Zavrieť

Porady

Premlcacia doba

Neviem ci som na spravnom mieste, ale dufam ze hej.
Mam takyto problem:
V roku 2000 mi na zaklade ustnej dohody a cenovej ponuky bola prevedena
plynofikacia RD. No vysledna cena sa vysplhala o cca 15000,-Sk viac ako bolo
dohodnute. Ten rozdiel som vtedy neuhradil a dotycny (sukromny podnikatel)
sa o uhradu rozdielu ozval az teraz, s tym, ze ak neuhradim zvysok postupi to k sudu. Prosim poradte mi co mam robit. Pocul som o tzv. premlcacej dobe, ale nemam v tom celkom jasno.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peguter Pozri príspevok
    Neviem ci som na spravnom mieste, ale dufam ze hej.
    Mam takyto problem:
    V roku 2000 mi na zaklade ustnej dohody a cenovej ponuky bola prevedena
    plynofikacia RD. No vysledna cena sa vysplhala o cca 15000,-Sk viac ako bolo
    dohodnute. Ten rozdiel som vtedy neuhradil a dotycny (sukromny podnikatel)
    sa o uhradu rozdielu ozval az teraz, s tym, ze ak neuhradim zvysok postupi to k sudu. Prosim poradte mi co mam robit. Pocul som o tzv. premlcacej dobe, ale nemam v tom celkom jasno.

    Dakujem
    Pohľadávka má premlčaciu dobu 4 roky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peguter Pozri príspevok
    To znamena ze ma to uz nemusi trapit, ani keby to dal na sud?
    Je to premlčané.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    peguter Pozri príspevok
    To znamena ze ma to uz nemusi trapit, ani keby to dal na sud?
    Pokiaľ vám minimálne 4 roky dozadu neposlal doporučenú upomienku alebo výzvu na zaplatenie, tak Vás to nemusí trápiť.
    Naposledy upravil JAJA11 : 23.02.08 at 16:46 Dôvod: upresnenie

    peguter je offline (nepripojený) peguter

    peguter
    JAJA11 Pozri príspevok
    Pokiaľ vám minimálne 4 roky dozadu neposlal doporučenú upomienku alebo výzvu na zaplatenie, tak Vás to nemusí trápiť.
    Take nieco mi neposlal, takze by to malo byt pasee.
    Este raz vdaka za vase opovede

    visna11 je offline (nepripojený) visna11

    visna11
    aka je premlcacia doba ak v roku 2000 ma chytil revizor, cast bola uhradena v roku 2001/ nepamatam ci to bola pokuta/, no stihli to postupit advokatovi,ktory teraz po 8 rokoch ziada doplatenie nedoplatku.Ja uz si ani nepamatam co som platila a co nie ved je to uz strasne davno.
    diky

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak sa raz uzná záväzok, potom je premlčacia doba 10 rokov. 10 rokov platí aj v prípade, ak ide o rozhodnutie súdu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    visna11 Pozri príspevok
    aka je premlcacia doba ak v roku 2000 ma chytil revizor, cast bola uhradena v roku 2001/ nepamatam ci to bola pokuta/, no stihli to postupit advokatovi,ktory teraz po 8 rokoch ziada doplatenie nedoplatku.Ja uz si ani nepamatam co som platila a co nie ved je to uz strasne davno.
    diky
    Ja takých ľudí ako ty nechápem....

    Netvrdím, že mňa nikdy nechytil revízor, ale na druhý či tretí deň som nabehol do DP a pokutu som zaplatil priamo tam. Dali mi potvrdenie a mal som svätý pokoj. Si myslíte, že tým, že budete ignorovať upomienky, tak DP zabudne na pokutu? Koľko upomienok potrebujete dostať, aby ste pokutu zaplatili?

    Smola pre teba, že pokuta nie je premlčaná, navyše teraz zaplatíš 2-3 x toľko (ak nie viac), čo bola pokuta.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Nemyslím si, že dopravný podnik od udelenia pokuty nič nerobil... Postup je na 100% taký, že oni dajú na súd návrh na vydanie platobného rozkazu, ak si ho nevyzdvihneš, prechádza to do civilného konania, kde je vydaný rozsudok a pri doručovaní rozsudku sa môže použiť náhradné doručenie (tzn. nevyzdvihnutím na pošte sa považuje za doručený) a nadobudne právoplatnosť. Premlčanie je 10 rokov od dátumu právoplatnosti. cca po 7-9tich rokoch to dávajú k exekútorovi, takže sa ti to pekne premastí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.