hydroplan
13.03.08,13:10
zadávala som do účtovného deníka VPD a ja som ich očíslovala lenže nie sú podľa dátumu a takisto aj faktúry...lebo ja som nešla podľa dátumu, viem že som urobila hlúposť!!ale na konci sa s tým niečo dá urobiť? prečíslovať podľa dátumu?
a ešte som nečíslovala pokladnič. doklady....tak ich očíslujem na konci!!ale podľa čoho? díky za rady
mysimis
13.03.08,12:13
Vždy keď začínam nahadzovať do programu doklady, tak si ich usporiadam podľa dátumu - prijaté faktúry, vydané faktúry, pokladňu a aj výpôisy z BÚ. Teraz ich už vieš len prečíslovať podľa dátumu, číslovanie dokladov sa robí na základe číslovania v peňažnom denníku - doklad č. ....
lenkak
13.03.08,19:57
pokiaľ si neočíslovala pokladničné doklady, tak sa Ti v pokladni jednotlivé doklady zosumarizujú. Ak ich chceš prečíslovať, tak jedine podľa jendotlivých dokladov, ktoré máš založené v nejakom šanóniku, očísluješ sama, a potom v denníku prečísluješ každý doklad po doklade.
hydroplan
17.03.08,08:07
už mám nahodených asi 802 VPD a ja hlúpa som ich čislovala v účtovnom denníku lenžen nie sú podľa dátumu našťastie som ich ešte na doklade nečíslovala ...takže teraz keď nahodím všetko aj faktúry dám zoradiť podľa dátumu ale v denníku ich musím prečíslovať ručne...a až potom podľa toho ich číslovať na doklade? dakujem za pomoc
mysimis
17.03.08,08:08
áno, presne tak ako píšeš.