Zavrieť

Porady

zahraničná odoslana faktúra

Môže mi niekto poradiť.Vystavujem v omege zahraničnú faktúru v eurách.Akú sadzby DPH použiť - nulovú a typ sumy O to je odvolávka na § 15,16 dodonie služby oslobodené do DPh
- neobsahuje

Prosím súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirenka je offline (nepripojený) Mirenka

    na dovolenke :) materskej Mirenka
    Dobry den,
    skusim poradit, ja teda nie som nejaky super macher na PU ale uctujem v Omege do zahranicia a ano, davam nulovu DPH (je to vlastne uz predkontovane) a co sa tyka moznosti "O", treba si pozriet paragraf 15, ci vami poskytovana sluzba spada do osloboditelnych a tiez, ci je druha strana, ktorej fakturujete, platcom DPH.

    V tejto suvislosti ma napada, skusenejsi poradte prosim, ake sluzby do tohoto paragrafu napriiklad nespadaju? Ako pri nich potom uctovat DPH?

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Momentálne nemám na tomto PC Omegu, ale tiež sa mi zdá, že je to typ O, dosť podobný znak je Ok, ak budem doma, tak cez víkend ti napíšem presne.
    Ja takto bez DPH vystavujem a účtujem faktúry v CZK českému odberateľovi - platiteľovi českej DPH - stavebné úpravy, teda služby podľa § 15.
    Skús si vybrať vzor pri zOF.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Tuším mi to robí šarapatu a dám si do tých faktúr typ sumy V, aby sa mi to nenatiahlo do DP do r.14, lebo to je zle, nemalo by to byť vôbec v slovenskom daň.priznaní.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    martinius Pozri príspevok
    Tuším mi to robí šarapatu a dám si do tých faktúr typ sumy V, aby sa mi to nenatiahlo do DP do r.14, lebo to je zle, nemalo by to byť vôbec v slovenskom daň.priznaní.
    Akú šarapatu Ti to robí? Ja keď si dám pri takýchto službách "O", tak mi to nevchádza do daňového priznania DPH ale mám to iba v evidencii.
    Vystavujem zOF do Čiech za poskytnuté služby platcovi DPH , bude na faktúre DPH , alebo bude faktúra bez dph?

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Vystavujem zOF do Čiech za poskytnuté služby platcovi DPH , bude na faktúre DPH , alebo bude faktúra bez dph?
    Faktúra bude bez DPH.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Potrebujem vystaviť faktúru do Čiech, platcovi dph za reklamu na Slovensku. Ako mám postupovať v Omege ? Tiež sa ma týka súhrnný výkaz ?
    Naposledy upravil jess : 19.04.10 at 11:21

    Tabitha je offline (nepripojený) Tabitha

    Tabitha
    zOF do Čiech za stavebné práce vykonane na území SK ale odberateľ má sídlo v CZ účtujem v omege anieviem či tam má byť sadzba dph nulová a ak ano , aký typ sumy-O alebo Osv.A ešte sa chcem opýtať je povinnosť podať SV zakaždým , ked v danom kvartáli /sme kvartálny platcovia dph/bola poskytnutá hoc iba jedna služba do zahraničia???dakujeeeem

    martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

    martina1111
    v § 43 ods.5, b sa píše, že platitel je povinný preukázať splnenie podmienky oslobodenia od dane a preukázať to kópiou faktúry... a písomným potvrdením prijatia tovaru odberateľom. Prosím Vás pekne, co musí toto potvrdenie obsahovat, príp. má niekto vzor?

    Dakujem

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Potvrdenie o prijatí tovaru a preprave

    Týmto potvrdzujem prevzatie tovaru, ktorý obsahuje faktúra č......Preprava tovaru je uskutočnená dopravou dodávateľa EČ........

    Dodávateľ: Odberateľ:
    ................... .........................
    EU VAT:........... EU VAT:................


    pečiatka a podpis pečiatka a podpis

    Dátum:...........
    Naposledy upravil macula : 01.06.10 at 12:10

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    chcem poprosiť,, na faktúre do zahraničia,,v nulovej DPH,,že čo mám byť dole vo faktúre napísané,,aká odvolávka...na zákon,,plné znenie,,ďakujem..ak by ste mohli,,,pekný dník...slniečkový,,,
    Naposledy upravil svedia : 11.06.10 at 12:34

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    svedia Pozri príspevok
    chcem poprosiť,, na faktúre do zahraničia,,v nulovej DPH,,že čo mám byť dole vo faktúre napísané,,aká odvolávka...na zákon,,plné znenie,,ďakujem..ak by ste mohli,,,pekný dník...slniečkový,,,
    Pri dodaní tovaru :Oslobodené od DPH podľa § 43 Zákona o DPH.

    Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

    Darma111
    Prosím poradte mi,

    vystavujem zahraničnú faktúru v CZK za ubytovanie na Slovensku. Sme platci DPH. Pri vystavovaní mi Omega píše, že zahraničná faktúra by nemala obsahovať DPH. Je to pravda? môžte mi poradiť odvolávku na zákon?

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.