rosnička
14.03.08,10:05
prosím tých, ktorí pracujú v programe ALFA o radu. živnostník uhrádzal z BÚ fa za telefón, celková suma bola 505,50 Sk. On má však úhradu na výpise 506,- Sk. No a v záväzkoch mi po úhrade vykazuje rozdiel 0,50 hal.Celkový rozdiel za rok je cca -7,50,-. Poraďte ako to mám zaúčtovať? :mee:
EPk
14.03.08,09:36
J auctujem zaooruhlovanie 548/321
veronikasad
14.03.08,09:44
prosím tých, ktorí pracujú v programe ALFA o radu. živnostník uhrádzal z BÚ fa za telefón, celková suma bola 505,50 Sk. On má však úhradu na výpise 506,- Sk. No a v záväzkoch mi po úhrade vykazuje rozdiel 0,50 hal.Celkový rozdiel za rok je cca -7,50,-. Poraďte ako to mám zaúčtovať? :mee:
Aj mojmu klientovi sa to stáva. Keďže v Alfe sa nedajú urobiť jedným zápisom dve položky, musíš to nahrať ako dva zápisy cez BU :

1. úhrada fa - výdavok BU 505,50 členenie prev.réžia
2. rozdiel - výdavok BU 0,50 sk, členenie ost. výdavok OZD

------
Veronika
Maruška54
14.03.08,09:45
Interný doklad-výdaj-vybrať sumu zo záväzkov-uhradiť záväzok
rosnička
14.03.08,13:10
dík veľmi si mi pomohla.:)
rosnička
14.03.08,13:18
ešte by som chcela poprosiť o radu. Živnostník má nejaký krátkodobý majetok. K 31.12.07 chce čosi vyradiť z evidencie. Stačí keď urobím vyraďovací protokol kde uvediem dátum, názov, cenu a dôvod vyradenia a v Alfe zapíšem dátum vyradenia? Ďakujem
Manual
14.03.08,13:21
ešte by som chcela poprosiť o radu. Živnostník má nejaký krátkodobý majetok. K 31.12.07 chce čosi vyradiť z evidencie. Stačí keď urobím vyraďovací protokol kde uvediem dátum, názov, cenu a dôvod vyradenia a v Alfe zapíšem dátum vyradenia? Ďakujem
Áno...............
zuhl
14.03.08,13:23
prosím tých, ktorí pracujú v programe ALFA o radu. živnostník uhrádzal z BÚ fa za telefón, celková suma bola 505,50 Sk. On má však úhradu na výpise 506,- Sk. No a v záväzkoch mi po úhrade vykazuje rozdiel 0,50 hal.Celkový rozdiel za rok je cca -7,50,-. Poraďte ako to mám zaúčtovať? :mee:
A keby si si v číselníku - režim účtovania, dala zaokrúhľovanie na 1 sk?
Manual
14.03.08,13:25
Ale ak má nejaký drobný majetok, ktorý obsahuje prvky škodiace životnému prostrediu, napr. ťažké kovy atď. /niekde som čítal o tom.../ mal by takýto drobný majetok zlikvidovať odovzdaním do špecializovanej zberne a tento doklad priložiť k vyraďovaciemu protokolu, aby vedel preukázať, že to niekde "neodhodil"
Manual
14.03.08,13:29
prosím tých, ktorí pracujú v programe ALFA o radu. živnostník uhrádzal z BÚ fa za telefón, celková suma bola 505,50 Sk. On má však úhradu na výpise 506,- Sk. No a v záväzkoch mi po úhrade vykazuje rozdiel 0,50 hal.Celkový rozdiel za rok je cca -7,50,-. Poraďte ako to mám zaúčtovať? :mee:
Choď do KZ, postav sa na príslušný zápis, daj Oprav daj Pridaj a tam to ručne douhraď ako halierové vyrovnanie aby to nesvietilo na ružovo.
rosnička
14.03.08,18:12
Manual prosím Ťa a nemusím ešte zapísať do peňaž.denníka vyradenie toho majetku? S týmto nemám vôbec žiadne skúsenosti. Dík
KvetkaK
14.03.08,18:15
Manual prosím Ťa a nemusím ešte zapísať do peňaž.denníka vyradenie toho majetku? S týmto nemám vôbec žiadne skúsenosti. Dík
Nie som síce manual ale poradím. Do peňažného denníka nemusíš nič účtovať pri vyradení kratkodobého hm.majetku. ;)
rosnička
16.03.08,15:41
KvetkaK veľmi veľmi ďakujem a želám peknú nedeľu:---
ivča26
08.06.08,10:10
Dobrý deň, keď živnostník podniká v stavebníctve, kúpil si brúsky, hladítka, stierky..... všetko do hodnoty 100,- Sk. Musí to tiež viesť v evidencii krátkodobého majetku, alebo nie? Tiež ak ho musí, kedy ho môže vyradiť, počula som, že až po max. 1 roku používania. Ale tieto veci sa opotrebúvajú oveľa skôr. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Manual
08.06.08,10:32
Dobrý deň, keď živnostník podniká v stavebníctve, kúpil si brúsky, hladítka, stierky..... všetko do hodnoty 100,- Sk. Musí to tiež viesť v evidencii krátkodobého majetku, alebo nie? Tiež ak ho musí, kedy ho môže vyradiť, počula som, že až po max. 1 roku používania. Ale tieto veci sa opotrebúvajú oveľa skôr. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Ak sú to veci v hodnote ako uvádzaš, zaúčtuj to do PR. V int. smernici si stanov, že krátkodobý drobný majetok firma bude evidovať napr. od hodnoty 1000 Sk alebo 2000 Sk. Záleží na rozhodnutí. A KM sa môže môže vyradiť aj skôr, pokiaľ je opotrebovaný alebo oprava by bola nerentabilná.