Zavrieť

Porady

POHODA - IMPORT

Ahojte poradaci,

Mám problém pri importe vystavených faktúr z pohody do pohody t.j. prenesie mi všetky údaje, ale bez zaúčtovania - dajú sa preniesť vystavené faktúry aj so zaúčtovaním? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

    zuzugali
    Ahoj Steven, žiaľ mám pocit, že pri importe sa neprenáša zaúčtovanie a ani položky faktúr

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    No, zalezi ako sa imporuju data.Pokial importujete priamoz z databazy Pohody , a databaza je v zhodnom release s vasou databazou, do ktorej chcete naimportovat data, tak Pohoda sama zisti, ze je to jej vlastna databaza, a pri importe vam v sprievodcovi ponukne import jednotlivych agiend (zaskrtavacie policka FV, PF, zalohove PF, FV, a zavazky a pohladabky) s bolbou od akeho datumu po aky chcete importovat.Importuje to komletne udaje vratane poloziek a zauctovania.Dokonca este s moznostou vazby na sklad pri skladovych kartach (tam by som bol opatrnejsi, ak neviete na ktory sklad to importovat)Toto je uplne super sposob aky poznam pri preimportovani z databazy do databazy ES Pohoda.taktiez je to jediny sposob kotry importuje aj polozky.(no...mozno aj xml import ,ale ten nepouzivam, nepoznam).Pokial importujete z databazy Pohody a ta nie je v rovnakom release, tak vam taky komfot neponukne,ale sa vam aspon automaticky vyparuju polia ktore kam patri,ale bez poloziek faktury.Tu jedine poradim prevod do vasej verzie a je to.Pri importe z vlastnej databazy musite vyberat jednotlive polia kam patria, bez poloziek.Co sa tyka importu zauctovania, pokial to nie je databaza pohody a rovnaky release, tam by som si dal pozor , nakolko sa oznacenie predkontacie nemusi byt zhodne z vasim oznacenim.No, ja robim rucne importy cca denne, takze je toho viac co by sa dalo o tom pisat,ale je zbytocne to viac zamotavat.Ak chcete mozete mi napisat do sukromnej spravy a skusim vam to vysvetlit cez telefon.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ahoj Pidgej,

    takže aj adresár sa dá naimportovať priamo a nie je nutné urobiť exoprt z databázy A a následne import do databázy B?

    Musím priznať, že Pohoda ma veľa krát prekvapila čo všetko sa dá na úrovni dát elegantne urobiť.

    Otázka: Aký je praktický význam kopírovať faktúry? Snáď pri združeniach? Poraď možno nájdem účel takejto racionalizácii.

    Ďakujem.

    apo

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    No aj adŕesar sa da kopirovat, a aj kopec inych agiend, ako pokladna, zasoby a pod . Aky ma zmysel kopirovat FA? No najcastejsi dovod s akym sa stretavam je ten ze zakaznik ma externeho uctovnika, zakaznik vyuziva Pohodu iba na vystavovanie dokladov , a uctovnik si vzdy iba natiahne novo vystavene FA - import z databazy do databazy.Resp aj v inych pripadoch to bolo vzdy ciastocne s tym spojene-uctovnik uctoval v pohode a potreboval tam preniest nove doklady. Sice Pohoda ma varianty ci uz pobockove spracovanie dat,alebo ta verzia klient-uctovnik (ci ako to je),ale tam byva problem, ze po odoslani dat na centralu (uctovnikovi) klient uz nevie menit doklady, moze to iba na centrale, a to pokial mas externeho uctovnika, ktoremu napr ako stvrt rocny platca DPH davas doklady raz za 1/4 rok, moze dost zneprijemnit pracu.
    Co sa tyka preimportovania z databazy A do databazy B, nech uz ide o ktoru kolvek agendu, najlepsi sposob je to robit priamo (bez exportu a nasledneho importu) vtedy, ked su zhodne verzie release databaz.Vtedy sa pohoda nepyta na ziadne polia a ponuka plny komfort importu (ako som uz pisal minule)

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Export import dát je ozaj dobre urobený. Ja keď som chcel prevexlovať všetkých zamestnancov z fy A do fy B tak som v účtovných jednotkách CTRL+K urobil z fy A fy B a následne som odstránil všetky účtovné zápisy. No aj tak sa dá.


    S pobočkovým spracovaním sme neboli veľmi spokojní s mojím klietnom nakoľko ja som bol centrála a klient pobočka. Očakávali sme, že klient bude môcť v mzdách sa pohybovať a tlačiť výstupy, nebolo to možné. Aj sa stalo, že sa dáta zbabrali, asi pri aktualizáciách keď sa nedali informácie o poslaných balíčkoch. Dnes si robia účtovníctvo sami a my robíme len mzdy, ale každý úplne separátne.


    Takže ďakujem za info, budem možnosť importu Pohoda-Pohoda využívať teraz častejšie.

    Keď bude niekto potrebovať urobiť import faktúr z Book Keepru nech sa ohlási mám urobený program, ktorý pripraví databázu pre export do Pohody.

    Pozdravujem.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.