rego4
02.04.08,08:44
Dobry den,
predavam urcity produkt a zabezpecujem k tomu montaz a servis dodavatelsky. chcel by som to vsetko fakturovat cez moju firmu co mi k tomu treba. aku zivnost a ci musim mat aj ja nejake skolenia, pripadne crtifikaty na montaz?
ZuzanaP
02.04.08,09:46
Musíš mať živnosť, ktorá "vystihuje" činnosť, ktorú vykonávaš....Popísal si to príliš stručne...
rego4
03.04.08,03:38
ale staci mi len ta zivnost a ako to mam robit
STRELEC
03.04.08,03:43
Dobry den,
predavam urcity produkt a zabezpecujem k tomu montaz a servis dodavatelsky. chcel by som to vsetko fakturovat cez moju firmu co mi k tomu treba. aku zivnost a ci musim mat aj ja nejake skolenia, pripadne crtifikaty na montaz?
Na určitý produkt je potrebná určitá živnosť. Niektorý určitý produkt nevyžaduje ani školenia, ani certifikáty, iný určitý produkt áno.
ZuzanaP
03.04.08,05:52
Keby si nám napísal konkrétnu činnosť, vedeli by sme konkrétnejšie odpovedať....Ťažko napísať, či ti stačí len živnosť...
Liptáčik
03.04.08,06:11
Podľa mňa najlepšie urobíš, ak zájdeš na Živnostnský úrad a pracovníčke vysvetlíš, čo všetko chceš ako živnostník robiť. Verím, že aj keď na Porade sú dobrí odboríci, na ŽÚ Ti poradia presne podľa aktuárnych zákonov. Aspoň u nás v Košiciach to tak funguje.
Sinkl
16.06.09,17:46
Dobrý večer. Prosím o radu. SZČO je elektrikár a v živnosti má zapísané elekt. práce. Môže si najať firmu na vykonanie stolárskych prác a fakturovať za ňu ak daná zakázka ktorú má sa skkladá z elekt. prác a stolárskych prác? dúfam, že rozumiete neviem zrozumitelnejšia napísať. ďakujem
nicky41
17.06.09,05:28
ahojte! mam fakturovat na cesku firmu, avsak dodanie je na slovensku. Mam fakturovat s DPH alebo bez?
m.hladka
17.06.09,05:33
Dobrý večer. Prosím o radu. SZČO je elektrikár a v živnosti má zapísané elekt. práce. Môže si najať firmu na vykonanie stolárskych prác a fakturovať za ňu ak daná zakázka ktorú má sa skkladá z elekt. prác a stolárskych prác? dúfam, že rozumiete neviem zrozumitelnejšia napísať. ďakujem

Môžeš, ak máš s ním zmluvu ako stolárske práce je to v subdodávke. On ti vyfakturuje za svoje práce.
akina
18.06.09,05:29
Konečnému zákazníkovi nemôže faktúrovať stolárske práce, aj keď budú robené subdodávateľsky, musel by mať na túto činnosť živnosť, on má ale živnosť len na elektrikárske práce, bolo by by to neoprávnené podnikanie, resp. podnikanie nad rámec živnostenského oprávnenia.
Sinkl
18.06.09,18:57
Ďakujem