Steven111
17.04.08,09:52
Ahojte poradaci,

Mám problém pri importe vystavených faktúr z pohody do pohody t.j. prenesie mi všetky údaje, ale bez zaúčtovania - dajú sa preniesť vystavené faktúry aj so zaúčtovaním? dakujem
Steven111
17.04.08,09:15
prosim pomozte
zuzugali
17.04.08,16:10
Ahoj Steven, žiaľ mám pocit, že pri importe sa neprenáša zaúčtovanie a ani položky faktúr :(
Pidgey
17.04.08,17:00
No, zalezi ako sa imporuju data.Pokial importujete priamoz z databazy Pohody , a databaza je v zhodnom release s vasou databazou, do ktorej chcete naimportovat data, tak Pohoda sama zisti, ze je to jej vlastna databaza, a pri importe vam v sprievodcovi ponukne import jednotlivych agiend (zaskrtavacie policka FV, PF, zalohove PF, FV, a zavazky a pohladabky) s bolbou od akeho datumu po aky chcete importovat.Importuje to komletne udaje vratane poloziek a zauctovania.Dokonca este s moznostou vazby na sklad pri skladovych kartach (tam by som bol opatrnejsi, ak neviete na ktory sklad to importovat)Toto je uplne super sposob aky poznam pri preimportovani z databazy do databazy ES Pohoda.taktiez je to jediny sposob kotry importuje aj polozky.(no...mozno aj xml import ,ale ten nepouzivam, nepoznam).Pokial importujete z databazy Pohody a ta nie je v rovnakom release, tak vam taky komfot neponukne,ale sa vam aspon automaticky vyparuju polia ktore kam patri,ale bez poloziek faktury.Tu jedine poradim prevod do vasej verzie a je to.Pri importe z vlastnej databazy musite vyberat jednotlive polia kam patria, bez poloziek.Co sa tyka importu zauctovania, pokial to nie je databaza pohody a rovnaky release, tam by som si dal pozor , nakolko sa oznacenie predkontacie nemusi byt zhodne z vasim oznacenim.No, ja robim rucne importy cca denne, takze je toho viac co by sa dalo o tom pisat,ale je zbytocne to viac zamotavat.Ak chcete mozete mi napisat do sukromnej spravy a skusim vam to vysvetlit cez telefon.
apo
26.04.08,13:07
Ahoj Pidgej,

takže aj adresár sa dá naimportovať priamo a nie je nutné urobiť exoprt z databázy A a následne import do databázy B?

Musím priznať, že Pohoda ma veľa krát prekvapila čo všetko sa dá na úrovni dát elegantne urobiť.

Otázka: Aký je praktický význam kopírovať faktúry? Snáď pri združeniach? Poraď možno nájdem účel takejto racionalizácii.

Ďakujem.

apo
Pidgey
27.04.08,08:41
No aj adŕesar sa da kopirovat, a aj kopec inych agiend, ako pokladna, zasoby a pod . Aky ma zmysel kopirovat FA? No najcastejsi dovod s akym sa stretavam je ten ze zakaznik ma externeho uctovnika, zakaznik vyuziva Pohodu iba na vystavovanie dokladov , a uctovnik si vzdy iba natiahne novo vystavene FA - import z databazy do databazy.Resp aj v inych pripadoch to bolo vzdy ciastocne s tym spojene-uctovnik uctoval v pohode a potreboval tam preniest nove doklady. Sice Pohoda ma varianty ci uz pobockove spracovanie dat,alebo ta verzia klient-uctovnik (ci ako to je),ale tam byva problem, ze po odoslani dat na centralu (uctovnikovi) klient uz nevie menit doklady, moze to iba na centrale, a to pokial mas externeho uctovnika, ktoremu napr ako stvrt rocny platca DPH davas doklady raz za 1/4 rok, moze dost zneprijemnit pracu.
Co sa tyka preimportovania z databazy A do databazy B, nech uz ide o ktoru kolvek agendu, najlepsi sposob je to robit priamo (bez exportu a nasledneho importu) vtedy, ked su zhodne verzie release databaz.Vtedy sa pohoda nepyta na ziadne polia a ponuka plny komfort importu (ako som uz pisal minule)
apo
27.04.08,18:07
Export import dát je ozaj dobre urobený. Ja keď som chcel prevexlovať všetkých zamestnancov z fy A do fy B tak som v účtovných jednotkách CTRL+K urobil z fy A fy B a následne som odstránil všetky účtovné zápisy. :DNo aj tak sa dá.


S pobočkovým spracovaním sme neboli veľmi spokojní s mojím klietnom nakoľko ja som bol centrála a klient pobočka. Očakávali sme, že klient bude môcť v mzdách sa pohybovať a tlačiť výstupy, nebolo to možné. Aj sa stalo, že sa dáta zbabrali, asi pri aktualizáciách keď sa nedali informácie o poslaných balíčkoch. Dnes si robia účtovníctvo sami a my robíme len mzdy, ale každý úplne separátne.


Takže ďakujem za info, budem možnosť importu Pohoda-Pohoda využívať teraz častejšie.

Keď bude niekto potrebovať urobiť import faktúr z Book Keepru nech sa ohlási mám urobený program, ktorý pripraví databázu pre export do Pohody.

Pozdravujem.

apo