Zavrieť

Porady

Nové pravidla pri prenájme čo i len časti nehnuteľnosti od 1.1.2010 .

Pre fyzické osoby, ktoré prenajímajú nehnuteľnosť, byt alebo nebytový priestor, platia od januára nové pravidlá. Zužujú sa tak možnosti na obchádzanie zákona. V zmysle novely zákona o správe daní a poplatkov sa musí každý, kto prenajíma akúkoľvek časť nehnuteľnosti, registrovať na daňovom úrade.

Zatiaľ Vám prilepím sem tento článok , ak nájdem novelu zákona o správe daní a poplatkov , tak to sem prilepím
.

http://www.investujeme.sk/clanky/dan...kto-prenajima/

P.S. Ospravedlňujem sa čierňavu, ale neumožňuje mi dať písmo do klasickej farby .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Oznam drsr - január 2010
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...reg_cast10.rtf

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DAŇOVÉ RIADITEĽSTVO SLOVENSKEJ
    REPUBLIKY BANSKÁ BYSTRICA
    Kontrolná činnosť Daňovej správy SR v roku 2010
    Hlavný cieľ :
    Výkon kontrolnej činnosti v súlade s prijatými strategickými cieľmi
    Daňovej správy SR pre oblasť daňovej kontroly
    Zameranie DK:

    Preverovanie daňových subjektov poskytujúcich prenájom nehnuteľností

    Kontroly vykonávané na základe rizikových analýz

    Preverovanie daňových subjektov z hľadiska ich ekonomickej aktivity
    a ukončenie registrácie na DPH v prípade nevykonávania reálnej
    ekonomickej činnosti s cieľom eliminovať nezákonné odčerpávanie
    finančných prostriedkov ŠR, kontroly zamerané na reálnosť vykonaných
    intrakomunitárnych obchodov

    Reálnosť a objektívnosť údajov uvedených v Obchodnom registri

    Kontroly dodržiavania používania ERP, predovšetkým na spoločenských,
    kultúrnych, športových akciách a predajných trhoch

    Kontroly nelegálnej práce v rizikových odvetviach hospodárstva

    fiesta je offline (nepripojený) fiesta

    fiesta
    Nemám v tom celkom jasno. Ak SZČO má ŽL (okrem iných predmetov podnikania) aj na prenájom nehnuteľnosti od r. 2007, a tieto príjmy zahŕňa do príjmov podľa § 6, má oznamovaciu povinnosť do 28.2.2010?

    fiesta je offline (nepripojený) fiesta

    fiesta
    fiesta Pozri príspevok
    Nemám v tom celkom jasno. Ak SZČO má ŽL (okrem iných predmetov podnikania) aj na prenájom nehnuteľnosti od r. 2007, a tieto príjmy zahŕňa do príjmov podľa § 6, má oznamovaciu povinnosť do 28.2.2010?
    Bola som sa spýtať na DU, takže mám oznamovaciu povinnosť.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Dnes sa ma dotazoval jeden známy, ktorý je vlastníkom nehnuteľnosti, že či je pravda, že každý vlastník nehnuteľnosti..aj keď ju neprenajíma, sa musí zaregistrovať na DÚ a doložiť čestné prehlásenie, že túto neprenajíma.... Z toho ale ,čo Zitka dala som sa dočítala len o takých, ktorí prenajímajú aspoň časť... alebo som to zle čítala?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Dnes sa ma dotazoval jeden známy, ktorý je vlastníkom nehnuteľnosti, že či je pravda, že každý vlastník nehnuteľnosti..aj keď ju neprenajíma, sa musí zaregistrovať na DÚ a doložiť čestné prehlásenie, že túto neprenajíma.... Z toho ale ,čo Zitka dala som sa dočítala len o takých, ktorí prenajímajú aspoň časť... alebo som to zle čítala?

    Danka registráciu nerobia vlastníci nehnuteľností všeobecne a povinne , ale len vlastníci nehnuteľností , ktorí prenajímajú čo i len časť svojej nehnuteľnosti , ktorej sú vlastníkmi .Ak neprenajíma , tak sa neregistruje .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pre tých , čo sú povinný sa registrovať na DU/nie podnikatelia , ktorý sú registrovaný už na DU z titulu podnikania / / prikladám prihlášku .

    Vyplníte :

    riadok 02 - rodné číslo
    riadok 05 - Daň z príjmov fyzických osôb - tu spravíte len krížik
    Základné údaje o daňovníkovi
    riadok 10
    riadok 11
    riadok 12
    riadok 13
    riadok 14
    riadok 15
    riadok 16,17
    riadok 18,19 len v prípade Vášho rozhodnutia
    riadok 21 napíšte prenájom nehnuteľností

    Druhá strana

    Doplňujúce údaje o daňovníkovi :
    riadok 22-50 podľa potreby
    V časti -Peňažný ústav , ak máte zriadený bankový účet , na ktorý Vám platia prenájom , tak tu spravte krížik a dolu kde sa uvádza počet strán príloh , ak budete nahlasovať len BU vpíšte 01.

    V časti prehlásenie zakrúžkujte podľa potreby , či sa jedná o novú registráciu , zakrúžkujete a) .
    Ukončite dátum a podpis .

    Príloha 1 - tu vypisujete rodné číslo a názov peňažného ústavu a číslo bankového účtu , pokiaľ tento účet nahlasujete a vlastníte .

    Nové pravidla pri prenájme čo i len časti nehnuteľnosti od 1.1.2010 .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.