Sinkl
04.06.08,14:14
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Manžel je živnostník neplatca DPH ale čoskoro sa bude musieť zaregistrovať pre DPH. Ja nemám živnosť a chceli by sme urobiť s.r.o. Chcem sa spýtať ako to chodí. Musím si najprv vybaviť živnosť a tak môžeme založiť s.r.o? Alebo musí manžel živnosť pozastaviť alebo zrušiť a tak založiť s.r.o. A ešte je povinnosť pri s.r.o. viesť podvojné účtovníctvo? Ďakujem.
m.hladka
04.06.08,12:51
Najprv si treba urobiť spoločenskú zmluvu, ale teraz po novom sa to asi volá ináč. Potom ju treba overiť u notára a na živ.úrade ešte s plno inými dokladmi (výpis z registra trestov - oboch, a podľa toho čo budete robiť asi aj iné doklady), požiadať o živ.list pre s.r.o., až tak sa zaregistrovať na Obchodnom registri na príslušnom súde. Teraz je to viac komplikované, radšej to dať urobiť právnikovi.
Zoltán Kovács
04.06.08,12:57
Sinkl
04.06.08,14:12
Ďakujem poradili ste mi a ešte je povinnosť toho podvojného účtovníctva?
robin78
04.06.08,14:19
Ďakujem poradili ste mi a ešte je povinnosť toho podvojného účtovníctva?

Ano je potrebne viest podvojne uctovnictvo pre s.r.o.
Zoltán Kovács
04.06.08,14:39
Zo zákona o účtovníctve vyplýva, že každá právnická osoba (aj s.r.o. je práv.osoba) je povinná viesť podvojné účtovníctvo v súľade so zákonmi:

- zákon o účtovníctve
- postupy účtovanie v podvojnom účtovníctve
.
.
.
.
.
.
Sinkl
04.06.08,15:01
Ďakujem.
zalobaba
05.06.08,05:07
Najprv si treba urobiť spoločenskú zmluvu, ale teraz po novom sa to asi volá ináč. Potom ju treba overiť u notára a na živ.úrade ešte s plno inými dokladmi (výpis z registra trestov - oboch, a podľa toho čo budete robiť asi aj iné doklady), požiadať o živ.list pre s.r.o., až tak sa zaregistrovať na Obchodnom registri na príslušnom súde. Teraz je to viac komplikované, radšej to dať urobiť právnikovi.


..... poskytuješ staré a neaktuálne informácie.....:eek:
Petra29
05.06.08,05:22
Najprv si treba urobiť spoločenskú zmluvu, ale teraz po novom sa to asi volá ináč. Potom ju treba overiť u notára a na živ.úrade ešte s plno inými dokladmi (výpis z registra trestov - oboch, a podľa toho čo budete robiť asi aj iné doklady), požiadať o živ.list pre s.r.o., až tak sa zaregistrovať na Obchodnom registri na príslušnom súde. Teraz je to viac komplikované, radšej to dať urobiť právnikovi.
Výpis z reg.trestov zabezpečí živn.úrad. Spoločenská zmluva je stále spoločenská zmluva pri 2-osobovej a viac s.r.o. Pri jednoosobovej ide o zakladateľskú listinu. Pravdou je, že na založenie a vznik s.r.o. je potrebných množstvo dokladov, dá sa to však zvládnuť aj bez právnika a s Poradou určite :-)
JM1968
11.06.08,14:24
Ahojte poraďáci, tiež patrím k tým, ktorí by založenie s.r.o. chceli zvládnuť s Poradou :-) S manželom by sme chceli založiť s.r.o., kde by sme obaja boli spoločníkmi aj konateľmi, prečítala som si príspevky v Založenie s.r.o. po novom, sú tam super veci, ale nenašla som vyhovujúci vzor spoločenskej zmluvy a tým vzorom čo som vygúglila nejako neverím. Prosím nemáte niekto vzor Spoločenskej zmluvy pre s.r.o.-2spoločníci sú zároveň konateľmi, a úspešne sa zaregitrovala? Alebo tip,kde by som našla nejaký nový dôveryhodný vzor...Text Spoločenskej zmluvy spred 1.10.2007 by nevyhovoval? Ďakujem za pomoc
pavol54
11.06.08,15:56
Najednoduchšie
Postup najprv treba ísť na živnostenský a prekonzultovať predmety činností,
potom spísať u notárky spoločenskú zmluvu, tam sa musia objaviť činnosti v súlade so živnostenským zákonom alebo inou normou, poľno nie je živnosť.
potom na živnostenský na každú činnosť 100,- Sk za dva dni živnostenské listy hotové, notárke odovzdať živnostenské listy tá vyhotoví všetko ostatné za tých pár korún sa neoplatí s tým zaoberať, následne sadnúť do auta, odviezť všetky dokumenty na registrový súd + 10 000 ,-v kolkoch ak máte všetky dokumenty správne za päť dní máte potvrdenie o zápise + výpis z obchodného registra doma
JM1968
11.06.08,16:01
Najednoduchšie
Postup najprv treba ísť na živnostenský a prekonzultovať predmety činností,
potom spísať u notárky spoločenskú zmluvu, tam sa musia objaviť činnosti v súlade so živnostenským zákonom alebo inou normou, poľno nie je živnosť.
potom na živnostenský na každú činnosť 100,- Sk za dva dni živnostenské listy hotové, notárke odovzdať živnostenské listy tá vyhotoví všetko ostatné za tých pár korún sa neoplatí s tým zaoberať, následne sadnúť do auta, odviezť všetky dokumenty na registrový súd + 10 000 ,-v kolkoch ak máte všetky dokumenty správne za päť dní máte potvrdenie o zápise + výpis z obchodného registra doma
ďakujem, asi to nakoniec urobíme s notárkou, len som myslela, že ak by sme vedeli správne napísať podľa nejakého vzoru spoločenskú zmluvu, bolo by to rýchlejšie a lacnejšie...ešte raz vďaka:)