Donda
24.03.08,19:30
Prosím Vás ako mám v JÚ WIN vykonať prerušenie odpisov za minulý rok. Prosím Vás poraďte...
lenkak
24.03.08,19:13
ako robíš odpisy? Cez interný doklad a máš v majetku nahodené karty a tam spravený odpis? Alebo máš zvlášť modul evidenciu majetku?
Donda
24.03.08,19:31
Mám zaradený stroj v evidencii HNDM v JÚ WIN a tam mi vlastne po zaradení do odpisovej skupiny soft vyrátava ročný odpis, ktorý na konci roka cez funkcie zaúčtujem ako zaradenie roč.odpisov. HM mám prakticky evidovaný len týmto spôsobom.
lenkak
24.03.08,19:35
Tak si na karte vypočítaný odpis vynuluj a sprav potom na konci roka cez funkcie zaradenie ročných odpisov.
Donda
24.03.08,20:00
Lenka, takže potom budem mať vo výkaze o majetku rovnakú sumu (nezníženú o odpis) ako minulý rok - t.j. daňový odpis, ale na karte HM sa suma HM zníži o sumu odpisu, lebo je to účtovný odpis? Študovala som si na Porade prerušené odpisy a nejak tomu nerozumiem...
lenkak
24.03.08,20:08
záleží čo máš v smernici, ak máš že daňové odpisy sa nerovnajú účtovným, potom ako píšeš.
Donda
24.03.08,20:12
Áno, daňové odpisy=účtovné odpisy. Ďakujem pekne za radu.:)
lenkak
24.03.08,20:17
Ak máš daňové sa rovnajú účtovným, potom na karte HIM nerobíš žiadny pohyb. Iba ak sa medzi sebou nerovnajú.
Donda
24.03.08,20:28
Tak už som z toho jeleň. Ak urobím nasledovnú vec: v JÚ WIN - HNDM pri majetku, kde prerušujem odpis napíšem miesto odpisovanej sumy nulu a cez funkcie urobím odpis, bude všetko v poriadku (myslím tým aj vo výkaze)...