Zavrieť

Porady

bankové výpisi

Chcem sa spýtať ako účtovať bankové výpis!ja ich mám za celý rok!!mám napr. 1 výpis a na ňom plno položiek(príjmy a výdaje na BÚ) alebo transakcie platobnou kartou) každý jeden prípad mám zaúčtovať osobitne? ale neviem kam do B. výpisov? tam mi to nechce pridať!!Verzia Win (MRP)
ďakujem za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Každú položku zvlášť a rozdelíš, čoho sa týka (prevádzková réžia a pod.)

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Účtuješ to do peňažného denníka, dáš si +, dátum, potom máš účet/pokladňa - môžeš si vybrať, daj si účet, doklad - napíšeš bú 1 a ptom už účtuješ o pohybe.

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    ďakujem!!takže napr. mám výpis za 07/6
    a na ňom mám rôzne transakcie. napr. príkaz na úhradu, výber kartou, úhrady faktúry. všetko zvlášť?
    a keď som v prijatých faktúrach už raz uhrádzala tak nemusím ešte raz z B. výpisu? som z toho popletená lebo len nedávno som začala...ďakujem za každú radu...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Musíš každú položku výpisu zaúčtovať zvlášť.
    Prijaté faktúry si na základe čoho zaúčtovala, môžeš ich zaúčtovať len na základe dokladu o úhrade.

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    ja som ich zaúčtovala na základe BV ale robila som to zle??prosím poraď lebo ja sa z toho scvoknem!!(ťažké začiatky....mladej neskúsenej účtovníčky...)

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Prijaté faktúry si dáš uhradiť v knihe pohľadávaok a to na základe výpisu z bežného účtu, príp. prijmového pokladničného dokladu.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    mysimis Pozri príspevok
    Prijaté faktúry si dáš uhradiť v knihe pohľadávaok a to na základe výpisu z bežného účtu, príp. prijmového pokladničného dokladu.
    Hydroplan este doplnim, ze mozete pouzit skratku. Nastavite sa na neuhradenu fakturu v prijatych alebo vydanych fakturach a stlacite U, tam musite mat nastavene: Zaradit uhradu- zaradit do penazneho dennika a vtedy sa vam to zauctuje priamo do PD. Samozrejme datum a doklad.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    buď si dávala úhrady cez pokladňu, alebo banku, popr. interný doklad zápočet. Je ešte možnosť len do záznamu úhrad, ale toto používam na zaokrúhľovacie rozdiely.

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    ďakujem veľmi pekne!!
    ja so to robila takto: Prijaté faktúry - napr. Orange, zadala som sumu, ono mi to zaúčtovalo do účt. denníka. Potom som stlačila uhradiť a tam mi vyhodilo okienko...dala som OK a zasa mi zaradilo do denníka...je to správne?????POmoooooccc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.