Zavrieť

Porady

Fakturacia

Dobry den,
predavam urcity produkt a zabezpecujem k tomu montaz a servis dodavatelsky. chcel by som to vsetko fakturovat cez moju firmu co mi k tomu treba. aku zivnost a ci musim mat aj ja nejake skolenia, pripadne crtifikaty na montaz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Musíš mať živnosť, ktorá "vystihuje" činnosť, ktorú vykonávaš....Popísal si to príliš stručne...

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    rego4 Pozri príspevok
    Dobry den,
    predavam urcity produkt a zabezpecujem k tomu montaz a servis dodavatelsky. chcel by som to vsetko fakturovat cez moju firmu co mi k tomu treba. aku zivnost a ci musim mat aj ja nejake skolenia, pripadne crtifikaty na montaz?
    Na určitý produkt je potrebná určitá živnosť. Niektorý určitý produkt nevyžaduje ani školenia, ani certifikáty, iný určitý produkt áno.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Keby si nám napísal konkrétnu činnosť, vedeli by sme konkrétnejšie odpovedať....Ťažko napísať, či ti stačí len živnosť...

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Podľa mňa najlepšie urobíš, ak zájdeš na Živnostnský úrad a pracovníčke vysvetlíš, čo všetko chceš ako živnostník robiť. Verím, že aj keď na Porade sú dobrí odboríci, na ŽÚ Ti poradia presne podľa aktuárnych zákonov. Aspoň u nás v Košiciach to tak funguje.

    Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

    Sinkl
    Dobrý večer. Prosím o radu. SZČO je elektrikár a v živnosti má zapísané elekt. práce. Môže si najať firmu na vykonanie stolárskych prác a fakturovať za ňu ak daná zakázka ktorú má sa skkladá z elekt. prác a stolárskych prác? dúfam, že rozumiete neviem zrozumitelnejšia napísať. ďakujem

    nicky41 je offline (nepripojený) nicky41

    nicky41
    ahojte! mam fakturovat na cesku firmu, avsak dodanie je na slovensku. Mam fakturovat s DPH alebo bez?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Sinkl Pozri príspevok
    Dobrý večer. Prosím o radu. SZČO je elektrikár a v živnosti má zapísané elekt. práce. Môže si najať firmu na vykonanie stolárskych prác a fakturovať za ňu ak daná zakázka ktorú má sa skkladá z elekt. prác a stolárskych prác? dúfam, že rozumiete neviem zrozumitelnejšia napísať. ďakujem
    Môžeš, ak máš s ním zmluvu ako stolárske práce je to v subdodávke. On ti vyfakturuje za svoje práce.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Konečnému zákazníkovi nemôže faktúrovať stolárske práce, aj keď budú robené subdodávateľsky, musel by mať na túto činnosť živnosť, on má ale živnosť len na elektrikárske práce, bolo by by to neoprávnené podnikanie, resp. podnikanie nad rámec živnostenského oprávnenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.