Zavrieť

Porady

Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe?

Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe (napr. eurotravel)?
Dá sa to iba v prípade, ak to nemá ošetrené ochrannou známkou? Nejde mi o zneužívanie mena... totižto až teraz som zistil, že taký názov už má aj iný. V slov. obch. reg. taká firma nie je...

Alebo mi poraďte prosím kde by som mohol nájsť potrebné info.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    Bastian Pozri príspevok
    Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe (napr. eurotravel)?
    Dá sa to iba v prípade, ak to nemá ošetrené ochrannou známkou? Nejde mi o zneužívanie mena... totižto až teraz som zistil, že taký názov už má aj iný. V slov. obch. reg. taká firma nie je...

    Alebo mi poraďte prosím kde by som mohol nájsť potrebné info.

    Ďakujem
    skús si prečítať obchodný zákonník
    §8-§12

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    denisie Pozri príspevok
    skús si prečítať obchodný zákonník
    §8-§12
    Tu na Slovensku firma s takým názvom nie je. V inom štáte EU áno. Kde by som mohol nájsť presné info?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bastian Pozri príspevok
    Tu na Slovensku firma s takým názvom nie je. V inom štáte EU áno. Kde by som mohol nájsť presné info?
    Myslím, že pokiaľ meno nemajú chránené ochrannou značkou, tak môžeš. Názvy firiem sa kontolujú len s názvami firiem založenými na SK cez obchodný register. Nikoho pri registrácii nezaujíma, či niekde v Belgicku je firma s takým istým menom.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    Chobot Pozri príspevok
    Myslím, že pokiaľ meno nemajú chránené ochrannou značkou, tak môžeš. Názvy firiem sa kontolujú len s názvami firiem založenými na SK cez obchodný register. Nikoho pri registrácii nezaujíma, či niekde v Belgicku je firma s takým istým menom.
    Súhlasím, pokiaľ nie je názov totožný s názvom slovenskej firmy, nevidím v tom problém ani ja...
    Isto bude za názvom aj právna forma, a tým už bude dokonale odlíšené obchodné meno.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    To TM za názvom znamená že je to ich originál, alebo čo to presne znamená?

    Ďakujem Vám za ochotu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bastian Pozri príspevok
    To TM za názvom znamená že je to ich originál, alebo čo to presne znamená?

    Ďakujem Vám za ochotu.
    TM inak povedané Trade Mark znamená, že je to obchodná značka, ktorá je asi registrovaná a patentovaná.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Chobot Pozri príspevok
    TM inak povedané Trade Mark znamená, že je to obchodná značka, ktorá je asi registrovaná a patentovaná.
    Čiže tak nemôžem nazvať aj moju firmu?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bastian Pozri príspevok
    Čiže tak nemôžem nazvať aj moju firmu?
    Tak asi nie. Veď si to trochu zmeň.

    Veď firmy bežne používajú názvy ako Pama, Adudas, Mike, Pamasonic, Sany a pod.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Chobot Pozri príspevok
    Tak asi nie. Veď si to trochu zmeň.

    Veď firmy bežne používajú názvy ako Pama, Adudas, Mike, Pamasonic, Sany a pod.
    Nie je to okukaný názov... a ťažko ho meniť. Veď napr. ako by si zmenil Eurotravel? Jedine vymyslieť iný. Škoda...

    Keď vidím také parazitujúce zn. ako Mike, tak mi to príde smiešne.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Bastian Pozri príspevok
    Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe (napr. eurotravel)?
    Dá sa to iba v prípade, ak to nemá ošetrené ochrannou známkou? Nejde mi o zneužívanie mena... totižto až teraz som zistil, že taký názov už má aj iný. V slov. obch. reg. taká firma nie je...

    Alebo mi poraďte prosím kde by som mohol nájsť potrebné info.

    Ďakujem

    Myslím, že toto pomôže
    http://www.trademark-patent.sk/regis...ch-znamok.html

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Bastian Pozri príspevok
    Je možné založiť firmu s rovnakým názvom ako má niekto iný v Európe (napr. eurotravel)?
    Dá sa to iba v prípade, ak to nemá ošetrené ochrannou známkou? Nejde mi o zneužívanie mena... totižto až teraz som zistil, že taký názov už má aj iný. V slov. obch. reg. taká firma nie je...

    Alebo mi poraďte prosím kde by som mohol nájsť potrebné info.

    Ďakujem

    Pokiaľ s tým obchodným menom podnikáš na území SR, je to v poriadku. V príslušnom štáte, kde jeho TM požíva ochranu, by sa vedel úspešne brániť.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    dana9 Pozri príspevok
    Pokiaľ s tým obchodným menom podnikáš na území SR, je to v poriadku. V príslušnom štáte, kde jeho TM požíva ochranu, by sa vedel úspešne brániť.
    ďakujem pomohlo

    Aj keď by som bol zvedavý, ako by to bolo keby tá firma prišla podnikať na Slovensko... musel by som zmeniť meno názov firmy? Alebo by on musel prihlásiť firmu pod inýnm menom?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Bastian Pozri príspevok
    ďakujem pomohlo

    Aj keď by som bol zvedavý, ako by to bolo keby tá firma prišla podnikať na Slovensko... musel by som zmeniť meno názov firmy? Alebo by on musel prihlásiť firmu pod inýnm menom?
    Keby on prisiel na Slovensko a chcel by tu registrovat pobocku, tak mu uz taky nazov nezoberu. Horsie pre teba by bolo keby si ty chel zahajit nejake aktivity v krajinach, kde on ma registrovanu TM.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    misomiso Pozri príspevok
    Keby on prisiel na Slovensko a chcel by tu registrovat pobocku, tak mu uz taky nazov nezoberu. Horsie pre teba by bolo keby si ty chel zahajit nejake aktivity v krajinach, kde on ma registrovanu TM.
    Vďaka misomiso

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nuž, neviem ako je to možné, ale poznám firmu, ktorá si dala zaregistrovať TM konkurenčnej firmy. A to len preto, aby tú firmu naštvali a zmarili jej vlastnú reklamu na internete.
    Je to trochu , ale možno ako poučenie, čo sa môže stať to niekomu pomôže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.