pato69
08.05.08,09:43
Ahojte, má niekto s Vás skúsenosti s kúpou od internet. predajcu pixmánia.sk? Majú dosť nízke ceny aj celkom slušnú dodaciu lehohu, len tá platba vopred, bez možnosti zaplatit kurierovi až pri dodaní, ma odrádza. ďakujem.
mladymuz
08.05.08,08:11
padro
08.05.08,09:27
mam dobre skusenosti, je to dobry shop
padro
08.05.08,09:29
http://forum.zive.sk/viewtopic.php?p=1171001

neviem kde nabrali take zle skusenosti, ja som tam kupoval aj kamos a bolo to bez problemov...
JankaO
08.05.08,10:58
Ahojte, má niekto s Vás skúsenosti s kúpou od internet. predajcu pixmánia.sk? Majú dosť nízke ceny aj celkom slušnú dodaciu lehohu, len tá platba vopred, bez možnosti zaplatit kurierovi až pri dodaní, ma odrádza. ďakujem.

K tým nízkym cenám. Ja som tiež od nich niečo kupovala. Keď som si porovnala ceny, síce vychádzalo to najpriaznivejšie, lenže... Čo som si neuvedomila, že platba prebieha do zahraničia a s tým sú spojené rôzne poplatky a vôbec to nie je lacná záležitosť. Zásielka prišla načas, v sľúbenom termíne a v poriadku. Dokonca podľa kódu sa dalo aj sledovať, kde sa zásielka nachádza, tak som videla, že ju vyexpedovali z Francúzska, ktorými letiskami prešla, či ju skenovali alebo nie a iné "somarinky".
padro
08.05.08,15:56
K tým nízkym cenám. Ja som tiež od nich niečo kupovala. Keď som si porovnala ceny, síce vychádzalo to najpriaznivejšie, lenže... Čo som si neuvedomila, že platba prebieha do zahraničia a s tým sú spojené rôzne poplatky a vôbec to nie je lacná záležitosť. Zásielka prišla načas, v sľúbenom termíne a v poriadku. Dokonca podľa kódu sa dalo aj sledovať, kde sa zásielka nachádza, tak som videla, že ju vyexpedovali z Francúzska, ktorými letiskami prešla, či ju skenovali alebo nie a iné "somarinky".
tak to si to asi mylis s niecim, na pixmanii, urcite ide platba na SK ucet.
Bankové údaje: Komerční banka Bratislava, a.s., číslo účtu - 27 - 9965290287 / 8100
JankaO
08.05.08,17:17
tak to si to asi mylis s niecim, na pixmanii, urcite ide platba na SK ucet.
Bankové údaje: Komerční banka Bratislava, a.s., číslo účtu - 27 - 9965290287 / 8100


Tak to si teda s ničím nemýlim. Ako jedna z možností je platba kartou, čo som ja využila a platba ide do zahraničia. Viem, o čom hovorím.
duves
08.05.08,17:44
Majú dosť nízke ceny aj celkom slušnú dodaciu lehohu, len tá platba vopred, bez možnosti zaplatit kurierovi až pri dodaní, ma odrádza. ďakujem.
Ano, tie nizke ceny lakaju. Uz pred 2 rokmi aj mna. Som to kde s kym konzultoval, lebo som chcel kupit fotak kompakt. Na kamošovu radu som to nechal plavat. A PC komponenty kupujem na www.alza.sk , plati sa pri preberani tovaru. Nic neriskujem. Kaslat na celu fixmaniu, ci pixmaniu!
pato69
08.05.08,19:31
K tým nízkym cenám. Ja som tiež od nich niečo kupovala. Keď som si porovnala ceny, síce vychádzalo to najpriaznivejšie, lenže... Čo som si neuvedomila, že platba prebieha do zahraničia a s tým sú spojené rôzne poplatky a vôbec to nie je lacná záležitosť. Zásielka prišla načas, v sľúbenom termíne a v poriadku. Dokonca podľa kódu sa dalo aj sledovať, kde sa zásielka nachádza, tak som videla, že ju vyexpedovali z Francúzska, ktorými letiskami prešla, či ju skenovali alebo nie a iné "somarinky".. Rád by som sa ešte dozvedel o aké rôzne poplatky sa jedná? Ja si chcem kúpit foťák a autorádio, čize cca spolu za 15.000Sk, a podľa predbežného výpočtu na stránke pixmánie mi zarátalo naviac za dopravu cca 290Sk.
misomiso
08.05.08,19:43
Ano, tie nizke ceny lakaju. Uz pred 2 rokmi aj mna. Som to kde s kym konzultoval, lebo som chcel kupit fotak kompakt. Na kamošovu radu som to nechal plavat. A PC komponenty kupujem na www.alza.sk (http://www.alza.sk) , plati sa pri preberani tovaru. Nic neriskujem. Kaslat na celu fixmaniu, ci pixmaniu!

Preco ste vy bankovi rizikari vzdy taki nedovercivi? To je akoze vyhoda platit priamo kurierovi? Musis mysliet na to, ze musis doma drzat hotovost.

Ja som tam nakupoval, ale aj na mall.sk a hej.sk a vzdy som bol spokojny.
duves
09.05.08,03:30
Preco ste vy bankovi rizikari vzdy taki nedovercivi?.
Nenasiel som ziadny telefonicky kontakt:D.



To je akoze vyhoda platit priamo kurierovi? Musis mysliet na to, ze musis doma drzat hotovost.

Ja som tam nakupoval, ale aj na mall.sk a hej.sk a vzdy som bol spokojny.

Akemu kurierovi? Tovar preberam osobne na pobočke v BA. V alza nakupuješ tak bezpečne ako na www.hej.sk (http://www.hej.sk) .
A samozrejme, môžeš platit kartou, alebo na fakturu vopred atd, atd.
V utorok som objednaval popoludni pamäťový modul, v stredu mali tovar k dispozicii.
Aj pixmania je taka bleskova?
padro
09.05.08,05:05
no ja mam zase s hej.sk zle skusenosti, objednal som si tovar, a po 2 dnoch mi volali ze bola chybna cena a spravne je o 1000 viac, tak som objednavku zrusil,... :eek: tiez nerozumiem preco sa vsetci tak boja platit kreditkou, ved su to pomerne velke shopy a uz su tu aj par rokov, ale kludne zaplatim aj v ovela mensich shopoch kreditkou. Ak ma niekto podvody tak sa to po nete rychlo rozsiri a taky obchod by dlho nevydrzal...
padro
09.05.08,05:05
Tak to si teda s ničím nemýlim. Ako jedna z možností je platba kartou, čo som ja využila a platba ide do zahraničia. Viem, o čom hovorím.
ked vies, tak prosim ta napis ake poplatky si platila navyse
tanta
09.05.08,05:15
Ja som si tiež objednala foťak, všetko bolo OK až na to že mi 2 krát prišiel model UK s nepoužiteľnou anglickou zástrčkou na nabíjačku, bez slovenského resp. českého menu. Musela som si to dodatočne doriešiť.
duves
09.05.08,05:27
No pekne, pekne toho bribuda. Som rad, že som bol opatrný a nič stade nekupoval. :D
misomiso
09.05.08,05:49
Ja som si tiež objednala foťak, všetko bolo OK až na to že mi 2 krát prišiel model UK s nepoužiteľnou anglickou zástrčkou na nabíjačku, bez slovenského resp. českého menu. Musela som si to dodatočne doriešiť.

Oni vedia, ze Slovaci teraz chodia hufne do Anglicka za pracou, tak aby si si tam mohla aj fotit...
padro
09.05.08,05:51
Oni vedia, ze Slovaci teraz chodia hufne do Anglicka za pracou, tak aby si si tam mohla aj fotit...
:Dja sa tam chodim len fotit, prace je doma dost.
Braňo
09.05.08,05:56
K tým nízkym cenám. Ja som tiež od nich niečo kupovala. Keď som si porovnala ceny, síce vychádzalo to najpriaznivejšie, lenže... Čo som si neuvedomila, že platba prebieha do zahraničia a s tým sú spojené rôzne poplatky a vôbec to nie je lacná záležitosť. Zásielka prišla načas, v sľúbenom termíne a v poriadku. Dokonca podľa kódu sa dalo aj sledovať, kde sa zásielka nachádza, tak som videla, že ju vyexpedovali z Francúzska, ktorými letiskami prešla, či ju skenovali alebo nie a iné "somarinky".

Pri platbe kartou nie sú žiadne poplatky....
Simonab
09.05.08,06:24
Tiež som spokojná s dodaním tovaru z pixmanie ( nakupujeme tam pravidelne hlavne čo sa týka elektroniky). Dokonca aj s reklamáciou máme len pozitívne skúsenosti, mali sme maličkú šmuhu na obrazovke notebooku, servisný techniky hneď vymenil celú obrazovku aj keď reklamácia bola kvôli niečomu inému, toto sme tam napísali len ako dodatok. A to bolo po vyše roku. Samozrejme nie je to tak rýchlo ako spomínal duves, ale spoľahliví určite sú. A tie poplatky? Nie som si vedomá žeby som zaplatila niečo naviac, žiadne poplatky navyše si banka nezarátala.
milagros208
09.05.08,06:45
Tiež ma zaujala táto téma, keďže by sme si chceli kúpiť miniDV kameru SONY DCR-HC 51 a na stránke pixmánie je k dispozícii za nejakých 7 tis. a to aj s taškou a miniDV kazetami.
Má niekto skúsenosti s touto kamerou? Je bezpečné objednávať si od tejto spoločnosti, keďže sa platí vopred? Ďakujem.
padro
09.05.08,06:52
Tiež ma zaujala táto téma, keďže by sme si chceli kúpiť miniDV kameru SONY DCR-HC 51 a na stránke pixmánie je k dispozícii za nejakých 7 tis. a to aj s taškou a miniDV kazetami.
Má niekto skúsenosti s touto kamerou? Je bezpečné objednávať si od tejto spoločnosti, keďže sa platí vopred? Ďakujem.
kde sa beru tie obavy :confused: absolutne bezpecne ;)
veva125
09.05.08,07:15
kupovali sme pred vyse rokom fotak, absolutne bez problemov, ziadne poplatky navyse...
duves
09.05.08,07:28
kde sa beru tie obavy :confused: absolutne bezpecne ;)
Jasne, v pohode.
duves
09.05.08,09:30
Sú proste jednička. No nekúpte niečo od nich, ked su ceny 60% oproti inym eshopom:D:---.
http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php?t=1892
JankaO
12.05.08,08:26
ked vies, tak prosim ta napis ake poplatky si platila navyse

Samotný výrobok stál 8913,- Sk, cena za odoslanie činila 701,- Sk, za transakciu platobnou kartou do zahraničia som zaplatila 209,- Sk. Takže spolu ma to vyšlo 9823,- Sk.
charonme
12.05.08,14:59
bral som od nich len jednu vec, ktoru som nevedel zohnat nikde inde, platil som vopred prevodom na slovensky ucet sa mi zda, trvalo to dost dlho, ale podla cisla zasielky som mohol sledovat kde to je. doslo to v poriadku. ale omnoho radsej (a viac) kupujem v znamejsich (cesko-)slovenskych e-obchodoch
gasparp
23.05.08,05:29
Kupoval som LCD, TV kartu, RAM, DVD prehrávač. Tovar som musel zaplatiť vopred na účet ( cca 45 000 Sk ) a čakal som 3 týždne. Tovar dochádzal postupne cez UPC v tak potrhaných kartónoch, že sa pokojne mohol vymeniť za tehlu, alebo poškodiť. Našťastie sa tak nestalo, všetko funguje až na DVD prehrávač ( zn. BIOSTEK), ktorý dodali bez diaľkového ovládača, takže sa nedá pohybovať v menu. Z panelu idú iba základné veci, z univerzálneho diaľkového tak isto. Problém je s reklamáciou! Tovar žiadajú vrátiť úplný, v pôvodnom nepoškodenom obale poštou do Francúzska! (na Slovensku nemajú nič, iba bankový účet na zobranie peňazí ). Na reklamáciu, ktorou som žiadal dodať chýbajúci DO nereagovali vôbec. DVD prehrávač som samozrejme za poštovné cca 700 Sk do Francúzska nezaslal, aby som o neho neprišiel, alebo ešte nemusel zaplatiť spätnú dobierku za ďalších 700 Sk ( stál iba 1300 Sk ).
AnikoAd
07.06.08,15:41
Ja momentalne už druhy tyžden čakám na autorádio. Ked som si ho objednávala, mali uvedené, že je k dispozícii a o 2-3 dni , ked som ich stránku navštívila, či im došla platba, mali zrazu uvedenú dostupnost 8/10 dní, čo pretrváva až dodnes.Písala som im aj mail, ale vobec nereagujú. Toto sa mi napríklad nepáči.
Lydiana
11.06.08,11:36
cez Pxmániu sme objednávali monitor, všetko OK, ale nefungoval :mad:. Bolo potrebné odoslať monitor späť na reklamáciu. Reklamáciu uznali, poslali na opravu k výrobcovi. Všetko dopadlo dobre, poslali opravený monitor, ale tých štrapácií okolo toho, s odoslaním, čakaním........Z Vianoc, bola Veľká noc. takže ak sa výrobok nepokazí je dobre. Ale ak je treba reklamovať, alebo záručnú opravu, tak je okolo toho dosť veľa vybavovačiek a čakania. Už by som si odtiaľ neobjednala.....
Lydiana
11.06.08,11:42
Cez Pixmániu sme objednávali monitor, všetko OK, ale nefungoval :mad:. Bolo potrebné odoslať monitor späť na reklamáciu. Reklamáciu uznali, poslali na opravu k výrobcovi. Všetko dopadlo dobre, poslali opravený monitor, ale tých štrapácií okolo toho, s odoslaním, čakaním........Z Vianoc, bola Veľká noc. Takže ak sa výrobok nepokazí je dobre. Ale ak je treba reklamovať, alebo záručnú opravu, tak je okolo toho dosť veľa vybavovačiek a čakania. Už by som si odtiaľ neobjednala.....
duves
11.06.08,16:40
Ved prave! A o tom to je, o tych problemoch.
AnikoAd
13.06.08,14:59
Konečne mi autoradio prišlo, po troch týždnoch. Dalšie sklamanie, na www stranke bolo uvedené, že dialkove ovladanie je sučastou, ale ked prišlo , bolo bez. Po preštudovaní priložených brožúr vysvitlo, že k tomuto druhu nie je dialkové ovladanie v základnej cene, napriek tomu, že na www stranke to prezentujú inak. Ani ja si už odtial nič neobjednám. Keby som mala k dispozícii telefonne číslo, asi im vynadám. Apropo, na mail mi neodpísali!
Bastian
13.06.08,16:23
Ja som si odtiaľ dávnejšie objednal tiež pár vecí a prišli mi v pohode. Ale ako to tu čítal, tak by som si už od nich neobjednal nič. Nestojí to za to.... a sú aj iné možnosti ako výhodne nakúpiť:
eD' system Slovakia, s.r.o. (http://www.bgsdistribution.sk/)
AGEM Computers ESHOP (http://www.agem.sk/)
ale aj DATART (http://www.datart.sk/)má sem tam niečo zaujímavé
Heni
13.06.08,16:43
my sme z pixmánie tiež objednávali autorádio, cena bola o polovicu nižšia ako v nay-ke, došlo na 9-ty deň od odoslania platby, bez žiadnych ďalších poplatkov, celé, bezchybné, v nepotrhanom balení. trošku som mala strach, pretože som si poraďácke negatívne skúsenosti prečítala až po odoslaní platby, ale nič z toho v mojom prípade nevyskočilo...
baniz
25.06.08,07:41
Každý má nejaké skúsenosti, veď pri zásielkových predajoch sa stane všeličo. Aj ja čakám na autorádio, ktoré bolo odoslané 20.6.2008, ale už je celkom blízko, tak dúfam že nebudem sklamaná, dám vedieť.
SAIVI
25.06.08,08:16
ja som už niekoľkokrát objednávala z obchodný-dom.sk a bola som spokojná, všetko bolo v poriadku a platilo sa pri prevzatí. ...objednávala som už aj z Madarska na jednej stránke a tiež mi to došlo v poriadku, hned na druhý vecer a platila som kurierovi v Sk, a ani prepravné si nerátali...
inkamia
25.06.08,10:56
ja som si objednávala z Pixmanie digitálny fotorámček za cca 6tis, dodanie bolo rýchle a bez problémov,len pri objednávaní tovaru som bola prekvapená, že ku každému tovaru bola pripočítaná ešte položka, tuším, že sa to volalo zmluva o bezpečnom nákupe, tak sa mi cena potom o dosť zvýšila. A reklamované veci treba posielať až do Francúzska, čo je tiež nevýhoda. Neskôr som si našla jeden výborný shop: http://www.obchodny-dom.sk/, kde aj komunikácia po objednaní a zaplatení tovaru je super.
baniz
30.06.08,13:29
Autorádio došlo v poriadku, pred dodaním mi zavolali, takže je to v pohode, som spokojná
Madam Kurie
12.07.08,13:41
Taktiež mám dve veci z Pix , ale kôli tým trampotám s reklamáciami som si objednal len tovar za pár tisíc.
Ceny sa už vyrovnávajú - mnohé som našiel dokonca i vyššie ako v niektorých slovenských šopoch.
Skúšajte šopy v čechách - sú tam priaznivejšie ceny- podobné Pix.
remenova
29.07.08,07:07
Ja mám dobré skúsenosti s Pixmaniou. Objednávala som u nich kameru, najnižšia cena na trhu. Platila som kartou, platba mi bola odpísaná až na nejatký tretí deň, takže to sedelo s tým že odpíšu platbu až po odoslaní tovaru zo skladu. Celý čas som mohla sledovať stav mojej objednávky. A dokonca som sa mohlas pojiť so zásielkovou službou, a keďže som to neskoro objednala, na ich požiadanie mi to priniesli priamo do roboty,aj keď som mala dodaciu adresu domov a nestihla by som to vyzdvihnúť.Potom som objednávala holiaci strojček, tiež spokojnosť, tam bola cena fakt dobrá.NO s veľkými elektrospotrebičmi nemám skúsenosť. Veľmi dobré skúsenosti mám aj s Datartom, brala som od nich foťák na splátky, veľmi dobré vybavovanie splátok on-line, ak ste už niekedy v nejakej spoločnosti brali na splátky.Zavolali mi že mi to odosielajú a že či budem doma, a keď som im povedal že idem na dovolenku, tak to zariadili tak, že mi to prišlo ráno o 9 a o 10 som odchádzala na dovolenku. Tak som sa z enho mohla vytešovať na dovolenke.
Treba to rozhodne skúsiť. Oplatí sa nakupovať cez internet, je to pohodlné a lacnejšie, len treba hľadať a prepočítať s dopravou apodobne.
Veľa šťastia pri nakupovaní.
zzuzus@zoznam.sk
06.08.08,20:10
Ja mám prvú a aj poslednú skúsenosť z touto firmou.Namiesto objednaných dvoch pamätí 1GB 400DDR s Cl 2.5 ktoré som si zaplatila mi prišla iba jedna CL3 o ktorú nemám záujem a to som čakala 26 dni. Výborný kšeft mať jednu za cenu dvoch ešte nevyhovujúcu .To som ešte zvedavá ako to vyreklamujú keď tovar musím zaslať späť na vlastne náklady ťažko budem dokazovať že som obdržala jednu pamäť namiesto dvoch nakoľko Všetky doklady sú vystavené na dve a tovar preberal kamarát ktorý to pri preberaní neskontroloval.
Salvia
07.08.08,09:12
pripájam sa k tým, čo majú s pixmániou dobré skúsenosti, ja som tam pred dvoma rokmi kúpila umývačku riadku, vlani fotoaparát , LCD monitor a keď zas budem potrebovať nejaký spotrebič tak pôjdem v prvom rade na ich stránku. Jeden známy kupoval scanner a keď prišlel a otvorl krabicu, bol rozbitý, ale bez problémov mu ho vzali späť a poslali nový. Ja som spokojná
hanni
09.08.08,11:44
Ja sa tiez od nich chystam kupit autoradio. Je o 2000 lacnejsie ako v kamennom obchode a o 1500 lacnejsie ako v SK eshopoch. Je to kopec penazi.Takze to asi risknem;)
zzuzus@zoznam.sk
09.08.08,13:29
Ja sa tiez od nich chystam kupit autoradio. Je o 2000 lacnejsie ako v kamennom obchode a o 1500 lacnejsie ako v SK eshopoch. Je to kopec penazi.Takze to asi risknem;)
Len skús a budeš musieť/neprajem Ti/ posielať balík do Francúzka na reklamáciu.
vikmar 04
11.08.08,18:00
Len superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrr! Doma máme odtiaľ cez foťák ,kameru,... Tak neváhaj.
devil63
10.11.08,08:35
Dovolím si tvrdiť, že pixmánia sú idioti nejakú žiadnu logistiku a darebáka admina stránok,
V bleskovom výpredaji som si objednal externý disk + obal naň, na stránke mali zlé čísla účtov, peniaze sa mi vrátili ako nedoručené, nakoniec keď sa mi podarilo im doručiť peniaze na objednávku, doručili mi len obal na externý disk za 300.-Sk a na disk už 15 dní čakám vypisujem emaily a Pixmánia na mňa kašle hlavne, že majú svoje peniaze. :mad:

Sú to darebáci, ktorí ponúkajú tovar a nemajú ho na sklade, som zvedvý kto mi vráti peniaze alebo kedy zašlú objednaný tovar, nikdy už od nich nič nekúpim, neodporúčam nikomu ani len pozrieť na ich stránku.
Bastian
10.11.08,08:58
Dovolím si tvrdiť, že pixmánia sú idioti nejakú žiadnu logistiku a darebáka admina stránok,
V bleskovom výpredaji som si objednal externý disk + obal naň, na stránke mali zlé čísla účtov, peniaze sa mi vrátili ako nedoručené, nakoniec keď sa mi podarilo im doručiť peniaze na objednávku, doručili mi len obal na externý disk za 300.-Sk a na disk už 15 dní čakám vypisujem emaily a Pixmánia na mňa kašle hlavne, že majú svoje peniaze. :mad:

Sú to darebáci, ktorí ponúkajú tovar a nemajú ho na sklade, som zvedvý kto mi vráti peniaze alebo kedy zašlú objednaný tovar, nikdy už od nich nič nekúpim, neodporúčam nikomu ani len pozrieť na ich stránku.
Skús im zavolať... Tak sa mi zdá, že na stránke majú tel. č.

Mám taký pocit, že je možné na Slovensku kúpiť väčšinu vecí za podobné ceny. Výhodou nákupu na Slovensku je, že sa dajú reklamácie riešiť oveľa šikovnejšie. Keď si zrátate výdavky za dopravu a za ich zmluvu o bezpečnom nákupe, tak prídete na to, že to ani nie je až tak výhodné...
duves
10.11.08,10:13
Dovolím si tvrdiť, že pixmánia sú idioti nejakú žiadnu logistiku a darebáka admina stránok,
V bleskovom výpredaji som si objednal externý disk + obal naň, na stránke mali zlé čísla účtov, peniaze sa mi vrátili ako nedoručené, nakoniec keď sa mi podarilo im doručiť peniaze na objednávku, doručili mi len obal na externý disk za 300.-Sk a na disk už 15 dní čakám vypisujem emaily a Pixmánia na mňa kašle hlavne, že majú svoje peniaze. :mad:

Sú to darebáci, ktorí ponúkajú tovar a nemajú ho na sklade, som zvedvý kto mi vráti peniaze alebo kedy zašlú objednaný tovar, nikdy už od nich nič nekúpim, neodporúčam nikomu ani len pozrieť na ich stránku.
No comment...
devil63
10.11.08,10:31
na stránke nemajú žiadne telefónne číslo, majú službu od 09,00 do 17,00 ak zanecháš č. telefónu tak ti zavolajú ale len na pevnú linku, asi si dám zriadiť pevnú linku len preto aby som mohol prijať od nich hovor, prvý a posledný krát Pixmánia a nikto a nič ma nepresvedčí o opaku a každému koho stretnem to poviem a všade napíšem,
sú to darebáci, ktorí si nevážia zákazníkov, napísal som na ich zákaznícky servis aspaň 10 x nikto ani ťuk ( ospravedňujeme sa nemáme na sklade ale zašleme a pod. nič lehotu dodania na stránke predlžujú každé dva dni ) :mad:
devil63
10.11.08,10:34
ani ceny po prirátaní kadejakých poplatkov nie sú nejako výnimočné, doprava, DPH, zmluva o bezpečnom nákupe, s ktorou si môžem akurát tak utrieť zadok mi je nanič, nechcem s nimi mať nič spoločné, neoprávnene zadržiavajú moje peniaze, neposlali ani objednaný tovar ani na výzvu nevrátili peniaze, :mad:
cocker.ba
11.11.08,18:35
Bez problemov-kupoval som tam v lete videokameru.
erzet
11.11.08,19:18
Cez PIXMANIU som nakupoval Hifi vežu, foťák a teraz mám objednanú žehličku. Dobrý e-shop, ale z dodacími termínmi je problém. Nemajú tu sklady, všetko ide z Francúzska. Výhoda ale je, že si môžeš sledovať postup objednávky. Okrem termínu dodania som spokojný. Reklamácie? Neviem ako fungujú inde. Záruku vybavuje záručný servis v okolí bydliska a vratenie tovaru zabaliť a...
miroslav.tacik
12.11.08,20:22
Ahojte,
Ja mám s PIXMANIOU dobré skúsenosti, objednal som tovar a zaplatil kartou a hned na tom som objednávku zrušil. Peniaze sa mi vrátili na kartový účet bez problémov. Následne dom si objednal domáce kino a fotoaparát. Prišli včas a bez problémov. Žiadne poplaty okrem doručenia som neplatil nakoľko platba je realizovaná do slovenskej pobočky banky. To je asi tak všetko
Fero11
13.11.08,04:15
Necital som to cele, takze mozno budem pisat co uz tu bolo:
pixmania je zrejme najlacnejsi e-shop. Objednaval som tam sice len raz, fotak, ale cakal som asi 8-12 dni uz teraz neviem presna a zistovat sa mi to nechce.
Maju nizke ceny, ale pozor, pri nakupe si uctuju, okrem dorucenia aj sumu za bezpecny nakup, co je 5% z tovaru (cize ak kupuje niekto napr TV za 40000, tak to navysi o 2000 Sk).
Bezpecny nakup znamena, ze ak sa ti vyrobok do jedneho roka pokazi, tak ti ho okamzite vymenia, alebo si mozes vybrat iny vyrobok t.j. zaruku preberaju pocas jedneho roka na seba
duves
14.11.08,10:34
SETCo
30.11.08,10:45
ahojte...mate niekto nejake cerstve skusenosti s pixmaniou? Pozeram ze ucet uz maju v tatrabanke, no nikde neviem napr. najst tu bezplatnu infolinku o ktrej vsade pisu.
duves
30.11.08,10:56
žiadna tel.linka neexistuje. Su iba problemy, ktore nastanu ak clovek zaplati a tovar nepride.
SETCo
30.11.08,11:06
no fotak co som si vybral tam je o cca 2000 lacnejsi ako inde, ked priratam este prislusenstvo tak to bude este viac, no ale po tom co citam si zrejme radsej priplatim tie peniaze
Composite
30.11.08,15:54
nekupovať tam nič, za tých pár korun to nestojí.
ak sa ti niečo pokazí, tak to posielajú do francúzka, resp. na tvoje náklady sa to posiela do francúzka ;) a späť,...

toto hovorí samo za seba:
http://staznosti.sme.sk/cpas/196/Pixmania--Fotovista-SAS--wwwpixmaniask.html
nela88
30.11.08,16:12
Švagriná si tiež vzala od nich foťák a tiež vyšiel asi o 2000 menej. Neprešiel ani polrok a už ho reklamuje. Poslala ho kamsi na Vajnorskú v Blave, vraj tam je dáke ich stredisko, odtiaľ išiel do Prahy. Teraz si ho má od nich vyžiadať, inak ho nepošlú späť a až potom znova poslať do Francúzska. Vraj nemala orazený záručný list. Tak uvidíme. Skrátka oplatí sa, pokiaľ sa nepokazí.
duves
30.11.08,17:59
No to musi byt parada to takto posielat. Ak by to bola seriozna firma (napr. ako Alza), tak zriadi normalnu fyzicku pobočku na slovensku aj so servisnym strediskom. Zatial to možno charakterizovat ako šlendrianstvo.
kukurička
09.12.09,12:47
Rada by som sa opýtala, aké sú skúsenosti z roku 2009 s Pixmániou. Chceme si cez nich objednať fotoaparát, ale predchádajúce roky tu vidím aj spokojnosť aj nespokojnosť. Alebo viete odporučiť niečo iné?
plada
09.12.09,13:05
Ja som si asi pred mesiacom kúpila u nich žehličku, som zatiaľ spokojná, žehlička ma vyšla o dvadsať eur lacnejšie.
Plada
erzet
09.12.09,13:15
Už som tu písal. Pár mesiacov po o kúpe veže som mal problém, opravili mi ju, v rámci záruky, v TN, v značkovej opravovni Philips bez problémov. Fotoaparát. Na hrane konca záruky sa mi neotváral kryt objektívu, musel som po ňom ťuknúť, neskôr silnejšie, ale to už chceli aby som to poslal do Francúzska. Dal som to súkromne, za vlastné, do značkovej opravovne Canon. Bolo treba len vyčistiť zatváranie a stálo ma to 5 €, a bolo to bez balenia, posielania a nakoniec by mohli povedať, že to bola moja chyba.
220870
09.12.09,13:45
Ja som tam objednával v piatok ,uvidím čo a kedy príde.Preštudoval som o nich snáď všetko čo sa dalo.zhrnul by som to asi tak že :nie sú to klasický podvodníci.Je to Francúzky internetový obchod .A asi z toho vyplýva ,že im doručenie tovaru trvá troch dlhšie.Horšie je to zo zárukami.Ak reklamujete výrobok tak to musíte poslať poštou do Francúzka.takže ak od nich kupujete napríklad televízor alebo chladničku, tak je to na zváženie najmä u tej chladničky môže byť poštovné niekoľko tisíc korún.A reklamácia im trvá viac ako mesiac (asi sa riadia Francúzkmi zákonmi ).

erzet- kde je opravovňa na Canon? dúfam že nie v Dubnici nad váhom ....viem že tam v ZŤS kanóny vyrábali;):D
llubenka
10.12.09,18:31
Aj my sme kúpili tento rok od nich foťák, všetko v pohode žiadny problém
Blankake
11.12.09,16:51
Ja som u nich objednala náradie pre manžela na Vianoce. S dodávkou nebol problém, objednávala som 3.12. a zásielka bola doručená 9.12. prostredníctvom DPD, mohla som si on-line sledovať, kde sa balík zhruba nachádza.
Neviem však, či výrobok funguje (pretože ja to sama neviem odskúšať, až manžel pod stromčekom).
A až teraz sa dozvedám, aké môžu nastať patálie pri reklamáciách, takže mám trochu strach a ľutujem, že som sa nepoobzerala po iných predajcoch (hoci drahších)...:(:rolleyes:
220870
16.12.09,19:56
Aj ja to už mám doma .Canon power shot sx 1is.Doručené za 10 dní od objednania .Zatiaľ max spokojnosť zo službami pixmánie aj doručovateľskou službou DPD.Cena 389€ o 45 € lacnejšie ako najlacnejšia internetová konkurencia .V kamenných obchodoch zaň pýtali od 475€ do 499€.
Ešte raz sa chcem poďakovať všetkým poraďákom ktorý mi radili a radili.až dobre poradili.:):):)
dalid
18.12.09,07:47
aj ja som kupoval od nich par veci (elektroniku). Dodanie bolo celkom rychle, vsetko funguje, takze problemy s pripadnou reklamaciou neviem ako by som riesil.
Charon
18.12.09,08:16
Potvrdzujem kvalitu pixmanie: Fotoaparát, Externý HDD, iPod. Všetko veľmi výhodne, záruka 2 roky, bezplatná infolinka.

Na stránke www.pricemania.sk vždy overujem najlepšiu cenovú ponuku. Niekedy je Pixmania v predu, inokedy na konci. Pixmania je super, ale nie je všeliek.

Vždy však uprednostním možnosť reklamácie v kamennom obchode, teda možnosť hodiť výrobok po predávajúcom :-)

Platby do zahraničia - tie sú iba pri bankových prevodoch mimo Euro-zóny. A ak platíte Kreditnou kartou, debetnou, tak nie sú žiadne, tak isto PayPal a pod.
Blankake
09.03.10,11:37
Chcem sa podeliť o skúsenosť s Pixmaniou a reklamáciou u nich.
S objednaním a dodaním tovaru cez DPD nebol žiadny problém - všetko včas s možnosťou sledovania pohybu zásielky.
Keďže to bol Vianočná darček, výrobok sme dôkladnejšie prezreli asi až po 2 týždňoch od dodania. Zistili sme poškodenie na 2 miestach, tak som to hneď reklamovala - u DPD aj u Pixmanie. Prisiel pracovník DPD, všetko zdokumentoval, spísal zápis o škode. A potom to začala riešiť Pixmania. Poslali návratku, kuriér (tentokrát z UPS) prišiel výrobok prevziať (neplatila som nič), mailom som dostávala informácie o priebehu vybavovania reklamácie. Uznali, že bol výrobok poškodený a keďže som nežiadala náhradný výrobok ale peniaze, dnes mi nabehla daná suma na účet. Škodná som akurát na prepravnom, ktoré som platila pri objednávaní výrobku, to mi už nepreplatili.:mee:
Čítala som rôzne negatívne skúsenosti s reklamáciami v Pixmánii a preto som mala obavy, či mi neprídem aj o tovar aj o peniaze.
Našťastie to dopadlo celkom dobre.;)
dara
21.03.10,10:38
prosím Vás aké máte skúsenosti s nákupom cez túto stránku www.onlineshop.cz ? chcem si kúpiť fotoaparát a po prečítaní príspevok už nie cez pixmániu. My sme mali zlé skúsenosti aj cez nákup cez stránku www.mametotu.sk takže radšej cez túto stránku neobjednávajte. Tovar ná prišiel značne poškodený, zle zabalený, prepravca nechcel tovar prevziať a k reklamácii sa nám nechceli vo firme ani vyjadriť. Neskôr sme zistili, že sa jedná o firmu, ktorá je nedôveryhodná, ludia mali problémy s dodaním tovaru v kvalite akú si objednali a doteraz nemali vyriešené reklamácie.
dara
21.03.10,13:33
nikto nemá skúsenosti?
58vlasta
21.03.10,15:49
Nemám skúsenosti s týmito, ja som nakupovala cez http://www.Prvá.sk V pohode...
Najka
15.10.10,09:38
Ahojte, vie mie niekto poradiť ohľadom faktúry z pixmánie? Ako odosielateľ je uvedený Fotovista, Francúzsko, ale má francúzske aj slovenské IČ DPH. Faktúra je za tovar a je bez DPH. Mám ju samozdaniť alebo nie? Je na nej uvedené, že je oslobodená od dane podľa europskeho záklonníka, a doručenie v rámci EU je oslobodené podľa článku 138 eur.smernice.
xko05
12.11.10,10:00
Nikdy neplatte priamo kartou mne peniaze strhli hneď, potom o dva dni si pýtali kópie mojich osobných dokladov, ktoré som im aj poslal (čo som asi nemal robiť, majú moju kreditku moje doklady!) na druhý deň mi potvrdili objednávku a potom to trvá daľšie 4 dni kým niečo pošlú.... tak že počítajte minimálne týždeň s dodaním!
220870
12.11.10,10:22
Ahojte, vie mie niekto poradiť ohľadom faktúry z pixmánie? Ako odosielateľ je uvedený Fotovista, Francúzsko, ale má francúzske aj slovenské IČ DPH. Faktúra je za tovar a je bez DPH. Mám ju samozdaniť alebo nie? Je na nej uvedené, že je oslobodená od dane podľa europskeho záklonníka, a doručenie v rámci EU je oslobodené podľa článku 138 eur.smernice.
Mne to tiež tak prišlo ,dal som to účtovníčke nič viac odo mňa nechcela.Skúste túto otázku vložiť na fórum účtovníčok PORADA účtovníctvo,alebo podnikanie.;)