Zavrieť

Porady

Číslovanie dokladov vo WINIBEU

Mám nový program ( WINIBEU). Potrebujem si zaviesť nový, rozumný spôsob evidencie v účtovníctve, pretože starý systém je pre nový program nevhodný.Poraďte mi aké číselné rady ste si zaviedli pre dodávateľov, soc. fond, príjmy, školskú jedáleň,atď. a kde si kontrolujete, či ste to dobre zaúčtovali.Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Goldia je offline (nepripojený) Goldia

    Goldia
    Pokial robite na programe sama, je uplne zbytocne mat viac ciselnych rad, tie sluzia hlavne pre sietove pripojenia aby sa uzivatelia neblokovali. V uctovnictve - denniku vzdy vidite z ktoreho modulu zapis vznikol a aj cislo primarneho dokladu. Pokial si chcete robit kontrolu zauctovania - Dennik - doklady - Tlacove zostavy - Uctovnictvo - Obraty - Obratová predvaha - šablóna Obratova predvaha s rozpisom dokladov vam zobrazi stav na konkretnom ucte a vsetky doklady z ktoreho zapis vznikol.
    Na dokladoch mate ucel dokladov - kde si mozte rozdelit doklady podla potreby. Je to uzivatelsky ciselnik. Pokial este nie su generovane zapisy z modulov prebrate do uctovnictva mate tlac hlavnej knihy aj z predbeznych zapisov.

    janaZH je offline (nepripojený) janaZH

    janaZH
    Dobrý deň. Prosím Vás, vie mi niekto poradiť? V kontovaných zápisoch som odstránila doklad a teraz mám vynechané číslo v číslenom rade. Program ponúka až číslo nasledujúce. Dá sa táto chyba napraviť? Na stránke Ivesu som sa odpovede nedočkala. Ďakujem.

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    To by som aj ja rada vedieť. V module pokladňa som na začiatku, keď som sa len učila omylom zaúčtovala výdavkový doklad pod príjmový. Stornovala som ho. Dúfam len, že s tým kontrola nebude mať problém, ale pokračujem v číslach ďalej.

    janaZH je offline (nepripojený) janaZH

    janaZH
    Ja mám pocit, že keď som dala odstrániť posledný zaúčtovaný doklad, tak sa dalo číslo opäť použiť. Teraz som však odstránila dva a už to nie je možné. K čomu slúži možnosť "odstrániť"? Asi som si mala doklady proste len opraviť.

    erikag je offline (nepripojený) erikag

    erikag
    Ja som bola na školení WINIBEU asi mesiac dozadu, a hovorili ze ked sa odstrani posledny doklad, tak to cislo dokladu sa da pouzit na dalsi, ale ak sa odstrani povedzme doklad cislo 5 a po nom je este dalsich par dokladov, tak toto cislo sa uz neda pouzit. Na to nas upozornili. takze ak stornujete posledny, mozte ho este pouzit.

    Číslovanie dokladov vo WINIBEU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.