Zavrieť

Porady

dph v pohode nemam v pohode

ahojte, poradaci, dnes som si myslela, ze skontrolujem dph a pojdem domov, ale chybicka se vloudila. pri kontrole uctu 343 sa mi strany uctu nezhoduju s dph priznanim, ktore bolo vytvorene v Pohode a taktiez su k nemu vytlacene podklady, kde je jasne vidiet, ze doklady su zauctovane spravne. tak sa mi zda, ze mi na ucet 343 netaha tie doklady, ktore mam uctovane cez pokladnu a obsahuju viac poloziek. kontrolovala som aj predkontacie, ci som sa niekde nezmylila, ale je to dobre (ved preco by sa to spravne tahalo do dph priznania aj do podkladov dph - to mam overene aj rucnym prepoctom). Neviete mi niekto poradit, co s tym, aby sa mi polozky z dokladov tahali aj na 343? vopred dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Ja robím tiež v programe Pohoda a mne sa DPH dobre urobí, dokonca aj koeficient mi prepočíta vždy správne aj na konci roka, len to musíš mať dobre nastavené. Skús si vytlačiť opisy účtov 343 v účtovníctve v účtovnom rozvrhu a tie si porovnaj s
    vytlačenou zostavou DPH.Uvidíš čo ti tam nezarátalo. Buď máš rozdielny dátum, predkontáciu, alebo máš zle zatriedený kod DPH. Na jednotlivé chybné doklady na nastav a skús si ich opraviť podľa toho ako majú byť.

    alex1000 je offline (nepripojený) alex1000

    alex1000
    Tak uz som na to prisla. Dva doklady som mala bez zauctovania. Takze prislovie "rano mudrejsie vecera" u mna plati. Prajem vam prijemny den.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    alex1000 Pozri príspevok
    Tak uz som na to prisla. Dva doklady som mala bez zauctovania. Takze prislovie "rano mudrejsie vecera" u mna plati. Prajem vam prijemny den.
    Mne to tiež nesedelo DPH-zostatok u jedného klienta-rozdiel 1189,- Sk.
    Tiež som kontrolovala"krížom-krážom".... nakoniec som si prešla zostavy, ktoré ponúka Pohoda - Doklady nezahrnuté do prijatých plnení...na 343 som mala viac uplatnené, ako v priznaniach. Prišla som na tom, že som 1 doklad zaúčtovala v úvodnej časti pod dátumami a predkontáciou, ako PN, preto mi celý doklad do priznania nevzalo, ale na účte 343 účtované bolo.
    Takže to vieme pozrieť napr. aj takto..

    dph v pohode nemam v pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.