Zavrieť

Porady

pokladničný doklad z EÚ

Prosím o radu, mám pokladničný doklad z EÚ od platcu DPH bez DPH (my sme tiež platcovia DPH), keď som ho ale chcela zaúčtovať v účtovnom denníku-PÚ, nenašla som tam v číselníku druh plnenia 49, ani v JÚ v peňažnom denníku to nie je. Je to možné?! alebo som to zle pochopila? Pri faktúrach to ide, ibaže pokladničné doklady, kedže sú platené v hotovosti by sa predsa nemali účtovať cez faktúry...alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Jedine nahrať ako faktúru, dá sa nahodiť zvlášť poradový číselný sled, a všetky doklady takéhoto typy číslovať takto.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Aj som to tak spravila, lebo inak mi to nešlo dať do priznania, ale vzhľadom k tomu, že som začiatočník chcela som si to overiť. Veľká vďaka za radu Lenočka.

    Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

    Zdenuša
    ahojte...ja mám práve problém s tým DPH číselníkom...aj keď mám faktúru evidovanú s typom DPH 49, tak mi ju takto neprenesie do denníka a už v denníku nie je v ponuke typ DPH 49. Pod čo ju mám dať? Jedná sa o Fa a PPD z Českej Republiky. Ďakujem

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Ak faktúru zaeviduješ v knihe faktúr pod typom DPH 49, v denníku už neeviduješ DPH zasa, lebo zber DPH je z faktúr. Do priznania by ti ju však malo zobrať správne aj na vstupe aj na výstupe (dph z EÚ). Pozri si zber dph dokladov. Podobne urob s PD samozrejme ak je bez DPH t.j. ak ho samozdaňuješ. viď príspevok vyššie

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Faktúry ktoré prenášaš do denníka netreba prepisovať v denníku - typ dph, je tam buď typ 39, resp. 19 záleží od typu faktúry (DF,VF).

    pokladničný doklad z EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.