peguter
23.02.08,16:08
Neviem ci som na spravnom mieste, ale dufam ze hej.
Mam takyto problem:
V roku 2000 mi na zaklade ustnej dohody a cenovej ponuky bola prevedena
plynofikacia RD. No vysledna cena sa vysplhala o cca 15000,-Sk viac ako bolo
dohodnute. Ten rozdiel som vtedy neuhradil a dotycny (sukromny podnikatel)
sa o uhradu rozdielu ozval az teraz, s tym, ze ak neuhradim zvysok postupi to k sudu. Prosim poradte mi co mam robit. Pocul som o tzv. premlcacej dobe, ale nemam v tom celkom jasno.

Dakujem
Zoltán Kovács
23.02.08,15:28
Neviem ci som na spravnom mieste, ale dufam ze hej.
Mam takyto problem:
V roku 2000 mi na zaklade ustnej dohody a cenovej ponuky bola prevedena
plynofikacia RD. No vysledna cena sa vysplhala o cca 15000,-Sk viac ako bolo
dohodnute. Ten rozdiel som vtedy neuhradil a dotycny (sukromny podnikatel)
sa o uhradu rozdielu ozval az teraz, s tym, ze ak neuhradim zvysok postupi to k sudu. Prosim poradte mi co mam robit. Pocul som o tzv. premlcacej dobe, ale nemam v tom celkom jasno.

Dakujem

Pohľadávka má premlčaciu dobu 4 roky.
peguter
23.02.08,16:39
To znamena ze ma to uz nemusi trapit, ani keby to dal na sud?
Zoltán Kovács
23.02.08,16:44
To znamena ze ma to uz nemusi trapit, ani keby to dal na sud?

Je to premlčané.
JAJA11
23.02.08,16:45
To znamena ze ma to uz nemusi trapit, ani keby to dal na sud?

Pokiaľ vám minimálne 4 roky dozadu neposlal doporučenú upomienku alebo výzvu na zaplatenie, tak Vás to nemusí trápiť. :rolleyes:
peguter
23.02.08,16:46
dakujem
peguter
23.02.08,16:49
Pokiaľ vám minimálne 4 roky dozadu neposlal doporučenú upomienku alebo výzvu na zaplatenie, tak Vás to nemusí trápiť. :rolleyes:
Take nieco mi neposlal, takze by to malo byt pasee.
Este raz vdaka za vase opovede
peguter
16.05.09,09:51
vdaka
visna11
18.11.09,18:01
aka je premlcacia doba ak v roku 2000 ma chytil revizor, cast bola uhradena v roku 2001/ nepamatam ci to bola pokuta/, no stihli to postupit advokatovi,ktory teraz po 8 rokoch ziada doplatenie nedoplatku.Ja uz si ani nepamatam co som platila a co nie ved je to uz strasne davno.
diky
Mária27
18.11.09,18:28
Ak sa raz uzná záväzok, potom je premlčacia doba 10 rokov. 10 rokov platí aj v prípade, ak ide o rozhodnutie súdu.
Chobot
19.11.09,07:57
aka je premlcacia doba ak v roku 2000 ma chytil revizor, cast bola uhradena v roku 2001/ nepamatam ci to bola pokuta/, no stihli to postupit advokatovi,ktory teraz po 8 rokoch ziada doplatenie nedoplatku.Ja uz si ani nepamatam co som platila a co nie ved je to uz strasne davno.
diky

Ja takých ľudí ako ty nechápem....

Netvrdím, že mňa nikdy nechytil revízor, ale na druhý či tretí deň som nabehol do DP a pokutu som zaplatil priamo tam. Dali mi potvrdenie a mal som svätý pokoj. Si myslíte, že tým, že budete ignorovať upomienky, tak DP zabudne na pokutu? Koľko upomienok potrebujete dostať, aby ste pokutu zaplatili?

Smola pre teba, že pokuta nie je premlčaná, navyše teraz zaplatíš 2-3 x toľko (ak nie viac), čo bola pokuta.
iriska
20.11.09,16:42
Nemyslím si, že dopravný podnik od udelenia pokuty nič nerobil... Postup je na 100% taký, že oni dajú na súd návrh na vydanie platobného rozkazu, ak si ho nevyzdvihneš, prechádza to do civilného konania, kde je vydaný rozsudok a pri doručovaní rozsudku sa môže použiť náhradné doručenie (tzn. nevyzdvihnutím na pošte sa považuje za doručený) a nadobudne právoplatnosť. Premlčanie je 10 rokov od dátumu právoplatnosti. cca po 7-9tich rokoch to dávajú k exekútorovi, takže sa ti to pekne premastí.