Zavrieť

Porady

MRP prerušenie odpisov

Prosím Vás ako mám v JÚ WIN vykonať prerušenie odpisov za minulý rok. Prosím Vás poraďte...
Naposledy upravil Donda : 24.03.08 at 20:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ako robíš odpisy? Cez interný doklad a máš v majetku nahodené karty a tam spravený odpis? Alebo máš zvlášť modul evidenciu majetku?

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Mám zaradený stroj v evidencii HNDM v JÚ WIN a tam mi vlastne po zaradení do odpisovej skupiny soft vyrátava ročný odpis, ktorý na konci roka cez funkcie zaúčtujem ako zaradenie roč.odpisov. HM mám prakticky evidovaný len týmto spôsobom.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tak si na karte vypočítaný odpis vynuluj a sprav potom na konci roka cez funkcie zaradenie ročných odpisov.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Lenka, takže potom budem mať vo výkaze o majetku rovnakú sumu (nezníženú o odpis) ako minulý rok - t.j. daňový odpis, ale na karte HM sa suma HM zníži o sumu odpisu, lebo je to účtovný odpis? Študovala som si na Porade prerušené odpisy a nejak tomu nerozumiem...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    záleží čo máš v smernici, ak máš že daňové odpisy sa nerovnajú účtovným, potom ako píšeš.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak máš daňové sa rovnajú účtovným, potom na karte HIM nerobíš žiadny pohyb. Iba ak sa medzi sebou nerovnajú.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Tak už som z toho jeleň. Ak urobím nasledovnú vec: v JÚ WIN - HNDM pri majetku, kde prerušujem odpis napíšem miesto odpisovanej sumy nulu a cez funkcie urobím odpis, bude všetko v poriadku (myslím tým aj vo výkaze)...

    MRP prerušenie odpisov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.