paťuška
23.03.08,19:45
Prosím o radu, mám pokladničný doklad z EÚ od platcu DPH bez DPH (my sme tiež platcovia DPH), keď som ho ale chcela zaúčtovať v účtovnom denníku-PÚ, nenašla som tam v číselníku druh plnenia 49, ani v JÚ v peňažnom denníku to nie je. Je to možné?! alebo som to zle pochopila? Pri faktúrach to ide, ibaže pokladničné doklady, kedže sú platené v hotovosti by sa predsa nemali účtovať cez faktúry...alebo nie?
lenkak
23.03.08,19:08
Jedine nahrať ako faktúru, dá sa nahodiť zvlášť poradový číselný sled, a všetky doklady takéhoto typy číslovať takto.
paťuška
25.03.08,07:15
Aj som to tak spravila, lebo inak mi to nešlo dať do priznania, ale vzhľadom k tomu, že som začiatočník chcela som si to overiť. Veľká vďaka za radu Lenočka.
Zdenuša
22.04.08,07:05
ahojte...ja mám práve problém s tým DPH číselníkom...aj keď mám faktúru evidovanú s typom DPH 49, tak mi ju takto neprenesie do denníka a už v denníku nie je v ponuke typ DPH 49. Pod čo ju mám dať? Jedná sa o Fa a PPD z Českej Republiky. Ďakujem
paťuška
22.04.08,07:26
Ak faktúru zaeviduješ v knihe faktúr pod typom DPH 49, v denníku už neeviduješ DPH zasa, lebo zber DPH je z faktúr. Do priznania by ti ju však malo zobrať správne aj na vstupe aj na výstupe (dph z EÚ). Pozri si zber dph dokladov. Podobne urob s PD samozrejme ak je bez DPH t.j. ak ho samozdaňuješ. viď príspevok vyššie
lenkak
02.05.08,06:43
Faktúry ktoré prenášaš do denníka netreba prepisovať v denníku - typ dph, je tam buď typ 39, resp. 19 záleží od typu faktúry (DF,VF).