smieskom
05.05.08,13:47
ahojte,

potrebujem poradit ohladom predbezneho opatrenia na nemanipulovanie s vecami.

Mam firmu X, ktora predala firme A tovar fakturou s vyhradou vlastnictva, kedze dlhodobo nebolo nic zaplatene tovar som firme A odobral a predal firme B, v ktorej som tiez konatelom.
Firma A dala na sud navrh na predbezne opatrenie o nenakladanie s vecami. Sud na zaklade toho (bez dokladov bez nicoho) vydal predbezne opatrenie na nenakladanie s vecami. Predbezne opatrenie bolo vydane az po predani veci firme B. Firma B chce vsak veci pouzivat, avsak kedze som jej konatelom, a teda statutarnym zastupcom firmy B a mam zakaz na nakladanie s vecami moze ich firma B pouzivat - nie priamo ja ale napr. zamestnanec ? Kedze veci boli predane po tom ako bolo vydane a som obdrzal predbezne opatrebie, bolo by marenim sudneho rozhodnutia pokial by firma B veci pouzila na podnikanie ?

Dakujem velmi pekne.

PS: toto fakt nie je pravny stat !
hanelie
05.05.08,13:43
treba sa odvolať voči súdnemu rozhodnutiu o predbežnom opatrení / zatiaľ nepoužívať - marenie súdneho rozhodnutia
riccado
05.05.08,19:47
nakolko Vasa firma X, voci ktorej smeruje predbezne opatrenie uz nedisponuje vlastnickym ani inym pravom k veciam, treba sa odvolat voci tomuto uzneseniu a odvolaci sud musi toto predbezne opatrenie zrusit, nakolko sa neda vykonat...
riccado
05.05.08,19:50
treba sa odvolať voči súdnemu rozhodnutiu o predbežnom opatrení / zatiaľ nepoužívať - marenie súdneho rozhodnutia

nemyslim si to, nakolko vlastnikom a aj uzivatelom je ina osoba, voci ktorej nesmeruje predbezne opatrenie, nemoze tato osoba v ziadnom pripade marit sudne rozhodnutie, ktore JEJ nezakazuje cokolvek ale inej osobe. postup hore...
riccado
05.05.08,20:19
az teraz som si vsimol, ze najprv ste napisal, ze veci boli predane pred vydanim predbezneho opatrenia a potom, ze veci boli predane po vydani predbezneho opatrenia...
horeuvedene plati pri situacii, ak ste ich predal pred vydanim predbezneho opatrenia a firma B ich teda nadobudla v dobrej viere...
skuste uvedeny rozpor upresnit
smieskom
06.05.08,11:09
Velmi dakujem za rady.

Ano, firma B kupila tieto veci este minuly rok. Predbezne opatrenie mi proslo iba mesiac a pol dozadu. Na toto predbezne opatrenie som poslal odvolanie. Ide vsak o to, ze chcem otvorit prevadzku lebo najom platit musim a prichadzam tak o tazko zarobene koruny. Uz by som mohol prevadzku spustit - samozrejme s predmetnymi vecami by som ja osobne neprichadzal do styku. Ale aj tak sa bojim ci neporusim predbezne opatrenie, kedze som konatel aj spolocnosti B. Cize aj ked by s vecami narabal iba zamestnanec, bojim sa ze by som tym mohol porusit predbezne opatrenie a defacto a dejure marit sudne rozhodnutie.
riccado
06.05.08,12:10
Velmi dakujem za rady.

Ano, firma B kupila tieto veci este minuly rok. Predbezne opatrenie mi proslo iba mesiac a pol dozadu. Na toto predbezne opatrenie som poslal odvolanie. Ide vsak o to, ze chcem otvorit prevadzku lebo najom platit musim a prichadzam tak o tazko zarobene koruny. Uz by som mohol prevadzku spustit - samozrejme s predmetnymi vecami by som ja osobne neprichadzal do styku. Ale aj tak sa bojim ci neporusim predbezne opatrenie, kedze som konatel aj spolocnosti B. Cize aj ked by s vecami narabal iba zamestnanec, bojim sa ze by som tym mohol porusit predbezne opatrenie a defacto a dejure marit sudne rozhodnutie.

1. predbezne opatrenie nenadobudlo pravoplatnost, teda nim nie ste zaviazany...
2. predbezne opatrenie smeruje voci osobe X a nie voci firme B, v ktorej ste konatelom, teda po lopatisticky povedane vecami naklada osoba B a je jedno, kto je v nej konatelom...
3. otvorte prevadzku s kludne zarabajte...
Celsus
11.05.08,13:46
1. predbezne opatrenie nenadobudlo pravoplatnost, teda nim nie ste zaviazany...
2. predbezne opatrenie smeruje voci osobe X a nie voci firme B, v ktorej ste konatelom, teda po lopatisticky povedane vecami naklada osoba B a je jedno, kto je v nej konatelom...
3. otvorte prevadzku s kludne zarabajte...

S bodom 1. si dovolim nesuhlasit. Aj v pripade, ze predbezne opatrenie este nie je pravoplatne, adresata zavazuje, pokial mu (aj ostatnym ucastnikom konania) bolo riadne dorucene. Dorucenim sa totiz predbezne opatrenia stava vykonatelnym a teda adresat ho musi respektovat, aj ked este nie je pravoplatne.

S ostatnym suhlasim.
kyblik
10.05.09,18:23
Zdravim vsetkych...

... prosim Vas nepisal niekto predbezne opatrenie ? Potreboval by som nejaky vzor. DAKUJEM.