bobotova
29.03.08,16:11
Prosím Vás, už som úplne v koncoch!!!

V Súvahe mi len pri jednej jedinej účtovnej jenotke nesedia, aktíva s pasívami!! Už to kontrolujem zo všetkých strán a stále som nič nenašla, a najhoršie na tom je , že keď si spustím kontrolu účtovníctva, tak mi naskočí, že mám všetko bez chyby!! A pritom nejde o malú čiastku!! PROSÓM PORAĎTE , ČO MÁM EŠTE SKONTROLOVAŤ????? Ja sa už nveviem ďalej pohnuť!!

Ďakujem.:confused::mee:
HankaS
29.03.08,15:46
Skús si pozrieť či máš dobre nastavené účty, či aktívny účet má v type účtu aktívny a pasívny účet v type účtu pasívny.
Môže sa stať že si zaúčtovala v tejto účt.jednotke neaký prípad s novým účtom, ktorý je zle nadefinovaný. Stáva sa to .
Poviem príklad účet 211 je aktívny, ale v tvojom programe by si ho mala nadefinovaný ako pasívny. Musíš si popozerať všetky účty.
Ziarowka
30.03.08,05:37
Najskôr bude chyba v nastavení jednotlivých účtov v účtovnej osnove,
skús prekontrolovať tieto veci:

V agende Účtovníctvo/Účtovná osnova sa dá prostredníctvom kontrolnej tlačovej zostavy"kontrola riadkov výkazov" overiť,či sú k jednotlivým účtom priradené riadky výkazov podľa doporučenej definície. Uvedenú zostavu získate zvolením povelu Tlačové zostavy z ponuky Súbor resp. zvolením klávesovej skratky Ctrl + T.

V agende Účtovníctvo/Účtovná osnova si skontrolujte prostredníctvom tlačovej zostavy Obratová predvaha účty 111, 131, 349, 395, 431, 701, 702 a 710. Tieto účty by ku koncu účtovného obdobia nemali mať žiadne zostatky.

V agende Účtovníctvo/Účtovný denník skontrolujte kontrolné tlačové zostavy
: Kontrola účtov, Kontrola väzieb na zdrojové doklady, Doklady k zaúčtovaniu (predkontáca Neviem), Ručne zaúčtované doklady (predkontácia Ručne), Neúčtovné záznamy (predkontácia Bez). Predkontáciu „Bez – Doklad bez zaúčtovnia“ možno použiť iba u zadávania počiatočných stavov, u zálohovýh faktúr, neuhradených faktúr z minulých rokov a poprípade dopatku miez v agende Fakturácia/Ostatné záväzky.
bobotova
30.03.08,07:08
nikto mi neporadí?
Ziarowka
30.03.08,10:46
+ skús ešte prekontrolovať v prípade, že si firme nahadzovala počiatočné stavy či sú správne.
Potom si pozri obratovú predvahu a stavy jednotlivých účtov k 31.12.2007 a porovnaj s riadkami súvahy.

Osobne už nevidím možnosť, prečo by v Pohode nemala sedieť súvaha.
nanik
30.03.08,10:57
Ja som mala tiež podobný problém v niektorých položkách,odpísali mi že im to mám poslať celé účtovníctvo a oni sa na to pozrú.Neviem,či to bol dobrý nápad,niekto by možno nesúhlasil,že sa nemajú čo prehrabávať v cudzom čtovníctve,ale mne pomohli.Neviem čo s tým urobili,ale mne napísali,že tie zmätky mi robí preto,lebo v počiatočnej súvahe mám rozdiel 0,52 hal.Keď som to opravila,naozaj sa to všetko napravilo.
leníča
30.03.08,10:58
skontroluj si či Ti sedia vo výkaze ziskov a strát riadky podľa nového výkazu. Mne ťahalo účty podľa starých riadkov, keď som si to opravila v účtovej osnove na nové, tak mi potom potiahlo do výkazu aj súvahy správne sumy. Sedí ti hospodársky výsledok v oboch výkazoch? Pozri si ešte aj zostavu účtovníctvo/ začiatočné stav/ výkazy minulého roka - musíš si opraviť riadky na nové tlačivo výkazu ziskov a strát
pohodička
30.03.08,13:09
Ja by som pozrela ešte zaokrúhlenie a ak robíš v Pohode, tak sa pozri v zostave súvaha a výsledovka, či máš rovnaké výsledky hospodársky rok za obdobie a celkom, ak sú zlé ZS, tak zvykne robiť rozdiely.
robin1
02.02.09,11:05
Spustila som kontrolné zostavy v agende Interné doklady a vyhodilo mi chyby pri zaúčtovaní dokladov - konkrétne sa jedná pri int.dokladoch, kde mi program automaticky vypočítal kurzové rozdiely. Viete poradiť, čo s tým?
Kája.
02.02.09,11:50
Spravilo to aj mne a pre istotu som to skontrolovala aj v minulých rokoch a to isté, zjavne je to preto že na int. doklade je nula v účtovnom denníku kurzový rozdiel, ale keď si dáš kontrolné zostavy v účtovnom denníku tak je to v poriadku.
Jana Štvrtecká
08.02.09,15:01
Tak to som mala aj ja , nakoniec som to našla, tak skús toto: vojdi na účtovné kontá - nakonci je kontrola riadkov a tam som našla, že pri jednon účte chýbal riadok. Tak skús. jana
andreav37
09.02.09,12:48
ja som bola včera o polnoci ,keď som doúčtovala s.r.o-čku tak prepracovaná,že som si vôbec neuvedomila,že som omylom odklikla "súvaha ku dňu 08.02.2009 /včerajší dátum ,čo počítač automaticky ponúkal/ a bola som taktiež v koncoch,lebo mi nesedeli stavy.Všetky nastavenia som prekontrolovala, všetky účty v osnove,či mám správne nariadkované novootvorené účty - a nič. Až potom mi to docvaklo :confused::confused::confused:.Takže pozri dátum,ku ktorému zostavuješ výkazy :):)
Jana Štvrtecká
19.03.09,18:16
ahoj, skontroluj si či máš pri všetkých účtov máš priradené číslo v riadku súvaha-výsledovka , možno si otvrtala nový účet a nevyplnila č. riadku v súvahe. alebo ešte aj či máš zaškrtnuté poižívanie účtu. dúfam že som pomohla.
Jana