zenga
11.04.08,21:39
Zdravím

Vie mi niekto poradiť kto všetko má právo ovplyvniť to či si možem vo vlastnom dome resp. prístavbe otvoriť prevádzku (kuchyňu na rozvoz jedál - nie reštauráciu)
Samozrejme o hygiene atd. viem, mňa skor zaujíma či mi musia dať súhlas aj susedia, obecný úrad , životné prostredie atď..... ak áno aké požiadavky by mohli mať ?
Vopred ďakujem za Vaše rady. ;)
Zita5
11.04.08,19:44
Zdravím

Vie mi niekto poradiť kto všetko má právo ovplyvniť to či si možem vo vlastnom dome resp. prístavbe otvoriť prevádzku (kuchyňu na rozvoz jedál - nie reštauráciu)
Samozrejme o hygiene atd. viem, mňa skor zaujíma či mi musia dať súhlas aj susedia, obecný úrad , životné prostredie atď..... ak áno aké požiadavky by mohli mať ?
Vopred ďakujem za Vaše rady. ;)

No starosti s tým budete mať , viac než dosť .
Skúste si preštudovať nasledovnú tému

http://www.porada.sk/t64049-zriadenie-prevadzky.html?highlight=zriadenie+prev%E1dzky
Zita5
11.04.08,19:46
No starosti s tým budete mať , viac než dosť .
Skúste si preštudovať nasledovnú tému

http://www.porada.sk/t64049-zriadenie-prevadzky.html?highlight=zriadenie+prev%E1dzky

Zvoľte si postup:
1/ Oddelenie podnikateľskej činnosti vo Vašom meste
2/ Hygiena
3/ Stavebný úrad

Všade dostanete inštrukcie , tlačivá a podobne .
zenga
12.04.08,12:04
Odporúčanu tému som si preštudoval......Avšak nieje mi jasné akú právomoc majú susedia ovplyvniť či si možem otvoriť prevádzku. Priestory sa momentálne stavajú zároveň s domom. Skolaudovať ich dám na podnikanie avšak do čoho mi možu zasahovať susedia ? čo ak jednoducho susedia povedia nie ? Susedia sa vyjadruju iba pri kolaudácii priestorou na podnikanie alebo aj pri otvárani samotnéj prevádzky ?
misomiso
12.04.08,13:05
Odporúčanu tému som si preštudoval......Avšak nieje mi jasné akú právomoc majú susedia ovplyvniť či si možem otvoriť prevádzku. Priestory sa momentálne stavajú zároveň s domom. Skolaudovať ich dám na podnikanie avšak do čoho mi možu zasahovať susedia ? čo ak jednoducho susedia povedia nie ? Susedia sa vyjadruju iba pri kolaudácii priestorou na podnikanie alebo aj pri otvárani samotnéj prevádzky ?

Susedia sa nevyjadruju vobec. Mestu sa podnikanie iba oznamuje, nepytas si od nich povolenie. Potrebujes uplne tie iste povolenia, ako keby si podnikala napr. v priemyselom parku - teda predovsetkym oznamit na ZU zriadenie prevadzkarne, hygienu, potom je dobre mat to odobrene od poziarnikov.
misomiso
12.04.08,13:14
p.s. - a este nieco: jedine, o co sa mesto bude zaujimat, - ci mate zaplatene za odvoz odpadu.
zenga
12.04.08,13:32
Veľmi pekne ďakujem za informácie. To že sa susedia nevyjadruju k prevádzke ma potešilo kedže človek nikdy nevie čo od nich môže čakať. Takže oslovim živ.úrad, obecný úrad, hygienu, požiarnikov
Danielle369
12.04.08,13:33
a este ich budú zaujimat otvaracie hodiny
Zita5
12.04.08,13:45
Veľmi pekne ďakujem za informácie. To že sa susedia nevyjadruju k prevádzke ma potešilo kedže človek nikdy nevie čo od nich môže čakať. Takže oslovim živ.úrad, obecný úrad, hygienu, požiarnikov

Ja by som sa na Vašom mieste vopred netešila , nakoľko ak otvárate prevádzku v rodinnom dome a v jeho susedstve máte aj z jednej aj z druhej strany RD resp. nehnuteľnosti , tak vlastníci susediacich nehnuteľností sa vyjadrujú k Vašej prevádzke , ak majú pripomienky , tak ich vyjadria písomne a ich pripomienky potom posúdi kompetentný stavebný úrad či sú oprávnené alebo nie .

Ja nebudem nikoho presviedčať , preto som Vám poradila informujte sa priamo u Vás na Mestskom či Obecnom úrade .

Ja som si tým prešla a veru moji susedia mali pripomienky proti vjazdu zásobovacích áut a podobne .

Ak máte stavebné povolenie , jednak na RD a jednak na podnikateľské priestory , tak tieto vyjadrenia by ste už mali mať za sebou .
zenga
12.04.08,14:04
Stavebné povolenie mám na stavbu RD, až pred kolaudáciou podám žiadosť o zmenu priestorov na podnikateľské priestory. Projektant mi poradil že je to tak jednoduchšie a lacnejšie riešenie nakoľko by som musel platiť vyššie stavebné poplatky.

Tie vyjadrenia susedov musím priložiť k žiadosti o zmenu priestorov na podnikateľské alebo na základe mojej žiadosti ich upovedomí obec aby sa vyjadrili ak majú dáke pripomienky ?
misomiso
12.04.08,14:40
Ty vobec nemusis zatazovat koluadacnu komisiu informaciami o tom, ze tam chces podnikat. Jednoducho skolaudujes RD, a potom si sama sebe prenajmes cast RD na podnikanie.

To co pisa Zita 5 platilo pred rokmi. Ked sme prihlasovali prvu prevadzkaren, museli sme ziadat mesto o suhlas. Ked som isiel prihlasovat pred rokom dalsiu, na Mestskom urade mi povedali, ze teraz uz sa neziada, iba oznamuje, pretoze z ustavy ma kazdy pravo podnikat tam, ked uzan za vhodne.

Teraz to plati opacne - susedia sa k tomu nevyjadruju, ak sa citia byt niecim ruseni alebo obmedzovani, mozu sa nasledne (po zacati cinnosti) stazovat na MU. Preto kazdy podnikatel v RD napr. si musi byt isty, ze dodraziava napr. hlukove a hygienicke normy a pod. Napriklad hlukova norma pre obytne zony je taka, ze po 22:00 tam musi byt prakticky uplne ticho, dalej by nebolo vhodne, ak by k susedom chodili napr. potkany, co sa mnozia u vas a pod.

Ked ale toto splnis, mozu sa stazovat, kolko chcu. Ina vec je, ze susedia sa vyjadruju (nezavisle na tom, ci podnikas alebo nie) k akymkolvek stavebnym povoleniam. teda ak by ste nasledne chcli napr. pristavat, susedia mozu byt proti. Ale ani to neznamena, ze stavebny urad musi ich namietky respektovat.

V praxi plati nasledovne: Ak si barak nechas zvonka neomietnuty (ako v Polsku), parkovat budes o tri ulice dalej a domov budes jazdit iba na Skode 120, nebudes mat so susedmi problemy. Staznosti zacnu vypisovat az potom, co si upravis okolie RD ako vo Svajciarsku, pripadne zabudnes a raz prides domov autom :)
zenga
12.04.08,15:52
Ty vobec nemusis zatazovat koluadacnu komisiu informaciami o tom, ze tam chces podnikat. Jednoducho skolaudujes RD, a potom si sama sebe prenajmes cast RD na podnikanie.

To co pisa Zita 5 platilo pred rokmi. Ked sme prihlasovali prvu prevadzkaren, museli sme ziadat mesto o suhlas. Ked som isiel prihlasovat pred rokom dalsiu, na Mestskom urade mi povedali, ze teraz uz sa neziada, iba oznamuje, pretoze z ustavy ma kazdy pravo podnikat tam, ked uzan za vhodne.

Teraz to plati opacne - susedia sa k tomu nevyjadruju, ak sa citia byt niecim ruseni alebo obmedzovani, mozu sa nasledne (po zacati cinnosti) stazovat na MU. Preto kazdy podnikatel v RD napr. si musi byt isty, ze dodraziava napr. hlukove a hygienicke normy a pod. Napriklad hlukova norma pre obytne zony je taka, ze po 22:00 tam musi byt prakticky uplne ticho, dalej by nebolo vhodne, ak by k susedom chodili napr. potkany, co sa mnozia u vas a pod.

Ked ale toto splnis, mozu sa stazovat, kolko chcu. Ina vec je, ze susedia sa vyjadruju (nezavisle na tom, ci podnikas alebo nie) k akymkolvek stavebnym povoleniam. teda ak by ste nasledne chcli napr. pristavat, susedia mozu byt proti. Ale ani to neznamena, ze stavebny urad musi ich namietky respektovat.

V praxi plati nasledovne: Ak si barak nechas zvonka neomietnuty (ako v Polsku), parkovat budes o tri ulice dalej a domov budes jazdit iba na Skode 120, nebudes mat so susedmi problemy. Staznosti zacnu vypisovat az potom, co si upravis okolie RD ako vo Svajciarsku, pripadne zabudnes a raz prides domov autom :)



Tak asi si pojdem kúpiť Š120 :D

Mimochodom keď si sám sebe prenajmem priestor môžem si to dať aj do nákladov ? Resp.keď mám dom na polovicu s manželkou, može mi ona prenajať priestory v dome a ja dať do nákladov.

V tesnej blízkosti je prevádzka ktorá je určite hlučnejšia ako bude moja kuchyňa, ale aj tak plánujem prevádzkovu dobu len do 22hod.
momaria
24.02.09,02:27
Tak asi si pojdem kúpiť Š120 :D

Mimochodom keď si sám sebe prenajmem priestor môžem si to dať aj do nákladov ? Resp.keď mám dom na polovicu s manželkou, može mi ona prenajať priestory v dome a ja dať do nákladov.

V tesnej blízkosti je prevádzka ktorá je určite hlučnejšia ako bude moja kuchyňa, ale aj tak plánujem prevádzkovu dobu len do 22hod.

Posúvam
Cecilia
24.02.09,05:19
Ak by ste založili SRO-čku, tak jej môžte prenajímať priestory na podnikanie. Ako fyzická osoba asi nebudete prenajímať pre seba.

Z diskusií na porade som pochopila jednu vec, ktorú si na začiatku podnikania málokto z nás uvedomí: ak mám súkromné auto a podnikám ako SZČO, tak si ho buď zaradím alebo nezaradím do majetku a môžem ho používať na podnikanie. Ak mám súkromnú nehnuteľnosť a podnikám ako SZČO, tak si ju buď zaradím alebo nezaradím do majetku a môžem ju využívať na podnikanie. Sám sebe neprenajímam.
momaria
24.02.09,15:38
Ďakujem. tiež som toho názoru
veronkaj
21.10.09,04:29
prosím o radu,
ked SZčo platca dph si kúpil rod. dom a na prízemí si zriaduje dielnu - autooprava, nahlásil prevádzku na mestskom úrade a teraz robí úpravy, maluje, treba dať do poriadku podlahu, kúpiť hasiace prístroje, aspoň bude mať náklady v účtovníctve do konca roka.
musí teraz požiadať aj o zmenu účelu na podnikateľskú činnosť ???
teraz riešime prevod polovice domu na jeho priateľku , ktorá s ním býva v dome a tak bude potom potrebovať aj jej súhlas na prevádzku???

- keď zmení ten účel môže potom mať zmluvu o tom, že jeho priateľka mu prenajíma tú časť na podnikanie a tak mať vo výdavkoch nejaké nájomné????

- ako to mám teraz zaradiť do majetku firmy = až ked to bude premenované na podn. účely alebo môžem teraz a akým dokladom = doklad o zaradení hmotného majetku = garáž + kancelária, v OC ?????

ešte sme toto nerobili tak sa radšej pýtam.

Ďakujem
Kačena I.
04.08.10,12:24
Ak by ste založili SRO-čku, tak jej môžte prenajímať priestory na podnikanie. Ako fyzická osoba asi nebudete prenajímať pre seba.

Z diskusií na porade som pochopila jednu vec, ktorú si na začiatku podnikania málokto z nás uvedomí: ak mám súkromné auto a podnikám ako SZČO, tak si ho buď zaradím alebo nezaradím do majetku a môžem ho používať na podnikanie. Ak mám súkromnú nehnuteľnosť a podnikám ako SZČO, tak si ju buď zaradím alebo nezaradím do majetku a môžem ju využívať na podnikanie. Sám sebe neprenajímam.


Ahojte,
teraz som sa vrátila z DU, kde sme riešili práve tento problém a požadovali zmluvu o prenájme nehnuteľnosti na podnikateľské účely ( vlastníci manželia a v priestoroch podniká manžel ako FO). A ich vysvetlenie bolo, že buď nehnuteľnosť vloží do majetku, alebo bude zmluva o prenájme aj sám sebe, inak nemôže si dávať opravy a údržbu do nákladov. Keď som povedala, že sám sebe prenajímať nemôže,som to mala dokázať. Poradí niekto, prosím?
Kačena I.
05.08.10,06:50
Ahojte,
teraz som sa vrátila z DU, kde sme riešili práve tento problém a požadovali zmluvu o prenájme nehnuteľnosti na podnikateľské účely ( vlastníci manželia a v priestoroch podniká manžel ako FO). A ich vysvetlenie bolo, že buď nehnuteľnosť vloží do majetku, alebo bude zmluva o prenájme aj sám sebe, inak nemôže si dávať opravy a údržbu do nákladov. Keď som povedala, že sám sebe prenajímať nemôže,som to mala dokázať. Poradí niekto, prosím?

Prosím, nevie niekto poradiť?
Zita5
05.08.10,06:53
Ahojte,
teraz som sa vrátila z DU, kde sme riešili práve tento problém a požadovali zmluvu o prenájme nehnuteľnosti na podnikateľské účely ( vlastníci manželia a v priestoroch podniká manžel ako FO). A ich vysvetlenie bolo, že buď nehnuteľnosť vloží do majetku, alebo bude zmluva o prenájme aj sám sebe, inak nemôže si dávať opravy a údržbu do nákladov. Keď som povedala, že sám sebe prenajímať nemôže,som to mala dokázať. Poradí niekto, prosím?

Tak to som ešte nepočula pri fyzickej osobe . To bude určite neinformovanosť pracovníčok DU .

Čo ste konkrétne riešili ? S akou otázkou ste išli na DU ?
VieraPopluharova
05.08.10,07:02
Tak ja momentalne riesim chranene pracovisko doma, je pravdou ze pri SZCO ziadaju bud najomnu zmluvu, ze si sama sebe prenajimas nehnutelnost , treba presne specifikovat o ktoru cast ide, alebo ci ide o celu nehnutelnost. Treba zo stavebneho uradu potvrdenie, ze ktora cast bola vynata na podnikanie.Na tuto cast mas narok davat si do nakladov opravy, kurenie, vodu, energie apod.Ak ide o celu nehnutelnost tak na celu. Ja osobne by som svoj dom, alebo kde byvam nevkladala do majetku, nakolko pri platobnej neschopnosti, by si mohla o tento majetok prist uplne lahko.Ak si urobis najomnu zmluvu, tak je to lepsie.Na vlastny majetok sa potom siaha az ked uz nic nie je v podnikaní. Neviem ci som to dobre opisala, aby to bolo zrozumitelne. Ale ta najomna zmluva je treba.Ide tu vlastne o to, aby bola odclenena cast nehnutelnosti na podnikanie a lahsie sa preukazovali naklady pre DU. Aspon u nas to bezne DU chce pri SZCO, nielen pri chranenom pracovisku.
Kačena I.
05.08.10,07:02
Prebieha kontrola DPH ( bol NO) a nie a nie to ukončiť a žiadajú všetko možné (karty majetku, kontrolné pásky z RP) a aj nájomnú zmluvu. Vysvetľovala som, že to jednoducho neide, veď je to stále tá istá osoba. No ako jej to dokázať?
Zita5
05.08.10,07:08
Prebieha kontrola DPH ( bol NO) a nie a nie to ukončiť a žiadajú všetko možné (karty majetku, kontrolné pásky z RP) a aj nájomnú zmluvu. Vysvetľovala som, že to jednoducho neide, veď je to stále tá istá osoba. No ako jej to dokázať?

On sám so sebou nájomnú zmluvu ako fyzická osoba s fyzickou osobou nemá čo robiť .

Čo sa týka nehnuteľnosti v ktorej podniká (vlastný RD) tak to je pravdou , že pokiaľ si chce v súvislosti s týmto vyčleneným priestorom uplatňovať výdavky , tak nehnuteľnosť , alebo jej príslušnú časť musí mať vloženú do obchodného majetku .Ako pomôcku Vám prikladám zo stránky wwww.drsr.sk ich dokument http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr-sr-k-obchodnemu-majetku-ktory-je-vyuzivany-danovnikom-s-prijmami-6-a.html. Vytlačte si ho , prečítajte si ho a nech Vám ukážu ,že pri nevložení do OM - kde sa tam žiada zmluva FO s FO pri užívaní svojho majetku na podnikanie .

Neviem však aké výdavky uplatňujete v súvislosti s týmto priestorom.

a ešte priložím ďalšie ...
Ešte idem niečo nájsť ohľadom prenájmu manželov a priložím .

Prikladám len na preštudovanie , aby ste boli v obraze
http://www.porada.sk/t127001-nove-pravidla-pri-prenajme-co-i-len-casti-nehnutelnosti-od-1-1-2010-a.html
Kačena I.
05.08.10,07:12
ďakujem a ešte som zabudla dodať, že oni tam nebývajú a celý priestor je využívaný na podnikanie
VieraPopluharova
05.08.10,07:12
Prosím, nevie niekto poradiť?

Moze sam sebe prenajimat, nakolko on je v prvom rade klasicka FO bez podnikania, ktora nadobudla nejaku nehnutelnost, potom je SZCO, ktore v tejto nehnutelnosti zacala podnikat, pred zacatim podnikania mala byt vyclenena cast nehnutelnosti na podnikanie, alebo cela nehnutelnost mala urcena na podnikanie, robi sa to na stavebnom urade a potom si sam so
sebou uzatvori najomnu zmluvu, nakolko ju uzatvara ako majitel nehnutelnosti s osobou SZCO, ktora podnika. U nas je to uplne bezne, i ked je to podla mna nelogicke.
Zita5
05.08.10,07:21
ďakujem a ešte som zabudla dodať, že oni tam nebývajú a celý priestor je využívaný na podnikanie

Prikladám článok na Váš problém , je tam aj uvedený §§ .

Vyberám z článku
http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-firemne-pravo/podnikatel-prenajme-nehnutelnost-sam-sebe.html

Odpoveď na vašu otázku, či môžete ako občan v postavení prenajímateľa uzavrieť nájomnú zmluvu na nájom pozemku sám so sebou ako fyzickou osobou podnikateľom v pozícii nájomcu, je nie.

Priečilo by sa to logike celej právnej úpravy zmluvných vzťahov.
Každá zmluva totiž musí mať aspoň dve odlišné zmluvné strany. Pri nájomnej zmluve je to prenajímateľ a nájomca.





Ak tam nebývajú , sú vlastníci toho objektu ?
Zita5
05.08.10,07:24
Moze sam sebe prenajimat, nakolko on je v prvom rade klasicka FO bez podnikania, ktora nadobudla nejaku nehnutelnost, potom je SZCO, ktore v tejto nehnutelnosti zacala podnikat, pred zacatim podnikania mala byt vyclenena cast nehnutelnosti na podnikanie, alebo cela nehnutelnost mala urcena na podnikanie, robi sa to na stavebnom urade a potom si sam so
sebou uzatvori najomnu zmluvu, nakolko ju uzatvara ako majitel nehnutelnosti s osobou SZCO, ktora podnika. U nas je to uplne bezne, i ked je to podla mna nelogicke.

Vierka s hrubo vyznačeným súhlasiť .;)

Ak by jedna a tá istá osoba bola SZČO a konateľ s.r.o. , tak tu je možnosť spraviť zmluvu o nájme . Ale FO s FO nie . Aj keď je samostatne zárobkovo činná osoba, stále sa jedná o jednu a tú istú fyzickú osobu .

Dodatočne prikladám aj tento príspevok http://www.porada.sk/1161456-post20.html
Kačena I.
05.08.10,07:38
Ešte raz ďakujem, je to práve článok o tom. Už som aj volala pani na DU a uznala, že tá zmluva tam nemá byť, ale ešte "musí zistiť, či tam môžu byť náklady a nárok na DPH z opráv." A to si už ozaj ona musí "zistiť", pretože ja si myslím, že ked sa v priestoroch len podniká a nebýva a vykazujú sa tam príjmy, tak je logické a zákonné, že sú tam aj opravy a teda náklady.
Zita5
05.08.10,07:42
Ešte raz ďakujem, je to práve článok o tom. Už som aj volala pani na DU a uznala, že tá zmluva tam nemá byť, ale ešte "musí zistiť, či tam môžu byť náklady a nárok na DPH z opráv." A to si už ozaj ona musí "zistiť", pretože ja si myslím, že ked sa v priestoroch len podniká a nebýva a vykazujú sa tam príjmy, tak je logické a zákonné, že sú tam aj opravy a teda náklady.

Počkajte, tak to by ste mali vedieť aj VY a presvedčiť ju , argumentovať prípadne podložiť dôkazmi .......... logické a zákonné teda oprávnené je to vtedy , ak tento priestor mal zmenený účel užívania stavby na podnikateľské účely z pohľadu Stavebného zákona a z pohľadu Dane z príjmu musí byť nehnuteľnosť vložená do OM - vtedy môžete využiť aj inštitút odpisov a ostatných zákonom daných výdavkov .Vloženie do OM má aj súvis potom u platiteľa DPH s uplatnením odpočtu DPH §49 a §51 zákona o DPH .

Prečítajte si ten Pokyn ktorý som Vám prilepila vyššie a tam sa toho dočítate veľa o vloženej nehnuteľnosti .

Ak nie je vložená do OM, tak môžete uplatniť do výdavkov len energie,smetné , vodné a podobne .
Kačena I.
05.08.10,08:07
Účel stavby bol zmenený na podnikateľské účely, do OM nehnuteľnosť vložená nebola. Takže keď sa robila oprava brány, nemôže to byť nákladom firmy?
Zita5
05.08.10,08:13
Účel stavby bol zmenený na podnikateľské účely, do OM nehnuteľnosť vložená nebola. Takže keď sa robila oprava brány, nemôže to byť nákladom firmy?

Nie ,nie je to nákladom firmy .......to Vám teraz môžu vyhodiť a s tým aj uplatnenie výšky DPH v súvislosti s touto bránou , ak ste ju uplatnili .Mali ste budovu a ostatné príslušenstvo vložiť do OM.

Však som Vám už radila, aby ste si prečítali Pokyny ,som myslela, že ste do toho aspoň nazreli a prebehli si to .
Kačena I.
05.08.10,08:17
nazrela som zbežne, teraz ideem poctivo všetko, dík
Zita5
05.08.10,08:19
On sám so sebou nájomnú zmluvu ako fyzická osoba s fyzickou osobou nemá čo robiť .

Čo sa týka nehnuteľnosti v ktorej podniká (vlastný RD) tak to je pravdou , že pokiaľ si chce v súvislosti s týmto vyčleneným priestorom uplatňovať výdavky , tak nehnuteľnosť , alebo jej príslušnú časť musí mať vloženú do obchodného majetku .Ako pomôcku Vám prikladám zo stránky wwww.drsr.sk ich dokument http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr-sr-k-obchodnemu-majetku-ktory-je-vyuzivany-danovnikom-s-prijmami-6-a.html. Vytlačte si ho , prečítajte si ho a nech Vám ukážu ,že pri nevložení do OM - kde sa tam žiada zmluva FO s FO pri užívaní svojho majetku na podnikanie .

Neviem však aké výdavky uplatňujete v súvislosti s týmto priestorom.

a ešte priložím ďalšie ...
Ešte idem niečo nájsť ohľadom prenájmu manželov a priložím .

Prikladám len na preštudovanie , aby ste boli v obraze
http://www.porada.sk/t127001-nove-pravidla-pri-prenajme-co-i-len-casti-nehnutelnosti-od-1-1-2010-a.html

Však ten dokument som zabudla prilepiť :) Ospravedlňujem sa tu je :
http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr-sr-k-obchodnemu-majetku-ktory-je-vyuzivany-danovnikom-s-prijmami-6-a.html
Kačena I.
05.08.10,08:31
jáááááj aj sa mi uľavilo, lebo pozrela som zbežne pokyny, čo ste mi poslali, ale nič o tom, čo ste písali tam nebolo, tak som o sebe pochybovala. Aj tak vďaka.
Zita5
05.08.10,08:33
jáááááj aj sa mi uľavilo, lebo pozrela som zbežne pokyny, čo ste mi poslali, ale nič o tom, čo ste písali tam nebolo, tak som o sebe pochybovala. Aj tak vďaka.

Ešte dobre že som sa vrátila do príspevku a pozerala som tam ten materiál a zrazu zistím , že síce som ho okopírovala , ale nepriložila ;)
VieraPopluharova
05.08.10,10:47
Ešte dobre že som sa vrátila do príspevku a pozerala som tam ten materiál a zrazu zistím , že síce som ho okopírovala , ale nepriložila ;)

Zitka,

ja som to chapala tak, ze čo sa týka nehnuteľnosti v ktorej podniká (vlastný RD) nema v OM a si chce v súvislosti s týmto vyčleneným priestorom uplatňovať výdavky , tak nehnuteľnosť , alebo jej príslušnú časť musí mať vloženú do obchodného majetku.Asi som to nezrozumitelne rozpisala,prepacte.
prerabka
09.02.13,20:02
dobry vecer pani Zita 5 mam niekolko otazok a ste asi najviac kompetentna na odpovede ...neviem vam napisat sukromnu spravu dnes som sa prihlasil...nemozete mi poslat vas mobil? teda ak tu este fungujete s Radami,Dakujem
veronikasad
09.02.13,20:04
dobry vecer pani Zita 5 mam niekolko otazok a ste asi najviac kompetentna na odpovede ...neviem vam napisat sukromnu spravu dnes som sa prihlasil...nemozete mi poslat vas mobil? teda ak tu este fungujete s Radami,Dakujem
Na Porade sa neradí cez súkromné správy. Zadaj otázku do vhodnej témy, alebo si založ novú tému s výstižným názvom.
prerabka
15.02.13,13:46
aha to som Nevedel...dakujem za info.
prerabka
08.03.13,11:03
Dobry Den" potreboval by som Radu idem Kupovať dom,dal som si spraviť študiu a z Mesta sa mi vyjadrili a suhlasili ide o to že z domu chcem spraviť polyfunkčny Dom Mesto suhlasilo,higiena to tiež odklepne i požiarnici ..v suterene ma byť športovy Bar a hore Bytova jednotka..no len teraz som zistil ze ak ho kupim a požiadam o Stavebne povolenie na rekonštrukciu tochto domu že komisia ktora to bude riesiť to nemusi schvali aj ked mesto vyjadrilo k študii že stym suhlasi tento dom bez suhlasu mesta na polyfunkčny nema pre mna Hodnotu ho kupovať..date mi niejake rady,dakujem