Zavrieť

Porady

SVB a koncesionársky poplatok

Vážení predsedovia, dostali ste už rozhodnutie o platení koncesionárskeho poplatku? Ešte som ho nevidel ale dnes ho poštárky roznášajú po SVB-čkach. Ak je to pravda tak je to pekné fopa nového zákona o poplatkoch. Hoci sme odberatelia elektriny ale.......ani vo sne by ma takáto perverzita nenapadla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Orim Pozri príspevok
    To je pekná kavina (s prepáčením za výraz)
    Mirko a prečo by to nemohla byť kravina ? keď to je kravina

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    slavica Pozri príspevok
    Mirko a prečo by to nemohla byť kravina ? keď to je kravina
    Asi preto by nemohla, že občas sa zvyknú po Božom svete potulovať ruka v ruke s kravinami aj voloviny.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Orim Pozri príspevok
    Aj keď ma máločo dokáže prekvapiť toto by ma asi prekvapilo.
    Mňa už v tomto štáte nič neprekvapí... Tak ozvite sa ...mate to už niekto nech sa pobavíme?

    VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

    VieraHu
    Je to riadna blbosť, ale ak nemá SVB viac ako troch zamestnancov,nemusíte sa vzrušovať.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    v zakone sa pise:
    § 3 Platiteľ úhrady (ďalej len "platiteľ") je
    a) fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny v odbernom mieste, z ktorého sa odoberá elektrina pre spotrebu v byte alebo v rodinnom
    dome,
    b) zamestnávateľ, ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov.
    SVB nie je fyzicka osoba, takze je jedno ci odobera elektrinu alebo nie, podla pismena a) nie je platitelom a ak zamestnava menej ako troch, tak nie je platitelom ani podla pismena b).

    Okrem toho, keby vlastnici bytov prehlasili odber elektriny na svoje SVB, nemuseli by platit tie (ne)koncesionarske poplatky akurat ze nefyzicke osoby maju zvycajne iny cennik odberu elektriny

    SVB a koncesionársky poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.