ja chcem tam robiť ako zamestnanec. Tie ponuky si dostala v centrále? Všetko ostatné sú len sladké náborové reči . Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú. :D

Salve Group....Salve Group je európska finančná skupina zaoberajúca sa distribúciou finančných produktov v strednej a východnej Európe. Vlastní samostatné firmy, ktoré sa zaoberajú nezávislým finančným poradenstvom a predajom finančných produktov.

Broker Consulting....zaoberáme sa konzultáciami, sprostredkovaním a poradenstvom v oblasti finančného a sociálneho zabezpečenia osôb a rodín. S pomocou všetkých dostupných štátnych dotácií pomáhame klientom vytvárať finančné rezervy na nimi zvolené účely a pre ich už existujúce aktíva hľadáme vyššie výnosy. Služby poskytujeme klientele všetkých príjmových skupín.

OVB....
Chceme jednoducho zakaždým ponúknuť to najkvalitnejšie:
Finančné poradenstvo pre Európu.

čiže naozaj tri porovnateľné ponuky. A všetky sú o poradenstve, poistkách a hlavne práci v systéme MLM. Nikto z nich ťa nezamestná v administratíve. Pár takých zamestnancov majú na centrále.

mimotemyA malá poznámka... všade sa žerú... klientov je málo a zarábať treba.mimotemy
nuta
15.05.09,17:51
Podarilo sa...skutočne sú to ponuky práce na centrálach týchto spoločností a nechcem ísť do nejakej dusnej atmosféry....neviete prosím poradiť kde je lepšia atmosféra???
Xanti
15.05.09,17:53
Podarilo sa...skutočne sú to ponuky práce na centrálach týchto spoločností a nechcem ísť do nejakej dusnej atmosféry....neviete prosím poradiť kde je lepšia atmosféra??? Tak to gratulujem.
nuta
30.06.09,12:32
Dobrý deň poraďáci,
neviete mi prosím niektorý z vás poslať vypracovaný príklad finančného plánu ako ho robí ovb? Ďakujem
mona091
30.06.09,13:59
Dobrý deň poraďáci,
neviete mi prosím niektorý z vás poslať vypracovaný príklad finančného plánu ako ho robí ovb? Ďakujem

rada by som aj ja videla financny plan poradcov, ak ho budes mat, a budes taka dobra, posli mi ho, tolko krat som ho pytala od poradcov, ale zial, okrem vyhodnych poistnych zamerov mi nedali nic ine, takze rada by som zmenila moj nazor na poradenstvo, len nikto mi nedal argumenty, dakujem
jozefDP
30.06.09,21:06
kazda firma je o ludoch a ich pristupe. Ja osobne by som asi sluzby NEZAVISLYCH financnych poradcov asi nevyuzila ale su ludia pre ktorych je oblast financi hypotek poistiek spanielska dedina a zozeru aj sladke reci financnych poradcov o tom ze im vybavili lepsi urok ci vyhodnejsiu poistku. Bolo by fajn keby bolo financne poradenstvo postavene na licencii a my sme mali istotu ze nam poradi clovek co vie o com hovori a ma prehlad a nie ze to robi len preto ze nema co ine vo svojom regione robit. Celkom usmevne je vidiet 20 rocnych borcov v oblekoch vyvsetlovat nieco pred laptopom tete ci ujovi co netusia o com.
mona091
30.06.09,22:17
licencia to nezachrani, uz teraz poradenske spolocnosti vedia, ako vyuzit trhliny v zakone,

a je velka nehoraznost nazyvat financnym poradenstvom vytvory, ktore som mala moznost doteraz vidiet a pocut,
a nikto ma zatial nepresvedcil o opaku,

je to obycajne "dilerstvo", a je sum a fuk ci predavaju poistky, financne plany, zubne pasty, kozmetiku, hrnce, paplony...., kazdy z nich akurat oblbuje a predava nezmysli,
l.hurakova
24.07.09,10:54
Poznám ich z vlastnej skúsenosti. Možno sú niektorí aj dobrí, večšina však ani nevie čo robí. V provom rade im ide o poistky.
duves
28.07.09,04:31
Klient je klamaný od začiatku do konca
Šéf Salve Finance tvrdí, že niektoré poisťovne kanibalizujú na sprostredkovateľoch

http://www.etrend.sk/osobne-financie/moje-poistenie/klient-je-klamany-od-zaciatku-do-konca/173307.html


pozn.duves:Podla mna je to super článok.
Evaman
31.07.09,07:15
No ja mam s OVB tiez velmi zle skusenosti. bola som na sedeni prvy a posledny krat."pani", kt. ma mala na starosti bola dost neprijemna. Ja som tam isla s cielom,ze som mala uz vyclenenu nejaku sumu penazi,kt. som chcela "investovat" do sporivej zivotnej poistky s moznostou vyberu uveru. To som jej aj hned na zaciatku povedala,no pani vsak bola veeeelmi neodbytna a neustale zistovala moju financnu situaciu, kde pracujem,kolko zarobim,ci mam nejake uspory a ak ano tak kolko kde ich minam a podobne veci... ani na moje upozornenie,ze ja mam stanovenu hranicu,kt. nechcem prekrocit a ze ju nemusi viac zaujimat kolko ja zarobim a ake mam uspory pokracovala vo svojom vyklade ako uzatvorit vyhodnu poistku samozrejme za co najviac penazi.No a najviac ma dorazilo ked si este aj vybavila "surny" telefonat so svojim synom kedy pride domov a co by si dal na veceru kedze sa cestou zastavi v supermarkete. Tak som sa slusne podakovala za vyklad a pekne som odkracala domov. Takze myslim , ze nikdy viac nevyuzijem sluzby takehoto formatu.
šťastná
31.07.09,07:23
Bola som určitý čas v tejto pochybnej mašinérii, nik ti nezaručí zneužitie osobných údajov - keď sprostredkovateľ skončí. Neustále tlačenie na výkony núti ponúkať produkty určené ústredím podľa dohôd s jednotlivým bankami a poisťovňami a bodov. Keď som potrebola hypotéku, tak či tak som si musela urobiť ešte osobný prieskum a moje presvedčenie o tom, že musím zdupkať z tejto mašinérie na peniaze pre tých čo sú vysoko sa potvrdilo.
Podľa toho čo potrebuješ sa obráť radšej na renomované bankové domy a poisťovne ako oni hovoria kamenné.
trust
02.08.09,07:25
OVB už nikdy. Vďaka nim som prišiel o hodne peňazí... (20 000 a viac) len preto, že som začal poradcovi dôverovať. A jasné, myslel len na svoje provízie. Takže tri-krát zváž, žiadne staré poistky nerušiť a nechať si poradiť od skutočných odborníkov...
silviaz
02.08.09,09:14
OVB už nikdy. Vďaka nim som prišiel o hodne peňazí... (20 000 a viac) len preto, že som začal poradcovi dôverovať. A jasné, myslel len na svoje provízie. Takže tri-krát zváž, žiadne staré poistky nerušiť a nechať si poradiť od skutočných odborníkov...

Suhlasim

Tiez som prisla vdaka nim o peniaze tvrdili my ako strasne zarabam a nakoniec som prerobila.

Odbornici a banky alebo poistovne ktore su aspon do urcitej miery kryte alebo kontrolovatelne statom su urcite lepsou volbou.
cowboyka
07.08.09,08:08
Moja skúsenosť s OVB. Keď som tam prišla na pohovor, pýtala som sa na kopec vecí, na ktoré by správny poradca mal hneď reagovať a odpovedala som si sama a zrazu som bola pre nich veľmi zaujímavý človek. Pýtala som sa na také otázky, o ktorých som samozrejme vedela, ale čakal som ako nato budú reagovať a žiadna výhra, ba naopak, potom ma dokonca otravovali donekonečna, nech s nimi začnej spolupracovať, dokonca si dali tú námahu, že ma stále kontaktovala iná osoba a to ma už riadne vytočilo a v slušnosti som im to vysvetlila a zatiaľ mám od nich pokoj.... NIKDY VIAC, asi tak :-)
norikas
18.09.09,00:59
Kazdy ma pravo na zivot aj svoje rozhodnutie-praca pod strechou OVB je o ludoch,s ludmi a pre ludi.Myslienka pomoct a mat z toho osoh je obycajna,pretrvava veky.Aj charita je pomoc-odmena je minimalne dobry pocit.Dnes je ovela viacej informacii,dostupnost ku nim velmi jednoducha,ale o to zlozitejsie je vediet pouzit informacie prave pre "tuto chvilu" a prave "pre mna"..A zalezi na mene spolocnosti,alebo na osobe, s kotrou sa stretavam???..Oslovil ma nahodou clovek s velkou charizmou,vobec nic mi nehovorili pismenka,za ktore sa vela ludi schovava..Je mi velmi luto,ze uz mu nepoviem dobry den , pan Pales.Dakujem za vsetko, co ste ma naucil poznavat za kratkych 11 rokov..
.:seventeen:.
25.09.09,08:02
ako tu už bolo veľakrát spomenuté, je dôležité rozlišovať poradcu a "poradcu" a je jedno, s ktorou finančnou inštitúciou spolupracuje... ja mám konkrétne skúsenosť s OVB, a to ako klient, aj ako fin. poradca...

osobne si myslím. že mať finančného poradcu je veľmi dobrá vec, ale ani nie na uzatvorenie poistky, pretože to si naozaj môžete vybaviť aj sami z domu za 20 minút, skôr je to pohodlné, keď nastane nejaká poistná udalosť a vy nemusíte behať po poisťovniach a vybavovať kadejaké papiere, ale spraví to za vás vaš finančný poradca...

momentálne už nepracujem ako poradca, ale za ten rok, čo som tam bola, som mala možnosť tak trochu nahliadnuť do toho, ako to tam funguje, aspoň v tej konkrétnej štruktúre, v ktorej som pôsobila, lebo v iných to určite nie je navlas rovnaké... a môžem len potvrdiť, že aj tu som mala možnosť stretnúť rôzne typy finančných poradcov... našli sa takí, ktorí to robili úplne zodpovedne, ale aj tí druhí, ktorí z toho chceli vytrieskať čo najviac peňazí a na klientovi im až tak veľmi nezáležalo... dokonca vrcholom bola osoba, ktorá si od ľudí vypýtala peniaze, že im zaplatí už vybranú poistku (väčšinou jej tie peniaze dali ľudia, ktorí bývali na dedine, aby nemuseli chodiť do mesta) a potom si tie peniaze nechávala... táto osoba bola potom samozrejme okamžite vyhodená, keď sa jej na to prišlo a bolo na ňu podané aj trestné oznámenie, ale pochybujem, že tí oklamaní ľudia svoje peniaze ešte niekedy uvidia...

ale je niekoľko indikátorov, podľa ktorých sa dá rozoznať, o aký typ poradcu ide, napr.:



dĺžka jeho pôsobenia vo firme - samozrejme, že čím dlhšie, tým lepšie :) napríklad ja osobne by som si určite nevybrala za poradcu človeka, ktorý to robí kratšie ako rok, aj keď viem, že niekde začať musia :)
či je to jeho hlavná činnosť alebo vedľajšia - ak to má ako hlavnú činnosť a nemá ešte nejaké iné zamestnanie, je tu väčšia pravdepodobnosť, že bude seriózny, keďže ho to musí uživiť
čo robil predtým, resp. aké má vzdelanie - nemusí to byť smerodajné, ale tiež to dopĺňa jeho profil
spýtajte sa ho na niečo odborné, na čo poznáte odpoveď - niekedy je až zarážajúce, aké odpovede môžete dostať :)
keď si s ním budete dohadovať stretnutie navrhnite termín vy - ak s tým bude súhlasiť, tak pravdepodobne nemá príliš veľa klientov
alebo ak ste na stretnutí a dohadujete si ďalšie stretnutie, tak mu tam skúste nenápadne nahliadnuť, či to tam má plné alebo či tam má len vás

momentálne mi už nič nenapadá, možno sem neskôr ešte niečo dopíšem...

a jediné, čo ma na OVB naozaj zarazilo bolo, že berú naozaj každého... keď som tam mala ísť ja, tak človek, ktorý mal byť mojim vedúcim mi nahovoril, že som presne ten typ, ktorého teraz hľadajú, potom na ďalšie stretnutie sa zastavil aj vyššie postavený človek a tiež mi potriasal rukou, že akí su radi, že sme sa takto stretli a ja samozrejme čerstvá absolventka som bola z toho nadšená, tak som im naletela (neskôr som zistila, že presne to isté hovoria všetkým ostatným :) )

keď som to asi o 3 mesiace chcela skončiť, keďže sa mi príliš nedarilo, tak ma môj vedúci ešte prehováral, aby som ostala, že to netreba vzdávať tak skoro, ale nakoniec som predsa len odišla asi po roku a nadávam sama sebe, že som to mala urobiť už skôr... ale tak celkovo ako štart to neberiem ako zlú skúsenosť, veľa som sa tam naučila o komunikácii s klientmi a podobne...

takže odo mňa zatiaľ toľko a oceňujem tých, ktorí sa dočítali až sem :)
Borský
26.09.09,05:15
Čo Ti napísal Chlap je všetko pravda. Sú medzi nimi aj slušní, ale málo ich je.Oni sú platení za nové zmluvy a preto sa snažia keď už nemôžu ináč, zrušiť staré a spísať nové.Z tých majú privíziu. Ale Ty pri tom prídeš minimálne o Dve ročné zaplatené poistné na kapitálovom poistení.Ďalšia nevýhoda rušenia starých poistiek je v tom, že kapitálové poistenia uzatvorené pred rokom 2005 sú úročené 3,5% úrokom, kým nové poistky len 2,5% -ným..poiťovne vítajú takéto prerábky a sami vedú poradcov k tomu aby klientom rušili takéto poistky. V každom prípade sa nenechaj presvedčiť o rušení starých zmluv..medzi poistkou a ženou je taký rozdiel, že poistka čím je staršia, tým je lepšia. Ked Ti ponúkne vyššie poistenie, dá sa to dosiahnúť aj zvýšením na pôvodnej zmluve. LEN NESKOČ NA FINTU, ŽE TI UZATVORÍ ZMLUVU, KTORÁ BUDE AUTOMATICKÝM POKRAÓVANÍM TEJ POVODNEJ A PREVEDIE TI AJ VLOŹENÉ PENIAZE Z POVODNEJ NA NOVÚ.Prídeš o dobrú zmluvu a zaplatíš 2x polatky a tie sú vysoké
linda1108
26.09.09,06:16
Dobrý ďeň, chcela som sa spýtať či tu niekto nema skusenosti s produktom OVB- Global invest jedná sa o investčné životné poistenie.
Xanti
26.09.09,06:26
Dobrý ďeň, chcela som sa spýtať či tu niekto nema skusenosti s produktom OVB- Global invest jedná sa o investčné životné poistenie.
No nie je to produkt OVB ale AMSLICA .
OVB to len predáva ... viac čítaj tu http://www.amslico.sk/products/globalinvest/common.shtml

Aj toto je celkom zaujímavé http://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=7&t=532
linda1108
26.09.09,07:11
ešte by som sa chcela opýtať možno je to blbosť ale naozaj sa v takýchto veciach nevyznam.Na zmluve ktorá podla fin. poradkyne z OVB mala byť uzatvorena na 20 rokov sporenia mám však napísane že poistenie budem mať vyplatené v prípade dožitia sa konca poistenia koniec poistenia je tam napísany rok 2088(narodila som sa 1988) nie je to niaka somarina???Prepáčte že otravujem ale naozaj sa v takychto veciach nevyznám.
Xanti
26.09.09,07:21
ešte by som sa chcela opýtať možno je to blbosť ale naozaj sa v takýchto veciach nevyznam.Na zmluve ktorá podla fin. poradkyne z OVB mala byť uzatvorena na 20 rokov sporenia mám však napísane že poistenie budem mať vyplatené v prípade dožitia sa konca poistenia koniec poistenia je tam napísany rok 2088(narodila som sa 1988) nie je to niaka somarina???Prepáčte že otravujem ale naozaj sa v takychto veciach nevyznám.
Wau hezká zmluva, videla som už čosi podobné od amslica u kamošky. To je mám pocit poistka pre tvojich pozostalých. Lebo nie je veľmi reálne aby si sa dožila takého veku.

Ale zase z investičnej poistky môžeš čerpať prostriedky, aj počas šporenia. Len zrejme poradkyňa z OVB ťa slušne uviedla do omylu tými 20 rokmi. Nespomínala skôr niečo v zmysle, že ak budeš chcieť tak si vyberieš časť sumy z poistky po napr. 20 rokoch?
linda1108
26.09.09,07:31
Nespomýnala nič také, len že mám sporiť 20 rokov aké je to výhodné a tak.Povedala že po tých 20tich rokoch mi bude nasporená suma vyplatená no nič zas som sa nechala nachytať.Ďakujem pekne za vysvetlenie
Xanti
26.09.09,07:43
Nespomýnala nič také, len že mám sporiť 20 rokov aké je to výhodné a tak.Povedala že po tých 20tich rokoch mi bude nasporená suma vyplatená no nič zas som sa nechala nachytať.Ďakujem pekne za vysvetlenie
Prečo nachytať, ber to z tej lepšej strany, zvyčajne poistky končia v 65 rokoch. I ja mám takú. A ak sa mi niečo stane neskôr tak nič nedostanem a ty budeš krytá dlhšie.
A navyše čiastočne si budeš mohla dať vyplatiť po tých 20rokoch.
.:seventeen:.
27.09.09,13:33
ešte by som sa chcela opýtať možno je to blbosť ale naozaj sa v takýchto veciach nevyznam.Na zmluve ktorá podla fin. poradkyne z OVB mala byť uzatvorena na 20 rokov sporenia mám však napísane že poistenie budem mať vyplatené v prípade dožitia sa konca poistenia koniec poistenia je tam napísany rok 2088(narodila som sa 1988) nie je to niaka somarina???Prepáčte že otravujem ale naozaj sa v takychto veciach nevyznám.
tiež som už videla takéto poistky a ako bolo povedané, je to poistka pre pozostalých... výhodou by tu malo byť, že budeš platiť poistné do tvojich 65 rokov, ale poistená budeš do 100 rokov... neviem, či aj tá tvoja poistka je taký prípad, ak nie, tak už potom ozaj nechápem...
sanoh
10.10.09,12:30
na nasu rodinu ziskal kontakt poradca z OVB od nasho znameho tiez som najskor somral ze to je hlupost ale dnes som rad, mesacne usetrim na hypotekach a poistnom peknu sumu penazi
sanoh
10.10.09,13:15
Precital som si tu niekolko prispevkov as musim konstatovat ze je to zmes vsetkeho ale vsimol som si že veľa z Vás sa rozhoduje o tom či na školenie OVB ma prísť alebo pracovať pre OVB. Taktiež som si všimol,že tu ľudia píšu o tom že oni maklérov OVB (poradcov) nepotrebujú.Tak chcem len upozorniť,že nikto z Vás nemá ísť pracovať pre OVB.Vy nemáte ísť pracovať pre niekoho (v tomto pripade pre OVB),alebo pre firmu OVB.Vy sa máte naučiť pracovat pre seba.Spločnosť OVB je len firma s ktorou budete spolupracovať a nie pracovať pre nu. TO je veľký rozdiel. Tí,ktorí Vás volajú pracovať pre OVB,tak tí sa mýlia.Vy sa máte naučiť podnikať zo začiatku ako SZČO s možnosťou budovania si vlastnej firmy s podporov OVB. Systém OVB je perfektne prepracovaný,takže každý šikovný človek,ktorý chce spraviť zmenu vo svojom živote má možnosť zvýšiť svoju tržnú hodnotu a osobnostný rast. Schopnosti,ktoré sa dajú získať na školeniach v OVB sú neoceniteľné. A teraz je na Vás či ste ochotný investovať svoj čas na to aby ste sa dozvedeli nioečo nové,alebo budete nadalej špekulovať na fórach či sa Vám to oplatí. Ja osobne odporúčam každému kto je seriózny a má stredoškolské vzdelanie vyskúšať školenia v OVB. A Ešte raz chcem podotknúť VY pre OVB nepracujete. VY S OVB SPOLUPRACUJETE !!!
vrto007
10.10.09,13:23
Sanoh, prečo mám pocit, že nie si len spokojný klient kontaktovaný poradcom z OVB?
Johanka
10.10.09,16:55
Precital som si tu niekolko prispevkov as musim konstatovat ze je to zmes vsetkeho ale vsimol som si že veľa z Vás sa rozhoduje o tom či na školenie OVB ma prísť alebo pracovať pre OVB. Taktiež som si všimol,že tu ľudia píšu o tom že oni maklérov OVB (poradcov) nepotrebujú.Tak chcem len upozorniť,že nikto z Vás nemá ísť pracovať pre OVB.Vy nemáte ísť pracovať pre niekoho (v tomto pripade pre OVB),alebo pre firmu OVB.Vy sa máte naučiť pracovat pre seba.Spločnosť OVB je len firma s ktorou budete spolupracovať a nie pracovať pre nu. TO je veľký rozdiel. Tí,ktorí Vás volajú pracovať pre OVB,tak tí sa mýlia.Vy sa máte naučiť podnikať zo začiatku ako SZČO s možnosťou budovania si vlastnej firmy s podporov OVB. Systém OVB je perfektne prepracovaný,takže každý šikovný človek,ktorý chce spraviť zmenu vo svojom živote má možnosť zvýšiť svoju tržnú hodnotu a osobnostný rast. Schopnosti,ktoré sa dajú získať na školeniach v OVB sú neoceniteľné. A teraz je na Vás či ste ochotný investovať svoj čas na to aby ste sa dozvedeli nioečo nové,alebo budete nadalej špekulovať na fórach či sa Vám to oplatí. Ja osobne odporúčam každému kto je seriózny a má stredoškolské vzdelanie vyskúšať školenia v OVB. A Ešte raz chcem podotknúť VY pre OVB nepracujete. VY S OVB SPOLUPRACUJETE !!!

To je všetko z Tvojej hlavy alebo úryvok zo školenia ? Patrilo by sa napísať zdroj ;).
Juraj Hájko
16.10.09,23:07
ešte by som sa chcela opýtať možno je to blbosť ale naozaj sa v takýchto veciach nevyznam.Na zmluve ktorá podla fin. poradkyne z OVB mala byť uzatvorena na 20 rokov sporenia mám však napísane že poistenie budem mať vyplatené v prípade dožitia sa konca poistenia koniec poistenia je tam napísany rok 2088(narodila som sa 1988) nie je to niaka somarina???Prepáčte že otravujem ale naozaj sa v takychto veciach nevyznám.
Ak som správne pochopil, hovoríme o 20 rokoch v produkte Amslico Global Invest... Ide o poistku, ktorá je investičná. To že na zmluve je uvedený rok 2088 nie je zlé. Suma ktorá sa platí poisťovni, pozostáva z 2 základných častí. Jedna je investovaná do akcií, no zároveň sa znej odrátava poistenie Smrti, druhá ostáva poisťovni ako platba poistenia (TNÚ, SÚ...). Dá sa to ľahko vyčítať z poistného návrhu. Čiastka investovaná do akcií, sa priebežne zhodnocuje. Zmluvu je možné ukončiť kedykoľvek. Či po mesiaci, po roku, po 10 rokoch, i 20 rokoch... Rozdiel je v tom, aká suma bude vyplatená ako odkúpna hodnota, teda čiastka, ktorá sa vygenerovala investovaním mínus náklady a zisk poisťovni. Prevažne platí, že v 10 roku sa čiastka vložená rovná čiastke nasporenej. Od tejto doby sa každým rokom suma bude zvyšovať o zisk. Dlhodobo sa dá povedať o priemernom ročnom zisku okolo 5%-8%, ja sa prikláňam skôr k 5%. Keďže ide o životnú poistku, uzatvára sa prevažne do 65 roku života. Je výhodnejšie mať uzatvorenú na čo najdlhšiu dobu, pretože zrušiť sa dá hocikedy, no predlžiť v prípade záujmu už je niekedy problém, pritom či je tam napísané 20, 50 alebo 100 rokov, nič sa na nej nemení. A ak by sa po 20 rokov zrušila, a uzatvorila zas nová, opäť 10 rokov nebude generovať zisk, len stratu. Určite by som ju nerušil z dôvodu dlhšej doby uzavretia zmluvy ako bolo požadované. Skôr si myslím že poradkyňa urobila dobre, no mohla to aj vysvetliť pri podpise prečo to tak je. Treba sa obrátiť na ňu. Ak zadá všetky údaje do kalkulačky k produktu, môže vytlačiť, resp vygenerovať do PDF približné sumy ku každému roku aj s grafom. Dá sa tam pekne vidieť čiastka zaplatená a čiastka odkúpna (tá ktorá bude vyplatená...). Rovnako ak by menila roky, tak pri 20 r budu úplne identické sumy ako pri 50 r ... Žiaľ čo sa týka jednotlivých položiek poistenia v zmluve, do toho už nevidím, ale Global Invest patrí k výborným produktom a dá sa tam len málo čo finančne "pobabrať". Ono niekedy nie je od veci si prečítať to čo človek podpisuje, potom sa to dá všetko riešiť hneď...
eeevelin
11.11.09,23:03
Ahojte Poraďáci,;)

v tomto roku som skončila Obchodnú akadémiu, kedže ma na vysokú školu neprijali tak si vybavujem absolventskú prax vo firme OVB.
Mala som už prvé školenie, za ktoré som vpodstate nič nezaplatila.
Zatiaľ som spokojná, no neviem či robím dobre. Mám okolo seba super kolektív ľudí, ktorý mi pomáha v situáciách, ktoré ešte tak dobre neovládam.
Veľmi rada by som sa v tejto oblasti pohybovala a zlepšovala sa. Kedže si dávam absolventskú prax, myslím si, že je to rozumnejší spôsob ako začať pracovať hned na živnosť.
Dá sa povedať, že moje školenia a vedomosti, ktoré tu získam počas 6 mesiacov budú takpovediac "zadarmo", kedže mesačne za obsolventskú prax dostanem okolo 56 EUR. Poradenstvo je krásna praca pokiaľ to robíme čestne a hlavne pomáhame ľudom realizovať ich ciele, týmto spôsobom by som si chcela zlepšíť meno medzi klientami a to je v tomto biznise veľmi dôležité, pretože sú poradcovia, ktorí pomáhajú a ktorí iba chcú čo najrýchlejšie zarobiť peniaze z provizií.

Prečítala som si množstvo príspevkov o tejto spoločnosti.
Rada by som privítala aj Váš názor ohľadom mojej praxe (robím dobre alebo nie).

Môžete sa vyjadriť k môjmu príspevku.

Vopred dakujem

S pozdravom

Evka:D
Miska 1
12.11.09,04:09
Ahoj , tiež som robila poradcu OVB, je veľmi dôležite akého máš školiteľa - hlavná je tá čestnosť. Osobne ti doporučujem pri klientoch - vždy musíš mať súcit s nimi.Nikdy im nenanúť poistku ktorá je výhodná len pre teba ( vysoká provízia) , lebo spokojný klient sa ti vráti viac krát a aj dá dobré doporučenie na teba. Ja osobne som bola za to stíhaná od svojich nadriadených OVB. Robila som poistky , ktoré boli výhodné pre klienta , ale žiaľ ja som mala aj menšie provízie no aj moji nadriadený z OVB tiež no a to sa im nepáčilo.. Tam platí pravidlo čím veštia provízia tým viac na to dopláca klient.Ešte ti doporučím keď budeš podpisovať zmluvu z OVB dobre si ju prečítaj (ja osobne som z OVB odišla lebo som nesúhlasila s niektorými bodmi zmluvy). Všetko je na tebe ako sa rozhodneš , prajem ti hodne klientov a pevné nervy.
zralok
16.11.09,15:06
Ak môžem odporučiť môj názor, neriadil by som sa moc značkou firmy pod ktorou poradca funguje. Zo zverejnených odpovedí je zrejmé že odpovede sú od ľudí, ktorí odišli alebo ináč im bolo zhnusené OVB. Treba si uvedomiť, že každá práca je o osobnosti a o každom z nás, ak chcem zarobiť, idem cez mŕtvoly, ale ak chcem dlhodobo fungovať v danom biznise, vytváram si vzťah a dané problémy nemôžu vzniknúť. Je len na Vás a na Vašej dôvere k danému človeku, či si vyberiete OVB, alebo inú poradenskú firmu.Všade sú dobrí, ale aj zlí. Len je smutné, že kritikov na prácu je tak veľa. Ja mám s OVB veľmi dobré skúsenosti a vlastne väčšina firiem má podobnú filozofiu,prebranú od OVB,tak neviem prečo toľko kritiky. Naozaj je to všetko o ľuďoch, ak to maklér myslí so svojou prácou vážne a zodpovedne a navyše má v povinnostiach aj servis toho čo urobí, čo v OVB je dané, tak problém nikdy nenastane. Ale bohužial všade sa nájdu flákači.
zralok
16.11.09,15:29
Evka, s danou spoločnosťou mám skúsenosti a môžem povedať, že tie najlepšie. Ale ako som už v mojom príspevku napísal, je to všetko o ľuďoch. Je fakt že kolektív tích čo vydržali počiatočné prekážky a myslia to so svojou prácou vážne je naozaj perfektní a posunie Ťa veľmi ďaleko. Vieš podľa mojich skúseností všetci čo na túto firmu zanevreli nepochopili celkom filozofiu, alebo im išlo viac o peniaze, ale zodvihnúť zadok a niečo pre to urobiť už tak celkom nedokázali. Ono je vždy ďaleko ľahšie sa vyhovoriť na zlú firmu ako na svoju neschopnosť. Ale ako som už tu čítal, Ty nepracuješ pre firmu ale pre klienta, aj to je pre veľa ľudí ťažko pochopiteľné. Ale nech už to je ako len chce, určite Ti práca v tomto kolektíve neublíži a je verím, že Ťa veľmi posunie dopredu.
aninka121
02.02.10,13:45
ja som v OVB pracovala asi 3 mesiace. bola to fajn skusenost, vela som sa o financovani naucila. nemala som pocit, ze ti ludia chceli vytazit co najviac pre seba, skor naopak dokazali urcit podla veku, zamestnania, pohlavia tu najvhodnejsiu poistku pre cloveka. Ale dozvedela som sa ze na Slovensku je viac regionalnych riaditelov, takze mozem hovorit len o tyme z Kosic a Presova.
Ak by som ja chcela investovat peniaze (teraz totiz este ziadne nemam) asi by som sa ozvala niekomu z OVB

ahoj studujem na pravnickej fakulte a tiez robim v ovb asi pol roka a zda sa mi to celkom objektivne z toho titulu, že neponuka "svoje" produkty, ale produkty všetkých významných spoločností, ktoré pôsobia v SR. na toto je to dobré a čo sa týka tých názorov uvedených vyššie (nižšie som sa este nedostala) povedzme si pravdu nestali sa ludom podobne techtle-mechtle asj v iných spoločnostiach ?ľudia sú všelijakí a aké robioa tejktorej firme meno je na ich svedomí prajem pekný deň
cemix
13.02.10,19:01
Ach Ludkovia moji. Minimálne polovica z vás tu nadáva na OVB. Ale čo je vlastne OVB? Ak ste sa nechali oklamať, ozaj vás oklamalo OVB? Myslím že nie. OVB ako firma zastrešuje svojich poradcov informáciami z trhu a školeniami. Samozrejme aj víkendové semináre sem -tam. Avšak Poradca ako taký nepracuje pre OVB, ale pre seba v SPOLUPRÁCI s OVB. A tu je rozdiel. Uvediem príklad. STOMATOLÓGIA je dobrá veda no nie? Avšak Ak idem k zubárovi tak je rozdiel v tom k akému zubárovi idem. Ak mi zuby pokazí, tak jasné že si idem jazyk vylámať v nadávkach na jeho adresu. No Stomatológia ostáva stále dobrou vedou. Prečo to ale neplatí v OVB? Však je to na zmluvách len jedno jediné logo kdesi v rohu. OVB nenesie zodpovednosť za to, či vás poradca oklame alebo nie. Poradca pracuje vo vlastnom mene. Či už je to OVB alebo Partners alebo hocičo iné. Ak by ozaj bolo OVB také zlé ako píšete myslím že by v EU neexistovalo už 40 rokov. Problém je ale v ľuďoch. Minimálne polovica príspevkov, ktoré sú o tom ako ste sa oklamali je falošných a s takmer 100% istotou sú od poradcov - "prasiat", ktorí chceli zbohatnúť a nie pomôcť. Píšem to preto lebo práve začínam s OVB. OVB mi každých 24 hodín dodá novú analýzu trhu a podľa nej sa ja už viem orientovať. Mám šťastie, pretože ma vedie veľmi šikovný človek. No viem, že sa to rýchlo zvládnuť nedá. Kvantum informácii na začiatku zakončených testom si myslím stojí na zamyslenie či noví poradcovia patra do chlieva alebo do spoločnosti. Proti klamárom už začal zasahovať aj štát, čiže debilkovia z tohoto byznysu budú musieť odísť. Ostanú tu profíci. Problém Slovenska spočíval v náhlom prekročení z Gulagu na "slobodu". Mnohí mali vidinu obrovského zárobku a pokazili meno tomu, čo si to ani nezaslúžilo. Preto vás prosím. Prestaňte nadávať na firmy, ale skúste porozmýšľať, prečo ste boli oklamaní? lebo poradca bol debil? nie. Poradca vedel čo robí. Hlúposť je ak človek zverí peniaze do rúk niekomu, kto sa mu ozve ako prvý. Teda ak by som chcel mať poradcu, vybral by som si ho na doporučenie od známych. Nie preto, že sa mi votrel do priazne náhodným vytočením telefónneho čísla. Finančná gramotnosť na SVK je biedna, preto je ozaj dobré porozmýšľať či sú tí poradcovia takí zlí ako sa píše. ÁNO. súhlasím že v tomto obore robia aj mantáci.A stále aj budú. (bacha na nich) Ale aj na cestách jazdia zlí a dobrí vodiči. A skúste hádať, ktorých je viac. Kto má vodičák nemusí dlho rozmýšľať.
AK ste to dočítali až sem, veľmi pekne vám ďakujem a prajem vám veľa úspechov a v prípadnom poracovi vám želám, aby sa stal vaším finančným anjelom strážnym.
Ďakujem
reaktor32
05.04.10,20:42
Dobrý deň a ja sa pýtam prečo by klienti mali platit niečo čo vôbec nevyuživajú a platia každý mesiac, za vidinou malého zisku--:?
Samozrejme že tieto zmluvy, ktoré sú zle nastavené a sú výhodné pre poisťovnu a nie pre klienta Treba Zrušiť to že je tam malá odkúpna hodnota je samozrejmé. Radšej budem platiť postenie ktoré využijem chráni moje riziko, a osobne si myslím že poisťovne sú spoločnosti v ktorých sa dá ako sa to hovorí aj šetriť--)
slimacikzv
04.09.10,11:15
Myslíš si, že keď ty si skončila školu, že automechanik sa nemá právo za pár rokov naučiť to čo ty?? Či len niektorí vyvolení sú podľa teba najmúdrejší??? Dosť od veci.. Ja ľudí neodsudzujem podľa vzdelania! A okrem toho, neviem čo ti presne povedal čo sú tie aktíva, ale je strašný rozdiel čo sa človek naučí v praxi a čo v teórii. Dúfam, že si na to už prišla aj sama... Lebo v škole sa prax neučí, ale sa mýlim?? Z vlastnej skúsenosti viem, že je to len teória...malo kedy v praxi použiteľná. A najvtipnejšie je to, že veľa ľudí si myslí, že keď skončili VŠ tak sú borci....no len do kedy....
day
04.09.10,11:54
podobne institucie mi pridu ako sekta, musia mat super skolenia, len neviem ako to vplyva na slabsie osobnosti, ....
a ze vraj nie je jednoduche odtial odist :/
duves
14.11.10,18:38
Tému treba premenovať na "Podvodníci z OVB".
Teraz čo sa nam vydala dcera, tak v ramci nejakych znamosti oslovili taku odborníčku. Vlastne sa pozna s naším zaťom. Takže mladým k hypoteke nanútila nejake životne poistenie (kapitalove, či investične, to je jedno teraz) za 100€ mesačne. A to je pre nich dosť vysoká suma!
Kedže dcera vie, že v hypotekach som tak trochu doma, nepodpisala ten ich zdrap papiera, kde samozrejme maju krytie (pokuta pre klienta) pre prípad zrieknutia dalsej spoluprace.
Poviem to rovno, kedze som videl ten zdrap papiera a nech si to už láskavo prečíta aj ich general: prestaňte s ofajčievaním obyčajných ľudí. Prestante predávať hrebene holohlavým a robte to tak, aby sa vaši agenti ( s teplou) vodou nemuseli za svoju prácu hanbiť.
Stanislav 1975
14.11.10,21:00
Tému treba premenovať na "Podvodníci z OVB".
Teraz čo sa nam vydala dcera, tak v ramci nejakych znamosti oslovili taku odborníčku. Vlastne sa pozna s naším zaťom. Takže mladým k hypoteke nanútila nejake životne poistenie (kapitalove, či investične, to je jedno teraz) za 100€ mesačne. A to je pre nich dosť vysoká suma!
Kedže dcera vie, že v hypotekach som tak trochu doma, nepodpisala ten ich zdrap papiera, kde samozrejme maju krytie (pokuta pre klienta) pre prípad zrieknutia dalsej spoluprace.
Poviem to rovno, kedze som videl ten zdrap papiera a nech si to už láskavo prečíta aj ich general: prestaňte s ofajčievaním obyčajných ľudí. Prestante predávať hrebene holohlavým a robte to tak, aby sa vaši agenti ( s teplou) vodou nemuseli za svoju prácu hanbiť.

Konečne niekto prišiel na to a pomenoval veci správnymi slovami- je to chamraď...
video1983
14.11.10,22:19
nanútila nejake životne poistenie (kapitalove, či investične, to je jedno teraz) za 100€ mesačne. A to je pre nich dosť vysoká suma!


nikdy nepochopim ludi v tomto!! ako mi moze niekto nieco nanutit? ked to raz nehcem tak si to nedam a hotovo. a moze mi dat aj zlate pero do ruky.Toto je len prava slovenska sprostost vyhovarat sa na druhych ludi ked urobia sami chybu!!
nezastavam si ani jednu stranu ale nemyslim si ze je prinajmensom vhodne hadzat vsetkych do jedneho vreca!
duves
15.11.10,04:30
nikdy nepochopim ludi v tomto!! ako mi moze niekto nieco nanutit? ked to raz nehcem tak si to nedam a hotovo. a moze mi dat aj zlate pero do ruky.Toto je len prava slovenska sprostost vyhovarat sa na druhych ludi ked urobia sami chybu!!
nezastavam si ani jednu stranu ale nemyslim si ze je prinajmensom vhodne hadzat vsetkych do jedneho vreca!

Jednoducho!
Mladí potrebuju hypoteku. Zavolali poradkynu, prisla, vysvetlila čo potrebovala ona vysvetliť. Na nejaky lajster (dcera mi to ukazovala, ma to odložene) napisala finančný zámer. Je tam hlavička OVB. Okrem splatky hypoteky (predpokladanej) je tam suma na sporenie, na životnu poistku. Dcera sa jej pytala - "Je ta životna poistka nutná", odpoved: "ÁNO"
Takže opravujem jedno slovo, či vetu v predchadzujucom prispevku. OVB poradovia nenutia, ale ZAVÁDZAJÚ klientov!

DUFAM, ZE TAKTO JE TO UZ SPRAVNE, ABY TO SNAD NIEKTO NEOTÁČAL, ZE CELY PROCES OVB JE KOŠER, A ZE DEBILOM JE VLASTNE TEN KLIENT.
Martin Mocko
15.11.10,05:34
Mám svoj vlastný názor na podobné "finanančno-poradenské" služby. (v podstate podobný ako duves alebo Stano). Mám jednu známu, ktorý robí podobný business, tak sme spolu raz o tom rozprávali. Vysvetlila mi to tak, že ak mi vybaví úver - tak je jej "povinnosťou" ma ako svojho klienta chrániť aj z druhej strany. Takže by som sa mal zamyslieť i nad životnou poistkou. Ak by sa mne - ako živiteľovi rodiny niečo stalo - aby nemusela doplatiť pôžičku moja rodina, ale bolo by to vyrovnané z poistky. Je v tom určitá časť logiky. Otázkou je iba to, do akého typu poistenia poradca svojho klienta natlačí...asi do takého, kde je najväčšia provízia.
freddy87
15.11.10,10:36
V prvom rade by som upozornil, že spolupracovníci OVB nie sú finanční poradcovia, ale finanční makléri. Čiže nerobia finančné poradenstvo, ale finančné sprostredkovanie, nad ktorým má dohľad NBS.

A môj názor na Vami spomínanú poistku:
Poistenie je nutnosť v živote človeka. Jeho výšku je nutné určiť na základe potrieb jednotlivých klientov. V prípade, že mladí si zobrali hypotéku, ktorej splátka je neprimerane vysoká na ich možnosti (tak ste to uviedli), tak je predpoklad, že aj poistenie v prípade PN, čí úrazu musí byť dojednané na vyššiu sumu. Prihliadnuť treba aj na priority do budúcna a na dôchodok. A samozrejme, že výška poistenia sa dá každým rokom meniť, tak neviem prečo robíte takú paniku.

Týmto príspevkom však nechcem obhajovať toho, ktorého fin. agenta.
trisestri
15.11.10,11:13
ja nemám dobre skúsenosti s tými poradcami,či maklermi či koho,hlavne z tými z Tatra banky
freddy87
15.11.10,11:39
Vy spomínate viazaného finančného agenta, keďže je viazaný iba na ponuku služieb a produktov jednej inštitúcie, v tomto prípade TB.
Avšak samostatní, alebo podriadení agenti sprostredkúvajú služby a produkty celého finančného trhu, alebo aspoň jeho prevažnej časti. V tom je tá výhoda, ktorú ste zatiaľ asi nespoznali.
duves
15.11.10,12:04
Prosím debatujúcich, aby neriešili situáciu, čo by bolo, keby bolo. Mladí riešia hypoteku, so sprostredkovatelkou OVB neriešili žiadnu životnú poistku. Každe dalsie uvahy, či mať, alebo nemať životnú poistku k danemu problemu (čo som načal) sú k uvedenemu problemu mojej rodiny kontraproduktívne.
Stanislav 1975
15.11.10,12:06
Prosím debatujúcich, aby neriešili situáciu, čo by bolo, keby bolo. Mladí riešia hypoteku, so sprostredkovatelkou OVB neriešili žiadnu životnú poistku. Každe dalsie uvahy, či mať, alebo nemať životnú poistku k danemu problemu (čo som načal) sú k uvedenemu problemu mojej rodiny kontraproduktívne.

ale ak by bol záujem,tak ponuku možem dať...:D:D:D:D:D
duves
15.11.10,12:18
video1983
15.11.10,13:11
duves tak ci tak ked je clovek aspon trosku uvedeomely tak si zrata kolko je 1+1 a samozrejme mu dojde ze mu nikto nemoze zavazne "nanutit" nejake poistenie pri hypo. mali to riesit rovno v banke a toboz nie cez maklera OVB!! je to smutne ze tito paraziti spinia meno naozaj kvalitnym a hlavne nezavyslim poradcom!
freddy87
15.11.10,13:21
Keby to riešili rovno v banke, tak s najväčšou pravdepodobnosťou by získali dobrý úver za nie celkom dobrých podmienok. Samozrejme, veľa ľudí vraví, že oni obehajú viacero bankových spoločností. No podľa mojich skúseností skončia pri tretej, či štvrtej a z nich si vyberú to najvýhodnejšie. Neuvedomujte si, že školení predávať a nanútiť sú hlavne pracovníci bánk. A to hovorím z vlastných skúseností.

A keď chceme rozoberať tú hypotéku, tak na to nemáme žiadne parametre, podľa, ktorých by sme mohli hodnotiť, či bola dobrá alebo nie. Dajte nám teda tie parametre !!!
duves
15.11.10,14:54
duves tak ci tak ked je clovek aspon trosku uvedeomely tak si zrata kolko je 1+1 a samozrejme mu dojde ze mu nikto nemoze zavazne "nanutit" nejake poistenie pri hypo. mali to riesit rovno v banke a toboz nie cez maklera OVB!! je to smutne ze tito paraziti spinia meno naozaj kvalitnym a hlavne nezavyslim poradcom!
To je stara vec, a zaoberal sa tym aj dohlad nad finančnym trhom a žial nič nevymyslel. Ja už by som poradcu nerobil. Robil som predajcu hypotek, priamo ako špecialistu v banke. Tiež sme mali plany a plany dalśich produktov. No to, že by som ofajčom klientovi niečo predal, čo nechcel , tak to si nepametam. Tak sa môžem vsetkym aj dnes pozrieť s kludnym svedomím pozrieť do očí.
Pozícia finančného poradcu je degradovana a ludia, čo sa o tom dozvedia, ich tak aj hodnotia. Darmo je medzi nimi možno slaba 1/5 slušnych ludi.
duves
15.11.10,15:10
A keď chceme rozoberať tú hypotéku, tak na to nemáme žiadne parametre, podľa, ktorých by sme mohli hodnotiť, či bola dobrá alebo nie. Dajte nám teda tie parametre !!!
Hypoteka nie je pračka. To nie je iba o cene peňazí. Posudzovanie začína kvalitou poradenstva a končí napokon konečným bývaním. A medzi tym je kopec ukonov, ktore treba absolvovať. A v neposlednej rade je to aj o tom, ked skončí klientovi fixacia, aku urokovu sadzbu bude mat potom. Pretože 30% kvazi obchodov je tvorene tym, že klienti behaju ako šialeny z banky do banky a zhanaju vyhodnejší úrok na splatenie hypoteky vo svojej banke, pretože im po ročnej fixacii ich banka zdvihla vyslednu sadzbu na takmer dvojnasobok. Napr. z 3,5% na 6%. Uplne bežná vec.
Juliana Rose Makšiová
19.08.11,08:46
My máme veeeeľmi zlú skúsenosť s OVB, naozaj nikomu ani najväčšiemu nepriateľovi ich neodporúčam. Našu rodinu pani Maria Mišáková z Prievidze otiahla o 130 000,- Sk """výhodnou investíciou""" v podielových fondoch World Investments ešte v roku 2001. Nechcite vedieť akú hodnotu majú teraz. Boli to celoživotné úspory starých rodičov na pohreb a môjho manžela, ktoré dostal za chorobu z povolania (odpracoval v bani 20 rokov). Ide o takých finančných odborníkov, ktorí hľadia iba na svoje provízie a na klientov z vysoka kašľú. NAOZAJ NEODPORÚČAM ANI NEPRIATEĽOVI, SÚ TO PODVODNÍCI..........., KTORÝCH KEĎ VÁM ZAKLOPÚ NA DVERE TREBA SKOPAŤ ZO SCHODOV.
PS: a poistky odporúčané OVB: dcérku odškodnili po úraze oka (bola operovaná, vkladali jej umelú šošovku) s trvalými následkami 7 000,-sk. Keď sme nabehli na poisťovňu či sú normálni, nás schladili našou nevýhodnou poistkou a vysvetlili nám ako pracujú OVB a ich poisťovanie. Takže vďaka Vám OVB za všetko, ste pre mňa obyčajné š....a to si ešte dávam servítku pred ústa.
PS: Zvlášť pre Prievidzu - bacha na pani Mišákovú!!!!!!
a o tie peniaze ste ako prisli cez sporenie na domacnost ci nejako inak???
Juliana Rose Makšiová
19.08.11,08:48
Hypoteka nie je pračka. To nie je iba o cene peňazí. Posudzovanie začína kvalitou poradenstva a končí napokon konečným bývaním. A medzi tym je kopec ukonov, ktore treba absolvovať. A v neposlednej rade je to aj o tom, ked skončí klientovi fixacia, aku urokovu sadzbu bude mat potom. Pretože 30% kvazi obchodov je tvorene tym, že klienti behaju ako šialeny z banky do banky a zhanaju vyhodnejší úrok na splatenie hypoteky vo svojej banke, pretože im po ročnej fixacii ich banka zdvihla vyslednu sadzbu na takmer dvojnasobok. Napr. z 3,5% na 6%. Uplne bežná vec.
to si myslim mozete overit a v tej ktorej banke alebo porovnat s inymi ak sa vam stym chce babarat a zistite ci je to vyhodnejsie alebo nie
Juliana Rose Makšiová
19.08.11,09:02
Zdravim , konecne som sa dostala az na samý koniec tohto topicu aby som sa dozvedela co to o spolocnosti OVB, nakolko som dostala ponuku vstupit do firmy . Sice mam zmiesane pocity, ale tak kazdy nazor je dobry a netreba byt zaslepeny v tejto profesii.......

Moja skusenost na Financnom trhu je dlhorocna , zacala som ako "financny poradca " pre jednu spolocnost kde som ponukala sporenie , uvery a v sesterskej spolocnosti som zastresovala poistenie . Ten kto robil pre taku spolocnost vie sam dobre ze aj tu je Pyramidove ohodnotenie a najvyssi maju provizie z tych mravcekov -"financnych poradcov" ktorí odmakaju tu najtahsiu pracu s klientom ...

Kedze som clovek ktory rad pomaha ludom snazila som sa uz v tej nemenovanej firme analyzovat a ponukat klientom vzdy to najvyhodnejsie , nepoviem ze mi neslo o proviziu ved z coho by som zila ale poviem popravde ak som vedela, ze v susednej poistovni maju vyhodnejsi produkt poslala som klienta tam .....ano prichadzala som o klientov, ale za to som mala spokojneho klienta ktory sa vzdy obratil na mna ak nieco potreboval.

Samozrejme ze ma to casom stvalo, ze mozem len jednu spolocnost zastresovat a ponukat len ICH produkty a tak som zvazovala firmu ktora ma vacsie portfolio produktov, ale nie jednej spolocnosti ale viacerých na Slovenskom trhu .....

Nedavno som dostala ponuku z OVB , ale moja skusenost z pred 8r./kde som sa stretla s jednym OVB maklerom a veru aj ja som bola zaskocena jeho jednanim/ som vahala nad pohovorom, ale kedze som strasne zvedavy clovek sla som.......

Po prvom pohovore kde som sa dozvedela ako OVB funguje som si konecne povedala , ze som nasla spolocnost ktora ponuka presne to co ja chcem ponukat svojim klientom .

Ono je mnoho financnych poradcov / akychkolvek spolocnosti/ , ale nie je poradca ako poradca . Poradca vedený vidinou ziskania velkych penazi je nekvalifikovany poradca, ktory nema zaujem riesit klientove potreby ale svoj vacok :eek: co sa samozrejme potom odzrkadluje v buducnosti na klientovej nespokojnosti a tym "spini" meno spolocnosti ci je to OVB alebo ina institucia.....

Vzhladom ktomu ze nepracujem este pre OVB nemozem ju posudit, ale snad je aspon 99% pravdy z pohovoru ktory som absolvovala a pokial sa stanem jednou z nich budem mat len spokojnych klientov , tak ako doteraz v spolocnosti prektoru som pracovala .

hups som sa trosku rozpisala :D
aa uz tam pracujetee?, alebo nie lebo aj aj by som mala teraz zacat takk ze ci to dopadne dobre? ale ja verim ze ano ako ste pisali ide o priistupp...ked ma niekto dobri pristupa chce dobre klientom... tak by mali byt spokojny
makler ovb
02.01.12,21:04
aj ja pracujem v ovb a som zatial spokojna... mam super sefa a akoze toto je praca o ludoch a nie o firme... mozem spokojne povedat ze pracujem pre klienta a sama pre seba a s firmou mam spolocne len tie provizie a tak... ked ma niekto zle skusenosti nezapameta si meno toho dotycneho ale firmu.... toto je len a len o LUDOCH... ked niekto natrafi na osobu ktorej zalezi len na obsahu svojej penazenky tak za to firma nemoze.. mne zalezi na obsahu penazenky mojho klienta... neviem preco to ludia odsudzuju.. ASI VAM NEZALEZI NA VASICH PENIAZOCH A NA VASEJ BUDUCNOSTI
Xanti
02.01.12,21:08
No milý makler ovb aj ty si platený od výkonu ako píšeš nielen ludia v bankách.
A vidno, že si veľmi krátko v ovb lebo máš ešte ideály a si zaslepený vidinou peňazí.
brezicka
02.01.12,21:13
ja som z ovb... to jej mate verit zalezi na vas. tie veci a osobne udaje potrebuje aby vedela vasu financnu situaciu ked bude riesit pre vas servis a tieto sluzby aby vam neuskodila ale skor pomohla... pocula som aj ja na ovb maklerov niektorych tiez zle veci ale to nieje o firme ale o ludoch... ako financne poradenstvo co poskytuju banky na tie by som sa neotacala pretoze v bankach maju urobit svoj vykon a nemusi to byt pre vas vyhodne... ziadna banka ci poistovna vas neposle do druhej banky alebo poistovne a nepovie vam ze chodte tam lebo tam je to pre vas idealne to nespravi... ako financny makler najde pre vas riesenie aby ste tie peniaze mali vzdy ked potrebujete... a najlespie je to ze financny makleri z ovb neviem ako pracuje konkurencia ale viem ze my mame tie zmluvy s viacerymi instituciami a tak vieme pre kazdeho vybrat to najlepsie z financneho trhu... tak odporucam a nebojte sa toho ak ste natrafili na osobu ktora pracuje pre klienta tak mate vyhrate :)))

nic v zlom, ale mam tiez negativnu skusenost s OVB- maklerom a v podstate som este asi nikdy nepocula pozitivnu skusenost, len veeelmi vela negativnych, preto aj ta negat reklama pre OVB ako spolocnost...a tiez som nikdy nepocula, aby OVB-makler povedal: Pre vas by bolo vyhodnejsie nieco ine, ale my s nimi nemame zmluvu, skuste to inou cestou cez niekoho ineho...navrhnu a odargumentuju len to, z coho maju proviziu, hoci je to aj pre klienta nevyhodne..taka je realita.
jacekova
02.01.12,21:18
pridávam sa k negatívnym skúsenostiam s maklérmi OVB. títo "poradcovia" ponukajú iba produkty, z ktorých majú najvyššie provízie.
mala som skúsenosť s maklérkou,ktorá bola strašne spomalená, skôr ju zaujímalo ako nám celej rodine prerobí životné poistky, než to, aby nám rýchlo vybavila úver.
keby sme sa držali jej rád a ona by nám vybavovala úver, tak by sme teraz trčali na byte a nie v dome...
chorvo
02.01.12,21:31
ludia, neunahlujte sa v sudeni...ked natrafim na jednej pumpe OMV na predavaca-debila, to neznamena ze budem vsade sirit ze OMV su blbe pumpy a nebudem na ne uz nikdy chodit...vsetky firmy su o ludoch...ak mate stastie, natrafite na sikovneho a seriozneho cloveka z OVB, Partners, cokolvek, ktory vam pomoze...ale suhlasim, ze pravdepodobnost je nizka...doba a ludia su zli
jacekova
02.01.12,21:39
ludia, neunahlujte sa v sudeni...ked natrafim na jednej pumpe OMV na predavaca-debila, to neznamena ze budem vsade sirit ze OMV su blbe pumpy a nebudem na ne uz nikdy chodit...vsetky firmy su o ludoch...ak mate stastie, natrafite na sikovneho a seriozneho cloveka z OVB, Partners, cokolvek, ktory vam pomoze...ale suhlasim, ze pravdepodobnost je nizka...doba a ludia su zli

u mňa to nebola jediná skúsenosť s OVB (ale posledná)

makléri v OVB sa menia častejšie než ponožky.... mladí sa len narýchlo nabiflia produkty (+ to z čoho je naj provízia) a idú "do sveta radiť klientom"
duves
03.01.12,04:57
aj ja pracujem v ovb a som zatial spokojna... mam super sefa a akoze toto je praca o ludoch a nie o firme... mozem spokojne povedat ze pracujem pre klienta a sama pre seba a s firmou mam spolocne len tie provizie a tak... ked ma niekto zle skusenosti nezapameta si meno toho dotycneho ale firmu.... toto je len a len o LUDOCH... ked niekto natrafi na osobu ktorej zalezi len na obsahu svojej penazenky tak za to firma nemoze.. mne zalezi na obsahu penazenky mojho klienta... neviem preco to ludia odsudzuju.. ASI VAM NEZALEZI NA VASICH PENIAZOCH A NA VASEJ BUDUCNOSTI

Ano, no kedže to zastrešuje firma - ona určuje určitú politiku, tak je zodpovedná za všetkych pracovníkov, aj na riadiacich postoch. Inak povedane. Verejnost hodnotí firmu nie podla najlepších pracovníkov, ale prave podla tých, čo sa tomu rozumeju ako hus petrželu.
pepa2506
07.01.12,08:15
ahoj,ja tiež mám finančného poradcu OVB,ja som s ním spokojná všetko mi vybavil ohladom stavebného úveru a ja som len v klude domova podpísala zmluvu.Ale tiež nieje poradca ako poradca musíš natrafiť na normálneho aby ti nevimienal všetky zmluvy.Ja čo som mala starú poistku-tak mi poradil až to neruším,ale nech jej vyprši doba a až potom ju ukončím,a tak som aj urobila-aspon som naprišla o peniaze.A pri každej poistke či šetreni sa pytaj na ukončenie skor,či sankcie atd.,lebo ked sa nepýtaš tak nik to nepovie nahlas,a ak sa bude vykrucať-tak sa radšej ešte porad s rodinou a tak.
myara
07.01.12,08:35
ahoj,ja tiež mám finančného poradcu OVB,ja som s ním spokojná všetko mi vybavil ohladom stavebného úveru a ja som len v klude domova podpísala zmluvu.Ale tiež nieje poradca ako poradca musíš natrafiť na normálneho aby ti nevimienal všetky zmluvy.Ja čo som mala starú poistku-tak mi poradil až to neruším,ale nech jej vyprši doba a až potom ju ukončím,a tak som aj urobila-aspon som naprišla o peniaze.A pri každej poistke či šetreni sa pytaj na ukončenie skor,či sankcie atd.,lebo ked sa nepýtaš tak nik to nepovie nahlas,a ak sa bude vykrucať-tak sa radšej ešte porad s rodinou a tak.

a co take prosim ta za teba vybavoval pri tom stavebnom uvere? my sme si ho brali pred par rokmi, a boli sme asi 2x v PSS, a to bolo vsetko
a ze stara poistka sa neoplati zrusit, tak to hadam vie kazdy, aspon trochu rozhladeny clovek, ale najlepsie je ziadne poistky si neuzatvarat
misoft
07.01.12,08:48
zoberú z ulice / naučia ho ako papagája a už je finančný poradca
Novší trend bude, keď im dajú tablety, pustia ti to (ani hubu nemusí otvoriť),keď to skončí, podá ti pero a papiere a hotovo! Provízia je vo vačku :D.
makler ovb
09.01.12,20:17
Tak ako ja som sa s tym tiez stretla ale poznam aj takych ktory vedeli vyriesit klientove nekonecne exekucie a dokonca sa na tom paradne vysantili a to ze mal z toho proviziu ved je to jeho praca a clovek dnes potrebuje zarobit nie??? a este k tomu zachranil klientovi strechu nad hlavou...
duves
10.01.12,04:26
misoft
10.01.12,16:29
Tak ako ja som sa s tym tiez stretla ale poznam aj takych ktory vedeli vyriesit klientove nekonecne exekucie a dokonca sa na tom paradne vysantili a to ze mal z toho proviziu ved je to jeho praca a clovek dnes potrebuje zarobit nie??? a este k tomu zachranil klientovi strechu nad hlavou...
Tomuto sa vraví svetlá výnimka, alebo biela vrana, alebo výnimka potvrdzuje pravidlo
Tunco
12.01.12,13:32
Skúste poradcov z fincentra - www.fincentrum.com, tý su omnoho otvorenejší a kultivovanejší ako ľudia z ovb.
JanaTomanka
15.01.12,22:10
A ja naopak dorazne upozornujem a varujem pred spolocnostou Broker Consulting. a.s. Spolocnost sa specializuje na financne poradenstvo. Samotny produkt a postupy su uplne v poriadku. Kvalita odvedenej prace je vynikajuca ak natrafite na skuseneho konzultanta. Avsak moje varovanie je v suvislosti s pracou v tejto spolocnosti. Nedajte sa zlakat peknou a velmi odborne koncipovanou webovou strankou a uhladenym vystupovanim dobre obleceneho pana ci pani. Ak vas presvedcia a nastupite, lebo vam naslubuju rychle a vysoke provizie, podporu spolocnosti a zaujem. Relita je vsak ina. Na provizie dlho cakate (casto krat aj 3 mesiace), pozornost a podpora ziadna. Atakuju vas intervenciami na pozastavene provizie z dovodu udajneho neplatenia klientov - nevadi im ak clovek stravi pre firmu niekolko tyzdnov a mesiacov a zije z vypozicanych penazi cakanim na provizie, ktore si zasluzi. Ak chcete pracovat vo financnom sektore, tak si iste vyberte solidnu spolocnost. Z Broker Consulting vsetci odchadzaju! Ak vobec niekto nastupi.
MartinkoX
16.01.12,10:59
Uplne suhlasim s Janou, pracoval som v tejto spolocnosti, sice som sa vela naucil, ale musel som uplne vystaveny utekat inde. Teraz uz takmer rok pracujem v konkurencnej maklerskej spolocnosti a je mi fajn, aj financne a postupovo. Ak si chcete zaplatit drahe skolenie, tak nastupte do BC, ale zarobit budete musiet utekat inam.
macte
24.03.12,20:45
Prosím vás, je nornálne, že OVB zoberie do svojich radov vyučenú krajčírku (nechcem nikoho urazit), bez akýchkoľvek ekonomických znalostí. Dokonca ju nezaujímajú ani bežné ekononické správy vo večernom spravodajstve. Ako môže takýto človek poskytovať finančné poradenstvo? Môžem ja takejto osobe zveriť svoje financie?
veronikasad
24.03.12,20:51
Prosím vás, je nornálne, že OVB zoberie do svojich radov vyučenú krajčírku (nechcem nikoho urazit), bez akýchkoľvek ekonomických znalostí. Dokonca ju nezaujímajú ani bežné ekononické správy vo večernom spravodajstve. Ako môže takýto človek poskytovať finančné poradenstvo? Môžem ja takejto osobe zveriť svoje financie?
Zúčastnila som sa zopár vstupných prednášok - takže z vlastnej skúsenosti - takýchto tam potrebujú, bude plniť príkazy svojho šéfa. Nemôže vedieť viac ako šéf...

Keď mi strčili do ruky dptazníky, že mám isť zisťovať finančnú situáciu klienta - bez toho, aby som mala akekolvek informácie o ponúkaných produktoch - na ďalšiu prednášku som už neprišla.
duves
25.03.12,04:51
Prosím vás, je nornálne, že OVB zoberie do svojich radov vyučenú krajčírku (nechcem nikoho urazit), bez akýchkoľvek ekonomických znalostí. Dokonca ju nezaujímajú ani bežné ekononické správy vo večernom spravodajstve. Ako môže takýto človek poskytovať finančné poradenstvo? Môžem ja takejto osobe zveriť svoje financie?
Ano, taka je skutočnosť. Včera možno predavala párky a dnes....finačné produkty.
Ice dive
25.03.12,05:21
Prosím vás, je nornálne, že OVB zoberie do svojich radov vyučenú krajčírku (nechcem nikoho urazit), bez akýchkoľvek ekonomických znalostí. Dokonca ju nezaujímajú ani bežné ekononické správy vo večernom spravodajstve. Ako môže takýto človek poskytovať finančné poradenstvo? Môžem ja takejto osobe zveriť svoje financie?

no minimálne musí mať maturitu... financie jej zveriť môžeš, len potom neplač, keď skončíš s piatimi životnými poistkami....
myscheno
28.03.12,16:15
MartinBA001
03.08.12,19:30
OVB je hanbou a biedou financneho poradenstva na Slovensku, zalozena na principe multilevelu. Mam s tym osobnu aj pracovnu skusenost. Klient NIE JE na prvom mieste. Ak mate zaujem o profesionalne sluzby privatneho poradenstva a bankovnictva, obratte sa na profesionalov, a na jednotku na trhu, ktorou je spolocnost Partnersgroup. Vsetci financni konzulanti su certifikovani diplomovani profesionali, s licenciou z Narodnej Banky Slovenska a poslednych 5 rokov nerobia nic ine, len opravuju klientom portfolia, ktore vyrobili babraci z OVB. V pripade otazok ma kludne kotaktujte. Pekny den, Martin.
VitoCorleone
30.11.12,11:42
Boze moj, a partners group ja zalozene na com? Ved to je tiez multilevel marketing, ved to su odpadlici z OVB co si zalozili vlastnu spolocnost, takze to funguje na tom istom systeme odrbavania ludi a tlacenia manipulativnych motivacnych reci do hlav, takze ziadna vyhra si uz OVB alebo partners, alebo cokolvek. A dalsia vec. Ze diplomovaní profesionali... Dnes uz musi mat kazdy jeden financny poradca licenciu od NBS takze tu neklam ludi ty partners...


OVB je hanbou a biedou financneho poradenstva na Slovensku, zalozena na principe multilevelu. Mam s tym osobnu aj pracovnu skusenost. Klient NIE JE na prvom mieste. Ak mate zaujem o profesionalne sluzby privatneho poradenstva a bankovnictva, obratte sa na profesionalov, a na jednotku na trhu, ktorou je spolocnost Partnersgroup. Vsetci financni konzulanti su certifikovani diplomovani profesionali, s licenciou z Narodnej Banky Slovenska a poslednych 5 rokov nerobia nic ine, len opravuju klientom portfolia, ktore vyrobili babraci z OVB. V pripade otazok ma kludne kotaktujte. Pekny den, Martin.
Bublifuuk
03.12.12,15:27
ja mam s financnym poradcom s OVB len dobre skusenosti. chce to trochu zdraveho rozumu, zastavit ho ked vam chce kreslit pyramidu vydavkov a pod :-)
ale dokazal nam vybavit lepsiu hypoteku nez ked sme chodili priamo po bankach (o 1,2 percenta nizsi urok oproti tomu co nam ponukla banka)
takisto sme ho kontaktovali ohladom zivotnych poistiek a nastavil nam ich presne tak ako sme si zelali (na porovnanie ked som zhanala zivotnu poistku priamo furt mi vnucovali vselijake pripoistenia o ktore som nemala zaujem...s OVB poradcom som sa dohodla takto si to predstavujem a tak mi to priniesol vypracovane..)
cize nehazdte ich vsetkych do jedneho vreca, vela z nich je sikovnych aj ked sa tam najdu aj riadne trubky zrejme :-)
Bublifuuk
03.12.12,19:42
To nejako nejde dokopy :D.

Ked myslis. Mame male dieta, hypoteku budeme splacat este 20 rokov. Ak zostanem ja alebo muz s malym kvoli nejakej nehode sam, tak z jedného prijmu sa dnes tazko platia vsetky povinnosti. Potom sa podakujeme zdravemu rozumu že tu poistku mame a nemusíme v modrom z neba vyplakavat a dakovat za posratu dovolenku v chorvátsku mimo sezóny, ale stale budeme vedieť slusne zit.
Bublifuuk
04.12.12,06:14
@Russak1

myslism ze nerozoznavas investicne/kapitalove poistenie od zivotnej poistky.
klasicka zivotna poistka: pri mesacnej platbe pre mna ako zenu 36 EUR by som musela setrit presne 173 rokov (teraz ignorujem urocenie) na to aby som ziskala sumu, ktoru ziska moja rodina ked sa mi nieco stane. pre muza su rizikove tabulky ine, takze u neho by si na vyslednu sumu setril 122 rokov. Kapitalove/investicne ZP funguje tak, ze si akoze setris nejaku sumu ktoru dostanes napr.pri odchode do dochodku...toto sporenie-poistenie je oser na ludi prave vdaka podielovym jednotkam.

mam velmi rada tych pancuchovych teoretikov...zivotnu poistku neuzatvaras preto aby si setril, na to existuju ine prostriedky. a dokonca si predstav poistku sme chceli my, neprisiel nam ju nikto ponuknut.
a co sa tyka statistik umrti a pod...statistiky si naprd. ak sa manzelovi stane nieco na cestach bude mi uplne jedno ze je jeden z miliona v jeho veku ktory zomrel, ked budem potrebovat zivit seba,syna, platit hypo...

a prestavam sa s tebou na tuto temu bavit, lebo myslim ze odbocuje od povodnej temy poradcov z OVB.
Daniela172
04.12.12,09:32
Ahojte poradaci, viete mi prosim poradit.Tiez risim s poradkynou z ovb poistenie mojej osoby a mojich deti.Ako doverujem jej,ale predtym nez sme sa stretli som rozmyslala nad poistenim pre mna- urazove poistenie.Mam 32 r.Chcela som cisto urazove poistenie,platit,co najmenej a ziskat,co najviac.Ona mi odporuca Investicne zivotne poistenie pre zdravie a dochodok(wustenrot poistovna),ako nevyzera to zle,ale mna viac zaujalo poistenie urazu a zodpovednosti,len sa v tom nevyznam.Viete to niekto porovnat a poradit??pytala som sa jej na to urazove,ale vraj s tym nerobi tato spolocnost.Takze si to neviem porovnat.Ak viete poradit,poprosim za rychlu odpoved,lebo vraj inv.ziv.poistenie pre zdravie a dochodok musim uzavriet do 21.12.2012 nakolko sa meni nieco pre zeny.Dakujem za odpovede.
Bublifuuk
04.12.12,09:45
Ahojte poradaci, viete mi prosim poradit.Tiez risim s poradkynou z ovb poistenie mojej osoby a mojich deti.Ako doverujem jej,ale predtym nez sme sa stretli som rozmyslala nad poistenim pre mna- urazove poistenie.Mam 32 r.Chcela som cisto urazove poistenie,platit,co najmenej a ziskat,co najviac.Ona mi odporuca Investicne zivotne poistenie pre zdravie a dochodok(wustenrot poistovna),ako nevyzera to zle,ale mna viac zaujalo poistenie urazu a zodpovednosti,len sa v tom nevyznam.Viete to niekto porovnat a poradit??pytala som sa jej na to urazove,ale vraj s tym nerobi tato spolocnost.Takze si to neviem porovnat.Ak viete poradit,poprosim za rychlu odpoved,lebo vraj inv.ziv.poistenie pre zdravie a dochodok musim uzavriet do 21.12.2012 nakolko sa meni nieco pre zeny.Dakujem za odpovede.

napisala som ti do sukromnej spravy
zacik23
04.12.12,10:50
Investicne Zivotne Poistenie ti ponuka z jedineho dovodu => je to produkt s najvacsou proviziou pre "maklera" (rozumej predavaca). Provizia je minimalne na urovni toho co ty zaplatis na poistnom prvy rok, niekedy dokonca prve dva roky. Pri obycajnej zivotnej poistke je ta provizia vyrazne nizsia.
Doporucujem rozmysliet si ci sa chces poistit alebo investovat...a na kazdu z tychto cinnosti pouzit samostatne nastroje/produkty.
P.S. poistovne nie su charita ale spolocnosti zalozene za ucelom dosahovania zisku, takze doporucujem sa obratit na niekoho kto sa tomu rozumie, poradi vhodnu poistku, vysvetli vsetky vyluky atd.
Daniela172
04.12.12,10:52
Dakujem za rychle odpovede:)
Daniela172
04.12.12,11:22
Ja som jej hned povedala,ze nechcem investovat,chcem sa len poistit.Chcem nejaku vyhodnu urazovku a ona prisla s tym investicnym.Nakoniec prislo ryhcle rozhodovanie do konca novembra a teraz to posunula do 21.12.2012.Viem,co chcem,len teraz najst tu spravnu poistovnu s dobrou urazovkou.:)
Bublifuuk
04.12.12,12:27
napisala som ti do sukromnej spravy


prepac, nejde mi odoslat sukromnu spravu, lebo este som neuverejnila aspon 15commento (aka blbost btw)


perpac, nejak to asi neodoslalo.
ja som uzatvarala zivotnu poistku s poradcom z OVB v generali a v unique (mame kombinaciu tychto dvoch, lebo sme chceli niektore specificke veci, ktore ziadna poistovna neponukala komplet).
Ale tak teda mam klasicku zivotnu poistku na 25 rokov, platim cca 40 EUR mesacne (mam do 30r) a keby som zomrela, moja rodina dostane dostatok penazi aby hoci aj buduci rok mohli spltit celu hypoteku a este vyzit.
mam k tomu urazove poistenie, poistenie trvalych nasledkov, kriticke choroby a invaliditu.
myslim ze poistovna by ti mala vychadzat v ustrety presne v tom co chces (aj poradca financny). my sme si povedali ze chceme zabezpecit syna, ktory je teraz babatko na 25r, potom uz bude doste velky aby sa staral sam o seba. nepotrebujeme na konci doby aby mi niekto vyplatil co ja viem 10 tisic...to sa vacsinou neoplaca taketo produkty. proste budem platit za to, ze budem tych 25r kludne spavat :-)
ak ti to tvoja poradkyna nevie ponuknut, vymenila by som ju, lebo v tom pripade to je neprofesionalne...
mizu24
04.12.12,12:41
Ahojte poradaci, viete mi prosim poradit.Tiez risim s poradkynou z ovb poistenie mojej osoby a mojich deti.Ako doverujem jej,ale predtym nez sme sa stretli som rozmyslala nad poistenim pre mna- urazove poistenie.Mam 32 r.Chcela som cisto urazove poistenie,platit,co najmenej a ziskat,co najviac.Ona mi odporuca Investicne zivotne poistenie pre zdravie a dochodok(wustenrot poistovna),ako nevyzera to zle,ale mna viac zaujalo poistenie urazu a zodpovednosti,len sa v tom nevyznam.Viete to niekto porovnat a poradit??pytala som sa jej na to urazove,ale vraj s tym nerobi tato spolocnost.Takze si to neviem porovnat.Ak viete poradit,poprosim za rychlu odpoved,lebo vraj inv.ziv.poistenie pre zdravie a dochodok musim uzavriet do 21.12.2012 nakolko sa meni nieco pre zeny.Dakujem za odpovede.

S manželom máme tiež toto poistenie, chceli sme len čisto rizikové bez sporenia. Toto je síce investičné, ale na konci nič nedostaneme, lebo z toho, čo teraz našetríme sa bude neskôr, keď budeme pre poisťovňu drahší platiť poistné. Máme tam aj kopec bonusom, o ktorých som počula, že v konečnom dôsledku som si ich aj tak zaplatila :D, ale poisťovák splnil všetky požiadavky, čo som mala a zmestil sa aj do limitu, ktorý sme mu stanovili.
zacik23
04.12.12,14:41
prosim uzivatela/uzivatelku bublifuuk aby upresnila maximalnu vysku plnenia pri mesacnom poistnom 40E, povazujem za ferove ked uz uvediem mesacny vymer poistneho tak uvediem zaroven aj maximalne plnenie.
Pytam sa preto, lebo pochybujem ze to je viac ako 50tis Euro co pre mnoho uzivatelov urcite neznamena "spltit celu hypoteku a este vyzit".
Bublifuuk
04.12.12,14:53
prosim uzivatela/uzivatelku bublifuuk aby upresnila maximalnu vysku plnenia pri mesacnom poistnom 40E, povazujem za ferove ked uz uvediem mesacny vymer poistneho tak uvediem zaroven aj maximalne plnenie.
Pytam sa preto, lebo pochybujem ze to je viac ako 50tis Euro co pre mnoho uzivatelov urcite neznamena "spltit celu hypoteku a este vyzit".

kludne nemam s tym problem. je to 75tisic a platim cca 36 EUR. zahralo do kariet ze mam 26r, som zena a preto pre poistovnu malo rizikova (o par dni sa to ale meni a zeny budu mat rovnako drahe poistky ako muzi) a tiez to ze som chcela poistenie len na 25r (kym mi dieta nevyrastie).
Daniela172
04.12.12,16:19
A nikto tu nemate skusenost len s urazovkou? napr.poistenie urazu a zodpovednosti vo wustenrot poistovni? Mojej poradkyni vyslo pri mojom veku 33€ mesacne a ak si dobre pamatam bolo tam na 20 000€ plnenie pri tom investicnom zivotnom poisteni.Najviac sa mi na tom pacilo denne odskodne pri uraze 24€.Ale fakt som uvazovala len o urazovke a pri tomto produkte pisu az do 30€,ale ci je to naozaj tak,tak to neviem,prave neviem o tomto produkte moc.
cathyna
04.12.12,17:00
napísala som ti radu do súkromnej správy
mizu24
05.12.12,19:08
A nikto tu nemate skusenost len s urazovkou? napr.poistenie urazu a zodpovednosti vo wustenrot poistovni? Mojej poradkyni vyslo pri mojom veku 33€ mesacne a ak si dobre pamatam bolo tam na 20 000€ plnenie pri tom investicnom zivotnom poisteni.Najviac sa mi na tom pacilo denne odskodne pri uraze 24€.Ale fakt som uvazovala len o urazovke a pri tomto produkte pisu az do 30€,ale ci je to naozaj tak,tak to neviem,prave neviem o tomto produkte moc.

preto je tam 33 €, lebo Wustenrot to má ako minimálnu sumu, ktorá sa musí mesačne platiť
Michal.misura
30.01.13,19:40
Som trošku sklamaný, pretože som si myslel, že ak vstúpim do radov OVB tak budemľudom nápomocný, ale s tohto mám dojem, že ľudia nedôverujú takýmto veciam :mee:
duves
31.01.13,04:07
Michal, je vas vela a ludí, čo chcú investovať málo, resp. maju svojho poradcu.
monlana
01.02.13,21:33
Nikdy by som si nedala radit od maklera OVB. Viem ako to chodi, pretoze som to chvilu robila, bohuzial sa s tou pracou nestotoznujem. Cele je to o tom, aby klientovi urobili poistky najvyhodnejsie pre nich, nie pre klienta. Spolupracuju so vsetkymi moznymi instituciami a poistovnami a vzdy vyberu klientovi taku poistku ci sporenie, aby z toho ziskali co najvacsiu proviziu. A to nehovorim o tom, ze ti ludia vedia minimalne poradit. Ved ako moze clovek ovladat vsetky produkty vsetkych institucii perfektne?
richardhudec
03.02.13,16:11
Ako chceš robiť dobre, keď provízie pri životných poistkách pre poradcov sú medzi 140-240% ročného vkladu???!!! Kto to zaplatí? Plus ďalšie peniaze do celej štruktúry OVB!!! Samozrejme, že to zaplatí len klient. Ja by som to trestal basou! Žiadne pomáhanie ľuďom...
jklo
10.02.13,15:41
My máme veľmi zlú skúsenosť !!! Bez našeho vedomia nám dali taký druh poistiek, ktoré sme ani nechceli.!! Dávajte si na nich pozor ! Nasľubujú hory doly, ale keď je nejaký problém, a keď chcete niečo zrušiť, tak Vám bude hneď volať, že ešte ide k vám domov, aby Vás prehovoril. Hahahaha. Iba vás stále presviedčajú a stále sa k nám vtierajú !! Je to nepríjemné
guru pitka
27.02.13,14:21
jklo a Vy ste nesvojprávny? Oni Vám dali? Neboli ste to Vy, kto podpisoval zmluvu? Ak to nechcete, tak to nepodpíšete, či sa mýlim? Keď si kupujete auto(príklad), tak podpíšete zmluvu, ale neprečítate si ju ? Možno Vám to nebolo dobre vysvetlené, ale máte ústa a môžete sa spýtať, čo nerozumiete... Možno ste mali smolu, že ste natrafili na neskúseného finančníka.

Netreba hádzať finančníkov z OVB do jedného vreca. Keby ste boli finančníkom, tak čo by ste brali? Jedného klienta, na ktorom zarobíte veľa peňazí (čiže zmluvu, z ktorej bude mať bohaté finančné ohodnotenie), no spraví Vám zlú reklamu alebo viac klientov, no z každého menej peňazí (výhodná zmluva pre klienta, z ktorej dostanete horšie finančné ohodnotenie), ale zato dobrú reklamu a v konečnom dôsledku viac peňazí do budúcna? Myslím si, že druhá možnosť je omnoho výhodnejšia.
pravda02
07.07.13,09:00
byť tebou sa nebojím pretože v spoločnosti OVB sa zmluvy nedokážu zneužiť ani nič podobné tomu...
mathue
23.08.13,14:23
Produkty mozu ponuknut ovela vyhodnejsie, pretoze ich spolocnost ma urcite zmluvy s bankovymi instituciami a urcite produkty maju vyhodnejsie pre klienta a menej pre sprostredkovatela, tzn. ze vy usetrite a sprostredkovatel ma nizsiu proviziu.
Robia vsetko, uvery, poistky, fondy. A uplne bombove je, ak to robi niekto, kto včera ešte predaval v bufete hotdogy, alebo kvetiny. Financny trh sa iba pomaly zlepsuje a potrva roky, ked v tej branži maklerov zostanu iba skutoční odborníci.



Produkty mozu ponuknut ovela vyhodnejsie, pretoze ich spolocnost ma urcite zmluvy s bankovymi instituciami a urcite produkty maju vyhodnejsie pre klienta a menej pre sprostredkovatela, tzn. ze vy usetrite a sprostredkovatel ma nizsiu proviziu.
Robia vsetko, uvery, poistky, fondy. A uplne bombove je, ak to robi niekto, kto včera ešte predaval v bufete hotdogy, alebo kvetiny. Financny trh sa iba pomaly zlepsuje a potrva roky, ked v tej branži maklerov zostanu iba skutoční odborníci.

áno robia, ale na každý jeden sektor majú príslušnú licenciu s NBS.... bez toho to sa to jednoducho nedá, alebo to robí za nich vedúci,,, takže tieto fámy si nechajte pre seba a nie pre ľudí ktorý do toho aj reálne vidia... ale čo Vy o tom viete, ked neviete poriadne ani pravopis? :-)
Viktore
09.10.13,20:13
Dobrý deň. K téme. Je to ako keď vás zrazí auto. Pozeráte na značku auta alebo na šoféra? Kedže vy ste v kontakte s konkrétnym človekom z OVB tak sa nemôžete pýtať na skúsenosti z OVB ale na skúsenosti z tým človekom. On si aj tak urobí po svojom a je už len na vás ako sa rozhodnete ;)
Z.E.Ú.S.
10.10.13,05:41
súhlasím ale len čiastočne... problém je totiž to v tom že min. 80 % ľudí si v týchto firmách robí "po svojom" skoro rovnako... Robia napríklad podobné chyby (či už vedome alebo nevedome) pri výbere a nastavení životky pre klienta. Buď jednoducho preferujú rýchly väčší zisk (rizikový do času kým klient nezistí, že nemá práve najrozumnejšiu a najvýhodnejšiu životku a že sporiť ani investovať sa cez ňu naozaj neoplatí v 90 % prípadov...) pred dlhodobým férovým prístupom ... (ktorý v konečnom dôsledku by mal priniesť omnoho viac klientov a časom teda aj zisku )alebo sú proste tak naučení od manažerov a vlastný rozum nemajú, resp. nepoužívajú (znovu tipujem min. 80 % ľudí v MLM firmách typu OVB, PG...) Česť výnimkám ktoré sa všade isto nájdu, len slovenský finančne negramotný klient, ich väčšinou nevie odlíšiť od šikovných predajcov.
lulazz
27.10.13,18:55
Sto ľudí,sto názorov...tu je ten môj:
- všetko robia ľudia (nepríjemný/neschopný/klamár/podvodník/hlúpy/namotavák/zavádzajúci človek sa nájde všade,či ide o predavačku,advokáta,či finančného sprostredkovateľa)
- ide o finančné sprostredkovanie,nie poradenstvo,aj keď čiastočne vykonávajú aj poradenstvo (áno,zadarmo...)
- nadávať na niekoho,ako oklamal a ako dal niekomu podpísať "zlú" poistku a okradol ho o peniaze atď. je len zúfalý výkrik týkajúci sa svojej vlastnej neschopnosti...ako ja chápem,že to človeka naštve,ale kto podpisoval zmluvu?Všetci vieme čítať,nie?Mne OVB-ák všetko vysvetlil,čo som chcela som podpísala,čo nie,nepodpísala,neviem čo je na tom čudné,nie som nesvojprávna predsa a ide o MOJE peniaze :) Takže ľudia moji,môžte byť naštvaní a nadávať len na seba
-podľa mňa to nie sú poisťováci- pre mňa osobne je poisťovák niekto ,kto ponúka finančné produkty len jednej spoločnosti v ktorej pracuje a MUSÍ skrátka ponúknuť len produkt z danej spoločnosti,aj keď v iných 3 by to bolo pre nás výhodnejšie
-OVB spolupracuje s väčšinou peňažných inštitúcii tu na SR a práve preto mi to vyhovuje,podľa mojich možností a predstáv mi človek z OVB ponúkol pre mňa najvýhodnejší produkt,resp.kombináciu (áno,áno,aj som si preverovala:))
- OVB to nie sú len poistky,ale aj úvery,či už hypotekárne,ale aj spotrebné
-skutočne vedia ušetriť peniaze,napr.prefinancovaním úveru,znížením splátky a pokiaľ je niektorá poistka nevýhodná,resp.nieže nevýhodná,ale za tie peniaze môžem mať lepšiu,tak...?Rovnako to je s PZP-chcela som si ho vybaviť sama,aj som vybavovala,ale neviem prečo, keď som to riešila cez OVB-áka,mala som to lacnejšie
-keď niečo potrebujem len mu zavolám a on to vybaví-známy mal úraz a následnú hospitalizáciu a jeho(aj môj) finančný sprostredkovateľ všetko obvolal a vybavil,známy mu len zavolal...aj to je pomoc,pre mňa teda poriadna

Tak tak,naozaj je všetko o ľuďoch,ja hovorím len za seba,mám len dobré skúsenosti a a áno,počula som všeličo,ale ja mám dobrého sprostredkovateľa,čo mi všetko vysvetlí a nenúti mi silou mocou nejaký nový produkt alebo poistenie,je to taký typ,pre ktorého sú na 1.mieste potreby klientov a nerobí to pre provízie+nestalo sa,žeby mi nevedel na niečo odpovedať.
Z.E.Ú.S.
27.10.13,19:31
fúú nechcem hovoriť, že je to reklama, ale vyzerá to tak :) Pár ľudí z OVB tak možno skutočne pracuje teda poctivo a odborne ako ste napísali, no určite sú v menšine, tým nechcem povedať, že v iných firmách je to lepšie... Je to o ľuďoch, no pravda je taká že tieto MLM firmy by bez predaja životiek so sporením (namiesto lacnejšieho a výhodnejšieho rizikového životného poistenia) skrachovali. Inak určte nemajú zazmluvnenú väčšinu finančných inštitúcii :D a ani tie najlepšie ako sa snzažia nahovoriť sami sebe aj klientom...
lulazz
27.10.13,19:55
Tak to sa ospravedlňujem,nechcela som robiť reklamu :D Ja mám len také skúsenosti našťastie teda,podľa toho čo tu čítam a áno,viem ,že nespolupracujú so všetkými...ale uznávam,že v mojom okolí je veľa ľudí negatívne naladených na skupinu finančných sprostredkovateľov,ja za seba môžem hodnotiť len pozitívne;)
Z.E.Ú.S.
27.10.13,20:01
Tak určite je aj veľa ďalších spokojných ľudí, len negatívne správy sa šíria rýchlejšie. Určite vidím aj v OVB progres a úsilie o väčšiu transparentnosť a odbornosť, no ružové okuliare nenosím :) tak viem že ešte pár rokov potrvá kým sa trh prečistí a budem môcť povedať že väčšina sprostredkovateľov už robí férovo a kvalitne.
duves
19.11.13,14:20
zdravy sedliacky rozum mi hovorí, že každá líška svoj chvost chváli
matusisko33
03.05.14,11:25
Dobrý deň. OVB je len holdingová spoločnosť, ktorá zastrešuje sprostredkovateľov a dáva im informácie. Sprostredkovaťeľ je len človek. A človek je .... taky aký je. Tieto informácie , ktoré dostáva, vie využiť v prospech klienta ale samozrejme aj vo svoj vlastný. je to individuálne. Viete, nie každý sa chce rýchlo obohatiť. Aj ked na Slovensku takto debilno chce fungovat 80% ludí. OVB-áci, ktorí podnikajú krivo, teda v neprospech klienta, dlho tak nevydržia na svojej pozícií. Vždy sa na to príde a bude vyhodený. Poctivý a spoľahlivý sprostredkovateľ už nieje zas až taký ako jednorožec. v prenesenom zmysle. Predsa samotný štát pozval OVB na Slovensko. a pevne verím, že nie na to, aby ludí okrádali. taketo problémy a zlé meno má táto spoločnosť asi len u nás. lebo chamtivci pažravý, sprostý sú bez chrbtovej kosti. a potom sa slusným sprostredkovatelom nadáva neprávom. ved predsa, každý má svoj rozum.a ked sa niekomu niečo nepáči, nech nepodpisuje. ako nikto ho do toho netlačí. ja túto prácu vykonávam už dlho a zakladám si na dobrom mene, na dobrej povesti. Ludia sa somnou stretávajú a nemajú žiadny problém,. s klientmi mam priatelske vztahy , zalozene na dôvere. a tieto vztahy sú dlhoročné. Viete, ak chcete niečo riešiť so sprostredkovatelom, tak jednoducho chodte cez odporúčania od ludí. nechcem isť proti ludom, ktorí nadavajú, chápem ich. aj ja by som podobne reagoval. no čo narobíme. musíte byť ostražitý a nedajte sa nachytať.a ešte jedna vec, žiak robí len to, čo ho majster naučí.
rado001
29.05.14,08:34
ahojte, asi trochu po funuse, ale našiel som novinku na trhu. Poistiť sa dá bez problémov už aj cez internet na sumy 200-400 tis. eur cez poisťovňu Basler. Máte tam kalkulačku, takže už Vám odpadá problém kontaktovať nejakých šmejdov z OVB. Už sa všetko dá cez internet.

pozrite:

www.urazove-poistenie.sk/kalkulacka
miro935
26.03.15,06:21
čo sa týka tých prefotených zmluv konzultant by vás mal na začiatku keď spisujete analízu oboznámiť s 5 zásadami spolupráce a tými sú : 1.Dôvera...2.Korektnosť...3.Diskrétnosť...4.Pr ístup k informáciam....5.Odmena takže ak budete mať pocit že vaše zmluvy budu zneužité alebo podobne môžete sa na toto odvolať teda pokial ste boli dobre poučený.
Doktor123
27.03.15,10:27
Osobne pracujem ako finančný poradca a zastrešuje ma OVB takže viem ako to tam funguje a áno je pravda že niektorí ľudia sú tam chamtivý a ponúkajú to čo je výhodné nie pre klienta ale to s čoho majú väčšiu províziu , ALE títo ľudia samozrejme v tomto biznise dlho nevydržia zlá reklama plus tú zmluvu keď sa vám nepáči môžete zrušiť a on príde o províziu, musí ju vrátiť takže tak, Já osobne toto robím niečo cez rok a nehovorím že viem všetko ale nato tu mám vedúceho aby mi poradil a pomohol to je na nezaplatenie v tomto biznise, máme tu prepracovaný vzdelávací program a všetko chce len čas. čo já vidím ako chybu na tomto biznise je že ľudia ktorí začnú si myslia že zarobia hneď behom pol roka na drahé autá a podobne a tým štýlom lákajú aj ľudí do spolupráce príklad povedia vám že prvé 3 mesiace zarobíte 800 € po pol roku už 1200 a podobne ale pravda je taká že keď som začínal som zarobil 200 za mesiac potom dva tri mesiace po 50 a až po pol roku tam boli sumy okolo 500 a viac. mám spokojných klientov takže som rád a robím to popri práci takže sa dá, čiže netlačím na klienta, mám pravidelný príjem ale chcel by som robiť časom len financie a samozrejme stalo sa mi aj to že my klient zrušil zmluvu vybavil cez známeho lepšie, neni pravidlo že finančný poradca vám vybavý vždy zľavu ale keď je kvalitný a viete že neskončí behom pár mesiacov tak vás aj v daných poistovniach kde vás poistil zastupujete čiže šetrí vám čas a nemusíte mať stres že čo máte robiť keď sa niečo stane a poradí vám, já sa túto prácu snažím robiť kvalitne a ide to. Hovorím to klientom tak, že je nás veľa a já sa vás snažím chrániť pred tými zlými. je to biznis ktorí chce čas a skúsenosti. a týchto spoločností je tu viac broker consulting napríkald taká známejšia a ešte ďalšie ale o tých som ešte nepočul takto na ulici, ak by ste potrebovali s niečim poradiť prípadne pomôcť s niečim kludne ma môžete kontaktovať na mail lukas.doktor@azet.sk rád vám zodpoviem na otázky. Prajem pekný deň a veľa úspechov.
duves
27.03.15,11:24
konečne spravne napíane
ciselk09
31.03.15,06:17
Ak mate poradcu ktory sa vyzna a vie poradit, urcite neolutujete. Vsetko zavisi ale od jednotlivych poradcov, prave preto treba spravneho poradcu ktory vam ochotne vsetko vysvetli aby ste sa v tom vyznali hlavne vy a vedeli preco mate pred sebou ponuky na dane zmluvy.
Petraa38
27.01.16,16:41
Ahojte, napísala som článok ako si vyberať finančného sprostredkovateľa, budem veľmi rada ak si nájdete čas a prečítate si ho. Samozrejme ma zaujíma aj Váš názor, poprípade osobné skúsenosti k mojmu názoru.
Ďakujem :)

http://www.petrakubisova.sk/stvrty-clanok/
misoft
27.01.16,17:05
Ahojte, napísala som článok ako si vyberať finančného sprostredkovateľa, budem veľmi rada ak si nájdete čas a prečítate si ho. Samozrejme ma zaujíma aj Váš názor, poprípade osobné skúsenosti k mojmu názoru.
Ďakujem :)

http://www.petrakubisova.sk/stvrty-clanok/
Je pekné, že to uvádzaš, ale zároveň porušuješ Etiketu Porady http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zákaz reklamy
-V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
-Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
-Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam"



Preto hodnotím príspevok ako SPAM a dávam záporné hodnotenie - mínus!
duves
27.01.16,17:59
Petra Kubišová, pekny članok, no tento je lepší:
Predaj hovna - finančné poradenstvo

http://www.dailymale.sk/articles/predaj-hovna-financne-poradenstvo_3604
dmc
28.01.16,05:14
duves: zaujimavy clanok :) Z velkej casti vystihuje moj nazor na "financnych poradcov"
duves
17.03.16,08:33
Hana Rosová
09.04.16,08:52
Topforex, etrade.eu prevádzky bez licencie a krádeže peňazí

Pre nich lož neznamená nič - dnes rozprávajú niečo, zajtra pravý opak, s manažérmi sú stale v rozpore.
Hana Rosová
09.04.16,08:54
Toto je práca pre tvrdé ľudí s veľmi odolným nervovým systémom :)
Jakub Diviš
09.04.16,08:59
Etrader.eu a top forex makléri podvodníci

Vzhľadom k skutočnosti, že bývalý manager je negramotním blbcom, ktorý vôbec nerozumie investíciám ani obchodom, nehovorme o vedenie tímu !!! On ani nevie čo znamená forex a ako viest rokovania, a predsa má nároky, že ma bude školiť!
Jakub Diviš
09.04.16,09:01
Hnusní zlodeja, zložil som 20 000 a tie zmizli za 13 dní, nikto nič nezarobí s nimi, len kradnú a utekajú.
duves
23.08.16,10:25
ivka70
23.08.16,10:29