sojciakova
03.03.08,06:56
Mám nový program ( WINIBEU). Potrebujem si zaviesť nový, rozumný spôsob evidencie v účtovníctve, pretože starý systém je pre nový program nevhodný.Poraďte mi aké číselné rady ste si zaviedli pre dodávateľov, soc. fond, príjmy, školskú jedáleň,atď. a kde si kontrolujete, či ste to dobre zaúčtovali.Vopred ďakujem.
Goldia
08.04.08,08:26
Pokial robite na programe sama, je uplne zbytocne mat viac ciselnych rad, tie sluzia hlavne pre sietove pripojenia aby sa uzivatelia neblokovali. V uctovnictve - denniku vzdy vidite z ktoreho modulu zapis vznikol a aj cislo primarneho dokladu. Pokial si chcete robit kontrolu zauctovania - Dennik - doklady - Tlacove zostavy - Uctovnictvo - Obraty - Obratová predvaha - šablóna Obratova predvaha s rozpisom dokladov vam zobrazi stav na konkretnom ucte a vsetky doklady z ktoreho zapis vznikol.
Na dokladoch mate ucel dokladov - kde si mozte rozdelit doklady podla potreby. Je to uzivatelsky ciselnik. Pokial este nie su generovane zapisy z modulov prebrate do uctovnictva mate tlac hlavnej knihy aj z predbeznych zapisov.
janaZH
22.05.08,05:07
Dobrý deň. Prosím Vás, vie mi niekto poradiť? V kontovaných zápisoch som odstránila doklad a teraz mám vynechané číslo v číslenom rade. Program ponúka až číslo nasledujúce. Dá sa táto chyba napraviť? Na stránke Ivesu som sa odpovede nedočkala. Ďakujem.
sojciakova
22.05.08,05:17
To by som aj ja rada vedieť. V module pokladňa som na začiatku, keď som sa len učila omylom zaúčtovala výdavkový doklad pod príjmový. Stornovala som ho. Dúfam len, že s tým kontrola nebude mať problém, ale pokračujem v číslach ďalej.
janaZH
22.05.08,05:30
Ja mám pocit, že keď som dala odstrániť posledný zaúčtovaný doklad, tak sa dalo číslo opäť použiť. Teraz som však odstránila dva a už to nie je možné. K čomu slúži možnosť "odstrániť"? Asi som si mala doklady proste len opraviť.
erikag
06.06.08,10:00
Ja som bola na školení WINIBEU asi mesiac dozadu, a hovorili ze ked sa odstrani posledny doklad, tak to cislo dokladu sa da pouzit na dalsi, ale ak sa odstrani povedzme doklad cislo 5 a po nom je este dalsich par dokladov, tak toto cislo sa uz neda pouzit. Na to nas upozornili. takze ak stornujete posledny, mozte ho este pouzit.