Zavrieť

Porady

DOBROPIS II.

Vo faktúre som nespravne vyfakturovala mnozstvo tovaru, kt. bolo dodane...ostatne polozky su spravne..Ako postupovat, aby som to nejako dobropisovala???Treba celu fakturu, alebo len jednu položku?????
ĎAKUJEM veľmi pekne za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    katarinaX Pozri príspevok
    Vo faktúre som nespravne vyfakturovala mnozstvo tovaru, kt. bolo dodane...ostatne polozky su spravne..Ako postupovat, aby som to nejako dobropisovala???Treba celu fakturu, alebo len jednu položku?????
    ĎAKUJEM veľmi pekne za každú odpoveď.
    stačí dobropisovať len nesprávne fakturovanú položku. tzn keď sa nastavíte do faktúry dáte ju dobropisovať ono ju síce dá do dobropisu celú, ale potom treba vojsť do položiek dobropisu a vymazať položky ktoré sa dobropisovať nemajú. Tým pádom sa vydobropisuje len to čo bolo nesprávne fakturované-

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Pekný deň, tiež Vás prosím o radu ako zlikvidovať vydanú faktúru z roku 2007 zaúčtovanú 311/602,343 a k nej v roku 2007 (už sme vedeli, že ju odberateľ nezaplatí v pôvodnej výške) vystavený ID -385/-602.
    Účet 385 preto, lebo sme znižovali tržby účet 602 a je to vlastne prei znižovaní príjmu náš výdavok.
    A dobropis vystavený v marci r.2008 - po podpise vzájomnej dohody ako Dodatku k zmluve....
    Dobropis -311/-385,-343 nakoľko sme si z pôvodne vystavenej faktúry, kde sme odviedli DPH v plnej výške, nárokovali DPH späť.
    Ide mi o to, ako najlepšie spárovať faktúru a ID.
    Teoreticky všetko ovládam, že cez ID, likvidáciu.
    Konkrétne potrebujem poradiť predkontácie, aby mi zostala k úhrade do banky presne čiastka, ktorú mi poslali a zlikvidujem ju klasickým spôsobom 311/221.
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.