Bastian
04.06.08,14:49
Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe (napr. eurotravel)?
Dá sa to iba v prípade, ak to nemá ošetrené ochrannou známkou? Nejde mi o zneužívanie mena... totižto až teraz som zistil, že taký názov už má aj iný. V slov. obch. reg. taká firma nie je...

Alebo mi poraďte prosím kde by som mohol nájsť potrebné info.

Ďakujem
denisie
04.06.08,12:55
Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe (napr. eurotravel)?
Dá sa to iba v prípade, ak to nemá ošetrené ochrannou známkou? Nejde mi o zneužívanie mena... totižto až teraz som zistil, že taký názov už má aj iný. V slov. obch. reg. taká firma nie je...

Alebo mi poraďte prosím kde by som mohol nájsť potrebné info.

Ďakujem
skús si prečítať obchodný zákonník
§8-§12
Bastian
04.06.08,13:04
skús si prečítať obchodný zákonník
§8-§12
Tu na Slovensku firma s takým názvom nie je. V inom štáte EU áno. Kde by som mohol nájsť presné info?
hanelie
04.06.08,13:20
Chobot
04.06.08,13:33
Tu na Slovensku firma s takým názvom nie je. V inom štáte EU áno. Kde by som mohol nájsť presné info?

Myslím, že pokiaľ meno nemajú chránené ochrannou značkou, tak môžeš. Názvy firiem sa kontolujú len s názvami firiem založenými na SK cez obchodný register. Nikoho pri registrácii nezaujíma, či niekde v Belgicku je firma s takým istým menom.
denisie
05.06.08,05:08
Myslím, že pokiaľ meno nemajú chránené ochrannou značkou, tak môžeš. Názvy firiem sa kontolujú len s názvami firiem založenými na SK cez obchodný register. Nikoho pri registrácii nezaujíma, či niekde v Belgicku je firma s takým istým menom.
Súhlasím, pokiaľ nie je názov totožný s názvom slovenskej firmy, nevidím v tom problém ani ja...
Isto bude za názvom aj právna forma, a tým už bude dokonale odlíšené obchodné meno.
Bastian
05.06.08,07:02
To TM za názvom znamená že je to ich originál, alebo čo to presne znamená?

Ďakujem Vám za ochotu.:)
Chobot
05.06.08,07:36
To TM za názvom znamená že je to ich originál, alebo čo to presne znamená?

Ďakujem Vám za ochotu.:)

TM inak povedané Trade Mark znamená, že je to obchodná značka, ktorá je asi registrovaná a patentovaná.
Bastian
05.06.08,10:24
TM inak povedané Trade Mark znamená, že je to obchodná značka, ktorá je asi registrovaná a patentovaná.
Čiže tak nemôžem nazvať aj moju firmu?
Chobot
05.06.08,10:33
Čiže tak nemôžem nazvať aj moju firmu?

Tak asi nie. Veď si to trochu zmeň.;)

Veď firmy bežne používajú názvy ako Pama, Adudas, Mike, Pamasonic, Sany a pod.
Bastian
05.06.08,11:37
Tak asi nie. Veď si to trochu zmeň.;)

Veď firmy bežne používajú názvy ako Pama, Adudas, Mike, Pamasonic, Sany a pod.
Nie je to okukaný názov... a ťažko ho meniť. Veď napr. ako by si zmenil Eurotravel? Jedine vymyslieť iný. Škoda...

Keď vidím také parazitujúce zn. ako Mike, tak mi to príde smiešne:D.
JankaO
05.06.08,12:55
Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe (napr. eurotravel)?
Dá sa to iba v prípade, ak to nemá ošetrené ochrannou známkou? Nejde mi o zneužívanie mena... totižto až teraz som zistil, že taký názov už má aj iný. V slov. obch. reg. taká firma nie je...

Alebo mi poraďte prosím kde by som mohol nájsť potrebné info.

Ďakujem


Myslím, že toto pomôže
http://www.trademark-patent.sk/registracia-ochrannych-znamok.html
dana9
05.06.08,13:02
Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe (napr. eurotravel)?
Dá sa to iba v prípade, ak to nemá ošetrené ochrannou známkou? Nejde mi o zneužívanie mena... totižto až teraz som zistil, že taký názov už má aj iný. V slov. obch. reg. taká firma nie je...

Alebo mi poraďte prosím kde by som mohol nájsť potrebné info.

Ďakujem


Pokiaľ s tým obchodným menom podnikáš na území SR, je to v poriadku. V príslušnom štáte, kde jeho TM požíva ochranu, by sa vedel úspešne brániť.
Bastian
05.06.08,14:45
Pokiaľ s tým obchodným menom podnikáš na území SR, je to v poriadku. V príslušnom štáte, kde jeho TM požíva ochranu, by sa vedel úspešne brániť.
ďakujem pomohlo :)

Aj keď by som bol zvedavý, ako by to bolo keby tá firma prišla podnikať na Slovensko... musel by som zmeniť meno názov firmy? Alebo by on musel prihlásiť firmu pod inýnm menom?
misomiso
05.06.08,15:46
ďakujem pomohlo :)

Aj keď by som bol zvedavý, ako by to bolo keby tá firma prišla podnikať na Slovensko... musel by som zmeniť meno názov firmy? Alebo by on musel prihlásiť firmu pod inýnm menom?

Keby on prisiel na Slovensko a chcel by tu registrovat pobocku, tak mu uz taky nazov nezoberu. Horsie pre teba by bolo keby si ty chel zahajit nejake aktivity v krajinach, kde on ma registrovanu TM.
Bastian
05.06.08,16:44
Keby on prisiel na Slovensko a chcel by tu registrovat pobocku, tak mu uz taky nazov nezoberu. Horsie pre teba by bolo keby si ty chel zahajit nejake aktivity v krajinach, kde on ma registrovanu TM.
Vďaka misomiso ;)
arizona
05.06.08,17:54
Nuž, neviem ako je to možné, ale poznám firmu, ktorá si dala zaregistrovať TM konkurenčnej firmy. A to len preto, aby tú firmu naštvali a zmarili jej vlastnú reklamu na internete.
Je to trochu mimotemy, ale možno ako poučenie, čo sa môže stať to niekomu pomôže:rolleyes: