TOKY
31.03.05,14:13
Poraďte mi ako mám pribrať. Pri svojich 170 cm vážim 48 kg. Zjem dvakrát toľko, ako môj manžel ale s kilami je to opačne. Možno, že by som mala prestať fajčiť.
uko
31.03.05,12:26
prestať fajčiť v každom prípade, nie len kvoli vahe. ale skus aj pangamin. to su take tablety obsahujuce pivovarske kvasnice. dava sa to sportovcom alebo mladezi ked prudko rastie. mali podporovat chut do jedla. alebo celkovo vitamin B.
Muška
31.03.05,12:29
Toky, moja sestra, ktorá nemohla nikdy pribrať využívala asi 3-mesačnú kúru Wobenzynu /neviem, či som to správne napísala/ a pribrala 25,- kg. Predtým mala 174 cm a 51 kg.
Ja mám zasa opačný problém. Celý život sa z nás smiali, že sme dvojčatá, akurát nás treba pomlieť a rozdeliť a boli by sme akurát.
TOKY
31.03.05,12:30
Skúsiť môžem, ale ja s chuťou do jedla nemám problémy. Jednoducho nepriberám.
Muška
31.03.05,12:31
A zabudla som dodať, že tiež čo pred ňou neutieklo, tak to zjedla a nikdy nepribrala. Čiže apetít mala a nič.
TOKY
31.03.05,12:36
Muška, ako je to s tou kúrou. Chcela by som pribrať, síce nie 25 kg, len cca 10
Monica
31.03.05,12:44
Milé dámy!
Ako vidím, ženy trápi nielen priberanie, ale aj nepriberanie. S lekárom si konzultovala svoj problém? Nemáš aj iné zdravotné ťažkosti- napr. zrýchlený tep srdca? Možno by bolo vhodné vyšetrenie u endokrinológa. Ja mám práve opačný problém- čo by som za to dala,keby som aspoň týždeň mohla spásať všetko, na čo mám chuť a pritom nepribrať ani deko! Ach joj!!!
Muška
31.03.05,12:46
Toky, to sú lieky - iba v lekárni - a oni Ti povedia ako ich užívať, je to vlastne očistná kúra. Sestra ma na ne nahovárala, lebo sa hovorí, že kto má schudnúť schudne a kto má pribrať priberie. Vraj to napraví metabolizmus. Viem, že keď to začínala užívať, tak po nej nik nemohol ísť na toaletu, lebo bolo cítiť akoby acetón, ale po dvoch týždňoch sa asi vyčistila a bolo to OK. Myslím, že na začiatok sú dosť drahé, lebo sa užívajú neaké väčšie množstvo a postupne sa to znižuje. Niekedy boli dokonca aj na predpis a niečo hradila aj poisťovňa, ale už to dávno neplatí. Skús sa na to poinformovať v lekárni, alebo skús na Internete možno majú stránku.
Muška
31.03.05,12:48
Ach jaj. Monica vitaj v klube:)
TOKY
31.03.05,12:51
Pred 4 rokmi som mala 46 kg, vtedy som absolvovala aj endokrinologické vyšetrenie aj všelijaké iné vyšetrenia. Nič mi nenašli. Lekárka sa akurát pýtala, či sa nerozvádzam. Pribrala som akurát keď sme boli na dovolenke, lenže na dovolenke nemôžem byť celý rok (škoda)
brm
31.03.05,12:58
toky, ty provokatér...týmto zdravím mušku...nechceš toky mojich zo päťdesiat kíl? rada sa podelím
TOKY
31.03.05,13:00
Karkulka 10 max. 15 by som s radosťou brala
Monica
31.03.05,13:04
Keď Ti na vyšetreniach nič nenašli, tak potom O.K. Ja meriam o 13 cm viac než Ty, ale o koľko viac vážim sa ani neopovážim zverejniť!!! :eek:
Keď môžeš, pošli mi mailovú adresu, rada Ti tých 10 kg pošlem okamžite mailom.:D :D :D
Zita5
31.03.05,13:10
Já mám tiež 10 -13 navyše . A to som skromná baby.
gabri
31.03.05,14:50
Ja som mala pred rokmi tiež problém pribrať, mala som pri 164 výške niekedy aj 45 kíl-kostra. Pomohol mi herbalife, zrejme som si napravila metabolizmus, tiež som spásala všetko do radu a nista. Teraz sa to rozbehlo a po tých zhruba 7 rokoch mám 60 kíl-trochu velkú riťť, ale neva-aspoň mám energiu :)
ondrejvla
31.03.05,15:02
Ja by som chcela mať tie problémy! DARUJEM 50 kilogramov! A veľmi rada. A nechceš, rada by som ti podarovala aj 40 rokov, to by som bola vo veku, keď som sa vydávala, a mohla by som konkurovať všetkým Poraďákom-štíhla, mladá, a znalosti ako žena so 40 ročnou praxou!

Ale teraz vážne- skús prestať fajčiť! Mne sa to podarilo po 40 rokoch, pred rokom som o 11,oo hod. povedala tak už dosť, ja smrdím dymom ako krčmový kráľ, položila som cigaretu aj zapaľovač a bolo po probléme! A to som fajčila 30 denne!! Proste som si povedal, že smrad nepriláka žiadneho človeka, skôr odpudí, a vnúčence tiež nelákal smrad z oblečenia! Skús prestať, budeš zdravá, voňavá a odvážna babenka!
DanielaSL
31.03.05,15:45
Skúsiť môžem, ale ja s chuťou do jedla nemám problémy. Jednoducho nepriberám. Buď rada , ja som niekedy dávno mala podobný problém. Chalani mi smiali , že keď sa namydlím na bruchu , tak penu musím mať aj na chrbáte.Dávala som si aj všelijaké kúry a nič. Kým kamoška pekne pribrala , ja som bola stále rovnaká.
Dnes mám problém opačný , ako schudnúť.
ondrejvla
31.03.05,15:50
Buď rada , ja som niekedy dávno mala podobný problém. Chalani mi smiali , že keď sa namydlím na bruchu , tak penu musím mať aj na chrbáte.Dávala som si aj všelijaké kúry a nič. Kým kamoška pekne pribrala , ja som bola stále rovnaká.
Dnes mám problém opačný , ako schudnúť.

To je nádherný výraz, ešte som to nepočula!
že keď sa namydlím na bruchu , tak penu musím mať aj na chrbte
Bibika22
31.03.05,16:16
Toky, moja sestra, ktorá nemohla nikdy pribrať využívala asi 3-mesačnú kúru Wobenzynu /neviem, či som to správne napísala/ a pribrala 25,- kg. Predtým mala 174 cm a 51 kg.
Ja mám zasa opačný problém. Celý život sa z nás smiali, že sme dvojčatá, akurát nás treba pomlieť a rozdeliť a boli by sme akurát.
Za 100 ks zaplatíš asi 2000 SK a aby z toho niečo bolo tak denne ich treba užiť viac ako 20. Skús to s tým pangamínom, alebo si daj pichať B12-ky, ale aby ťa to Toky potom nemrzelo keď priberieš veľa kíl. Chcela by som mať aj ja na chvílu tento problém, že ako pribrať. Držím palce.:) ;) :)
evuša
31.03.05,17:45
Ja som sa tiež minule pýtala ako pribrať nejaké to kilečko, ale keď vidím koľko tu niekto váži, tak mám pocit, že pri svojej výške 178 cm a váhe 60 kg by som asi mala začať zhadzovať a nie nahadzovať. Ale vážne. Mám ten pocit, že je to geneticky dané a bohužiaľ, jediná možnosť nahodiť nejaké to kilo bolo pre mňa tehotenstvo. Manžel tvrdí, že len vtedy som vyzerala ako "žena". Lenže ja som si vtedy pripadala ako Mont everest. Vysoká, tučná, neohybná. No hrúza. Ale keď nemôžem bribrať, tak sa aspoň doširoka naobliekam. Problém je, keď som riadne naobliekaná a idem si kúpiť nejaké nové oblečenie. Predavačky mi s obľubou núkajú o tri čísla väčšie oblečenie a tvrdia, že mi to bude akurát, nech si to len vyskúšam. Ale keď sa ako cibuľka povyzliekam a oblečiem si to, čo si práve chcem kúpiť vyzerám v tom ako nejaká sirôtka Podhradských. Potom mi pekne krásne dajú o tri čísla menší kus a ten mi sedí. Aspoň je sranda.
TOKY
01.04.05,14:09
Skúsim ten pangamín, pichať injekcie - brrrrrrr! to nie. S kupovaním šiat mám aj ja problém. Čo mi je dobré na výšku, na šírku nesedí a naopak. No a podľa mojej rodiny aj známych by som na kúpalisko nemala vôbec chodiť, lebo keď sa vyzlečiem aj slnko sa schová za mraky
anto
01.04.05,17:47
Milé dámy, to by ste neverili, ale dobrý muž vie urobiť zázraky...... Po deviatich mesiacoch budete mať problém, ako opäť zhodiť. Hiiiihiiii..........
valeriam
26.04.05,07:15
Milé dámy, to by ste neverili, ale dobrý muž vie urobiť zázraky...... Po deviatich mesiacoch budete mať problém, ako opäť zhodiť. Hiiiihiiii..........Žeby to bolo v ňom?! :mad: :confused: (rozumej mužovi, hi)A ja sa celý život trápim, že ja som na vine! Tvoj "recept" mám totiž vyskúšaný 3x- a nič!
Bionda
26.04.05,08:48
Dobrý metabolizmus. Koľkí by za to boli vďační.
Treba spomaliť v živote, trochu viac relaxovať, nestresovať sa, chodiť autom, pravidelne sa stravovať a výživne ( hlavne aj s obsahom živočíšnych)
KaaaJa
28.04.05,13:20
toky, mas nadhernu vahu aj vysku..nie vsetkym muzom sa pacia "zenske" zeny..:)
bepo
28.04.05,14:20
Netreba byť lenivý sa najesť ;)
TOKY
09.05.05,15:51
Poslušne hlásim pribrala som 3 kilá :) ešte by som mala pribrať 5 kíl a bola by som tak akurát:D
Monica
09.05.05,19:33
...aj ja poslušne hlásim, že som tiež pribrala 3 kg. Tým pádom už je to teraz až 10 kg! :eek: čo mi treba schudnúť :o
grimer
07.07.05,08:49
ahoj toky, mam taky isty problem, ako ty. doslova "zeriem", chuti mi vsetko a nemozem pribrat ani za svet. mam 180cm a vazim 63kg. a to som za posledny mesiac schudol 2kg. chcel by som mat aspon tych 70kg, no nedari sa nijako :-(
Alexandra Molnárová
07.07.05,09:05
Ja som mala pri výške 170 cm tiež 46 kg a pribrala som keď som začala chodiť do fitka. Teraz mám o 11 kg viac, s fitkom som prestala pre nedostatok času a váha sa mi pekne drží aj keď zjem najviac z celej rodiny. :D
S21
08.07.05,05:02
Kto ma pozná z porady vie, že som tintítko. Výška 158, váha 44 a to som už pribrala 2 kilá, ked som prestala fajčiť. No len akosi viac nie a nie pribrať. Ked som bola tehotná a som išla rodiť, tak som mala 55 kg :D, hned po pôrode som mala svoju postavu. A jem v kuse, aj večer, aj v noci, proste vždy keď mám hlad. A všetko.
Zuzka
08.07.05,05:27
To je pravda, v jednom kuse dačo vyjedá :D:D:D
elize
13.07.05,12:04
Ja som zas opačný prípad, ešte aj z toho, čo vidím priberiem. No podarilo sa mi v poslednej dobe schudnúť pár kíl. Užívam gél z Aloe Vera Barbadensis Miller, ktorý upravuje črevnú flóru a pomáha tak pri chudnutí aj pri priberaní. Veď keď nevyskúšame, nevieme, či to môže zabrať.
cuvo2
21.07.05,12:32
Moj problém, je ako u ELIZE.Mám 178 cm a 100 až 103 kg. Mierne športujem,ale makám na chalupe, robím na dome, no napijem sa vody a priberiem.
durisovad
24.07.05,06:30
Aj ja si myslim, ze nad alebo pod - vaha je dana geneticky. Mam na to rukolapny dokaz z nasej rodiny. Maminka pribrala aj ked sa pozrela na pohar s vodou, kdezto otec sa mohol najest coho len chcel a drzal si stale rovnaku vahu. Maminka pekavala vzdy dva plechy kolacov - jeden a pol plecha pre otca a pol plecha pre nas dve. V otcovej rodine boli vsetci taki "akurat", v maminkinej boli vsetci gulatucki. Ja som zdedila geneticku vybavu po otcovi, nemala som nikdy problemy.
Ale nie to je dolezite, ci je clovek chudy alebo tucny, ked sa dobre citi so svojimi kilami, je to v poriadku a myslim, ze netreba Pana Boha pokusat tym, ze mu budeme zasahovat do jeho planov, ktore s nami mal, ked nam dal taku vybavu, aku mame.
Roman D
07.03.06,12:37
Moj problém, je ako u ELIZE.Mám 178 cm a 100 až 103 kg. Mierne športujem,ale makám na chalupe, robím na dome, no napijem sa vody a priberiem.

Ma to tu zaujalo. Z vody určite nepriberieš. To som tvrdil aj ja keď som mal 104 kg. Potom som za pár rokov (2, alebo 3, už som to prestal počítať) schudol na 74 a pochopil som že to tak nie je. Je to veľmi jednoduchá metematika - veľa jedla, málo pohybu = priberáš, opak = chudneš (samozrejme zjednodušene) Dalo by sa o tom popísať veľa, ale to je už do inej témy, alebo aj na iný server. Ahoj.
Bionda
08.03.06,17:44
Roman, ja s tebou nemozem suhlasit, lebo ja som praveze schudla, ked som zacala pravidelne, hoci nie az tak vela, ale 5-6x denne jest. Rovnako teraz ako som tehotna, moj muz vravi, ze jest so mnou uz nebude, lebo ja som tehotna a on ma brucho a ja som s mensim. Takze ja si jednoznacne , aj podla mojich pozorovani myslim, ze genetika - to ano, ale zas chudnutie a efekt je u kazdeho velmi ale ozaj velmi individualny. Moj manzel schudne pri oddelenej strave, mne staci sa stravovat skoro stale sice menej ale skoro po kazdych 2 hod. a vaha ide dole sama a co si musim pochvalit, chudnem aj z tzv problemovych partii ako su stehna a zadok.
A este dodatok, ked som vrcholovo sportovala bola som gulatsia(jasne aj svalova hmota).
sea
08.03.06,17:53
Dobrá kúra je aj z receptára starých mám - po jedle sa natiahnuť - takže nie sa najesť a zase niekam utekať s cigaretou v puse ale pohovka, zavrieť na 30 minút všetky oči a len tak, ako moja babka hovorila "zaviazať sadlo".
Barbara
17.03.06,08:47
Ach jaj. Monica vitaj v klube:)



:p Holky, mohla by som byť aj ja členkou Vášho klubu???:D :D :D
korduľa
17.03.06,10:39
Skús začať jesť poriadne výdatné polievky, dosť to pomáha
korela
19.04.06,23:38
http://www.fzv.cz/web/glykemicky_index. Dala som túto adresu aj na tému chudnutie. Nech sa každý zariadi podľa svojej situácie. Na stránke je veľa cenných informácií ohľadom výživy.
korela
19.04.06,23:53
Ešte pridávam aj tento článok z blogu Mira Veselého zo SME.http://vesely.blog.sme.sk/c/45335/Stop-obezite-sledujte-glykemicky-index-potravin.html
-
Predchádzajúci príspevok som mala v merku ešte pred sviatkami, ale otáľala som. Inak celý jeho blog je vcelku vtipný, orientovaný na výživu a stravovanie.
lydinka
25.04.06,15:07
Kto ma pozná z porady vie, že som tintítko. Výška 158, váha 44 a to som už pribrala 2 kilá, ked som prestala fajčiť. No len akosi viac nie a nie pribrať. Ked som bola tehotná a som išla rodiť, tak som mala 55 kg :D, hned po pôrode som mala svoju postavu. A jem v kuse, aj večer, aj v noci, proste vždy keď mám hlad. A všetko.

Som na tom podobne, mam 31 r. 164 cm, 42 kg, pri prvom som pribrala 13 kg, pri druhom 17 kg ale nikde nič, iba veľké brucho a lá hajzľový pavúk. Ale mne by stačilo 5kg navyše:o
Melnick
25.04.06,15:30
Som na tom podobne, mam 31 r. 164 cm, 42 kg, pri prvom som pribrala 13 kg, pri druhom 17 kg ale nikde nič, iba veľké brucho a lá hajzľový pavúk. Ale mne by stačilo 5kg navyše:o

Lidinka,naozaj bez" srandy"- mesiac v mojej domácnosti
a budeš spokojná ,tak, ako ja som zúfalá.
Marianna01
26.04.06,19:55
Lidinka,naozaj bez" srandy"- mesiac v mojej domácnosti
a budeš spokojná ,tak, ako ja som zúfalá.

Tak to je sila!!! Práve som to chcela navrhnúť aj ja...:D Už dokonca aj môj manžel pribral - k spokojnosti mojej svokry... ;) Takže aj ja ponúkam pomoc... :)
Marianna01
26.04.06,20:00
A ešte jedna nie veľmi zdravá rada:
Chcete pribrať? Jedzte aj vtedy, keď nemáte hlad! Jednoducho si dajte medzi piatimi (tromi alebo inými intervalmi) jedlami ečte nejaké drobnosti typu - maslový rožok s lekvárom (to je vysokokvalitná potravina, z ktorej sa rýchlo priberá), ešte lepšie je na tom klobáska a údeniny, sem tam nejaké čokoládky, keksíky a na spestrenie jablko. Zástancov delenej stravy práve porazilo :D . Nezabudnite, že všetko v jeden deň. :D
Ale vážnejšie - naozaj medzi jedlami nejaké menšie pochúťky alebo lepšie chuťovky a kilá začnú nabiehať. (vlastná skúsenosť) :D
zoe00
13.06.06,12:44
na mne to nefunguje..vydrzim takto vela jest 2 az 3 tyzdne a potom uz nevladzem.. jem max. 5x za den.. a nemam cas jest kazdu hodinu..papam jak sa da, ale nic nepomaha.. to je aj stresom aj vsetkym moznym..no nemozem pribrat..
kukučka
22.06.06,19:07
A ešte jedna nie veľmi zdravá rada:
Chcete pribrať? Jedzte aj vtedy, keď nemáte hlad! Jednoducho si dajte medzi piatimi (tromi alebo inými intervalmi) jedlami ečte nejaké drobnosti typu - maslový rožok s lekvárom (to je vysokokvalitná potravina, z ktorej sa rýchlo priberá), ešte lepšie je na tom klobáska a údeniny, sem tam nejaké čokoládky, keksíky a na spestrenie jablko. Zástancov delenej stravy práve porazilo :D . Nezabudnite, že všetko v jeden deň. :D
Ale vážnejšie - naozaj medzi jedlami nejaké menšie pochúťky alebo lepšie chuťovky a kilá začnú nabiehať. (vlastná skúsenosť) :D

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
M3G
23.06.06,16:48
na mne to nefunguje..vydrzim takto vela jest 2 az 3 tyzdne a potom uz nevladzem.. jem max. 5x za den.. a nemam cas jest kazdu hodinu..papam jak sa da, ale nic nepomaha.. to je aj stresom aj vsetkym moznym..no nemozem pribrat..

Aj ja chcem pribrať:mee: .
Ivana Š
23.06.06,20:16
:)M3G s mentos a kolou?:D
M3G
23.06.06,22:09
:)M3G s mentos a kolou?:D

stále pijem colu light a čudujem sa....:D
Danila
07.07.06,18:10
Veľmi dávno som čítala odborný článok: Nebojte sa chudosti! Nešlo mi do hlavy, kto, a najmä ktorá, by sa mohla báť chudosti. Čo by som ja dala zato, keby som niektorej z Vás bezplatne mohla poskytnúť mojich 5 kg. A pridala by som s radosťou najväčšiu bonboniéru. Tú ja totiž nemôžem. Priberiem často aj zo vzduchu, ktorý dýcham. Verte milé moje, je to často také odriekanie, že poznať to, asi by ste s nami nemenili. Ja jednoducho priznávam bez mučenia, že Vám Vaše kilá závidím.
Maňuša
24.01.07,16:32
Chcela by som sa opýtať či si už pribrala a kým spôsobom,lebo mám podobný problém.ďakujem Ti veľmi pekne.
Janka6685
24.01.07,17:02
vďačne darujem pár kg:D:D:D:D
Maňuša
09.06.07,09:21
Zdravim vsetkych! Chcela som sa s vami podelit o moj problem, ktory mi velmi komplikuje zivot .Mam 22 rokov a uz neviem co mam robit, aby som pribrala. Mam 164 cm a vazim len 50 kilogramov.Chuda som bola stale, ale niekedy som tomu neprikladala taku pozornost ako teraz. Mam z toho velke depresie, ked som vonku tak mavam stale pocit, ze sa ludia na mna pozeraju preto, ze som chuda. Obmedzuje ma to vo vsetkych cinnostiach, pri rozhovore sa citim menejcenna, zbytocna na tomto svete.Skusala som pangamin, pravdou je, ze ja nemam prilis rada tabletky, tak som ich brala len urcite obdobie? Mate nejake pozitivne skusenosti s pangaminom.Brala som B- 12, svedske kvapky.Snazim sa, abysom vyzerala aspon trosku silnejsie, preto si obliekam co najviac veci na seba, ale v takychto horucavach sa to neda vydrzat.zacala som cvicit na magnetickom elliptical- 3 krat do tyzdna po 30 min. ked som doma. Ale ja mam pocit, ze mam blok, ktory mi zabranuje racionalne rozmyslat a preto by som asi mala vyhladat psychologicku pomoc, lebo sa z tych myslienok o mojej postave uz asi zblazdnim. Ak ste ochotny a uprimny, tak mi napiste. Budem velmi vdacna za kazdy nazor. S pozdravom kika.
Psycholog
09.06.07,12:30
Vyhublost je 10-15 % pod normu tělesné váhy, zchátrání je pod 15 % pod normou. Nevím kam se zařadíte, ale vyhublost vzniká buď nemocí trávícího traktu, po vyčerpávajících nemocech, nebo máte střevní parazity, nemocnou štítnou žlázu, maligní nádor. Vliv má i dědičnost! Na základě všeobecného lékařského vyšetření si začnete léčit danou nemoc, nervovou soustavu či duši u psychologa. Náš normální stav je tloustnout - vyhublost (Emaciatio) je nemoc. Výrazné vyhubnutí - kachexie. Pokud máte stále chuň na ... viz příloha. Upravíte kvalitu přísunu některých nezbytných látek - pozor na hypovitaminózy!
Praktické rady - viz příspěvky výše - konzumovat Pangamin, nebo 5 dní za sebou pít vykvašené droždí, 10 dnů přestávka (je to ale jen pro silné nátury). Jíst stravu lehce stravitelnou, vařenou, moučná jídla, slazené kakao (i na nervy - ale pozor, je to i afrodiziakum!) Jíst hodně zeleniny a ovoce. Obden sníst lžičku vlašských ořechů. Vše vyjmenované je na posílení nervové soustavy. Nekonzumujte jídla upravovaná v mikrovlnných troubách. To co mohou jiní - obézní, vy nesmíte! - viz příloha. Zásadní je NEKOUŘIT a NEPÍT ALKOHOL!!!
Z čajů na podporu chuti nabízím:
100 g lipový květ + 100 g třezalka/ľubovník bodkovaný + 50 g kořen pampelišky/půpavy + 50 g kopřiva/žihlava (Fr.) + 50 g řebříček/myší chvost obyčajný (Fol.) + 50 g benedikt- čubet (Hb.) + 20 g zeměžluč (Hb.) + 20 g puškvorec (Rh.) Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 3x denně 20 minut před jídlem.
Na uklidnění: 25 g květu levandule + 25 g listu rozmarýnu + 25 g listu meduňky/medovky + 25 g květu prvosenky. Jednu kávovou lžičku směsi přelejeme 250 ml vroucí vody, necháme 15 minut vylouhovat, scedíme. Čaj pijeme vlažný 2x denně, ráno a večer.
Z vlastních zkušeností doporučuji pohovory s psychologem k uspořádání dobře utajovaných životních problémů. Petr
ludmilla
13.06.07,13:29
Milá Toky, existujú aj dietetické výživné tekuté doplnky. Majú vysoký obsah bielkovín. Sú dostať v lekárni, ale sú na recept. Osobne poznám FRESUBIN FIBRE ENERGY DRINK má rôzne príchute a pije sa 2 - 3x denne popri normálnej strave. Ale tu sa treba poradiť s lekárom.
Janka6685
23.06.07,16:42
Zdravim vsetkych! Chcela som sa s vami podelit o moj problem, ktory mi velmi komplikuje zivot .Mam 22 rokov a uz neviem co mam robit, aby som pribrala. Mam 164 cm a vazim len 50 kilogramov.Chuda som bola stale, ale niekedy som tomu neprikladala taku pozornost ako teraz. Mam z toho velke depresie, ked som vonku tak mavam stale pocit, ze sa ludia na mna pozeraju preto, ze som chuda. Obmedzuje ma to vo vsetkych cinnostiach, pri rozhovore sa citim menejcenna, zbytocna na tomto svete.Skusala som pangamin, pravdou je, ze ja nemam prilis rada tabletky, tak som ich brala len urcite obdobie? Mate nejake pozitivne skusenosti s pangaminom.Brala som B- 12, svedske kvapky.Snazim sa, abysom vyzerala aspon trosku silnejsie, preto si obliekam co najviac veci na seba, ale v takychto horucavach sa to neda vydrzat.zacala som cvicit na magnetickom elliptical- 3 krat do tyzdna po 30 min. ked som doma. Ale ja mam pocit, ze mam blok, ktory mi zabranuje racionalne rozmyslat a preto by som asi mala vyhladat psychologicku pomoc, lebo sa z tych myslienok o mojej postave uz asi zblazdnim. Ak ste ochotny a uprimny, tak mi napiste. Budem velmi vdacna za kazdy nazor. S pozdravom kika.

To, ako som napísala, že vďačne daruje pár kg a hodila som tam vyškerených smajlíkov som brala ako srandu.....ale teraz vidím, že to vôbec nie je sranda. Po prečítaní tohto príspevku vidím, že je to naozaj problém. Naozaj som nikdy nepoznala človeka, ktorý by týmto trpel. Podľa mňa by bolo najmúdrejšie navštíviť odborníkov, ktorí ti poradia, aby si sa už netrápila.
SERVIS
25.06.07,04:31
Môj syn je tiež také tintítko, ale má byť po kom. Z manželovej rodiny sú všetci chudí a vysokí. No nádhera. Raz som písala do poradne dr. Bukovského, známeho to odborníka na výživu. Veľmi ma nepotešil. Vraj ak je to dedičné, tak pomôže len fyzická námaha, posiľovanie - skrátka naberanie svalov. Asi to budu pravda. Manžel sa tiež venoval futbalu - a mali by ste vidieť tie nožiská, ručiská.
michelle84
25.06.07,07:58
Zdravim vsetkych! Chcela som sa s vami podelit o moj problem, ktory mi velmi komplikuje zivot .Mam 22 rokov a uz neviem co mam robit, aby som pribrala. Mam 164 cm a vazim len 50 kilogramov.Chuda som bola stale, ale niekedy som tomu neprikladala taku pozornost ako teraz. Mam z toho velke depresie, ked som vonku tak mavam stale pocit, ze sa ludia na mna pozeraju preto, ze som chuda. Obmedzuje ma to vo vsetkych cinnostiach, pri rozhovore sa citim menejcenna, zbytocna na tomto svete.Skusala som pangamin, pravdou je, ze ja nemam prilis rada tabletky, tak som ich brala len urcite obdobie? Mate nejake pozitivne skusenosti s pangaminom.Brala som B- 12, svedske kvapky.Snazim sa, abysom vyzerala aspon trosku silnejsie, preto si obliekam co najviac veci na seba, ale v takychto horucavach sa to neda vydrzat.zacala som cvicit na magnetickom elliptical- 3 krat do tyzdna po 30 min. ked som doma. Ale ja mam pocit, ze mam blok, ktory mi zabranuje racionalne rozmyslat a preto by som asi mala vyhladat psychologicku pomoc, lebo sa z tych myslienok o mojej postave uz asi zblazdnim. Ak ste ochotny a uprimny, tak mi napiste. Budem velmi vdacna za kazdy nazor. S pozdravom kika.

Ahoj, nemám veľmi o čom písať, ale hlavne Ťa chcem povzbudiť. Mám o rok viac ako ty, výšku 160 cm a váhu 41-42 kg. Mám aj problémy so štítnou žľazou, ale minimálne. A vyzerám, akoby som mala min. 50 kg. Takže nech vyzeráš akokoľvek, nepozeraj na váhu, pretože záleží od toho, či máš ľahké alebo ťažké kosti. Ja som v živote nemala viac ako 48 kg. Na strednej som schudla a vlani zase. Vyzerám fakt normálne a teraz sa snažím aj ja pribrať, ale akosi to ani mne nejde. Tak nezúfaj, nie si sama. A hlavne naozaj neber ohľad na to, koľko vážiš, ale hlavne, aby si sa cítila v pohode, aby si bola zdravá. Veľa šťastia!
koťátko
11.01.09,12:39
Ahoj prosím potrebujem pomoc!
mám 14. rokov meriam 165 cm a vážim 46Kg.Podľa mňa je to akurát ale problém je v tom že som kosť a koža.Zjem toho dosť .Lieky chcem až ako poslednú možnosť.Poraťte mi prosiiiiiiiiiiiiiim!! Ďakujem
pasuliatko
11.01.09,12:59
ani ja nemôžem pribrať,možno máš problémy s trávením ako ja,lebo mi netrávi dobre thak sa mi živiny nedostávajú do tela,ale len vylezu von. zajdi za lekarom internistom a povedz mu to urobí ti testy. ja mam 164 cm a 44kg už asi 5 rokov, a ked priberiem aspoň 1kg thak moje telo začne rychlejšie spalovať kalorie a je to a som znova tham kde som bola. alebo máš rýchly metabolizmus :) ako ja :) môžem jesť kedykolvek čokolvek a nič :)
pasuliatko
11.01.09,13:01
Ahoj prosím potrebujem pomoc!
mám 14. rokov meriam 165 cm a vážim 46Kg.Podľa mňa je to akurát ale problém je v tom že som kosť a koža.Zjem toho dosť .Lieky chcem až ako poslednú možnosť.Poraťte mi prosiiiiiiiiiiiiiim!! Ďakujem

ty si ešte vo vývine a neni to nič nezvyčajne ja som v tvojom veku mala asi 40kg a tiež som thak vyzerala, to chce čas :) ked budeš staršia budeš rada spomínať na toto obdobie :---
koťátko
16.02.09,15:23
ty si ešte vo vývine a neni to nič nezvyčajne ja som v tvojom veku mala asi 40kg a tiež som thak vyzerala, to chce čas :) ked budeš staršia budeš rada spomínať na toto obdobie :---
no ale preoblém je v tom že mne aj doktor povedal že musím pribrať ale lieky užívať nechcem zatiaľ tak že či nemáte nejaké rady aby som pribrala čo najrýchlejšie
syrik
17.02.09,05:45
Treba si dať vyšetriť štítnu žľazu u endokrinológa....
pasuliatko
17.02.09,20:52
no ale preoblém je v tom že mne aj doktor povedal že musím pribrať ale lieky užívať nechcem zatiaľ tak že či nemáte nejaké rady aby som pribrala čo najrýchlejšie

aj mne moja doktorka povedala,že musím pribrať ale im sa to ľahko povie :D pozri sa ja budem mať onedlho 21 rokov a mám 45 kg :) úprimne bez pomoci liekov asi ťažko. jedine bodová diéta :D čo vidím to zbodnem... neviem nič ine ti na to poradiť neviem. ale čo som sa dopočula,že ženy priberajú z antikoncepcie:rolleyes:
syrik
18.02.09,05:19
aj mne moja doktorka povedala,že musím pribrať ale im sa to ľahko povie :D pozri sa ja budem mať onedlho 21 rokov a mám 45 kg :) úprimne bez pomoci liekov asi ťažko. jedine bodová diéta :D čo vidím to zbodnem... neviem nič ine ti na to poradiť neviem. ale čo som sa dopočula,že ženy priberajú z antikoncepcie:rolleyes:

Nie z každej antikoncepcie sa priberá...ja som mala antikoncepciu rok a nepribrala som ani kilo...skôr naopak..po vysadení som začala priberať...;)
pasuliatko
18.02.09,13:30
Nie z každej antikoncepcie sa priberá...ja som mala antikoncepciu rok a nepribrala som ani kilo...skôr naopak..po vysadení som začala priberať...;)

ja som mala jednu a priberala som thak som ju vysadila
Composite
18.02.09,14:06
pravidelne jesť napr. každé 2 hodiny
mäso, rýža, proste všetko, nie moc tukov a sladkého (nemyslím sacharidy).
pasuliatko
18.02.09,19:39
pravidelne jesť napr. každé 2 hodiny
mäso, rýža, proste všetko, nie moc tukov a sladkého (nemyslím sacharidy).

a z toho ako priberie?:confused:
pasuliatko
18.02.09,19:57
katka25
18.02.09,20:11
pred rokmi som mala aj ja taký problém. bola som úplne vychrtnutá a dlllllllho som nevedela pribrať. niektorí si o mne mysleli, že som anorektička. to ma úplne deptalo. skúšala som všetko a myslela som si kolko toho vela papám. ale postupne som zistila, že som až tak veľa zase nejedla. niekto mi poradil to tzv. nezdrave priberanie - že mám jesť hlavne pred spaním. polúchla som a napchávala som sa vždy večer medzi 20,00-23,00. Jedla som rožky s maslom a salámou, občas sladkosti, banány ... pila som plnotučné mlieko. Zo začiatku to vôbec nezaberalo, ale potom zrazu som pribrala :eek::D najprv kilo, potom 2-3, atd. Ked som bola už taká akurát, povedala som si dosť. lenže nefungovalo to, pretože to večerné papanie sa mi páčilo a stala som sa na nom závislá :rolleyes: ale prekonala som sa , kvoli zdraviu. Lenže potom som si našla sedavé zamestnanie a do práce som začala chodiť autom. Takže som už mierne plnoštíhla a to mi dosť vadí. ... Ale ked si spomeniem, ako trápne som sa cítila, ked som bola chudá, tak si poviem, že teraz je to predsa len lepšie. Tie poznámky ludí na moju postavu ma úplne deprimovali :mad::mee:
Composite
18.02.09,21:17
a z toho ako priberie?:confused:

Každý rok si mením váhu ;)

Na zimu priberám na 95 kg a na leto chudnem na 85 kg ;)

Aj v objemovke aj v diete, ide hlavne o pravidelnosť príjmania stravy. Môj interval je 2-3 hodky, problemovým sa odporúča 1-2 hodky.

V diete (začína v máji) dávam 500 g kuracích pŕs + ryža+ zelenina+ protein. Samozrejme drina v posilke, potom šlapanie na bike, futbal, plávanie, proste šport, žiadne posedávanie.
Za 5 týždňov dám dole 12 kg, vrátia sa mi 2 kg a potom sa stravujem normálne až do októbra (dovtedy si držím v pohode 85kg).
Potom ide "kvalitný" objem mäso (aké koľvek, najlepšie hovädzie) + v podstate čokoľvek, čo okrem extremne sladkých a tukových vecí vo veľkom. koncom decembra mám 95 kg a zas normálna strava a držím si to do mája.
Na pribratie sú dobré ovsené vločky s jogurtom, tvaroch s banánom, kompoty, cestoviny,..... tak som sa poho z váhy 72 na 82 kg ;).

Pravidelnou a kvalitnou stravou pribralo viacero mojích známych, čo sa roky nepohli s váhou, zjedli neskutočné vagony jedla, ale nie pravidlene, ale napr. sa napratal ráno, na obed a večer, ale to je málo, ak začali jesť každú hodku, tak začali priberať ;)
vesperi
23.02.09,09:07
Milé dámy!
Ako vidím, ženy trápi nielen priberanie, ale aj nepriberanie. S lekárom si konzultovala svoj problém? Nemáš aj iné zdravotné ťažkosti- napr. zrýchlený tep srdca? Možno by bolo vhodné vyšetrenie u endokrinológa. Ja mám práve opačný problém- čo by som za to dala,keby som aspoň týždeň mohla spásať všetko, na čo mám chuť a pritom nepribrať ani deko! Ach joj!!!


Zdravim chcela by som sa spytat ze co to ma spolocne so zrychlenym tepom srdca lebo ja ho mam zrychleny chystam sa na holtera aj echo mam vzdy tak nad 100 pulz a tiez mam problemy s priberanim mam 168cm a vazim 46kg.. jest mi chuti od vyprazanych jedal po hranolky atd bez problemov ale nepriberiem ani pol kila... ma to nieco spolocne?
Composite
23.02.09,09:13
ty máš kľudoví pulz nad 100 ? odpadnem
ked som nič nerobil som mal kľudový cca. 60-70, ked som začal poriadne šporotovať, mám kľudový pulz cca. 50
syrik
23.02.09,09:15
Zdravim chcela by som sa spytat ze co to ma spolocne so zrychlenym tepom srdca lebo ja ho mam zrychleny chystam sa na holtera aj echo mam vzdy tak nad 100 pulz a tiez mam problemy s priberanim mam 168cm a vazim 46kg.. jest mi chuti od vyprazanych jedal po hranolky atd bez problemov ale nepriberiem ani pol kila... ma to nieco spolocne?

štítna žľaza
piggos
23.02.09,11:22
Ja tiež patrím do skupiny ľudí ,ktorí majú problém pribrať.No u mňa je to tak,že mám dobrý metabolizmus= rýchlo mi spaľuje tuky a preto sa mi nedarí pribrať.No niekdy to môže biť štítnou žľazou,tú mám našťastie v poriadku.
Hovorí sa,že keď sa žena dostane do určitého veku tak sa to celé otočí a vzniká opačný problém a rozmýšľa nad tým,ako schudnúť hi hi...
A myslím si že do určitej miery za to môže aj psychika....
pasuliatko
23.02.09,15:11
Každý rok si mením váhu ;)

Na zimu priberám na 95 kg a na leto chudnem na 85 kg ;)

Aj v objemovke aj v diete, ide hlavne o pravidelnosť príjmania stravy. Môj interval je 2-3 hodky, problemovým sa odporúča 1-2 hodky.

V diete (začína v máji) dávam 500 g kuracích pŕs + ryža+ zelenina+ protein. Samozrejme drina v posilke, potom šlapanie na bike, futbal, plávanie, proste šport, žiadne posedávanie.
Za 5 týždňov dám dole 12 kg, vrátia sa mi 2 kg a potom sa stravujem normálne až do októbra (dovtedy si držím v pohode 85kg).
Potom ide "kvalitný" objem mäso (aké koľvek, najlepšie hovädzie) + v podstate čokoľvek, čo okrem extremne sladkých a tukových vecí vo veľkom. koncom decembra mám 95 kg a zas normálna strava a držím si to do mája.
Na pribratie sú dobré ovsené vločky s jogurtom, tvaroch s banánom, kompoty, cestoviny,..... tak som sa poho z váhy 72 na 82 kg ;).

Pravidelnou a kvalitnou stravou pribralo viacero mojích známych, čo sa roky nepohli s váhou, zjedli neskutočné vagony jedla, ale nie pravidlene, ale napr. sa napratal ráno, na obed a večer, ale to je málo, ak začali jesť každú hodku, tak začali priberať ;)

okej môže byť :)
pasuliatko
23.02.09,15:15
Milé dámy!
Ako vidím, ženy trápi nielen priberanie, ale aj nepriberanie. S lekárom si konzultovala svoj problém? Nemáš aj iné zdravotné ťažkosti- napr. zrýchlený tep srdca? Možno by bolo vhodné vyšetrenie u endokrinológa. Ja mám práve opačný problém- čo by som za to dala,keby som aspoň týždeň mohla spásať všetko, na čo mám chuť a pritom nepribrať ani deko! Ach joj!!!

ja mám zrýchlený tep srdca a niekoľko rokov už mám rovnakú váhu. :confused:
pasuliatko
23.02.09,15:16
ty máš kľudoví pulz nad 100 ? odpadnem
ked som nič nerobil som mal kľudový cca. 60-70, ked som začal poriadne šporotovať, mám kľudový pulz cca. 50

ja mám tiež zvýšený pulz
piggos
28.02.09,10:33
Chcem sa opýtať či sú tabletky na pribratie neškodné? vzhľadom k tomu že beriem lieky na vysoký krvný tlak. nemôžu mi nejako uškodiť?..

a tak tiež ma trápi to ,že som tiež dosť chudá chcem pribrať,no chuť do jedla moc veľkú nemám a zjem veľmi málo....čo by mi pomohlo dostať chuť do jedla
Composite
28.02.09,12:02
tabletky na pribratie :D :D :D ? čo je čo? to počujem prvý krát, je to hovädina, zbytočné vyhodené peniaze ;)

ked zješ dosť málo, tak sa nečuduj ;)

Chud do jedla? Staň sa chlapom, ja jem stále nonstop, priateľka kuká, kde to pchám ;), stále som hladný ;)

Musíš sa premocť, je to ako s raňajkami, kedysi som ich nejedel, potom som sa to musel naučiť (šlo to ťažko a po kúskoch), lebo som nemal energiu v práci, a teraz si ráno bez raňajok neviem predstaviť, musím sa riadne niečim zdravím napratať.

jedz ryžu, ovocie, zeleninu, mäso, tvaroh, vajcia,...
piggos
28.02.09,13:18
tabletky na pribratie :D :D :D ? čo je čo? to počujem prvý krát, je to hovädina, zbytočné vyhodené peniaze ;)

ked zješ dosť málo, tak sa nečuduj ;)

Chud do jedla? Staň sa chlapom, ja jem stále nonstop, priateľka kuká, kde to pchám ;), stále som hladný ;)

Musíš sa premocť, je to ako s raňajkami, kedysi som ich nejedel, potom som sa to musel naučiť (šlo to ťažko a po kúskoch), lebo som nemal energiu v práci, a teraz si ráno bez raňajok neviem predstaviť, musím sa riadne niečim zdravím napratať.

jedz ryžu, ovocie, zeleninu, mäso, tvaroh, vajcia,...
o nejakých tabletkách sa tu písalo no neviem čo sú to zač.
ja si tiež neviem deň predstaviť bez raňajok. no ja som len chcela vedieť ak by som chcela nejaké tabletky (ak sú?). užívať či by mi to nevadilo už na spomínané tabletky od tlaku...to je všetko..
syrik
28.02.09,13:57
Namiesto toho,aby ste si dali urobiť kompletné vyšetrenia,riešite tu tabletky...
Composite
28.02.09,14:09
piggos ;)
tabletky na to nie su ;)
sú doplnky (legálne) alebo anaboliká (nelegálne) ;)
Význam to má pre vrcholových športovcov, ale nie pre teba ;)

Ak chceš nabrať, musíš aj niečo robiť, čiže posilka, šport,...

Ak chceš tuk, tak jedz všetko a moc sa nehýb.

Rozmýšľaj logicky ako ti 3 g tableka dosiahne pribrať na hmotnosti??? žiadno ;)
Myslím, že tu bol spomínaný pangamín, ale on má max. vitamíny a možno zvyšuje chud do jedla, ale on sám o sebe nič nerobí. Proste musíš jesť, jesť a jesť ;)

Anaboliká ťahajú vodu, ktorá po vysadení oddíde ak nič nerobíš. Ak robíš (posilka, vrcholový šport), tak popri ťahaní vody podporujú rast svalstva, ktoré je extremne namáhané, regenrácia je extremne krátka,...


Nechápem prečo všetci vždy všetko hľadáte v chémií, ked riešenie je jednoduché ;)

Pre pribratie: veľa kvalitne jesť a často v pravidelných intervaloch

Schudnutie: Dať si 2-3 g cukrov (napr. ryža, cestoviny) a 3-4 g bielkovín, ak chceme udržať svalstvo. A makať ako barevný, posilka, šľapať (nie cestu), behať,...

Nepotrebujete nič ;) len chcieť, vydržať a pevnú vôľu

Nehovorím to, len tak, že som to čítal, ale že to má odskúšané
Airam25
28.02.09,15:22
Pekný deň všetkým priberania chtivým,
aj ja sa radím medzi vás :-) Neverila som, že by tento problém mal ešte niekto.Mám 31,meriam 167cm a váhu mám viac ako 8rokov stále medzi 45-46,5kg.A tiež ma to občas riadne naštve, hlavne pri poznámkach od mužov... Nikdy som nefajčila, stále športujem, a zjesť môžem čokoľvek a kedykoľvek...Hoci veľmi tučné jedlá mi nechutia-taká šľahačka v zákuskoch a tortách...Kvalitnú slaninu neodmietnem ani o 21tej večer.Pred 6timi rokmi som mala dosť stresujúcu prácu,fyzického pohybu až až,... nejedla som pravidelne,vážila 45kg. A kvôli pribratiu som vybrala 20 injekcií B12.Lekár mi povedal,že ma nechce vidieť po 6tich mesiacoch späť v ambulancii, že chcem schudnúť. Nepribrala som absolútne nič.V posledných 4rokoch mám sedavé zamestanie, do práce a z práce ma vozí auto, jem pravidelne 6krat denne varenú stravu v jedálni. A stále nič ani kilečko navyše.Mám pocit,že je to dané asi geneticky.A pomôcť mi môže už len pôrod. No skúsim ešte preveriť tú štítnu žľazu..pre istotu.Vďaka všetkým za rady.
piggos
28.02.09,18:57
dobre ,dobre len ma nezožerte, tak nie sú to tabletky..tak ok no nevedela som .... a už mi o tom prosím ďalší nepíšte...
Composite
28.02.09,21:37
baby ja sa vám čudujem ;)
Niektoré by za váš organizmus vraždili ;)
Aby mohli jesť ako šialené a nepribrali ani gram ;) a vy sa tu rozčuľujete ;), bud te radi, že ste chudé a nie 80 a viac kilové ;), ak netrpíte anorexiou, či inými hlúposťami, nemáte sa čoho báť

Kamarátka je modelka a to čo ja zjem za deň, tak ona za týždeň ;)
piggos
01.03.09,07:16
Máš pravdu,ale tiež by sa ti nepáčilo keby si bola chudá ako cverna a išla po ulici a bolo by počuť ako ti kosti hŕkajúhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif.. ja mám tiež tento problém a poviem teraz za seba.Vieš, mne ani tak nejde o kg. ako o to aby,bolo vidno že mám zadok,(a že vôbec dáky zadok mám) http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif..mať hrubšie ruky a nohy a aby som v tvári nevizerala ako smrdka.a aby som si na prsty nemusela kupovať detské prsienkyhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif...jedným slovom.. mať plnšie tvary.niektoré dievčatá sú také chudé že sa ku nim do nohavíc vmestia ešta dvajahttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif....
Composite
01.03.09,07:25
jasné, že by sa mi to nepáčilo ;)

tak treba jesť, jesť a stále jesť, pravidelne v 2 hod intervaloch ;), napr. piškóty, tvaroch, ryža, cestoviny, mäso, ovocie a zelenina, proste všetko čo je na jedenie, .... a ked to je tak hrozné, tak aj sladké, klobásy, bagety,.... proste všetko a vo veľkom.

Poznám ľudí, čo pribrali, ale chalanov, tiež mohli vyjesť celú chladničku a nič, ked začali jesť pravidelne v rovnaký časť a v rovnakých krátkych intervaloch, tak to išlo.
Airam25
02.03.09,07:06
Prepáč, ale ja "vyžieram" všetko,nepohrdnem ani zabíjačkovými špecialitami a proste nič. A myslím,že nemôžeš zrovnávať mužský organizmus so ženským - iná stavba tela, iné hormony = rozdielne fungujúci metabolizmus.
Composite
02.03.09,07:27
organizmus pracuje rovnako ;), nebavíme sa tu o zväčšovaní svalov ani ničom takom, ale priberaní, toto zaberá na každého, ak nie je to niečo vážnejšie a problém bude inde, resp. to nie ej problém, ale proste genetická výbava a hadam neskôr organizmus nebude tak rýchli ako je teraz a nedokáže potom všetko, tak rýchlo spracovať a a začne to konečne ukladať
monva
19.03.09,16:42
Manžel má podobný, problém má 182 cm a 63-65kg. Je pritom svalnatý, maká od rána od 5:00 do vecera do cca 19:00 (je živnostník, má obchod s potravinami). V jeho rodine nie je nikto taký chudý (akurát jeho dedko bol). Zje skutočne veľa, na raňajky aj polku chleba, alebo 10 rožkov. Počas dňa zje aj kopec sladkostí (veď je v obchode). Zeleninu veľmi neobľubuje, zato mäso zbožňuje, aj koláče a múčniky. K lekárovi ho nedostanem. No je mu nepríjemné, keď si chce v obchode niečo kúpiť na oblečenie, ak je to malé (teda na chuďasa) sú mu krátke rukávy ...
Gapo
20.03.09,18:09
Poraďte mi ako mám pribrať. Pri svojich 170 cm vážim 48 kg. Zjem dvakrát toľko, ako môj manžel ale s kilami je to opačne. Možno, že by som mala prestať fajčiť.
Podľa toho že fajčíš, si asi aj nervózna alebo trochu stresovaná, skús sa opýtať aj tvojho lekára, stres je prevít. Inak sa takto ťažko dávajú rady.
Ter3zka
06.04.09,11:33
Mám podobný problém... dlhé roky som si držala svojich 56 kg a teraz som schudla 6 kg behom polroka možno aj menej ... neviem čím to je ale pozorujem na sebe skôr psychicke zmeny... a od toho aj odvíjajúce sa stravovacie zmeny... no a po zime aj málo športu... neviem fakt.
maaam
09.04.09,18:30
Ahoj, myslim, ze sa s tym treba naucit zit aj ked tento suboj zvladam od svojich 14tich az dodnes. Mam cosi po 30tke 180 cm a iba 60 kilov. Inak sa citim vpohode a ak nahodou cez sviatky priberiem tri kila, behom tyzdna dvoch je po nich a vratim sa tam kde som bola. Stravujem sa normalne, rano 6,30 kava, asi o 9,00 ranajky, 12,00 obedik, 16,00 kava a kolo 18,00 vecera a pri telke cosi sladke, slane podla toho na co mam chut. Pre mna je nezmysel tlacit do seba cosi iba pre to ze chcem pribrat, pretoze som prisla na to ze moje traviace ustrojenstvo sa s tym velmi lahko vysporiada -castejsie behacky na wecko. Chodim na rocne lekarske prehliadky a vzdy je vsetko o.k. Asi to mam v genoch.
Baby ak neviete pribrat a ste mladucke dajte sa na modeling.
Composite
10.04.09,12:33
káva je strava ?:D
Napíšem ti hrubo čo ja jem v objemovke:
5:00 kuracie mäso 250g s asi 250g cestovinámi/rýža, +ovocie, zelenina,...
8:00 čistú šunku zo syrom po 100g, +ovocie, zelenina,...
11:00 hovädzie mäso 350g s 250g cestov./rýža, +ovocie, zelenina,...
14:00 to čo v 8:00
17:00 to čo v 5:00
19:00 tréning+proťák
22:00 proťák

To je tak z hruba, tak 3 mesiace, intenzívny tréning, aerobná činnosť,... z 85 kg vybehnem na 95 kg, keby som netrénoval, tak to spravím aj za mesiac poriadne tukovo ;)
lijana1
10.04.09,13:26
Mám podobný problém... dlhé roky som si držala svojich 56 kg a teraz som schudla 6 kg behom polroka možno aj menej ... neviem čím to je ale pozorujem na sebe skôr psychicke zmeny... a od toho aj odvíjajúce sa stravovacie zmeny... no a po zime aj málo športu... neviem fakt.

radim ti aby si sa objednala na odber krvi a to cim skor
alla66
10.04.09,14:18
Netrápte sa tým, akú máte postavu. Ak nemáte zdravotné ťažkosti, všetky kilečká doženiete .(niekedy i s úrokmi.):rolleyes:

Platí, že to, ako telo spaľuje v dvadsiatke, už neplatí v tridsiatke a úplne inak telo pracuje v neskoršom veku. Lebo organizmus spaľuje pomalšie. Tuky sa usádzajú v iných partiách a postupom času sa začíname podobať na mamu v našom veku.
Muži začínajú priberať okolo tridsiatky, ženy trocha okolo štyridsiatky.

Ak nechcete čakať do štyridsiatky:D , možete vyskúšať :
Nutridrink - je vysokoenergetický nápoj a patrí do kategórie potraviny pre zvláštnu výživu užíva sa v prípadoch podvýživy spojenej s inou chorobou.
Na recept ho môže predpísať len odborný lekár. Kto to nepil, chutí ako ochutené sladké mlieko a džús spolu, je to veľmi sladké.:---
buchač
10.04.09,15:06
Ak nechcete čakať do štyridsiatky:D , možete vyskúšať :
Nutridrink - je vysokoenergetický nápoj a patrí do kategórie potraviny pre zvláštnu výživu užíva sa v prípadoch podvýživy spojenej s inou chorobou.
Na recept ho môže predpísať len odborný lekár. Kto to nepil, chutí ako ochutené sladké mlieko a džús spolu, je to veľmi sladké.:---

N O ..., je aj voľne dostupný

http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=Nutridrink&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

A L E

v prípade predpísania na recept vyjde doplatok asi na

http://www.google.com/search?hl=sk&client=opera&rls=cs&hs=mPJ&q=Nutridrink+doplatok&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&lr=
buchač
10.04.09,15:12
káva je strava ?:D
Napíšem ti hrubo čo ja jem v objemovke:
5:00 kuracie mäso 250g s asi 250g cestovinámi/rýža, +ovocie, zelenina,...
8:00 čistú šunku zo syrom po 100g, +ovocie, zelenina,...
11:00 hovädzie mäso 350g s 250g cestov./rýža, +ovocie, zelenina,...
14:00 to čo v 8:00
17:00 to čo v 5:00
19:00 tréning+proťák
22:00 proťák

To je tak z hruba, tak 3 mesiace, intenzívny tréning, aerobná činnosť,... z 85 kg vybehnem na 95 kg, keby som netrénoval, tak to spravím aj za mesiac poriadne tukovo ;)

Bude to vyznievať ako podpich , ale chcem sa opýtať na ostatnú činnosť ...a ešte , keď návod je len hrubý náčrt . To teda by som nechcel vidieť celkový .

Zamestnanie , deti , odpočinok , príprava stravy , nákupy .........:confused::confused::confused::confused::

Na poradí nezáleží :cool:
alla66
10.04.09,15:20
Zabudla som napísať, že je dostať i bez receptu, stál niečo do 2€....Ensure plus je skoro to isté , i to mi chutí ...cenovo sú podobné, len je iný výrobca
alla66
10.04.09,15:28
buchač::)
Na recept ho môže predpísať len odborný lekár.:mee:

bolo to myslené tak, že obvodný lekár ho nesmie predpísať....môže

gastroenterolog alebo endokrinolog.( o ktorých viem, či iní špecialisti, to

neviem)
buchač
11.04.09,14:03
buchač::)
Na recept ho môže predpísať len odborný lekár.:mee:

bolo to myslené tak, že obvodný lekár ho nesmie predpísať....môže

gastroenterolog alebo endokrinolog.( o ktorých viem, či iní špecialisti, to

neviem)

alla66 , alla66 ....

robím to nerád ,

A L E

obvodný lekár predpisuje recept na doporučenie odborného lekára .

Na zadnú stranu receptu napíše meno , odbornosť , kódy príslušného špecialistu .

P.S. :

Vlastná skúsenosť , aj tento týždeň som bol pre lentilky ;)
Composite
11.04.09,21:51
Ensure plus = vyhodené peniaze! je to určené pre iné osoby a nie zdravé

buchač:
ako si to vieš zorganizovať. Robiš to popri ostatných činnostiach.
Napr. na 3 dni to nahádžeš a už len berieš a prihrievaš.
šunku robím na celý mesiac, vždy len 1 deň pred konzumáciou vyberiem dávky z mrazáka.
alla66
12.04.09,05:39
alla66 , alla66 ....

robím to nerád ,

A L E

obvodný lekár predpisuje recept na doporučenie odborného lekára .

Na zadnú stranu receptu napíše meno , odbornosť , kódy príslušného špecialistu .

P.S. :

Vlastná skúsenosť , aj tento týždeň som bol pre lentilky ;)


:eek:Ty si myslíš, že takúto jednoduchú vec neviem? Samozrejme, obvodný lekár môže predpísať lieky, ak má doporučenie od špecialistu.
Ide o to, že prvýkrát , musíš ísť na vyšetrenie a vtedy špecialista predpíše lieky. ;)
:D Nechytaj ma za slovíčka.:---
maaam
13.04.09,15:34
No, nechcela by som Ta živiť.
piggos
14.04.09,05:04
Ako pribrať?..to trápi aj mňa...ale čo stým?
je to logické keď chce človek pribrať tak sa napcháva od rána do večera len aby pribral.často krát aj na silu..len aby išla ručička na váhe smerom hore..
Ale to že človek nemôže pribrať aj na priek tomu že sa napcháva je problém niekde inde..Ak máš dobrý a rýchli metabolizmus bude ťažké pribrať.
Dajme tomu že máš štítnu žľazu v poriadku a aj tak nič nepriberáš..
Vieš často krát sa riešenie problémov nájde práve tam,kde to človek najmenej očakával..ja si myslím že to aby si pribrala nemusí byť práve v tom aby si sa len napchávala...to že nemôžeš pribrať môže spočívať aj v tom že sa na to príliš sústredíš..potom máš z toho mindráky (stres) že nič nepriberáš...skús prestať na to myslieť,pravidelne sa stravuj nie prežierať sa..pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, ovocie ,zelenina,dôležitá je teplá varená strava..veci idú niekedy ľahšie, keď človek na to nemyslí..veľa šťastia...
Composite
14.04.09,07:35
Nesystematickým napchávaním čohokoľvek určite nepriberieš ;), ja celý čas píšem o systematickom jedení presne určených vecí!!! a v tom je obrovsky, ale obrovský rozdiel!
čiže stále to tu nikto nepochopil a potom sa ani nečudujem, že nikto nepriberie, resp, pri diete neschudne.
gunit
20.06.09,07:54
no musis jest ja mam 172 cm a mal som 55 kg uvedomil som sa a zacal som jest 6 x denne a za 2 neuveritelne tyzdne som pribral as na 67 kg as do teras sa drzim skus to bol som prekvapeny jedol som maso a take obedove jedlaa ...
TANA307
09.08.09,15:18
AJOJKY TOKY JA MAM TAKY ISTY PRIPAD AKO SI PISALA TY LEN JA MERAM 168 AVAZIM 46KG A POTREBOVALA BY SOM TIEZ STRASNE MOC PRIBRAT LEN JA PAPAM DOSTATOCNE A CITALA SOM ZE MAS TAKY ISTY PROBLEM AKO JA NO JE TO AJ TYM ZE FAJCIM CEM VEDIET CI BY SI MI PORADILA AK SA DA DAKUJEM .
mima80
10.08.09,12:54
Skúste ísť za lekárom a urobiť si vyšetrenie štítnej žľazy - pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy môže človek veľa jesť, no chudne:)
TANA307
12.08.09,08:51
no ja praveze nemam problemy zo stytnou zlazou a nasadili mi magne B6 no ale neverim ze mi to m a pomoct
Basuuula
21.08.09,18:41
ahojte,
chcela by som sa Vás opýtat, či nepoznáte nejaké zaručené sposoby na zvýšenie hmotnosti alebo aspon nejaké potraviny po ktorých sa priberá.. propadne ako upravit režim dna a pod. vopred dakujem =)
tetrisss
21.08.09,18:45
mimotemy, neda mi, ja poznam vsetky potraviny, po ktorych sa pribera, alebo je to naopak?
arizona
21.08.09,19:03
ahojte,
chcela by som sa Vás opýtat, či nepoznáte nejaké zaručené sposoby na zvýšenie hmotnosti alebo aspon nejaké potraviny po ktorých sa priberá.. propadne ako upravit režim dna a pod. vopred dakujem =)
Basuuula, pripojila som Tvoju tému,k staršej, kde určite nájdeš nejaké rady.
Pripájam ešte jeden link : http://www.porada.sk/t30076-ako-pribrat.html

...a ešte jeden-dôležitý pre nováčika ;) http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
88marry
17.09.09,09:50
Zdravím.Už dlhšiu dobu premýšľam, ako pribrať, ale rovnomerne do všetkých partií.Mám 165 cm a váhu 43kg.Strašne rada by som pribrala, no keď sa mi to aj trošičku darí, tak priberiem len do bruška..Môžete mi poradiť?Ako sa správne stravovať, a priberať pomaly do všetkých partií???Ďakujem....
pasuliatko
17.09.09,10:55
najprv hladaj či tu už podobná téma neni založená a potom zakladaj nové...
pasuliatko
17.09.09,10:56
ja mam 164 cm a mala som 45 kg dlhe roky a pribrala som 2kg a tiež len do brušiska. treba cvičiť a ísť lekárovy aby zistil prečo nepriberáš,,,
pohodička
19.09.09,12:47
Ja som mala kolegyňu, ktorá jedla veľmi veľa a všetko a bola stále štíhla. Všetky sme jej závideli. V štyridsiatke jej zistili, že nepriberala kvôli štítnej žľaze (doslovne jej povedala doktorka, že tú všetku potravu zjedla šítna žľaza), nasadili jej nejaké hormonálne lieky, po ktorých veľmi pribrala a bolo vidieť, že to priberanie je neprirodzené. Bola z toho veľmi nešťastná. Postupne mala problémy s hrubým črevom a tak sa to s ňou vezie aj po 50-tke. Asi treba dobrého odborníka, aby nepokazil zdravie ešte viac.
owecka27
20.09.09,15:23
Ja sa pridám tiež do diskusie...
počas strednej školy som mala do tých 55kg pri výške 168cm.

V 18tich rokoch som dostala ovčie kiahne - veľmi ťažký priebeh - vyše 4 týždne som nič nejedla...schudla som ale 6 kíl...odvtedy nemôžem pribrať... teraz mám už skoro 22 rokov a mám 53 kg aj s topánkami a výšku 168cm...

jem tak akurát - žeby som bola nejaký priekopník v jedení to neviem - niekedy mám chuť inokedy nemám...
ale mám pocit, že to už je psychické, že skrátka sa snažím za každú cenu pribrať a nahováram si, že už musím pribrať a holt, vtedy mi ani jesť nechutí...
najhoršie je, že moje okolie na mňa tlačí, že som vychrtnutá a ja mám z toho len stres, lebo vkuse sa pozorujem, úplne som zúfala...

ale skúsim ten vitamín B..i keď je pravda, že zo strany maminy aj ocina tam sú všetci vysokí a chudí...okrem ocinovej sestry a brata, ale nepoznám okrem nich nikoho plnoštíhleho...
grilka5
19.10.09,17:02
ahojte,nedavno mi doktorka povedala ze mam pribrat,nie som az tak chuda,..no dobre,povedala som si....ale...nechuti ti jest,velakrat mam zaludocne problemy,boli ma zaludok...preto aj menej jem,a tak ostatnym zavisdim ze ja nemozem.Neviete mi niekto poradit,fakt som uz na dne..
tutty
08.11.09,16:08
Mam 15 a mam iba niečo cez 50 kg, mám 173 cm, občas trocha cvičím, robievam občas brušáky, ani sa velmi nepremáham, a už dlhšie má dosť výrazné tehličky na bruchu, čo ma velmi teší, len som moc chudý....aj ked jem tolko ako ostatný, čím to môže byť?
cabada
11.11.09,09:29
Mam 15 a mam iba niečo cez 50 kg, mám 173 cm, občas trocha cvičím, robievam občas brušáky, ani sa velmi nepremáham, a už dlhšie má dosť výrazné tehličky na bruchu, čo ma velmi teší, len som moc chudý....aj ked jem tolko ako ostatný, čím to môže byť?

Ahoj, nooo, môže to byť....:)
Asi tým, že si mladý, vo vývoji, rastieš ... ? Dedičnosť je tiež jeden z faktorov.
Určite sa stravuj pravidelne a zdravo, zvýšené množstvo vápnika a bielkovín, nezabudni na ovocie a zeleninu. Ak Tvoje telo reaguje tak pekne ;) na cvičenie, tak cvič, určite Ti to prospie.
A baby ne to letia, nie ? :)
Držím palce
Reniq
29.01.10,11:30
Ahojte. Ja mám tiež taký problém, že neviem pribrať... Mám 21 rokov, 161 cm a sotva 40 kg... V 16-tich som pribrala na 44kg, ale potom som zase schudla na 40 kg a od vtedy sa mi nedarí vôbec pribrať. Vážila som sa aj na takej váhe, ktorá zmeria množstvo tuku, svalov... a vyšlo mi, že svalovej hmoty mám dosť, ale málo tuku... Tak by som sa chcela opýtať, čo mám vlastne jesť? Mám sa zamerať na bielkoviny alebo radšej na nejaké tukovejšie jedlá? Ďakujem za rady.
cabada
29.01.10,13:49
Ahoj,
tiež mám manžela, ktorý je "chudší" a myslím, že veľmi sa to nezmení.
Ja som na tej opačnej strane :)

Možno by bola prospešná rada od odborníka na výživu. Skús pozrieť na stránke www.akv.sk
Myslím si, že tak ako obéznejší ľudia by sa mali stravovať správne - pravidelne, veľa tekutín, jedlá a potraviny, ktoré sú pre naše telo prospešné...to isté platí aj pre chudších. určite by som sa nezamerala na viac tukovejšie alebo viac bielkovinovejšie jedlá. Všetkého s mierou. Prispôsobené Tvojmu typu trávenia a postavy.
Viem, že asi nevieš jesť väčšie porcie, telo si pýta koľko potrebuje. Tak viac pohybu - budeš hladnejšia. A potom pravidelne a výživne papať.
Manžel napríklad pravidelne "cmúľa" Pangamin z lekárne. Pomáha tráviť a teda si aj hladnejšia.
Veľa vlákniny, ovocia, zeleniny, strukovín, sóje...
capitalservice
30.03.11,09:07
Zmesná Bio kultúra (špeciálna zmes kultúr baktérií) produkuje enzýmy ktoré konvertujú mliečne proteíny na peptidy a voľné aminokyseliny. Di- a tri-peptidy sú pre telo najlepšie a najrýchlejšie vstrebateľné .
Za deň si takto vyrobíme dva litre tak kvalitnej zmesi di- a tri-peptidov a voľných aminokyselín v tak kvalitnej podobe a s najvyššou možnosťou využitia pre telo, akú na trhu komerčných výživových doplnkov nie je možné kúpiť.
Vhodné najmä pre extrémne štíhlych a ťažko priberajúcich cvičencov a pre začínajúcich cvičencov, ktorí chcú rýchlo zvýšiť svoju hmotnosť.
Prírastok na hmotnosti 1kg za týždeň (merané na skupine rekreačných a kondičných cvičencov – po 15 týždňoch prírastok na hmotnosti min. 15kg). Najrýchlejší a najúčinnejší výživový doplnok v oblasti účinného budovania svalovej hmoty. Výsledky až o 420 % lepšie ako dostupné komerčné aminokyseliny a proteínové doplnky
Denné náklady na výrobu sú 1,- € ak rátame cenu mlieka z mliečneho automatu. Keďže Bio kultúra je „živý organizmus“, teda nám rastie a množí sa sama, nie je potrebné ju viac kupovať. Pri správnej starostlivosti nám vydrží neobmedzene dlho.
Ak ste doteraz mali problémy s trávením mlieka, mliečnych výrobkov, gainerov, proteínov, s týmto produktom ich mať nebudete.

No a ako prišla Bio kultúra na svet? Išlo o vyprodukovanie vysoko proteínového prípravku pre zvrátenie astenických stavov u ťažko chorých pacientov. Asténia, teda stav "kosť a koža" kedy telo z rôznych príčin nadokáže prijímať proteíny za stravy a tak telo túto potrebu nahrádza spotrebovávaním vlastných bielkovín - telo aby prežilo trávi samé seba. Cieľovou skupinou boli pacienti s intoleranciou na laktózu, ktorí neboli ale schopný tráviť ani rastlinné bielkoviny, ďalej pacienti s vredovou chorobou žalúdka, pacienti so zápalom žalúdka alebo čreva, pacienti s rôznymi endokrinologickými nedostatočnosťami a teda neschopný tráviť bežné bielkoviny zo stravy, pacienti s chorobami čreva, pacienti s rakovinou žalúdka, pacienti po operácii žalúdka alebo po odstránení časti žalúdka, pacienti po chemoterapii, pacienti ktorých imunita vzhľadom na niektorí z predchádzajúcich stavov bola oslabená a ich telo trpelo následne kandidózou. Zároveň sa produkt nemal miešať so surovou vodou ale mal byť ľahko poživateľný a teda najlepšie tekutý. Ďalej mal obsahovať dostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov nedodávaných v syntetizovanej podobe. Nesmel obsahovať žiadne prídavné alebo stabilizačné, či konzervačné látky, ale zároveň mal mať požadovanú trvanlivosť, čistotu a vysokú bezpečnosť. Nesmel byť sám o sebe alergénom. Ďalej aby obsahom účinných látok liečil kandidózu, ničil v tráviacom trakte Helicobater p. a E.coli. Ďalej aby vyrovnával pH organizmu. No a samozrejme aby bol chuťovo a aromaticky príjemný.
hydroprotein@gmail.com

-tak toto som našiel, vyskúšal, no acelkom v pohode, som spokojný
bettylou
30.03.11,17:59
jesť slaninu s chlebom, a vylihovať
imafex
30.04.11,11:52
ludia ja mam 14 rokov 184 cm a 60 kg ledva... ako mám priibrať ? čo by ste robili na mojom mieste ?
imafex
30.04.11,11:58
ludia ja mam 14 rokov 184 cm a 60 kg ledva... ako mám priibrať ? čo by ste robili na mojom mieste ?
kikulke
20.02.13,16:45
Ja mam 165 centimetrov a vazim len 38 kilov :( . Mam normalny tep 100 az 120 ... A nemôzem pribrat . Stacilo by mi pribrat aspon v nohach . Neviete mi niako poradit?? :)