Zavrieť

Porady

Kolaudacia nadstavby a vymeny strechy

Robil som vymenu, krovu a strechy spolu s nadstavbou ( 1m + klasicke A-cko). (ziadne elektricke ci ine upravy). Mam stavebne povolenie.

Co potrebujem ku kolaudacii ?
(pocul som ze aj nejake certifikaty od vyrobcou pouzitych materialov ?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    Ku kolaudácii bude potrebné samozrejme podať žiadosť o kolaudačné rozhodnutie. Pri kolaudácii musí byť predložená overená projektová dokumentácia, dokumentácia skutočného vyhotovenia, stavebný denník a preberacie protokoly vrátane revíznych správ inštalácií elektriky a hromozvodu a certifikáty zabudovaných materiálov. V tomto prípade aspoň: Murovacie prvky nadmurovky; Betón použitý na pomúrnicu, Betonárska výstuž, Rezivo, Tepelná izolácia plášťa, Aspoň jednu z fólií, Strešná krytina, Prípadne odkvapový systém. No a v závislosti od rozsahu prác v interiéri podkrovia pridaj nejaké certifikáty omietok, nášlapných vrstiev podlahy, obkladov, sádrokartón.... atď

    PS1: z tých certifikátov sa nerobí veda... stačí aby tam boli aspoň nejaké
    PS2: Certifikáty mali byť dodané s materiálom ale bežne sa sťahujú z web stránok ich výrobcov alebo dovozcov.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    No ja praveze tam nemam ziadne omietky elektriku a pod.

    Je to v podstate cisto poval nad dekou.
    Nadmurovka - YTONG, venec, krov, folia krytina.

    Ostali tam len dva povodne kominy - s ktorymi sa nerobilo nic.
    Elektrika a pod. ako som pisal ziadna.

    Robene svojpomocne.

    Co sa tyka dokumentacie skutocneho vyhotovenia - treba to aj ked je to presne podla projektu ?
    Stavebny dennik nemam co musi obsahovat ?

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    jojkoz Pozri príspevok
    No ja praveze tam nemam ziadne omietky elektriku a pod.

    Je to v podstate cisto poval nad dekou.
    Nadmurovka - YTONG, venec, krov, folia krytina.

    Ostali tam len dva povodne kominy - s ktorymi sa nerobilo nic.
    Elektrika a pod. ako som pisal ziadna.

    Robene svojpomocne.

    Co sa tyka dokumentacie skutocneho vyhotovenia - treba to aj ked je to presne podla projektu ?
    Stavebny dennik nemam co musi obsahovat ?
    Hromozvod ale určite máte...
    Navyše nepamätám si, či som spomenul certifikát systému dažďových zvodov - ak sa jedná o systém...
    Stavebný denník by mal obsahovať strašne veľa položiek a mal by sa písať denne... pri jednoduchých stavbách však stavebný úrad pri vydávaní stav. povolenia môže na základe žiadosti stavebníka povoliť 7dňové záznamy.

    Obsah stav. denníka (iba nevyhnutné body)
    Dátum
    Popis a rozsah prác
    Množstvo pracovníkov na stavenisku
    Pracovná doba
    Počasie a teplota vzduchu prípadne extrémne klimatické javy
    Podpisy stavebníka resp. vo vašom prípade stav. dozora
    Preberanie zakrývaných prác - tu hlavne krovu
    Zmeny v projekte - ale neboli
    Nepredvídané udalosti

    Kidzero je offline (nepripojený) Kidzero

    Kidzero
    no inač tie certifikáty budem potrebovať aj ja ku kolaudácii...neviete odkial ich stiahnuť??poprípade neké linky odkial by som si to stiahol.. potreboval by som napr: Bramac,Velux,URSA,...atd...Dakujem

    bebusyk je offline (nepripojený) bebusyk

    bebusyk
    mna by zaujimalo, ze co v pripade ked je rekonstrukcia rd robena svojpomocne. konkretne napriklad zelezobetonova deka vratane armovania, nadmurovky, alebo aj veniec pod krov a stechu, omietanie klasickou maltou. povie mi niekto ake certifikaty a odkial mam zohnat? malta na lepenie tehal a beton na veniec sa miesal miesackou u nas na dvore. deka sa sice vylievala z domiesavaca, ale ziaden certifikat nemame. a mnozstvo pracovnikov na stavbe, ............ ja, manzel, brat, svagor, sused, ...??? a popri tom pracovna doba? ved to sa neda. a dni ked tam nikto nebol? ten dennik ma pisat akoze stavebny dozor? mame projekt aj stavebne povolenie, ale tam sa nikde nic take ani len nespomina. viem len, ze na elektrinu a plyn potrebujem reviznu spravu. tak ako mam teraz postupovat, ked chcem to kolaudacne rozhodnutie. poradi mi niekto? kde a od koho sa dozviem co mi teda treba ku kolaudacii (pracovnik na stavebnom urade?). ma niekto skusenosti? ja mam informaciu od stav. ing. co mi vyhotovoval energeticky prepocet stavby, ze ho budem potrebovat aj ku kolaudacii a to aj s ich odbornikom na energiu (nepamatam si aky). prosim, prosiim, napiste ked viete. dakujem
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    bebusyk Pozri príspevok
    mna by zaujimalo, ze co v pripade ked je rekonstrukcia rd robena svojpomocne. konkretne napriklad zelezobetonova deka vratane armovania, nadmurovky, alebo aj veniec pod krov a stechu, omietanie klasickou maltou. povie mi niekto ake certifikaty a odkial mam zohnat? malta na lepenie tehal a beton na veniec sa miesal miesackou u nas na dvore. deka sa sice vylievala z domiesavaca, ale ziaden certifikat nemame. a mnozstvo pracovnikov na stavbe, ............ ja, manzel, brat, svagor, sused, ...??? a popri tom pracovna doba? ved to sa neda. a dni ked tam nikto nebol? ten dennik ma pisat akoze stavebny dozor? mame projekt aj stavebne povolenie, ale tam sa nikde nic take ani len nespomina. viem len, ze na elektrinu a plyn potrebujem reviznu spravu. tak ako mam teraz postupovat, ked chcem to kolaudacne rozhodnutie. poradi mi niekto? kde a od koho sa dozviem co mi teda treba ku kolaudacii (pracovnik na stavebnom urade?). ma niekto skusenosti? ja mam informaciu od stav. ing. co mi vyhotovoval energeticky prepocet stavby, ze ho budem potrebovat aj ku kolaudacii a to aj s ich odbornikom na energiu (nepamatam si aky). prosim, prosiim, napiste ked viete. dakujem

    Odpoveď som vložil na tému, ktorú som založil. Ospravedlňujem sa, ale tam to do budúcna ľahšie najdem.
    link : http://www.porada.sk/t101034-p21-sku...ml#post1012947


    CIMOM

    Kolaudacia nadstavby a vymeny strechy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.