alex1000
28.03.08,19:10
ahojte, poradaci, dnes som si myslela, ze skontrolujem dph a pojdem domov, ale chybicka se vloudila. pri kontrole uctu 343 sa mi strany uctu nezhoduju s dph priznanim, ktore bolo vytvorene v Pohode a taktiez su k nemu vytlacene podklady, kde je jasne vidiet, ze doklady su zauctovane spravne. tak sa mi zda, ze mi na ucet 343 netaha tie doklady, ktore mam uctovane cez pokladnu a obsahuju viac poloziek. kontrolovala som aj predkontacie, ci som sa niekde nezmylila, ale je to dobre (ved preco by sa to spravne tahalo do dph priznania aj do podkladov dph - to mam overene aj rucnym prepoctom). Neviete mi niekto poradit, co s tym, aby sa mi polozky z dokladov tahali aj na 343? vopred dakujem za odpovede.
HankaS
28.03.08,20:41
Ja robím tiež v programe Pohoda a mne sa DPH dobre urobí, dokonca aj koeficient mi prepočíta vždy správne aj na konci roka, len to musíš mať dobre nastavené. Skús si vytlačiť opisy účtov 343 v účtovníctve v účtovnom rozvrhu a tie si porovnaj s
vytlačenou zostavou DPH.Uvidíš čo ti tam nezarátalo. Buď máš rozdielny dátum, predkontáciu, alebo máš zle zatriedený kod DPH. Na jednotlivé chybné doklady na nastav a skús si ich opraviť podľa toho ako majú byť.
alex1000
29.03.08,08:32
Tak uz som na to prisla. Dva doklady som mala bez zauctovania. Takze prislovie "rano mudrejsie vecera" u mna plati. Prajem vam prijemny den.
atka4
30.03.08,15:59
Tak uz som na to prisla. Dva doklady som mala bez zauctovania. Takze prislovie "rano mudrejsie vecera" u mna plati. Prajem vam prijemny den.
Mne to tiež nesedelo DPH-zostatok u jedného klienta-rozdiel 1189,- Sk.
Tiež som kontrolovala"krížom-krážom".... nakoniec som si prešla zostavy, ktoré ponúka Pohoda - Doklady nezahrnuté do prijatých plnení...na 343 som mala viac uplatnené, ako v priznaniach. Prišla som na tom, že som 1 doklad zaúčtovala v úvodnej časti pod dátumami a predkontáciou, ako PN, preto mi celý doklad do priznania nevzalo, ale na účte 343 účtované bolo.
Takže to vieme pozrieť napr. aj takto..