Zavrieť

Porady

Prebezne opatrenie

ahojte,

potrebujem poradit ohladom predbezneho opatrenia na nemanipulovanie s vecami.

Mam firmu X, ktora predala firme A tovar fakturou s vyhradou vlastnictva, kedze dlhodobo nebolo nic zaplatene tovar som firme A odobral a predal firme B, v ktorej som tiez konatelom.
Firma A dala na sud navrh na predbezne opatrenie o nenakladanie s vecami. Sud na zaklade toho (bez dokladov bez nicoho) vydal predbezne opatrenie na nenakladanie s vecami. Predbezne opatrenie bolo vydane az po predani veci firme B. Firma B chce vsak veci pouzivat, avsak kedze som jej konatelom, a teda statutarnym zastupcom firmy B a mam zakaz na nakladanie s vecami moze ich firma B pouzivat - nie priamo ja ale napr. zamestnanec ? Kedze veci boli predane po tom ako bolo vydane a som obdrzal predbezne opatrebie, bolo by marenim sudneho rozhodnutia pokial by firma B veci pouzila na podnikanie ?

Dakujem velmi pekne.

PS: toto fakt nie je pravny stat !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    treba sa odvolať voči súdnemu rozhodnutiu o predbežnom opatrení / zatiaľ nepoužívať - marenie súdneho rozhodnutia

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    nakolko Vasa firma X, voci ktorej smeruje predbezne opatrenie uz nedisponuje vlastnickym ani inym pravom k veciam, treba sa odvolat voci tomuto uzneseniu a odvolaci sud musi toto predbezne opatrenie zrusit, nakolko sa neda vykonat...

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    hanelie Pozri príspevok
    treba sa odvolať voči súdnemu rozhodnutiu o predbežnom opatrení / zatiaľ nepoužívať - marenie súdneho rozhodnutia
    nemyslim si to, nakolko vlastnikom a aj uzivatelom je ina osoba, voci ktorej nesmeruje predbezne opatrenie, nemoze tato osoba v ziadnom pripade marit sudne rozhodnutie, ktore JEJ nezakazuje cokolvek ale inej osobe. postup hore...

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    az teraz som si vsimol, ze najprv ste napisal, ze veci boli predane pred vydanim predbezneho opatrenia a potom, ze veci boli predane po vydani predbezneho opatrenia...
    horeuvedene plati pri situacii, ak ste ich predal pred vydanim predbezneho opatrenia a firma B ich teda nadobudla v dobrej viere...
    skuste uvedeny rozpor upresnit

    smieskom je offline (nepripojený) smieskom

    Programátor :) smieskom
    Velmi dakujem za rady.

    Ano, firma B kupila tieto veci este minuly rok. Predbezne opatrenie mi proslo iba mesiac a pol dozadu. Na toto predbezne opatrenie som poslal odvolanie. Ide vsak o to, ze chcem otvorit prevadzku lebo najom platit musim a prichadzam tak o tazko zarobene koruny. Uz by som mohol prevadzku spustit - samozrejme s predmetnymi vecami by som ja osobne neprichadzal do styku. Ale aj tak sa bojim ci neporusim predbezne opatrenie, kedze som konatel aj spolocnosti B. Cize aj ked by s vecami narabal iba zamestnanec, bojim sa ze by som tym mohol porusit predbezne opatrenie a defacto a dejure marit sudne rozhodnutie.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    smieskom Pozri príspevok
    Velmi dakujem za rady.

    Ano, firma B kupila tieto veci este minuly rok. Predbezne opatrenie mi proslo iba mesiac a pol dozadu. Na toto predbezne opatrenie som poslal odvolanie. Ide vsak o to, ze chcem otvorit prevadzku lebo najom platit musim a prichadzam tak o tazko zarobene koruny. Uz by som mohol prevadzku spustit - samozrejme s predmetnymi vecami by som ja osobne neprichadzal do styku. Ale aj tak sa bojim ci neporusim predbezne opatrenie, kedze som konatel aj spolocnosti B. Cize aj ked by s vecami narabal iba zamestnanec, bojim sa ze by som tym mohol porusit predbezne opatrenie a defacto a dejure marit sudne rozhodnutie.
    1. predbezne opatrenie nenadobudlo pravoplatnost, teda nim nie ste zaviazany...
    2. predbezne opatrenie smeruje voci osobe X a nie voci firme B, v ktorej ste konatelom, teda po lopatisticky povedane vecami naklada osoba B a je jedno, kto je v nej konatelom...
    3. otvorte prevadzku s kludne zarabajte...

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    riccado Pozri príspevok
    1. predbezne opatrenie nenadobudlo pravoplatnost, teda nim nie ste zaviazany...
    2. predbezne opatrenie smeruje voci osobe X a nie voci firme B, v ktorej ste konatelom, teda po lopatisticky povedane vecami naklada osoba B a je jedno, kto je v nej konatelom...
    3. otvorte prevadzku s kludne zarabajte...
    S bodom 1. si dovolim nesuhlasit. Aj v pripade, ze predbezne opatrenie este nie je pravoplatne, adresata zavazuje, pokial mu (aj ostatnym ucastnikom konania) bolo riadne dorucene. Dorucenim sa totiz predbezne opatrenia stava vykonatelnym a teda adresat ho musi respektovat, aj ked este nie je pravoplatne.

    S ostatnym suhlasim.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Zdravim vsetkych...

    ... prosim Vas nepisal niekto predbezne opatrenie ? Potreboval by som nejaky vzor. DAKUJEM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.