jojkoz
29.02.08,11:26
Robil som vymenu, krovu a strechy spolu s nadstavbou ( 1m + klasicke A-cko). (ziadne elektricke ci ine upravy). Mam stavebne povolenie.

Co potrebujem ku kolaudacii ?
(pocul som ze aj nejake certifikaty od vyrobcou pouzitych materialov ?)
Peter Briatka
29.02.08,10:54
Ku kolaudácii bude potrebné samozrejme podať žiadosť o kolaudačné rozhodnutie. Pri kolaudácii musí byť predložená overená projektová dokumentácia, dokumentácia skutočného vyhotovenia, stavebný denník a preberacie protokoly vrátane revíznych správ inštalácií elektriky a hromozvodu a certifikáty zabudovaných materiálov. V tomto prípade aspoň: Murovacie prvky nadmurovky; Betón použitý na pomúrnicu, Betonárska výstuž, Rezivo, Tepelná izolácia plášťa, Aspoň jednu z fólií, Strešná krytina, Prípadne odkvapový systém. No a v závislosti od rozsahu prác v interiéri podkrovia pridaj nejaké certifikáty omietok, nášlapných vrstiev podlahy, obkladov, sádrokartón.... atď

PS1: z tých certifikátov sa nerobí veda... stačí aby tam boli aspoň nejaké
PS2: Certifikáty mali byť dodané s materiálom ale bežne sa sťahujú z web stránok ich výrobcov alebo dovozcov.
jojkoz
29.02.08,11:46
No ja praveze tam nemam ziadne omietky elektriku a pod.

Je to v podstate cisto poval nad dekou.
Nadmurovka - YTONG, venec, krov, folia krytina.

Ostali tam len dva povodne kominy - s ktorymi sa nerobilo nic.
Elektrika a pod. ako som pisal ziadna.

Robene svojpomocne.

Co sa tyka dokumentacie skutocneho vyhotovenia - treba to aj ked je to presne podla projektu ?
Stavebny dennik nemam co musi obsahovat ?
Peter Briatka
29.02.08,11:57
No ja praveze tam nemam ziadne omietky elektriku a pod.

Je to v podstate cisto poval nad dekou.
Nadmurovka - YTONG, venec, krov, folia krytina.

Ostali tam len dva povodne kominy - s ktorymi sa nerobilo nic.
Elektrika a pod. ako som pisal ziadna.

Robene svojpomocne.

Co sa tyka dokumentacie skutocneho vyhotovenia - treba to aj ked je to presne podla projektu ?
Stavebny dennik nemam co musi obsahovat ?
Hromozvod ale určite máte...
Navyše nepamätám si, či som spomenul certifikát systému dažďových zvodov - ak sa jedná o systém...
Stavebný denník by mal obsahovať strašne veľa položiek a mal by sa písať denne... pri jednoduchých stavbách však stavebný úrad pri vydávaní stav. povolenia môže na základe žiadosti stavebníka povoliť 7dňové záznamy.

Obsah stav. denníka (iba nevyhnutné body)
Dátum
Popis a rozsah prác
Množstvo pracovníkov na stavenisku
Pracovná doba
Počasie a teplota vzduchu prípadne extrémne klimatické javy
Podpisy stavebníka resp. vo vašom prípade stav. dozora
Preberanie zakrývaných prác - tu hlavne krovu
Zmeny v projekte - ale neboli
Nepredvídané udalosti
Kidzero
10.01.09,10:05
no inač tie certifikáty budem potrebovať aj ja ku kolaudácii...neviete odkial ich stiahnuť??poprípade neké linky odkial by som si to stiahol.. potreboval by som napr: Bramac,Velux,URSA,...atd...Dakujem
bebusyk
06.04.09,17:35
mna by zaujimalo, ze co v pripade ked je rekonstrukcia rd robena svojpomocne. konkretne napriklad zelezobetonova deka vratane armovania, nadmurovky, alebo aj veniec pod krov a stechu, omietanie klasickou maltou. povie mi niekto ake certifikaty a odkial mam zohnat?:confused::confused::confused: malta na lepenie tehal a beton na veniec sa miesal miesackou u nas na dvore. deka sa sice vylievala z domiesavaca, ale ziaden certifikat nemame. a mnozstvo pracovnikov na stavbe, ............ ja, manzel, brat, svagor, sused, ...??? a popri tom pracovna doba? ved to sa neda. a dni ked tam nikto nebol? ten dennik ma pisat akoze stavebny dozor? mame projekt aj stavebne povolenie, ale tam sa nikde nic take ani len nespomina.:mad: viem len, ze na elektrinu a plyn potrebujem reviznu spravu. tak ako mam teraz postupovat, ked chcem to kolaudacne rozhodnutie. :(poradi mi niekto? kde a od koho sa dozviem co mi teda treba ku kolaudacii (pracovnik na stavebnom urade?). ma niekto skusenosti? ja mam informaciu od stav. ing. co mi vyhotovoval energeticky prepocet stavby, ze ho budem potrebovat aj ku kolaudacii a to aj s ich odbornikom na energiu (nepamatam si aky). prosim, prosiim, napiste ked viete. dakujem
Miloš Mičega - CIMOM TN
06.04.09,18:44
mna by zaujimalo, ze co v pripade ked je rekonstrukcia rd robena svojpomocne. konkretne napriklad zelezobetonova deka vratane armovania, nadmurovky, alebo aj veniec pod krov a stechu, omietanie klasickou maltou. povie mi niekto ake certifikaty a odkial mam zohnat?:confused::confused::confused: malta na lepenie tehal a beton na veniec sa miesal miesackou u nas na dvore. deka sa sice vylievala z domiesavaca, ale ziaden certifikat nemame. a mnozstvo pracovnikov na stavbe, ............ ja, manzel, brat, svagor, sused, ...??? a popri tom pracovna doba? ved to sa neda. a dni ked tam nikto nebol? ten dennik ma pisat akoze stavebny dozor? mame projekt aj stavebne povolenie, ale tam sa nikde nic take ani len nespomina.:mad: viem len, ze na elektrinu a plyn potrebujem reviznu spravu. tak ako mam teraz postupovat, ked chcem to kolaudacne rozhodnutie. :(poradi mi niekto? kde a od koho sa dozviem co mi teda treba ku kolaudacii (pracovnik na stavebnom urade?). ma niekto skusenosti? ja mam informaciu od stav. ing. co mi vyhotovoval energeticky prepocet stavby, ze ho budem potrebovat aj ku kolaudacii a to aj s ich odbornikom na energiu (nepamatam si aky). prosim, prosiim, napiste ked viete. dakujem


Odpoveď som vložil na tému, ktorú som založil. Ospravedlňujem sa, ale tam to do budúcna ľahšie najdem.
link : http://www.porada.sk/t101034-p21-skusim-poradit-v-stavebnej-legislative.html#post1012947


CIMOM