hydroplan
13.03.08,12:56
Chcem sa spýtať ako účtovať bankové výpis!ja ich mám za celý rok!!mám napr. 1 výpis a na ňom plno položiek(príjmy a výdaje na BÚ) alebo transakcie platobnou kartou) každý jeden prípad mám zaúčtovať osobitne? ale neviem kam do B. výpisov? tam mi to nechce pridať!!Verzia Win (MRP)
ďakujem za každú odpoveď
Braňo
13.03.08,12:01
Každú položku zvlášť a rozdelíš, čoho sa týka (prevádzková réžia a pod.)
mysimis
13.03.08,12:02
Účtuješ to do peňažného denníka, dáš si +, dátum, potom máš účet/pokladňa - môžeš si vybrať, daj si účet, doklad - napíšeš bú 1 a ptom už účtuješ o pohybe.
hydroplan
13.03.08,12:06
ďakujem!!takže napr. mám výpis za 07/6
a na ňom mám rôzne transakcie. napr. príkaz na úhradu, výber kartou, úhrady faktúry. všetko zvlášť?
a keď som v prijatých faktúrach už raz uhrádzala tak nemusím ešte raz z B. výpisu? som z toho popletená lebo len nedávno som začala...ďakujem za každú radu...
mysimis
13.03.08,12:08
Musíš každú položku výpisu zaúčtovať zvlášť.
Prijaté faktúry si na základe čoho zaúčtovala, môžeš ich zaúčtovať len na základe dokladu o úhrade.
hydroplan
13.03.08,12:13
ja som ich zaúčtovala na základe BV ale robila som to zle??prosím poraď lebo ja sa z toho scvoknem!!(ťažké začiatky....mladej neskúsenej účtovníčky...)
:)
mysimis
13.03.08,12:15
Prijaté faktúry si dáš uhradiť v knihe pohľadávaok a to na základe výpisu z bežného účtu, príp. prijmového pokladničného dokladu.
Adkah
13.03.08,13:40
Prijaté faktúry si dáš uhradiť v knihe pohľadávaok a to na základe výpisu z bežného účtu, príp. prijmového pokladničného dokladu.

Hydroplan este doplnim, ze mozete pouzit skratku. Nastavite sa na neuhradenu fakturu v prijatych alebo vydanych fakturach a stlacite U, tam musite mat nastavene: Zaradit uhradu- zaradit do penazneho dennika a vtedy sa vam to zauctuje priamo do PD. Samozrejme datum a doklad.
lenkak
13.03.08,19:48
buď si dávala úhrady cez pokladňu, alebo banku, popr. interný doklad zápočet. Je ešte možnosť len do záznamu úhrad, ale toto používam na zaokrúhľovacie rozdiely.
hydroplan
17.03.08,08:09
ďakujem veľmi pekne!!
ja so to robila takto: Prijaté faktúry - napr. Orange, zadala som sumu, ono mi to zaúčtovalo do účt. denníka. Potom som stlačila uhradiť a tam mi vyhodilo okienko...dala som OK a zasa mi zaradilo do denníka...je to správne?????POmoooooccc
mysimis
17.03.08,08:11
Účtuješ podvojné účtovníctvo?
hydroplan
17.03.08,08:35
áno