mta
16.04.08,13:36
Vážení predsedovia, dostali ste už rozhodnutie o platení koncesionárskeho poplatku? Ešte som ho nevidel ale dnes ho poštárky roznášajú po SVB-čkach. Ak je to pravda tak je to pekné fopa nového zákona o poplatkoch. Hoci sme odberatelia elektriny ale.......ani vo sne by ma takáto perverzita nenapadla
peton
16.04.08,14:10
Ahoj mta. To myslíš vážne?
Orim
16.04.08,15:01
To je pekná kavina (s prepáčením za výraz) :(
Halli
16.04.08,15:08
To je pekná kavina (s prepáčením za výraz) :(

Mirko a prečo by to nemohla byť kravina ? keď to je kravina :eek::D
endrju
16.04.08,17:38
Mirko a prečo by to nemohla byť kravina ? keď to je kravina :eek::D
Asi preto by nemohla, že občas sa zvyknú po Božom svete potulovať ruka v ruke s kravinami aj voloviny. ;)
Orim
16.04.08,17:50
Aj keď ma máločo dokáže prekvapiť toto by ma asi prekvapilo. :) :(
Halli
16.04.08,18:48
Aj keď ma máločo dokáže prekvapiť toto by ma asi prekvapilo. :) :(

Mňa už v tomto štáte nič neprekvapí...:rolleyes: Tak ozvite sa ...mate to už niekto nech sa pobavíme?
VieraHu
17.04.08,15:54
Je to riadna blbosť, ale ak nemá SVB viac ako troch zamestnancov,nemusíte sa vzrušovať.
charonme
24.04.08,11:34
v zakone (http://www.rtvs.sk/rtvs/?__id=mmFZakon.Adapter1.aaDefaultAction) sa pise:
§ 3 Platiteľ úhrady (ďalej len "platiteľ") je
a) fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny v odbernom mieste, z ktorého sa odoberá elektrina pre spotrebu v byte alebo v rodinnom
dome,
b) zamestnávateľ, ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov.SVB nie je fyzicka osoba, takze je jedno ci odobera elektrinu alebo nie, podla pismena a) nie je platitelom a ak zamestnava menej ako troch, tak nie je platitelom ani podla pismena b).

Okrem toho, keby vlastnici bytov prehlasili odber elektriny na svoje SVB, nemuseli by platit tie (ne)koncesionarske poplatky :) akurat ze nefyzicke osoby maju zvycajne iny cennik odberu elektriny :(
nadica
24.04.08,18:48
všeličo o koncesionárskych poplatkoch:
http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php?page=koncespoplatky

celkom ma prekvapilo, že to bude vyberať s.r.o.