BKJURAJ
17.04.08,20:23
OPLATI SA CHODIT NA TRHY DO POLSKA AK ANO TAK PRECO.UVAZUJEM O NAKUPOCH A NIE LEN NA TRZNICI ALE AJ INEHO SORTIMENTU-----DAKUJEM VSETKYM-----:):):):):):)
DanielaSL
17.04.08,18:26
Možno niečo nájdeš v tejto debate...

http://www.porada.sk/t64046-nakupny-zajazd-nowy-targ.html
pivko
18.04.08,04:23
Alebo v téme
Nakupovanie v Poľsku 08-04-08
09:11 PM
liba2
18.04.08,05:28
tetrisss
18.04.08,16:38
No podla mna tam na tych debatach sa mimoriadne vela nedozvies, ale ono je to tak, zalezi, odkial do toho Polska pojdes, kolko ta bude stat cesta a co chces kupit. Su naozaj veci, ktore sa tam mimoriadne oplatia, ako ten spominany nabytok, koberce, obleky, kozene veci, v Jablonke /ale nie na trhu /sa oplati zajst aj do masokombinatu, je tam podstatne lacnejsie maso. Podla mna veci z potravinarskeho sortimentu uz u nas sa daju kupit i ked o cosi drahsie. Moja svagrina, ktora zije kusok od Jablonky, mi vzdy, ked ju pridem pozriet a chceme sa ist pozriet na trh, hovori a po co tam pojdes, ale ked sa s nou zhovaram, tak je tam kazdu chvilu a je to tak, ze aj my ked tam ideme, tak sa vratime o najmenej 10000, . sk lahsi :eek: ale keby som tam mala ist len na nakup, tak tam urcite nepojdem, pretoze precestovat cele Slovensko krizom by sa mi urcite neoplatilo.
petmar
19.04.08,03:15
Chodíme radšej do Nového Targu, tak 1-max. 2 x do roka , minieme kopu peňazí. Všetko čo tam kúpime, je hodne lacnejšie ako u nás. Otázkou je, či všetko čo kúpime, je naozaj potrebné, lebo keď vidíš kopu pekných a lacných vecí, myslíš, že je to aj výhodné, sem-tam bol aj nepodarok. Teda keď to využitie tovaru je na 70%, o 30% o menej môžeme kúpiť u nás o 30% drahšie a sme na tej istej úrovni. Preto tam chodíme v rámci výletu a zbierania zážitkov.
Ľubomír
19.04.08,05:31
Tiež chodíme do Nového Targu. Mám rad tú atmosféru trhu. Nekupujem čo príde pod ruku. Väčšinou sa predavajúceho spýtam, kto vyrába tie výrobky a tak nakupujem. Pekné sú ich výrobky a aj kvalitou zodpovedajú. Hlavne čo sa týka textilu ale aj topánok. Podotykam - poľská výroba. Majú pekné a módne oblečenia. No a hlavne ma zaujíme zelenina a jablka, ktoré sa u nás vyšplhali do závratných výšok. Posledne sme dostali za 20,- Sk 1 kg, perfektnú fazuľu, kávu a kúpil som tam aj univerzalný obvládač na TV a nemá chybu - 180,- Sk.
VladoaKatka
19.04.08,10:59
Chodíme radšej do Nového Targu, tak 1-max. 2 x do roka , minieme kopu peňazí. Všetko čo tam kúpime, je hodne lacnejšie ako u nás. Otázkou je, či všetko čo kúpime, je naozaj potrebné, lebo keď vidíš kopu pekných a lacných vecí, myslíš, že je to aj výhodné, sem-tam bol aj nepodarok. Teda keď to využitie tovaru je na 70%, o 30% o menej môžeme kúpiť u nás o 30% drahšie a sme na tej istej úrovni. Preto tam chodíme v rámci výletu a zbierania zážitkov.

Toto hodnotenie sa mi páči, len škoda, že tie doma zarobené peniaze sa vyviezli za hranice.
Kazu
19.04.08,15:55
OPLATI SA CHODIT NA TRHY DO POLSKA AK ANO TAK PRECO.UVAZUJEM O NAKUPOCH A NIE LEN NA TRZNICI ALE AJ INEHO SORTIMENTU-----DAKUJEM VSETKYM-----:):):):):):)

Na nákupy do Poľska nechodím. Zdá sa mi, že od česko-rakúskych hraníc sa to ani neoplatí. Ale na tú Jablonku som sa nažhavila. Je to len kúsok od nás taká malá dedinka v myjavských kopaniciach a bola som strašne zvedavá, že čo už len za trhy to tam môžu byť, keď je to až na Porade? :D:D:D Som rada, že to viem. Do Jablonky už bežať nemusím :---:---:---
kikusenka225
14.06.09,15:52
Prosím ta môžem jednu otázočku????
V jablonke sa dá platit aj eurami??:)
velvet
14.06.09,20:08
Minulý týždeň som točila PL dvakrát. V stredu Jablonka a v sobotu Nowy Targ. Čo sa týka trhov, viac sa mi páči v Jablonke, je to tam trošku usporiadanejšie. V Targu je trh väčší. V oboch sa platí eurami, je to výhodnejšie ako zamieňať si peniaze. Poliaci mali kurz vtedy keď som tam bola 4,4O za 1 €, na trhoch ale ceny preratávali po 4,- zloté za 1,- €. V obchodoch sa nie všade dá platiť eurami alebo kartou, preto je lepšie vždy sa spýtať skôr, ako si naložíš plný košík ;). Teraz tam "leteli" jahody 1,50 € za 2 kilá. Ja som bola zameraná na stavebný materiál nie na handry, takže na trhu som sa veľmi nezdržala, a išla som do Mercury Marketu a Castoramy - je to na konci Targu smerom na Zakopané. Pri Castorame je aj supermarket Alma. Ak ideš cez Targ po Szaflary ulici, niekde uprostred máš 2 väčšie potravinové obchody aj jeden malý zeleninový trh, plus mäsiarstvo. Je tam lacnejšie ako na veľkom trhu. :cool:
jjoolliikkaa
15.06.09,14:18
Určite sa oplatí tam ísť ak vieš čo tam chceš kúpiť ...niečo je tam lacnejšie a niečo drahšie ale hodne chodia aj poliaci predávať do dedín blízko hraníc takže ovocie a zeleninu si kúpim aj u nás a rovno pri dome...oblečenie sa možno vyrovná cenám u nás ale ten výber je tak oveľa väčší....
AnikoAd
15.06.09,14:22
Prosím vás , kedy su trhy v Jablonke?V Targu viem, že vo štvrtok a v sobotu,dakujem.
amakov
15.06.09,17:54
1x týždenne, v stredu
AnikoAd
16.06.09,15:16
Dakujem...
DanielaSL
16.06.09,15:22
Pozor inak,dosť sa tam kradne....a ja som mala v Jablonke smolu, kúpila som tam veci, ktoré som potom nikdy nenosila.... také boli po vypratí nekvalitné.
velvet
16.06.09,18:20
Pozor inak,dosť sa tam kradne....a ja som mala v Jablonke smolu, kúpila som tam veci, ktoré som potom nikdy nenosila.... také boli po vypratí nekvalitné.

Treba kupovať poľské výrobky a nie dovoz z čínskych trhov, ktorého je tam v poslednom čase veľa.
Čo sa týka krádeží, nie je dobré nechať si otvorené auto, alebo peňaženku v taške. To by sa potom kradlo kdekoľvek, nie len v Poľsku ;).
Chodíme na trhy už roky, minimálne 2-krát do roka, a ešte sme nič negatívne nazažili. Teda okrem dažďa a ľudí :D.
Bionda
17.06.09,09:37
:D mne sa v Poľsku páčia nákup. strediská Castorama ( v Taliansku tiež pod týmto názvom) typu Hornbach, Baumax :)
VladoaKatka
17.06.09,10:21
Jasné, že sa oplatí, ... čím viac EUR vyveziete, tým viac sa bude ich mena posilňovať, ...
VladoaKatka
17.06.09,16:23
Treba kupovať poľské výrobky a nie dovoz z čínskych trhov, ktorého je tam v poslednom čase veľa.
Čo sa týka krádeží, nie je dobré nechať si otvorené auto, alebo peňaženku v taške. To by sa potom kradlo kdekoľvek, nie len v Poľsku ;).
Chodíme na trhy už roky, minimálne 2-krát do roka, a ešte sme nič negatívne nazažili. Teda okrem dažďa a ľudí :D.
... a čo tak kupovať slovenské výrobky ???

Pred chvíľkou som počula v správach, že na východe ďalšia firma prepustí okolo 1000 ľudí, ... nechodili tiež nakupovať za naše hranice?:confused:

...ale podporu v nezamestnanosti budú brať na Slovensku.:D:eek:
velvet
17.06.09,19:38
... a čo tak kupovať slovenské výrobky ???

Pred chvíľkou som počula v správach, že na východe ďalšia firma prepustí okolo 1000 ľudí, ... nechodili tiež nakupovať za naše hranice?:confused:

...ale podporu v nezamestnanosti budú brať na Slovensku.:D:eek:

Napíš mi výrobky ktoré sú čisto slovenské, a s cenou porovnateľnou v Poľsku a nemám problém ich kupovať. ;)

Ja mám pekáreň, a múku mi dovážajú z Maďarska. Len preto, že na Slovenských mlynárov sa nedá spoľahnúť. Maďari zasa nakupujú obilie na Slovensku. Je to jeden kolobeh ktorý sa už nedá stopnúť a tým že ja, Ty, a možno ešte 1000 ľudí bude nakupovať na Slovensku nič tým neovplyvní. To je presne také isté ako keď naša vláda chcela pomôcť Slovenskej ekonomika a dala nám šrotovné. Ale akosi zabudli na jednu podmienku a to že za šrotovné sa môžu nakupovať len autá vyrábané na u nás. A potom sa za hlavy chytali. :(
Viem že som trošku mimotemy, ale mala by si prestať stále nás napomínať aby sme kupovali všetko len u nás. Tým sa Slovensku neprilepší keď sa všetko slovenské vyváža. V zahraničí som natrafila na výrobky vyrobené u nás, a nikde na Slovensku som ich nevidela... a to precestujem toho veľa.
Takže tak :rolleyes:
mareko
17.06.09,19:40
Treba kupovať poľské výrobky a nie dovoz z čínskych trhov, ktorého je tam v poslednom čase veľa.
Čo sa týka krádeží, nie je dobré nechať si otvorené auto, alebo peňaženku v taške. To by sa potom kradlo kdekoľvek, nie len v Poľsku ;).
Chodíme na trhy už roky, minimálne 2-krát do roka, a ešte sme nič negatívne nazažili. Teda okrem dažďa a ľudí :D.
Velvet, nemáš prosím ťa náhodou dáku vebovú adresu na predajcov sedacích súprav? Alebo aspoň orientačnú info o cene za rohovú sedačku v porovnaní s našimi predajňami. Ďakujem.
KEJKA
17.06.09,19:53
JAblonka je pri Targu? vyguglila som aj na severe, takých je asi 5, kam vlastne chodíte?
eby
18.06.09,05:03
prechádza sa cez Trstenú, Chyžné a ste skoro v Jablonke, je to západne od N. Targu.
anto
18.06.09,11:06
Porovnanie nákupu na Slovensku v IKEA a v Poľsku Ikea - Krakow. Nákup v Poľsku 560 €, ten istý nákup na Slovensku drahší o 144,00 €. A tak máte zaplatený benzín a aj dobrý obed - klopsziky swedskie.
mareko
18.06.09,11:40
Porovnanie nákupu na Slovensku v IKEA a v Poľsku Ikea - Krakow. Nákup v Poľsku 560 €, ten istý nákup na Slovensku drahší o 144,00 €. A tak máte zaplatený benzín a aj dobrý obed - klopsziky swedskie.
;) Ď a k u j e m , aspoň jedna informácia. :)
velvet
19.06.09,02:15
Velvet, nemáš prosím ťa náhodou dáku vebovú adresu na predajcov sedacích súprav? Alebo aspoň orientačnú info o cene za rohovú sedačku v porovnaní s našimi predajňami. Ďakujem.

Môžeš si to vygoogliť, alebo choď v sobotu do Nového Targu a vyberieš si. Buď hneď, alebo Ti dajú svoje vizitky. Sú schopní Ti ju aj doviezť k Tvojmu autu na parkovisku. Bola som vziať kuchyňu pre známich, ráno sme si ju na trhu vybrali, a do obeda ju priniesli zo svojho skladu priamo k môjmu autu.
Sobota je nábytkový deň v Targu.
mareko
19.06.09,13:04
Môžeš si to vygoogliť, alebo choď v sobotu do Nového Targu a vyberieš si. Buď hneď, alebo Ti dajú svoje vizitky. Sú schopní Ti ju aj doviezť k Tvojmu autu na parkovisku. Bola som vziať kuchyňu pre známich, ráno sme si ju na trhu vybrali, a do obeda ju priniesli zo svojho skladu priamo k môjmu autu.
Sobota je nábytkový deň v Targu.

Ďakujem.
Kazu
19.06.09,13:08
Aj moja známa si kúpila v Poľsku kuchyňu, ale nie je to bohvie čo. Ten materiál je akýsi riedky, nedržia tam skrutky, pánty, všetko to vypadáva, len do dier tlačia lepidlo a piliny z dreva aby to mohli znovu zavŕtať.
velvet
20.06.09,02:16
Aj moja známa si kúpila v Poľsku kuchyňu, ale nie je to bohvie čo. Ten materiál je akýsi riedky, nedržia tam skrutky, pánty, všetko to vypadáva, len do dier tlačia lepidlo a piliny z dreva aby to mohli znovu zavŕtať.

Ak nemáš peniaze na kuchyňu z masívu, tak nemáš šancu ani na Slovensku kúpiť lepšie. Všetko dovážajú z Poľska. Tento týždeň som bola v Maďarsku, a aj tam mali Poľské kuchyne :D
Známa má kuchyňu originál z trhov, a nemá s ňou žiadny problém. Ja budem tiež tam kupovať tento rok, tak o pár rokov sa ozvem že aká je ;)
Donald77
21.06.09,15:06
Vycital som na nete ze letne vypredaje(SALE) v rakuskom parndorfe su od 10.6.2009 do 1.8.2009. Je tomu naozaj tak budu v tomto obdobi najväcsie zlavy ( 30 az 70%) ???
Dakujem za radu.
:-)
dolfort
29.06.09,20:17
... a čo tak kupovať slovenské výrobky ???

Pred chvíľkou som počula v správach, že na východe ďalšia firma prepustí okolo 1000 ľudí, ... nechodili tiež nakupovať za naše hranice?:confused:

...ale podporu v nezamestnanosti budú brať na Slovensku.:D:eek:


IKEA BA vs. IKEA Krakow:
tovar: to isté
cena: v Krakowe 30-40 % dole.

Keď budem taký bohatý že budem môcť sponzorovať štátny rozpočet, budem kupovať na Slovensku. Dovtedy mi je prednejšia moja peňaženka a moja rodina. Vláda mi na odvodoch a daniach aj tak zoberie až až (odvody - ôsme najvyššie na svete, daň z nafty - najvyššia v EÚ ak sa nemýlim?).
fabiajan
30.06.09,13:45
prosím vas pekne preco stale len hovorite o trhoch?odporucam vam ist od hranic do polska zhruba rovnako na km do bielsko biala obchod. dom Achau.plati sa ban. kartou alebo je tam zmenaren,urc. lepsi kuz ako v targu,jablonke. zaroven mate aj vylet a nieco viac uvidite!dasa kupit aj lacnejsi a kvalit. benzin.
renkulka
31.05.10,04:03
Neviete, či je v Jablonke taký väčší obchod s potravinami a spotrebným tovarom ako Leclerc v Targu? Ďakujem.
anto
31.05.10,04:37
S potravinami sú tam tri väčšie obchody - Leviatan 1 a Leviatan 2 a potom Biedronka (také niečo ako Billa u nás), s priemyselným tovarom sú len také pridomové obchody, ale sú tam dobré stavebniny a tiež nábytok. A samozrejme plechové krytiny a obchod s klobásami a mäsom.
viktora
28.06.10,13:19
Mňa by zaujímalo, či sa oplatí kúpiť v Poľsku záhradný nábytok, konkrétne myslím lavičku-drevenu.
pivko
29.06.10,03:46
Mňa by zaujímalo, či sa oplatí kúpiť v Poľsku záhradný nábytok, konkrétne myslím lavičku-drevenu.
Určite sa oplatí , na Trhu v Targu predávajú celé záhradné zostavy za super ceny,ale zasa cestovať pre jednu lavičku tak to sa ti asi neoplatí/kúp u nás v Merkury Markete;)/
Liana30
25.08.10,07:00
Neviem mi prosím niekto poradiť, či budú trhy v Jablonke otvorené 15.9., keď je u nás ten cirkevný sviatok? Viem, že aj Polaci sú silní katolíci, tak či ho nebudú svätiť aj tam. Alebo kde by som to zistila?
Moc ďakujem.
tomasenkoslav
25.08.10,07:54
15.9. v polsku sviatok nie je až 28.9. v česku.
PS: každy "dobry" stolovy kalendar ma popri datumoch a menach vyznacene i št. sviatky v eur. krajinach.
miriza
25.08.10,07:57
Ale cirkevný možno je
tomasenkoslav
25.08.10,08:10
Ale cirkevný možno je
no už ako povieš...

V kalendari mam, ze 15.8. je sviatok v polsku / teda aj okrem iných krajin HR, F, I,..../
a ak nanebovzatie panny marie nie je cirkevny sviatok, tak pripuštam Tvoje obavy
Daniela1010
25.08.10,08:42
Ten záhradný nábytok sa kupuje na trhoch alebo v nejakom obchode. Ak v obchode tak v akom? Viete názov?
nika224
03.09.10,13:01
Tiež by som veľmi rada nejako zistila, či majú Poliaci 15.9. cirkevný sviatok. Rada by som zašla na trhy, no nechce sa mi previezť zbytočne. Medzi štátnymi sviatkami a dňami pracovného pokoja som to nenašla.
Ferrari1
04.09.10,07:44
Hm, mňa by to tiež extrémne zaujímalo, ako to je s tým sviatkom...mätie ma veru, že je to cirkevná udalosť...hm, ako štátny sviatok to v Poľsku nemajú (hoc v zozname štátnych sviatkov sú samozrejme aj cirkevné - trebárs už spomínaný 15. august)...no tiež by sa mi tam nechcelo sa iba tak prehnať a pokukať obch. centrá :-((
Ferrari1
05.09.10,04:12
Heh,ta vidím, že nikto nezna...ale ak bude pekne, aj tak sa tam vyberieme, bo pronajhoršom pokukáme okolie a obchody v Nowom Targu a kúpime lacný benzín :-)...jo, a krowky niekde v supermarkete...
Pandora1
09.09.10,14:36
Heh,ta vidím, že nikto nezna...ale ak bude pekne, aj tak sa tam vyberieme, bo pronajhoršom pokukáme okolie a obchody v Nowom Targu a kúpime lacný benzín :-)...jo, a krowky niekde v supermarkete...

Kde by sa dalo zistiť, či tie trhy budú alebo nie? Prosím o radu. Nerada by som sa previezla. Ďakujem.
Heni
09.09.10,14:54
posúvam, tiež by som rada zistiť, či je v Poľsku sviatok 15.9. ?
Tweety
09.09.10,15:24
posúvam, tiež by som rada zistiť, či je v Poľsku sviatok 15.9. ?
Kuk sem:
http://www.sviatky.emka.sk/polsko.html
wagner
09.09.10,15:44
posúvam, tiež by som rada zistiť, či je v Poľsku sviatok 15.9. ?

Ten sviatok je iba na Slovensku, nie v okolitých štátoch. Sedembolestná panna Mária je patrónka Slovenska, neviem o tom, že by si ju za patrónku oficiálne zvolil niektorý z okolitých štátov.
nika224
10.09.10,05:47
Hovorila som teda s jednou známou - rodáčka z Poľska. Tak v Poľsku to sviatkom naozaj nie je. Je to len pre katolíkov akoby spomienkový deň. Takže čo sa týka obchodných centier, tie by mali byť s určitosťou otvorené. Vraj ich majú zavreté len počas riadnych štátnych sviatkov. Ohľadom trhu v Jablonke mi však s určitosťou potvrdiť nevedela, či bude alebo nie.
Ferrari1
15.09.10,15:44
No dnes som chcel ísť do tej Jablonky, ale vďaka debilným meteorológom a rannému daždíku sme to odložili...to je ale jedno, čo som chcel povedať je to, že včera som volal s jedným obch. partnerom z Poľska (neďaleko Wroclawi), a podľa neho trhy musia 15.9. byť otvorené, vraj to v Poľsku nie je žiadny sviatok a všetci normálne pracujú - to tak pre poučenie do budúcich rokov...
Marta V
16.09.10,16:42
Tak ja som bola včera v Jablonke. Trhy boli, počasie bolo dobré, našťastie som sa nedala odradiť meteorológom. Ceny sú stále poriadne nižšie ako u nás a tovaru veľa.
Ferrari1
26.09.10,05:35
Tak ja som bol včera v Targu...oplatí sa tam ísť, ale človek by mal vedieť, čo chce...
Ja som napr. kúpil rohože do auta, tu cena okolo 30€, tam 12€ - netvrdím ale, že sú rovnaké. Ale tieto poľské sa mi páčia viac.
Ďalej som kúpil oblek - 60€...zázrak je, že na mňa (195 cm, štíhly) vôbec mali...tu na Slovensku jednak nemali nikde moju veľkosť a jednak pod 100 € nehrozí...
Vence na hroby - o polovicu lacnejšie, ako u nás
Zemiaky 4,50 €/15kg ...možno sa dalo aj lacnejšie (ale kvôli tomu by som tam nešiel, to bolo iba na prilepšenie)
Krowky - 2,5 €/kg, tu tak 5 €/kg....

Jo a v ALMAe v Targu taký výber potravín, že to sme dávno nevideli...Ceny ale nie nízke, iba niečo...

Ja to hodnotím ako pozitívne, ak budem potrebovať oblek, moja cesta je jasná...

PS - ale bežné oblečenie nebolo nejak extra lacnejšie, no bol väčší výber.
mazanova
27.09.10,11:24
ľudkovia ja chcem ísť po 20 rokoch do Poľska na nákup - trh iba tak, čo uvidím a zapáči sa mi, ale chcem kúpiť farbu na chalupu - v lete sme robili novú omietku na celý dom - no poraďte - kde ísť v Novom Targu nakúpiť - exteriérovú farbu? díky
pivko
27.09.10,12:00
ľudkovia ja chcem ísť po 20 rokoch do Poľska na nákup - trh iba tak, čo uvidím a zapáči sa mi, ale chcem kúpiť farbu na chalupu - v lete sme robili novú omietku na celý dom - no poraďte - kde ísť v Novom Targu nakúpiť - exteriérovú farbu? díky
Castorama ;)
http://www.castorama.pl/sklep/nowy-targ/
marcelaf
01.10.10,14:14
Prosim ta, a dostat uz aj zimne oblecenie - bundy, cizmy atd.?
dik za odpoved
Ferrari1
01.10.10,19:06
Jo, už majú aj zimné bundy...teda, pravdu povediac som sa na ne nesústreďoval, ale už tam boli aj také...
pivko
02.10.10,03:50
Prosim ta, a dostat uz aj zimne oblecenie - bundy, cizmy atd.?
dik za odpoved
Na zimné bundy sa chodí do Užhorodu;)
mahoni
07.10.10,15:11
Chcem sa opytat v sobotu by som chcel ist na trhy do Targu,da sa tam vybrat dobra kozena bunda? Bude lepsie na trhu alebo niekde v kamennom obchode?
pivko
07.10.10,16:09
Chcem sa opytat v sobotu by som chcel ist na trhy do Targu,da sa tam vybrat dobra kozena bunda? Bude lepsie na trhu alebo niekde v kamennom obchode?
Pred hodinou som sa vrátil.KOŽENÁ NEDÁ, iba kožuch.
mahoni
10.10.10,14:22
Včera som nakoniec na trhoch v Targu bol, kožených búnd tam bolo viac než dosť aj som tam kúpil a som spokojný, takže tvoje info sa nezakladali na pravde
Ferrari1
11.10.10,16:23
Heh, 100 ľudí, 100 chutí...to je tak, tovaru je tam dosť, aj koženného, ale či si každý vyberie, to ťažko povedať...podľa mňa tam bol dosť rôznorodý tovar a hlavne taký, aký tu nevidno...ale no kožu som sa nezameriavla, pravda...
pivko
12.10.10,02:52
Včera som nakoniec na trhoch v Targu bol, kožených búnd tam bolo viac než dosť aj som tam kúpil a som spokojný, takže tvoje info sa nezakladali na pravde
Len že aký strih? Ty budeš určite z dediny:D:mee: Také bundy čo majú v Targu na trhu sa nosili pred 30 rokmi:eek:
pivko
12.10.10,11:04
Len že aký strih? Ty budeš určite z dediny:D:mee: Také bundy čo majú v Targu na trhu sa nosili pred 30 rokmi:eek:
Pre sysulu, bola si niekedy na trhu v Polsku? Ja do Polska chodím so ženou pravidelne ,nakoľko keď som v Tatrách tak tam neni čo robiť a Poľské Tatry /Zakopané nemajú chybu/ Nikdy som si tam ja ani moja žena nekúpili koženú bundu lebo sú OTRASNÉ:mad: Majú pekné len kožuchy , tak že tie mám 2 ;) a žena 3 :eek:;).
Choď a presveč sa:mad:
AlaNR
12.10.10,11:10
Neviem Pivko, ja som tam bundu kúpila, krajšiu ako majú tu v obchodoch a o polovicu lacnejšiu, ako tie šabraky v butikoch. Tak isto ich tam kúpilo x ďalších ľudí.
Je to vec názoru, ale asi tu bude tým, že SOM Z DEDINY.
sysula
12.10.10,11:17
Pre sysulu, bola si niekedy na trhu v Polsku? Ja do Polska chodím so ženou pravidelne ,nakoľko keď som v Tatrách tak tam neni čo robiť a Poľské Tatry /Zakopané nemajú chybu/ Nikdy som si tam ja ani moja žena nekúpili koženú bundu lebo sú OTRASNÉ:mad: Majú pekné len kožuchy , tak že tie mám 2 ;) a žena 3 :eek:;).
Choď a presveč sa:mad:

Snad reagujes na mna kvoli tomu, ze som tvoj prispevok oznacila za nevhodny. Nevhodny prave pre sposob vyjadrenia. A odpoved na tvoju otazku, ano, chodim do Polska a chystam sa tam aj zajtra. Kvoli tomu som sa ocitla v tejto teme. A mam odtial naozaj peknu kozenu bundu, ale bohuzial, nie som Z DEDINY..
pivko
12.10.10,11:26
Neviem Pivko, ja som tam bundu kúpila, krajšiu ako majú tu v obchodoch a o polovicu lacnejšiu, ako tie šabraky v butikoch. Tak isto ich tam kúpilo x ďalších ľudí.
Je to vec názoru, ale asi tu bude tým, že SOM Z DEDINY.
Daj foto nech posúdime.
AlaNR
12.10.10,12:21
Daj foto nech posúdime.

Prepáč, ja nemám potrebu niekomu niečo dokazovať...
pivko
12.10.10,16:44
Snad reagujes na mna kvoli tomu, ze som tvoj prispevok oznacila za nevhodny. Nevhodny prave pre sposob vyjadrenia. A odpoved na tvoju otazku, ano, chodim do Polska a chystam sa tam aj zajtra. Kvoli tomu som sa ocitla v tejto teme. A mam odtial naozaj peknu kozenu bundu, ale bohuzial, nie som Z DEDINY..
Pozor:Dzajtra nieje trh ak ideš na koženú bundu:D
A pre DanieluSĽ, ja viem že celá Stará ľubovňa nosí Poľské koženky ,lebo to tam máte blízko do Sonczu.
questo
28.10.10,13:12
Ahojte, viete mi prosim poradit, kto aktualne organizuje (mikro)bus zajazdy do N.Targu (al. aspon do Jablonky)?
Potreboval by som z BB, pripadne RK, DK, NO..dost toho bolo, ale uz porusili.

vdaka za Vase tipy.
Jablonka123
01.11.10,17:06
Dobrý....
chcela by som sa spýtať, či sa v stredu po sviatkoch koná trh v Jablonke v Poľsku???

ďakujem
Jana Cíbiková
15.06.11,11:24
Nemáte niekto kontakt, prípadne nepoznáte predajcu nábytku - sedačiek v jablonke na trhoch?
bu-dream-s
15.08.11,12:27
Dobrý deň chcela by som poprosiť niekoho o radu, chceme ísť na nákupy vo štvrtok do Noveho Targu, chceme kupiť kuchynsku linku a chcem vedieť či tam je nabytok aj vo štvrtok.. som z trnavy a ešte by som chcela vedieť či potrebujem aj dialnicnu znamku.. čítala som na internete že v polsku sa oplati benzin . Dá sa platiť aj eurami?
bu-dream-s
15.08.11,12:30
a ešte by som sa chcela spytat ze ci sa oplati ist viacej do Noveho Targu alebo do jablonky na nabytok
dolfort
15.08.11,19:29
a ešte by som sa chcela spytat ze ci sa oplati ist viacej do Noveho Targu alebo do jablonky na nabytok

jablonku nepoznam tak neviem. ale je to vacsi trh nez targ. ak si sikovna tak dokazes za den obehnut oba (v sobotu je trh v jablonke aj v targu).

stolari budu v targu isto aj vo stvrtok. linku ti dovezu aj domov do TT, su to magori.

dialnicnu znamku potrebujes len SK (predpokladam ze z TT nepojdes po free cestach). v polsku dialnice (tam kam ides) nie su, tam su len drogy. ;-)
kazdopadne na polskej strane je lepsi koberec nez na nasej - jednoznacny signal o tom kam smeruju peniaze a ze sme tam vitani. zato medzi kezmarkom a hranicou je to suce na gazik - tiez jednoznacny signal o tom ze tato cesta pre SK stat / VUC PO nie je dolezita, najradsej by ju zorali.
pred hranicou to hod na podspády, lepsia cesta nez cez tatransku javorinu.

benzin - samozrejme ze sa oplati. nekupuj hned za hranicou, ale az v targu alebo jablonke. mozes nacapovat 333 litrov, nie je to vsak colny predpis ale bezpecnostny. cize teoreticky si mozes pritiahnut aj cisternu ak je to pre tvoju potrebu a nie na kseft.

na benzinke cash eurami takmer naisto nezaplatis, mne sa najlepsie osvedcila karta, to je easy a nemas starost, navyse vzdy lepsi kurz nez hotovost.
na trhu euro no problem, kde tu je vsak vyhodnejsie platit zlotymi - poliaci su kseftari takze ked platis eurami, daju ti aj "svoj" kurz ktory je samozrejme vyssi nez v banke. na to si daj pozor. zarobia na tovare a este aj na kurzovom rozdiele.
mih_alko
13.09.12,16:01
Porovnanie nákupu na Slovensku v IKEA a v Poľsku Ikea - Krakow. Nákup v Poľsku 560 €, ten istý nákup na Slovensku drahší o 144,00 €. A tak máte zaplatený benzín a aj dobrý obed - klopsziky swedskie.

Ja mam dokonca este zavratnejsie skusenosti. Chcel som dvojpostel, uz som bol rozhodnuty dat ju otcovi kupit v BA, pretoze tam pracuje a chodi firemnym pickupom domov. Ale nedalo mi to, za postel dat 430 eur a este bez rostov mi prislo hodne, i ked sa aj mne aj frajerke velmi pacila. Pozrel som na internete, ako to vychadza v Ostrave, ta ista tam prisla na 320 eur bez rostov. Napokon som uz navnadeny hladal, ci nahodou nie je Ikea aj v Polsku, ked uz pojdem pre tu postel sam, je jedno, kam. Ikea je aj v Krakowe aj v Katowiciach a cena tej istej postele rozmeru vysla na 160 eur aj s rostami! Sanka mi spadla, na druhy den som nahodil zahradku a islo sa do Katowic :)
Dnes uz si davam obrovsky pozor, co kde kupujem, porovnajte si napr.len vodovodne baterie, tie som pozeral minuly tyzden. Aby v BA stala luxusna bateria 179 eur a v Katowiciach 400 zlotych, to mi pride nehorazne tahanie ludi za nos. To uz nie je zaplateny obed a benzin, ale rovno raz tak vacsi nakup.
Indeed
15.09.12,03:23
Gratulujem ku SPRÁVNEMU uvažovaniu