katarinaX
09.04.08,08:56
Vo faktúre som nespravne vyfakturovala mnozstvo tovaru, kt. bolo dodane...ostatne polozky su spravne..Ako postupovat, aby som to nejako dobropisovala???Treba celu fakturu, alebo len jednu položku?????
ĎAKUJEM veľmi pekne za každú odpoveď.
bv_alexandra
09.04.08,07:02
Vo faktúre som nespravne vyfakturovala mnozstvo tovaru, kt. bolo dodane...ostatne polozky su spravne..Ako postupovat, aby som to nejako dobropisovala???Treba celu fakturu, alebo len jednu položku?????
ĎAKUJEM veľmi pekne za každú odpoveď.
stačí dobropisovať len nesprávne fakturovanú položku. tzn keď sa nastavíte do faktúry dáte ju dobropisovať ono ju síce dá do dobropisu celú, ale potom treba vojsť do položiek dobropisu a vymazať položky ktoré sa dobropisovať nemajú. Tým pádom sa vydobropisuje len to čo bolo nesprávne fakturované-:)
mikumi
28.04.08,09:26
Pekný deň, tiež Vás prosím o radu ako zlikvidovať vydanú faktúru z roku 2007 zaúčtovanú 311/602,343 a k nej v roku 2007 (už sme vedeli, že ju odberateľ nezaplatí v pôvodnej výške) vystavený ID -385/-602.
Účet 385 preto, lebo sme znižovali tržby účet 602 a je to vlastne prei znižovaní príjmu náš výdavok.
A dobropis vystavený v marci r.2008 - po podpise vzájomnej dohody ako Dodatku k zmluve....
Dobropis -311/-385,-343 nakoľko sme si z pôvodne vystavenej faktúry, kde sme odviedli DPH v plnej výške, nárokovali DPH späť.
Ide mi o to, ako najlepšie spárovať faktúru a ID.
Teoreticky všetko ovládam, že cez ID, likvidáciu.
Konkrétne potrebujem poradiť predkontácie, aby mi zostala k úhrade do banky presne čiastka, ktorú mi poslali a zlikvidujem ju klasickým spôsobom 311/221.
Ďakujem.
mikumi
29.04.08,17:03
Nikto si to nechce prečítať a poradiť mi. PROSÍM.
Ďakujem.