Zavrieť

Porady

rozdiel v záväzkoch a ALFA

prosím tých, ktorí pracujú v programe ALFA o radu. živnostník uhrádzal z BÚ fa za telefón, celková suma bola 505,50 Sk. On má však úhradu na výpise 506,- Sk. No a v záväzkoch mi po úhrade vykazuje rozdiel 0,50 hal.Celkový rozdiel za rok je cca -7,50,-. Poraďte ako to mám zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rosnička Pozri príspevok
    prosím tých, ktorí pracujú v programe ALFA o radu. živnostník uhrádzal z BÚ fa za telefón, celková suma bola 505,50 Sk. On má však úhradu na výpise 506,- Sk. No a v záväzkoch mi po úhrade vykazuje rozdiel 0,50 hal.Celkový rozdiel za rok je cca -7,50,-. Poraďte ako to mám zaúčtovať?
    Aj mojmu klientovi sa to stáva. Keďže v Alfe sa nedajú urobiť jedným zápisom dve položky, musíš to nahrať ako dva zápisy cez BU :

    1. úhrada fa - výdavok BU 505,50 členenie prev.réžia
    2. rozdiel - výdavok BU 0,50 sk, členenie ost. výdavok OZD

    ------
    Veronika

    rosnička je offline (nepripojený) rosnička

    rosnička
    ešte by som chcela poprosiť o radu. Živnostník má nejaký krátkodobý majetok. K 31.12.07 chce čosi vyradiť z evidencie. Stačí keď urobím vyraďovací protokol kde uvediem dátum, názov, cenu a dôvod vyradenia a v Alfe zapíšem dátum vyradenia? Ďakujem

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    rosnička Pozri príspevok
    ešte by som chcela poprosiť o radu. Živnostník má nejaký krátkodobý majetok. K 31.12.07 chce čosi vyradiť z evidencie. Stačí keď urobím vyraďovací protokol kde uvediem dátum, názov, cenu a dôvod vyradenia a v Alfe zapíšem dátum vyradenia? Ďakujem
    Áno...............

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    rosnička Pozri príspevok
    prosím tých, ktorí pracujú v programe ALFA o radu. živnostník uhrádzal z BÚ fa za telefón, celková suma bola 505,50 Sk. On má však úhradu na výpise 506,- Sk. No a v záväzkoch mi po úhrade vykazuje rozdiel 0,50 hal.Celkový rozdiel za rok je cca -7,50,-. Poraďte ako to mám zaúčtovať?
    A keby si si v číselníku - režim účtovania, dala zaokrúhľovanie na 1 sk?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ale ak má nejaký drobný majetok, ktorý obsahuje prvky škodiace životnému prostrediu, napr. ťažké kovy atď. /niekde som čítal o tom.../ mal by takýto drobný majetok zlikvidovať odovzdaním do špecializovanej zberne a tento doklad priložiť k vyraďovaciemu protokolu, aby vedel preukázať, že to niekde "neodhodil"

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    rosnička Pozri príspevok
    prosím tých, ktorí pracujú v programe ALFA o radu. živnostník uhrádzal z BÚ fa za telefón, celková suma bola 505,50 Sk. On má však úhradu na výpise 506,- Sk. No a v záväzkoch mi po úhrade vykazuje rozdiel 0,50 hal.Celkový rozdiel za rok je cca -7,50,-. Poraďte ako to mám zaúčtovať?
    Choď do KZ, postav sa na príslušný zápis, daj Oprav daj Pridaj a tam to ručne douhraď ako halierové vyrovnanie aby to nesvietilo na ružovo.

    rosnička je offline (nepripojený) rosnička

    rosnička
    Manual prosím Ťa a nemusím ešte zapísať do peňaž.denníka vyradenie toho majetku? S týmto nemám vôbec žiadne skúsenosti. Dík

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    rosnička Pozri príspevok
    Manual prosím Ťa a nemusím ešte zapísať do peňaž.denníka vyradenie toho majetku? S týmto nemám vôbec žiadne skúsenosti. Dík
    Nie som síce manual ale poradím. Do peňažného denníka nemusíš nič účtovať pri vyradení kratkodobého hm.majetku.

    ivča26 je offline (nepripojený) ivča26

    ivča26
    Dobrý deň, keď živnostník podniká v stavebníctve, kúpil si brúsky, hladítka, stierky..... všetko do hodnoty 100,- Sk. Musí to tiež viesť v evidencii krátkodobého majetku, alebo nie? Tiež ak ho musí, kedy ho môže vyradiť, počula som, že až po max. 1 roku používania. Ale tieto veci sa opotrebúvajú oveľa skôr. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ivča26 Pozri príspevok
    Dobrý deň, keď živnostník podniká v stavebníctve, kúpil si brúsky, hladítka, stierky..... všetko do hodnoty 100,- Sk. Musí to tiež viesť v evidencii krátkodobého majetku, alebo nie? Tiež ak ho musí, kedy ho môže vyradiť, počula som, že až po max. 1 roku používania. Ale tieto veci sa opotrebúvajú oveľa skôr. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    Ak sú to veci v hodnote ako uvádzaš, zaúčtuj to do PR. V int. smernici si stanov, že krátkodobý drobný majetok firma bude evidovať napr. od hodnoty 1000 Sk alebo 2000 Sk. Záleží na rozhodnutí. A KM sa môže môže vyradiť aj skôr, pokiaľ je opotrebovaný alebo oprava by bola nerentabilná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.