alesko
12.04.08,16:56
Zdravím
Bola mi priznaná dávka v hmotnej núdzi:
ja sama s dvoma školopovinnými deťmi 19 a 18 rokov - 2 800Sk
na zdravotnú starostlivosť - 180
príspevok na bývanie - 2 350
To je spolu 5 330Sk. Exmanžel mi platí výživné 3 400Sk. Ja žasnem,to výživné mi započítali ako príjem a odpočítali od celkovej sumy. Takže mi priznali dávku 1 930Sk. Ja to nedokážem pochopiť, nepomýlili sa? Rozumiete niekto tomu? Prosím uveďte ma niekto do obrazu. Ďakujem papak Alesko
sylvio
12.04.08,16:20
Nooo nepoteším Vás, ale bohužiaľ je to tak.

Ak to chcete troška podrobnejšie, tak výška dávky a príspevkov sa určí ako rozdiel medzi sumou nárokov (to sú spomenuté sumy ako ste ich uviedla) a príjmom. Za príjem sa na tieto účely považujú aj príjmy oslobodené od dane z príjmov fyzických osôb podľa zákona a dani z príjmov a takýmto príjmom oslobodeným od dane je aj poskytnuté výživné.

Celkom sa ztotožňujem s názorom, že to nie je fér, ale bohužiaľ, je to v zmysle zákona.
ajobs
12.04.08,18:55
Ja vidím východisko z krátkodobého hľadiska ísť na PN a - síce nie ihneď - ale po 270 dňoch získať slušné nemocenské dávky. Návod je v tejto téme
http://www.porada.sk/t35293-ako-ziska-dobrovolne-nemocensky-poisteny-co-najvyssie-davky.html
bezradna9999
28.08.08,11:13
No tak toto mám už za sebou, tiež som bola v úžase, ked mi pani na soc. urade pripočítala k môjmu /žiadnemu/ príjmu výživné na maloleté dieta v sume 2.500 sk.... čiže nám dvom priznala 1.900 sk príspevok v hmotnej núdzi:mad:...
neviem ako to robia ostatní nezamestnaní ked môžu s týchto dávok vyžiť... mám všelijaké info.... že poberajú aj 8-10.tisíc....

asi sme velmi poctivý....
Barbara
28.08.08,11:23
hmmm , no bohužiaľ zákon je zákon:confused:, ale že by niekto poberal 8-10tisíc:rolleyes: no to určite nie ! možno jedine v tom prípade, keby mali 10 detí a keby boli tmavšej pleti.......:cool:

tu je zákon: klik:
http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=1&id=199
LukyŠ
28.08.08,11:49
hmmm , no bohužiaľ zákon je zákon:confused:, ale že by niekto poberal 8-10tisíc:rolleyes: no to určite nie ! možno jedine v tom prípade, keby mali 10 detí a keby boli tmavšej pleti.......:cool:




Pokiaľ sú dvaja nezamestnaný manželia
majú dve deti
nárok na príspevok na bývanie
vykonávajú obaja VPP ich mesačný príjem je aj s prídavkami 11 310 skk presne

A tá poznámka o pleti neporušuje etiketu?
bezradna9999
28.08.08,13:06
Hej mala som na mysli rodinu s dvomi detmi, poznam taku rodinu v mojom okoli obidvaja si dali pozastavit zivnost ktoru potrebovali na vykon roznasky reklamnych a propag. letakov v AT + poberaju socialne davky ... tzv. davky v hmotnej nudzi, deticky sa stravuju v skole za 1,- Sk a su spokojny :confused:... tak to tu asi funguje......
Barbara
28.08.08,15:13
A tá poznámka o pleti neporušuje etiketu?


nie, nemyslím si, že porušujem Etiketu, a keby áno , ajtak si za tým stojím;)

z Etikety:
16.B V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

keď myslíš na tento bod, tak v žiadnom prípade som neporušila, lebo to nebola žiadna diskusia , ja som len napísala môj názor. a ani žiadnych diskutujúcich som neurazila.
LukyŠ
28.08.08,15:21
Hej mala som na mysli rodinu s dvomi detmi, poznam taku rodinu v mojom okoli obidvaja si dali pozastavit zivnost ktoru potrebovali na vykon roznasky reklamnych a propag. letakov v AT + poberaju socialne davky ... tzv. davky v hmotnej nudzi, deticky sa stravuju v skole za 1,- Sk a su spokojny :confused:... tak to tu asi funguje......

A ešte pridaj pomôcky do školy v hodnote 500Sk každý pol rok a ak sa učia do určitého priemeru tak štipendium/aj na ZŠ/ vo výške 300sk alebo 500sk
gabyka
16.10.08,15:40
dobrý večer,
prosím o radu, koľko rokov dozadu môžu odomňa žiadať vrátenie dávok v hmotnej núdzi, ak vznikli nezrovnalosti. Za čiastky z roku 2002 mi prišla výzva v máji 2005. Vtedy som požiadala, žiaľ iba ústne, aby mi to znova preverili, že mne to vychádzalo inak. Zostalo ticho a teraz mi po viac ako troch rokoch prišla výzva znova s hrozbou exekútora. Mne sa to ťažko dohľadáva tak ďaleko dozadu. Nie je to už premlčané?
Ďakujem pekne za odpovede.