Zavrieť

Porady

KONTROLA účtovníctva v POHODE???

Prosím Vás, už som úplne v koncoch!!!

V Súvahe mi len pri jednej jedinej účtovnej jenotke nesedia, aktíva s pasívami!! Už to kontrolujem zo všetkých strán a stále som nič nenašla, a najhoršie na tom je , že keď si spustím kontrolu účtovníctva, tak mi naskočí, že mám všetko bez chyby!! A pritom nejde o malú čiastku!! PROSÓM PORAĎTE , ČO MÁM EŠTE SKONTROLOVAŤ????? Ja sa už nveviem ďalej pohnuť!!

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Skús si pozrieť či máš dobre nastavené účty, či aktívny účet má v type účtu aktívny a pasívny účet v type účtu pasívny.
    Môže sa stať že si zaúčtovala v tejto účt.jednotke neaký prípad s novým účtom, ktorý je zle nadefinovaný. Stáva sa to .
    Poviem príklad účet 211 je aktívny, ale v tvojom programe by si ho mala nadefinovaný ako pasívny. Musíš si popozerať všetky účty.

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Najskôr bude chyba v nastavení jednotlivých účtov v účtovnej osnove,
    skús prekontrolovať tieto veci:

    V agende Účtovníctvo/Účtovná osnova sa dá prostredníctvom kontrolnej tlačovej zostavy"kontrola riadkov výkazov" overiť,či sú k jednotlivým účtom priradené riadky výkazov podľa doporučenej definície. Uvedenú zostavu získate zvolením povelu Tlačové zostavy z ponuky Súbor resp. zvolením klávesovej skratky Ctrl + T.

    V agende Účtovníctvo/Účtovná osnova si skontrolujte prostredníctvom tlačovej zostavy Obratová predvaha účty 111, 131, 349, 395, 431, 701, 702 a 710. Tieto účty by ku koncu účtovného obdobia nemali mať žiadne zostatky.

    V agende Účtovníctvo/Účtovný denník skontrolujte kontrolné tlačové zostavy
    : Kontrola účtov, Kontrola väzieb na zdrojové doklady, Doklady k zaúčtovaniu (predkontáca Neviem), Ručne zaúčtované doklady (predkontácia Ručne), Neúčtovné záznamy (predkontácia Bez). Predkontáciu „Bez – Doklad bez zaúčtovnia“ možno použiť iba u zadávania počiatočných stavov, u zálohovýh faktúr, neuhradených faktúr z minulých rokov a poprípade dopatku miez v agende Fakturácia/Ostatné záväzky.

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    + skús ešte prekontrolovať v prípade, že si firme nahadzovala počiatočné stavy či sú správne.
    Potom si pozri obratovú predvahu a stavy jednotlivých účtov k 31.12.2007 a porovnaj s riadkami súvahy.

    Osobne už nevidím možnosť, prečo by v Pohode nemala sedieť súvaha.

    nanik je offline (nepripojený) nanik

    nanik
    Ja som mala tiež podobný problém v niektorých položkách,odpísali mi že im to mám poslať celé účtovníctvo a oni sa na to pozrú.Neviem,či to bol dobrý nápad,niekto by možno nesúhlasil,že sa nemajú čo prehrabávať v cudzom čtovníctve,ale mne pomohli.Neviem čo s tým urobili,ale mne napísali,že tie zmätky mi robí preto,lebo v počiatočnej súvahe mám rozdiel 0,52 hal.Keď som to opravila,naozaj sa to všetko napravilo.

    leníča je offline (nepripojený) leníča

    leníča
    skontroluj si či Ti sedia vo výkaze ziskov a strát riadky podľa nového výkazu. Mne ťahalo účty podľa starých riadkov, keď som si to opravila v účtovej osnove na nové, tak mi potom potiahlo do výkazu aj súvahy správne sumy. Sedí ti hospodársky výsledok v oboch výkazoch? Pozri si ešte aj zostavu účtovníctvo/ začiatočné stav/ výkazy minulého roka - musíš si opraviť riadky na nové tlačivo výkazu ziskov a strát

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Ja by som pozrela ešte zaokrúhlenie a ak robíš v Pohode, tak sa pozri v zostave súvaha a výsledovka, či máš rovnaké výsledky hospodársky rok za obdobie a celkom, ak sú zlé ZS, tak zvykne robiť rozdiely.

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Spustila som kontrolné zostavy v agende Interné doklady a vyhodilo mi chyby pri zaúčtovaní dokladov - konkrétne sa jedná pri int.dokladoch, kde mi program automaticky vypočítal kurzové rozdiely. Viete poradiť, čo s tým?

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Spravilo to aj mne a pre istotu som to skontrolovala aj v minulých rokoch a to isté, zjavne je to preto že na int. doklade je nula v účtovnom denníku kurzový rozdiel, ale keď si dáš kontrolné zostavy v účtovnom denníku tak je to v poriadku.
    Tak to som mala aj ja , nakoniec som to našla, tak skús toto: vojdi na účtovné kontá - nakonci je kontrola riadkov a tam som našla, že pri jednon účte chýbal riadok. Tak skús. jana

    andreav37 je offline (nepripojený) andreav37

    andreav37
    ja som bola včera o polnoci ,keď som doúčtovala s.r.o-čku tak prepracovaná,že som si vôbec neuvedomila,že som omylom odklikla "súvaha ku dňu 08.02.2009 /včerajší dátum ,čo počítač automaticky ponúkal/ a bola som taktiež v koncoch,lebo mi nesedeli stavy.Všetky nastavenia som prekontrolovala, všetky účty v osnove,či mám správne nariadkované novootvorené účty - a nič. Až potom mi to docvaklo .Takže pozri dátum,ku ktorému zostavuješ výkazy
    ahoj, skontroluj si či máš pri všetkých účtov máš priradené číslo v riadku súvaha-výsledovka , možno si otvrtala nový účet a nevyplnila č. riadku v súvahe. alebo ešte aj či máš zaškrtnuté poižívanie účtu. dúfam že som pomohla.
    Jana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.