Zavrieť

Porady

zmena sídla s.r.o.

prosím vás, vie mi niekto skontrolovať či sú moje úvahy správne? týka sa to zápisu zmeny sídla s.r.o. na okresnom súde, idem tam poslať:

1.) zápisnicu z mimoriadneho valného zhromaždenia - 2x
2.) úplne znenie spoločenskej zmluvy - 2x overiť
3.) nájomná zmluva je z 03/2007 - 1x overiť
4.) LV - 1x originál
5.) návrh - overiť podpisy

Treba aj Súhlas s umiestnením sídla od vlastníka ?
Mám to všetko ? a ešte mi nie je jasné v tom návrhu na 1. strane píšem v navrhovatelovi už to nové sídlo, alebo ešte staré ?
ďakujem za radu
Naposledy upravil IvaH : 20.10.07 at 14:08
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na 1.strane píšeš starý názov a sídlo, až potom vypíšeš návrh VYMAZ a ZAPIS
overený musí byť len podpis konateľa na návrhu na zápis. Ten zodpovedá za správnosť zapisovaných údajov a za správnosť predkladaných listín.
Inak je to v poriadku. Súhlas vlastníka nepotrebuješ, ak máš nájomnú zmluvu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Okrem zápisnice z VZ potrebujete aj dodatok k spoločenskej zmluve.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie dodatok, ale ako správne uvádza zadávateľ v bode 2. - úplné znenie spoločenskej zmluvy. Samozrejme už so zmenami.
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Pridám sa ešte s otázkou: Aký poplatok sa platí pri návrhu na zmenu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
2000 Sk v kolkoch - nalepíš na 1:stranu v návrhu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

IvaH Pozri príspevok
prosím vás, vie mi niekto skontrolovať či sú moje úvahy správne? týka sa to zápisu zmeny sídla s.r.o. na okresnom súde, idem tam poslať:
.........

Treba aj Súhlas s umiestnením sídla od vlastníka ?


Súhlas nájomcu v nájomnej zmluve so sídlom spoločnosti žiadali (stačil dodatok k zmluve) i na živnostenskom úrade v KE s tým, že ak sme menili sídlo po 28.2.07, žiada tento súhlas už aj OR . Možno tak nie je v každom meste.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Súhlas nájomcu - ak nie je nájomná zmluva.
Ak je nájomná zmluva - jej podpisom vlastník súhlasí so zriadením sídla - teda ak sa nezabudne toto ustanovenie do NZ vložiť. Ak NZ je len o nájme, tak to nestačí, to je jasné.
0 0
IvaH IvaH

IvaH je offline (nepripojený) IvaH

Ďakujem Vám všetkým za radu, som tu nová a tuším to tu funguje ...
Kejka ešte sa ťa chcem spýtať či nevadí, že nájomná zmluva je zo dňa 03/2007 a nie je tam vyslovene napísané, že sa prenajíma pre sídlo firmy.
Je tam len uvedený prenájom na kancelárske, skladové a výrobné priestory. Tak radšej tam ten súhlas s umiestnením sídla firmy dám, alebo tie kancelárske priestory to kryjú ? Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
takže áno - treba ešte súhlas vlastníka so zriadením sídla firmy. Podpis nemusí byť overený, ako som napísala, za všetky listiny nesie zodpovednosť konateľ, ktorý si nechá overiť podpis na návrhu na zápis do OR.
Overené vlastnou skúsenosťou.
A tiež overené vlastnou skúsenosťou - ten súhlas vlastníka, nájomnú zmluvu bude chcieť aj živnostenský úrad (odd.pri OÚ), čo považujem za duplicitu.
0 0
IvaH IvaH

IvaH je offline (nepripojený) IvaH

Tak ďakujem, už mi je všetko jasné
0 0
IvaH IvaH

IvaH je offline (nepripojený) IvaH

Kejka ešte viem, že živnostenský úrad už nájomné zmluvy, ani LV a súhlasy od 1.10.2007 podľa novely živn. zákona nepýta, zrušili sa aj inšpekčné knihy.
Naposledy upravil IvaH : 23.10.07 at 10:02
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
IvaH Pozri príspevok
Kejka ešte viem, že živnostenský úrad už nájomné zmluvy, ani LV a súhlasy od 1.10.2007 podľa novely živn. zákona nepýta, zrušili sa aj inšpekčné knihy.
pekne, že ma oslovuješ....
ale môj živnostenský pýtal všetko, čo spomínaš. Radšej som im to poslala - ale aj so sprievodným listom, v ktorom som si neodpustila poznámku, že to považujem za duplicitu (nakoľko bez tých papierov by mi to OR nezapísal)
nuž, nie je úrad ako úrad.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
na 1.strane píšeš starý názov a sídlo, až potom vypíšeš návrh VYMAZ a ZAPIS
overený musí byť len podpis konateľa na návrhu na zápis. Ten zodpovedá za správnosť zapisovaných údajov a za správnosť predkladaných listín.
Inak je to v poriadku. Súhlas vlastníka nepotrebuješ, ak máš nájomnú zmluvu.

Chcela by som sa spytat, ci sa naozaj na 1.strane ma pisat stare sidlo a az do vymaz a zapis sa uvadza stare a nove... Pretoze na stranke justice.gov.sk je pridany vzor na zmenu sidla a tam na 1.strane je uvadzane uz nove sidlo - navrhovatel uz s novym sidlom...

http://www.justice.gov.sk/kop/or/vzor-sro-zz.pdf
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

po zápise zmien do ORSR - zmena sídla spoločnosti, zmena bydliska konateľa a spoločníka idem oznámiť zmeny na živnostenský úrad. Stačí ako príloha Výpis z obchodného registra?

Ďakujem
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja som dávala najprv zmenu na živnostenskom a úradný doklad som prikladala do registra.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ivenka Pozri príspevok
Ja som dávala najprv zmenu na živnostenskom a úradný doklad som prikladala do registra.
a zmenu na živnostenskom ste podložili čím?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

po zápise zmien do ORSR - zmena sídla spoločnosti, zmena bydliska konateľa a spoločníka idem oznámiť zmeny na živnostenský úrad. Stačí ako príloha Výpis z obchodného registra?

Ďakujem
Ohlasuješ iba zmenu sídla spoločnosti a zmenu bydliska konateľa, spoločník ich nezaujíma. Prílohou je Výpis z Or + kolok v hodnote 3,- €.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Veľká vďaka.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

žalobabka a prečo to odo mňa chceli naopak ? najprv ŽU a potom zmena v OR ?
0 0
pedroboy pedroboy

pedroboy je offline (nepripojený) pedroboy

Mna by zaujimalo, ked som previedol sro , teda novy konatel aj novy spolocnik +zmena sidla, zmeny boli zapisane do OR, ze kto je povinny nahlasit tuto zmenu na zivnostensky urad a ci to nieco pre mna znamena, ked takato zmena nebude nahlasena.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať