elikkk
20.02.08,19:31
Prosím poraďte skúsenejší, mňa to čaká 1x.:confused:
V spoločnosti (s.r.o., jeden spoločník=konateľ) chceme vykonať zmenu sídla spoločnosti na adresu bydliska konateľa. V zakladateľskej listine je napísané, že orgánmi spoločnosti je valné zhromaždenie a konateľ. Čo potrebujem predložiť na súd - zápis z valného zhromaždenia o zmene sídla spoločnosti alebo mi postačí len rozhodnutie jedného spoločníka? Dnes mi povedali na OR, že musí byť valné zhromaždenie, je to pravda, keď s.r.o. má len jedného spoločníka=konateľa? Ak máte vzory o zmene sídla, rada ich uvítam.:)
Čo je potrebné priložiť k zmene? Kúpnu zmluvu o byte a aktuálny výpis z katastra? Alebo aj niečo iné? Nerada by som to robila na 100x...
Veľmi pekne ĎAKUJEM.
Zoltán Kovács
20.02.08,18:34
KEJKA
20.02.08,18:36
"hľadaj, hľadaj..... všetko tu už bolo....teda je. Aj so vzormia príkladmi, sama som to využila.
tiež sa nám nechce 100x opakovať to isté...............
=============
Hore vpravo máš vyhľadávač....použi ho.
elikkk
20.02.08,18:56
ĎAKUJEM.

No preštudovala som, ale aj tak ma niečo zarazilo. Nie som právnička, takže radšej sa pýtam. Je potrebné urobiť aj novú zakladateľskú zmluvu? Jednoducho len zmením sídlo a adresu konateľa (má nový občiansky)?
KEJKA
20.02.08,20:36
áno je to zemna ako každá iná a VŽDY treba priložiť v návrhu na zápis zmien do OR aj úplne znenie ZL (okrem iného).
Ani ja nie som právnička.
katmen
25.02.08,14:22
a netreba zabudnut zalozit uplne znenie zl aj s najomnou zmluvou do zbierky listin v opacnom pripade hrozia sankcie az vymaz sro
zalobaba
25.02.08,15:28
áno je to zemna ako každá iná a VŽDY treba priložiť v návrhu na zápis zmien do OR aj úplne znenie ZL (okrem iného).
Ani ja nie som právnička.

Úplné znenie nie je potrebné prikladať k Návrhu (ale pre zjednodušenie sa to prikladá), stačí ho doložiť do Zbierky listín dodatočne....
Evinka73
25.02.08,18:00
Nezabudnite nahlásiť zmenu sídla spoločnosti aj na živnostn.úrad. Tiež je tam pokuta, ktorú Vám dajú ak zmenu máte len v obchodnom registri. To, že zmenu sídla je potrebné založiť do zbierky listín som tiež nevedela. Musím to hneď napraviť.
ekovm
04.05.08,16:36
Zabudli sme po zmene sídla spoločnosti opraviť po zápise do OR adresu a tak všetky odoslané faktúry máme vystavené na starú adresu firmy . Čo teraz? Príslušnosť k DÚ je tá istá.