stralis
25.05.08,12:18
Môže mi niekto poradiť.Vystavujem v omege zahraničnú faktúru v eurách.Akú sadzby DPH použiť - nulovú a typ sumy O to je odvolávka na § 15,16 dodonie služby oslobodené do DPh
- neobsahuje

Prosím súrne.
Mirenka
18.06.08,13:15
Dobry den,
skusim poradit, ja teda nie som nejaky super macher na PU :) ale uctujem v Omege do zahranicia a ano, davam nulovu DPH (je to vlastne uz predkontovane) a co sa tyka moznosti "O", treba si pozriet paragraf 15, ci vami poskytovana sluzba spada do osloboditelnych a tiez, ci je druha strana, ktorej fakturujete, platcom DPH.

V tejto suvislosti ma napada, skusenejsi poradte prosim, ake sluzby do tohoto paragrafu napriiklad nespadaju? Ako pri nich potom uctovat DPH?
martinius
02.07.08,06:54
Momentálne nemám na tomto PC Omegu, ale tiež sa mi zdá, že je to typ O, dosť podobný znak je Ok, ak budem doma, tak cez víkend ti napíšem presne.
Ja takto bez DPH vystavujem a účtujem faktúry v CZK českému odberateľovi - platiteľovi českej DPH - stavebné úpravy, teda služby podľa § 15.
Skús si vybrať vzor pri zOF.
martinius
14.07.08,06:31
Tuším mi to robí šarapatu a dám si do tých faktúr typ sumy V, aby sa mi to nenatiahlo do DP do r.14, lebo to je zle, nemalo by to byť vôbec v slovenskom daň.priznaní.
KvetkaK
14.07.08,06:50
Tuším mi to robí šarapatu a dám si do tých faktúr typ sumy V, aby sa mi to nenatiahlo do DP do r.14, lebo to je zle, nemalo by to byť vôbec v slovenskom daň.priznaní.
Akú šarapatu Ti to robí? Ja keď si dám pri takýchto službách "O", tak mi to nevchádza do daňového priznania DPH ale mám to iba v evidencii.
marcelaStanakova
14.03.10,04:52
Vystavujem zOF do Čiech za poskytnuté služby platcovi DPH , bude na faktúre DPH , alebo bude faktúra bez dph?
dvojča
16.04.10,07:27
Vystavujem zOF do Čiech za poskytnuté služby platcovi DPH , bude na faktúre DPH , alebo bude faktúra bez dph?
Faktúra bude bez DPH.
jess
16.04.10,18:58
Potrebujem vystaviť faktúru do Čiech, platcovi dph za reklamu na Slovensku. Ako mám postupovať v Omege ? Tiež sa ma týka súhrnný výkaz ?
jess
19.04.10,09:22
posúvam
Tabitha
10.05.10,12:28
zOF do Čiech za stavebné práce vykonane na území SK ale odberateľ má sídlo v CZ účtujem v omege anieviem či tam má byť sadzba dph nulová a ak ano , aký typ sumy-O alebo Osv.A ešte sa chcem opýtať je povinnosť podať SV zakaždým , ked v danom kvartáli /sme kvartálny platcovia dph/bola poskytnutá hoc iba jedna služba do zahraničia???dakujeeeem
martina1111
01.06.10,09:32
v § 43 ods.5, b sa píše, že platitel je povinný preukázať splnenie podmienky oslobodenia od dane a preukázať to kópiou faktúry... a písomným potvrdením prijatia tovaru odberateľom. Prosím Vás pekne, co musí toto potvrdenie obsahovat, príp. má niekto vzor?

Dakujem
macula
01.06.10,10:05
Potvrdenie o prijatí tovaru a preprave

Týmto potvrdzujem prevzatie tovaru, ktorý obsahuje faktúra č......Preprava tovaru je uskutočnená dopravou dodávateľa EČ........

Dodávateľ: Odberateľ:
................... .........................
EU VAT:........... EU VAT:................


pečiatka a podpis pečiatka a podpis

Dátum:...........
svedia
11.06.10,09:44
chcem poprosiť,, na faktúre do zahraničia,,v nulovej DPH,,že čo mám byť dole vo faktúre napísané,,aká odvolávka...na zákon,,plné znenie,,ďakujem..ak by ste mohli,,,pekný dník...slniečkový,,,
svedia
11.06.10,10:35
prosím,,nikto sa nenájde,,asi ste všetci na obedíku,,,
macula
11.06.10,10:37
chcem poprosiť,, na faktúre do zahraničia,,v nulovej DPH,,že čo mám byť dole vo faktúre napísané,,aká odvolávka...na zákon,,plné znenie,,ďakujem..ak by ste mohli,,,pekný dník...slniečkový,,,
Pri dodaní tovaru :Oslobodené od DPH podľa § 43 Zákona o DPH.
svedia
11.06.10,10:55
to tam stáči,,len táto vetička,,,diky
Darma111
22.06.10,10:22
Prosím poradte mi,

vystavujem zahraničnú faktúru v CZK za ubytovanie na Slovensku. Sme platci DPH. Pri vystavovaní mi Omega píše, že zahraničná faktúra by nemala obsahovať DPH. Je to pravda? môžte mi poradiť odvolávku na zákon?

Ďakujem