benaja
06.05.08,11:42
Ahojte. Vďaka tomu, že nečítam letáky do podrobnosti som sa dostala do problému a to: Prišla mi domov výhodná ponuka firmy Fleuer de Santé na kúpu parfému. Páčil sa mi tak som si ho objednala. Pri podpise objednávky som sa vraj zaviazala, že si budem od nich nasledujúci rok objednávať v každom katalógu a ak si neobjednám do určitého dátumu tak mi pošlu balíček v hodnote od 500 do 1000 sk. Ja som si ešte objednala 2 x z katalógu. Tretí krát mi katalóg neprišiel, prišiel rovno balíček v ktorom som nevedela čo je za 600 sk na dobierku. Ten som neprebrala. Prišiel, ale ďalší balíček, ktorý už nebol na dobierku a vnútri boli krémy a faktúra na 800sk. A poslali list, kde je napísané, že menia podmienky a keď nepreberem balíček, budú mi účtovať 150sk - náklady. Ako mám teraz postupovať? Môžem im poslať balíček naspäť, alebo fakt musím objednávať celý rok?
poisonkatka
06.05.08,09:47
ja som si tiez objednavala..rok som to vydrzala, potom som to zrusila...nemusis si objednat tie balicky, skus si objednat len nieco male..alebo tam skus napisat mail, ze to nechces a hotovo
jozefstefan
06.05.08,09:51
Balikcek, ktory nepride na dobierku ani do vlastnych ruk, akoby ani neprisiel. ;)

V podstate si dostala darcek, alebo sa to cestou stratilo ;) Nech patraju po balicku. :)

Nemam rad take firmy, ktore nutia po castiach kupovat svoje vyrobky za nekrestanske peniaze!
benaja
06.05.08,09:52
keď si objednám niečo malé zaplatím 80 sk poštovné. Na mail vraj nereagujú, skúsim doporučený list možno to zaberie. Včase, keď som si to objedávala mali 8 katalogov za rok, teraz majú 12. Zdá sa mi to nefér!
benaja
06.05.08,09:54
Balíček prebral môj syn, on netušil čo to je. A oni píšu, že keď sa im balíček vráti, tak mi budú učtovať 150sk.
Chobot
06.05.08,10:03
Balíček prebral môj syn, on netušil čo to je. A oni píšu, že keď sa im balíček vráti, tak mi budú učtovať 150sk.

V zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom a podomovom predaji č. 108/2000 máš právo vrátiť zakúpený tovar do 7 dní bez uvedenia dôvodu. Takže im to pekne posielaj späť s odvolaním sa na tento zákon.

§ 12 ods. 1 a 2:

(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, ak predávajúci včas a riadne splnil informačné povinnosti podľa § 10.

(2) Ak predávajúci splnil informačné povinnosti podľa § 10 dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa, keď predávajúci dodatočne splnil informačné povinnosti, najneskôr však do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.
benaja
06.05.08,10:09
Ďakujem skúsim to.
Gabhus
06.05.08,16:15
Mám skúsenosti s touto firmou, ale mne to zobrali mailom - zrušenie odberu. Jednoducho som im napísala, že za takúto drahú kozmetiku bez možnosti osobného výberu nie som ochotná platiť a že nasledujúci balíček nepreberiem. Poslala som im to štyrikrát v priebehu týždňa a je kľud.