betyna8
11.04.08,10:10
Ahojte poradaci, prosim o radu. Vo firme mame avetko do 3,5T,ktorym rozvazame tovar.Bolo uplne nove a kupovali sme ho pred rokom.Neviem ci som si zle vylozila odborne clanky,ale docitala som sa,ze povinnost ist na stk a ek nam vznika az 4 roky po prvom prihlásení do evidencie vozidiel.Avsak, volal mi sef, vcera stopli policajti nasho vodica v RBK a chceli mu dat pokutu,ze nema napelku s STK.Je poliak, vobec im nerozumel co chcu,tak mu dali aspon pokutu 1000 sk,ze nemal nahradnu ziarovku.Hmmm. Mýlim sa ja,alebo oni????Dakujem .
Žabinka
11.04.08,08:15
Každé vozidlo s platnou STK by malo mať na okne nalepenú nálepku o absolvovaní STK. Nálepku nalepí pracovník STK, kde bola kontrola vykonaná, na základe predloženia protokolov o STK.
betyna8
11.04.08,08:17
To ja viem,ale ide mi o to,ze auto mame iba rok,na stk sme neboli a podla toho co som citala mame ist az po 4 rokoch od pridelenie EC, resp.prihlasenia do evidencie.
Žabinka
11.04.08,08:28
Ale iste máte nejaký doklad o tom, že auto absolvovalo STK. Teraz sa už nejedná o absolvovanie STK, keďže ju máte. Je to len administratívny úkon-nalepenie nálepiek, platí sa cca 200 Sk. Na pravidelnú STK pôjdete podľa toho ako máte vyznačené v kartičke STK.
betyna8
11.04.08,08:34
Neviem ci citas moje pripomienky cele,ale na stk sme neboli.Pod evidenciou sa rozumie evidencia vozidla a pridelenie cisel na policii. Auto mal na starosti kolega,ja som sa tym vobec nezatazovala ,az teraz bol problem a kolega uz so mnou nepracuje,tak to musim riesit ja.
Chobot
11.04.08,08:41
To ja viem,ale ide mi o to,ze auto mame iba rok,na stk sme neboli a podla toho co som citala mame ist az po 4 rokoch od pridelenie EC, resp.prihlasenia do evidencie.

Pravda je niekde medzi. Nové autá skutočne majú povinnosť absolvovať EK a STK až po 4 rokoch od evidencie.

Ale existuje tzv. administratívna STK a administratívna EK, kde nemerajú hodnoty, ale len skontrolujú čísla karosérie a motora a dajú protokol o admin. STK a EK a nalepia nálepku. Zo zákona to nie je povinné, ale niektorí policajti to vyžadujú od vodičov.

Viac tu:

http://www.porada.sk/t68117-stk-a-ek-noveho-auta.html

Pravdepodobne to auto nebude kúpené zo zaharaničia:

http://www.porada.sk/t68942-administrativna-stk.html
betyna8
11.04.08,08:53
ďakujem pekne za radu,ako vidim mala som usilovnejšie hľadať v témach a neotvárať novú.

Áno auto je kupované na Slovensku.

Takže som narazila na ďalšiu dieru v zákone:(V poslednej dobe mám na to šťastie, presne pred tyždňom som mala kontrolu so živnostenského a hoci som kontrolórovi ukazovala vytlačene vyňatky zo zákona,hudol a presadzoval si svoje.
nexi
20.04.08,11:53
ak dobre viem,v jednom case platil zakon ze aj nove auto musi mat osvedcenie o stk a nalepku,ale to bola iba administrativne,,,ale zas podla zmeny iba po 4 rokoch treba na STK,,,,a nesmeli by pokutovat za to...keby boli mali pravdu,pokutu by urcite naparili bez pardonu,to od nich bola iba taka skuska co ak sa vedia zbavit takto pár blockou,,,par takychto pripadov poznam...
lorelei
20.04.08,13:32
Neviem, ci to nie je povinne podla zakona ako pise chobot, nestudovala som to, ale taktisto ked som kupila auto, ma stopli a dostala som pokutu,ze som nemala nalepku z STK a EK, aj ked bolo nove - asi pol roka. Musela som robit tiez tu administrativnu, t.j.treba tam prist, dat papiere, ako normalne, akurat,ze nerobia taku kontrolu, pretoze je nove, zaplatis a dostanes tie nalepky a hotovo. Osobne si myslim,ze je to nahananie penazi, a strata casu. Podla TP sa jasne vidi,ze je nove a ci to uz bude na nalepke alebo nie, policajti maju vzdy TP v rukach, takze...?
Chobot
20.04.08,19:11
Neviem, ci to nie je povinne podla zakona ako pise chobot, nestudovala som to, ale taktisto ked som kupila auto, ma stopli a dostala som pokutu,ze som nemala nalepku z STK a EK, aj ked bolo nove - asi pol roka. Musela som robit tiez tu administrativnu, t.j.treba tam prist, dat papiere, ako normalne, akurat,ze nerobia taku kontrolu, pretoze je nove, zaplatis a dostanes tie nalepky a hotovo. Osobne si myslim,ze je to nahananie penazi, a strata casu. Podla TP sa jasne vidi,ze je nove a ci to uz bude na nalepke alebo nie, policajti maju vzdy TP v rukach, takze...?

Neviem, kedy si si kupovala to auto, ale určitý čas (niekedy na prelomoch rokov 2004/2005) bola STK, hoci aj administratívne povinná. MY sme kupovali auto v VII/2005 a minulo nás to o pár mesiacov - tesne predtým tú povinnosť zrušili.