katjal
07.06.08,17:18
Minulý týždeň som bola u môjho gynekológa, ktorý ma informoval, že očkovať sa môžu aj staršie ženy ako 26 rokov. Odobral mi vzorky z krčka maternice, ktoré sa budú testovať práve na prítomnosť papilomavírusu (PAP test). Ak nebude ich prítomnosť potvrdená zaočkuje ma, práve vakcínou od Silgardu (dal mi na výber, ja som si ju vybrala). O charakteristikách lieku som si prečítala na stránke lekarennawebe.sk

Z celého tohto môjho skúmania si myslím, že očkovanie je vhodnejšie pre mladých najmä preto, že ešte neprišli do kontaktu s HPV, čo je u detí okolo 9 rokov takmer 100% (ešte nemali sex). Nie je však vylúčené, že toto očkovanie môže byť účinné aj pre starších, ak ešte neboli infikovaní HPV.

Z už spomínanej stránky som sa dozvedela, že testovanie prebiehalo na vyše 26000 ľuďoch. Kontinuálne boli niektoré osoby zaočkované placebom (neúčinnou látkou) a obe skupiny boli porovnávané. Všetky účinky boli zaznamenané a porovnávali sa obe skupiny. Výsledky hovoria, že v obidvoch skupinách sa vyskytli nepriaznivé reakcie, z čoho vyplýva, že nemuseli byť spôsobené priamo týmto očkovaním.

Prečo sem vlastne píšem?
Potrebovala by som radu odborníkov, gynekológov, čo si oni myslia o očkovaní žien starších ako 26 rokov (ja mám 35 rokov), či vôbec majú s tým skúsenosti, prípadne aj žien v mojom veku, aby mi poradili. Veľmi by som chcela toto očkovanie, nakoľko obaja moji rodičia zomreli na rakovinu a moja maminka mala práve rakovinu krčka maternice.
Ďakujem
AnikoAd
07.06.08,15:46
Ja som počula aj čítala, že pre také , ako my(cca 35 rokov) je to už uplne zbytočné. Pozri si www.primar.sk , aj tam sa o tom vela píše.
Ninna
07.06.08,16:51
Minulý týždeň som bola u môjho gynekológa, ktorý ma informoval, že očkovať sa môžu aj staršie ženy ako 26 rokov. Odobral mi vzorky z krčka maternice, ktoré sa budú testovať práve na prítomnosť papilomavírusu (PAP test). Ak nebude ich prítomnosť potvrdená zaočkuje ma, práve vakcínou od Silgardu (dal mi na výber, ja som si ju vybrala). O charakteristikách lieku som si prečítala na stránke lekarennawebe.sk

Z celého tohto môjho skúmania si myslím, že očkovanie je vhodnejšie pre mladých najmä preto, že ešte neprišli do kontaktu s HPV, čo je u detí okolo 9 rokov takmer 100% (ešte nemali sex). Nie je však vylúčené, že toto očkovanie môže byť účinné aj pre starších, ak ešte neboli infikovaní HPV.

Z už spomínanej stránky som sa dozvedela, že testovanie prebiehalo na vyše 26000 ľuďoch. Kontinuálne boli niektoré osoby zaočkované placebom (neúčinnou látkou) a obe skupiny boli porovnávané. Všetky účinky boli zaznamenané a porovnávali sa obe skupiny. Výsledky hovoria, že v obidvoch skupinách sa vyskytli nepriaznivé reakcie, z čoho vyplýva, že nemuseli byť spôsobené priamo týmto očkovaním.

Prečo sem vlastne píšem?
Potrebovala by som radu odborníkov, gynekológov, čo si oni myslia o očkovaní žien starších ako 26 rokov (ja mám 35 rokov), či vôbec majú s tým skúsenosti, prípadne aj žien v mojom veku, aby mi poradili. Veľmi by som chcela toto očkovanie, nakoľko obaja moji rodičia zomreli na rakovinu a moja maminka mala práve rakovinu krčka maternice.
Ďakujem
pozri aj tu:
http://www.porada.sk/t67457-rakovina-krcku-maternice-ockovanie.html
http://www.porada.sk/t42797-silgard-ockovacia-latka-proti-papiloma-virusu.html
katjal
07.06.08,17:56
Ďakujem za odpovede, ale tieto diskusie a stránky som si pozrela. Rady sú staršieho dáta a viac menej sa tam hovorí o mladších ženách ako som ja. V letáku Silgard, ako aj na ich stránkach sa to vždy odporúča mladším ženám. Nikde sa nehovorí, že by to niekto testoval na starších ženách. Odkiaľ teda prišla tá myšlienka očkovať ženy do 40 rokov?
kukučka
07.06.08,18:24
...Z už spomínanej stránky som sa dozvedela, že testovanie prebiehalo na vyše 26000 ľuďoch.......

Kto robil tie testy? Nezávislá organizácia, alebo výrobca? :mee:
Petra Nová
07.06.08,19:02
Zo zadania témy vyplýva, že si mala možnosť získať odpovede na položené otázky od odborníkov. Podľa Tvojho vyjadrenia si bola u gynekológa, ktorý Ťa informoval , že môžu byť očkované aj ženy staršie ako 26 rokov, všetko si si o tom prečítala, vieš možno o tom viac , ako ktokoľvek z nás. Tak mi prosím Ťa povedz, kto už by Ti mohol dať kvalifikovanejšiu odpoveď ako lekár alebo viac lekárov, u ktorých si to môžeš overiť. Ak Ťa chce Tvoj gynekológ zaočkovať, rozhodnúť sa musíš sama.
Heni
07.06.08,19:08
ešte sa môžeš opýtať priamo doktorov tu:
www.antikoncepcia.com (http://www.antikoncepcia.com)
www.antikoncepcia.sk (http://www.antikoncepcia.sk)
katjal
07.06.08,19:34
Kto robil tie testy? Nezávislá organizácia, alebo výrobca? :mee:
áno, tie testy robili výrobcovia
katjal
07.06.08,19:52
Ďakujem Heni, napísala som
arizona
07.06.08,20:34
Dávnejšie som čítala debatu na túto tému...Pamätám si, že toto očkovanie má zmysel u mladých dievčat,nielen kvôli veku, ale kvôli tomu ,že nemajú ešte sexuálne skúsenosti,alebo minimálne.Podrobnosti si už nepamätám.

mimotemyAle biznis je biznis.Keby som mala aj sto rokov a zaplatila, myslíte,že by ma odmietli?
Petra Nová
08.06.08,10:21
...... si myslím, že očkovanie je vhodnejšie pre mladých najmä preto, že ešte neprišli do kontaktu s HPV, čo je u detí okolo 9 rokov takmer 100% (ešte nemali sex). Nie je však vylúčené, že toto očkovanie môže byť účinné aj pre starších, ak ešte neboli infikovaní HPV. ...



Dávnejšie som čítala debatu na túto tému...Pamätám si, že toto očkovanie má zmysel u mladých dievčat,nielen kvôli veku, ale kvôli tomu ,že nemajú ešte sexuálne skúsenosti,alebo minimálne.Podrobnosti si už nepamätám.
mimotemyAle biznis je biznis.Keby som mala aj sto rokov a zaplatila, myslíte,že by ma odmietli?
Ja som to tiež sledovala debatu a povedala som si , že fajn, aspoň pre niekoho. Asi po pol roku sa dozvedám, že vlastne je to vhodné pre všetky neinfikované ženy. A ktoré sú to ženy? A možno za krátky čas sa dozviem, že je to vhodné aj pre mužov. :D:D
cowboyka
09.06.08,10:03
Dávnejšie som čítala debatu na túto tému...Pamätám si, že toto očkovanie má zmysel u mladých dievčat,nielen kvôli veku, ale kvôli tomu ,že nemajú ešte sexuálne skúsenosti,alebo minimálne.Podrobnosti si už nepamätám.

mimotemyAle biznis je biznis.Keby som mala aj sto rokov a zaplatila, myslíte,že by ma odmietli?
podľa mňa správny lekár by ťa nemal zaočkovať, pretože po 26 to nemá účinok, práve preto sa očkujú len mladé ženy, dievčatá

ale ako hovoríš, biznis je biznis a ľudí, ktorí to budú zneužívať bude strašne veľa a bude ich len pribúdať.

Už odborníkov ubúda a tá mladá generácia nestojí vôbec zato - česť výnimkám, ale tých je strašne málo - o chvíľu tu nebudeme mať žiadnych, budeme utekať ku susedom do Čiech, Maďarska, Rakúska, Poľska
bendži
09.06.08,10:24
teraz sa opýtam čisto teoreticky, či tomu správne rozumiem.. z informácií tu v diskusii mi vychádza, že zníženie účinku očkovania nie je spôsobené samotným vekom, ale skôr tým, či už dievča/žena žije sexuálnym životom alebo nie.. čiže očkovanie môže mať zmysel aj u 26-ročnej ženy, ktorá ešte nemala sexuálneho partnera, ale nemusí mať zmysel u 18-ročného dievčaťa, ktorá už partnera mala..

tiež o tom uvažujem, najmä rodičia na mňa tak trochu tlačia, že sa mám chrániť, keď sa dá.. mám 26 rokov.. ešte som to nekonzultovala s lekárom, zatiaľ len zbieram informácie..
KEJKA
09.06.08,21:11
dcéra sa týmto zaoberala, mala z toho aj skúšku na škole. Nahovárala som ju na to. Odmietla však s tým, že je už pristará )má 23!!!) a že je to hlavne komerčná záležitosť.
Inak by však rozmýšľala, keby sa v rodine vyskytovala rakovina, čo sa chvalabohu nevyskytuje. Proste sa necíti byť v ohrozenej skupine žien, a tak sa rozhodla - očkovať sa nebude.
dara
11.02.10,18:30
dal sa niekto z Vás zaočkovať aj nad 35 rokov? neviem tiež nikde získať o tomto informácie, lekárka ma na to nahovára a tiež mám skúsenosť, že som dostala do ruky leták a bolo. Keď som sa pýtala na nežiadúce účinky povedala, že také ako pri ostatných očkovaniach a takiež som sa pýtala koľko žien si to dalo a povedala, že aj ženy čo majú 46 rokov, prosím niekoho kto sa dal zaočkovať v takomto veku a prípadne má viac skúeností, lebo naozaj keď pozerám tie diskusie, všetky informácie sú staršieho data
Stanislav 1975
11.02.10,18:37
dal sa niekto z Vás zaočkovať aj nad 35 rokov? neviem tiež nikde získať o tomto informácie, lekárka ma na to nahovára a tiež mám skúsenosť, že som dostala do ruky leták a bolo. Keď som sa pýtala na nežiadúce účinky povedala, že také ako pri ostatných očkovaniach a takiež som sa pýtala koľko žien si to dalo a povedala, že aj ženy čo majú 46 rokov, prosím niekoho kto sa dal zaočkovať v takomto veku a prípadne má viac skúeností, lebo naozaj keď pozerám tie diskusie, všetky informácie sú staršieho data

Dara, nechcem povedať,že si stará, ale na to očkovanie už si stará-u teba by to bolo absolútne zbytočné...,jedine,že by si tak bola ešte panna, čo ale nepredpokladám...
Xanti
11.02.10,20:15
Dara, nechcem povedať,že si stará, ale na to očkovanie už si stará-u teba by to bolo absolútne zbytočné...,jedine,že by si tak bola ešte panna, čo ale nepredpokladám...
Stanko
to nikdy nevieš. Lekári upúšťajú od očkovania len pannien a len do veku 26 rokov. Veselo núkajú toto očkovanie aj starším babám.
:---

Add Dara,
môj názor je taký, priveľmi nová vakcína, priveľmi neprebádaná. Ja som odmietla také očkovanie. Ale samozrejme zháňala som o tom čo najviac informácii i na nete. Lekári to presadzujú ale mne môj rozum vzhľadom na môj zdravotný stav velil povedať NIE očkovaniu.
Fanny.G
11.02.10,20:18
Aj môj lekár mi povedal,že u starších žien to moc nemá význam...najlepšie je fakt mladé dievčatá.
Ja som HPV vírus mala,bola som na konizácii,takže o tom niečo viem.
Ináč vírus HPV už v tele môžeš mať,ešte o tom ani nemusíš vedieť.
Môže sa prejaviť aj po desiatich rokoch od pohlavného styku pri ktorom sa žena nakazí
Stanislav 1975
11.02.10,21:28
Stanko
to nikdy nevieš. Lekári upúšťajú od očkovania len pannien a len do veku 26 rokov. Veselo núkajú toto očkovanie aj starším babám.
:---

Add Dara,
môj názor je taký, priveľmi nová vakcína, priveľmi neprebádaná. Ja som odmietla také očkovanie. Ale samozrejme zháňala som o tom čo najviac informácii i na nete. Lekári to presadzujú ale mne môj rozum vzhľadom na môj zdravotný stav velil povedať NIE očkovaniu.

Gabika, samozrejme že ponukajú to očkovanie aj starším bábám,ale prečo? Lebo provízky:cool::cool::cool:,ale ty si už dosť skúsená kabrňáčka na to,aby som ťa to učil,ne?:cool::cool:
Xanti
11.02.10,21:31
Gabika, samozrejme že ponukajú to očkovanie aj starším bábám,ale prečo? Lebo provízky:cool::cool::cool:,ale ty si už dosť skúsená kabrňáčka što eto? vysvetli :D na to,aby som ťa to učil,ne?:cool::cool:
No ale podla vyjadrení lekárov idú posúvať hranicu. Si vezmi očkujú baby do 26 rokov a panny byť nemusia. :D:D A tú hranicu posúvajú vyššie a vyššie.

Ináč vieš o tom, že aj chlapcov očkujú vo veku 12 rokov? Hm? Dáš svoje deti zaočkovať???
Stanislav 1975
11.02.10,21:36
No ale podla vyjadrení lekárov idú posúvať hranicu. Si vezmi očkujú baby do 26 rokov a panny byť nemusia. :D:D A tú hranicu posúvajú vyššie a vyššie.

Ináč vieš o tom, že aj chlapcov očkujú vo veku 12 rokov? Hm? Dáš svoje deti zaočkovať???

ja som chcel dať aj proti chrípke všetkých nás zaočkovať-ale naša lekárka to nedoporučila- sa vyjadrila,že ked má niekto mať chrípku,tak nech ju má a nech sa nasilu nepotláča...
Xanti
11.02.10,21:38
ja som chcel dať aj proti chrípke všetkých nás zaočkovať-ale naša lekárka to nedoporučila- sa vyjadrila,že ked má niekto mať chrípku,tak nech ju má a nech sa nasilu nepotláča...
No počkaj
teraz vlastne si povedal, ked má niekto mať rakovinu tak nech ju má.... lebo si očkovanie proti rakovine krčka maternice parafrazoval do očkovania proti chrípke...

Teda.
Stanislav 1975
11.02.10,21:40
No počkaj
teraz vlastne si povedal, ked má niekto mať rakovinu tak nech ju má.... lebo si očkovanie proti rakovine krčka maternice parafrazoval do očkovania proti chrípke...

Teda.

ale zasa si to vykladáš po svojom-ja som vravel o chrípke a nie o rakovine- zas si to nedavaj do súvislosti ako tebe pasuje...:cool::cool::cool:
Xanti
11.02.10,21:41
ale zasa si to vykladáš po svojom-ja som vravel o chrípke a nie o rakovine- zas si to nedavaj do súvislosti ako tebe pasuje...:cool::cool::cool:
Ale v tejto téme sa bavíme o rakovine. A položila som Ti otázku dáš zaočkovať deti ak budú mať 12 rokov?
Stanislav 1975
11.02.10,21:44
Ale v tejto téme sa bavíme o rakovine. A položila som Ti otázku dáš zaočkovať deti ak budú mať 12 rokov?

s najvačšou pravdepodobnosťou-hraničiacou z istotou áno
Xanti
11.02.10,21:46
s najvačšou pravdepodobnosťou-hraničiacou z istotou áno
Wau,
si dobrý rodič chceš deťom to najlepšie.
Otázka je, ... je to to najlepšie?

Osobne by som sa prikláňala skôr k nie ako ku áno. Ale je to môj názor. A utvrdzujú ma v ňom aj lekári čo h lava nehlava núkajú toto očkovanie ako keby šlo o lentilky :confused:
Stanislav 1975
11.02.10,21:49
Wau,
si dobrý rodič chceš deťom to najlepšie.
Otázka je, ... je to to najlepšie?

Osobne by som sa prikláňala skôr k nie ako ku áno. Ale je to môj názor. A utvrdzujú ma v ňom aj lekári čo h lava nehlava núkajú toto očkovanie ako keby šlo o lentilky :confused:

Gabi, nikdy ale nikdy nevieš keď ideš niečo robiť či to je správna volba-ako je to aj so svadbou, výpoveďou v práci, alebo čo ja viem s čím-či si dobre urobila zistíš až časom...
Xanti
11.02.10,21:52
Gabi, nikdy ale nikdy nevieš keď ideš niečo robiť či to je správna volba-ako je to aj so svadbou, výpoveďou v práci, alebo čo ja viem s čím-či si dobre urobila zistíš až časom...
Ale prečo riskovať?
:D
Stanislav 1975
11.02.10,21:54
Ale prečo riskovať?
:D

Celý život je risk...,riskuješ každý deň...
Stanislav 1975
11.02.10,22:32
Ja som to tiež sledovala debatu a povedala som si , že fajn, aspoň pre niekoho. Asi po pol roku sa dozvedám, že vlastne je to vhodné pre všetky neinfikované ženy. A ktoré sú to ženy? A možno za krátky čas sa dozviem, že je to vhodné aj pre mužov. :D:D

To je pravda-dnes je už tak pomýlený svet, že až- idem po ulici a vidím peknú ženu a nakoniec zistím,že to je chlap:eek::eek::eek:-to boh nevidel ,že chlapi už nosia napr.náušnice- je to pomýlené a zvrátené...a toho je viac v dnešnom svete...
dara
12.02.10,07:12
no vidim, ze zste sa tu riadne rozbehli, ale nsozaj skor poprosim k veci, a tych co sa dali ocvat aj starsi pripadne ci maju lekarov, ktori ich informovala o tom viac ako mna nie pre vidinu proviziu.
bonita
12.02.10,22:07
Ak si precitate co to o HPV viruse, tak je tam uvedene, ze ho ma takmer kazdy clovek, ale ze telo sa s nim vysporiada samo. A je ich tolko druhov a tato vakcina kryje tak malo, ze je zbytocna.

Mimochodom obsahuje taktiez squalen, ktory obsahuje aj vakcina proti H1N1 a inak sposobuje aj neplodnost.

Viac som si citala o tekjto vakcine a zvysuje riadne percentualne trombozu a mozno iba zhoda okolnosti , moja dcera ju dostala a to mala vakcinu iba jednu, kedze zo zdr. dovodov uz nemohla mat dalsiu. Dnes si vravim nastastie. A mozno ciastocne vzhladom aj k tejto vakcine / a tromboze/ sa dostala do skupiny chronicky chorych ktori maju narok na ockovanie proti H1N1. Samozrejme ho nevyuzila a ani nevyuzije.

Tieto rychlo kvasene vakciny, bez riadnych vysledkov su nebezpecnejsie nez choroby same. Bez nich ma telo sancu zabojovat, s nimi kratsiu cestu - niektori - do hrobu.
korela
11.06.10,09:39
Hľadala som na porade tému o očkovaní.
Keďže som ju našla na dvoch témach, prikladám linky na obe.

Video z prednášky síce trvá niečo viac ako hodinku, ale je to to najmenej, čo môžeme urobiť pre svoje zdravie. Tak ak si nájdete čas, odporúčam vám všetkým kto sa zaujíma v princípe o očkovanie aby si ho prezrel, rozoberá sa očkovanie, ktoré je zadané v tejto téme.

Tento záznam z prednášky som dostala minulý týždeň. Je informačne šokantný.
A dávam mu v mnohom za pravdu. Jednak som si ešte v mladučkom veku mne doteraz z neznámych dôvodov kúpila knihu od MUDr.Karela Nouzu, DrSc. Skrytá moc imunity, 1985, kde sa píše, že sa nevie čo spôsobia očkovacie látky v ďalších generáciách.
Meno prednášajúcej biochemičky je Anita Petek Dimmer. Na internete je o nej dostatok informácií.

http://www.blip.tv/file/2224472/
Habbs
14.06.10,09:36
Povinne očkovania a všetky druhy očkovaní,nieje nič iné ako biologická zbraň na ľuďi.Je to skrytá genocída na ľudstvo za účelom zisku a zredukovania populacie.
Korela s tým videom si ma predbehla

V tom videu hovoria o očkovani proti rakovine krčka maternice a o tom ako do toho očkovania vtiahnut aj mužov,aby bola celá populacia naočkovana.Výhovorkou,že zavedú očkovanie aj pre mužov bude ,že by sa mohli nakaziť pohlavným stykom od nezaočkovanej ženy tým by mohli dostať rakovinu penisu,čo je absolútny nezmysel.Takže už len logicky ak silou mocou budu chcieť zaočkovať všetkých ľudí,môžte si byť istý,že táto vakcína bude tá najhoršia vakcína,ktorá zrobí prevrat na zemi,lebo útočia na našu rozmnožovaciu sústavu.Pred dvoma tyzdnami zomrelo dievča v Rakusku a jedno v Nemecku na vakcinu proti rakovine krcka. A stale to propaguju. Nikto sa to neodvazi zastavit, lebo su v tom miliony dolarov. A v USA 1700 dievčat malo tažke vedlajšie reakcie, od krvnych zrazenin až po potraty (nespominajuc úmrtia).Samozrejme fatalne nasledky sa ukažu až rokmi.
Ak sa niekto zaujima o predpovede jasnovidcov ,tak určite natrafi na predpovede typu,že vacsina ľudstva vyhynie prave otravenim potravin a vakcinami.

Zabezpecte si denny prijem kyseliny listovej z potravin a budete mat celoživotne zaočkovanie nielen proti rakovine krčku maternice.
milagros208
01.10.10,09:57
Viem, že niekedy je ťažké rozhodnúť sa. Väčšina z nás nie je odborníkom v danej oblasti. A dostupné informácie sú niekedy také rozporuplné, že ozaj nevieme kto z nich má pravdu. To však ukáže len čas. Ak ste však rozhodnutí zaočkovať sa a odrádzala vás cena, tak teraz máte možnosť zaočkovať sa vakcínou Cervarix v akciovej cene 49,83 € za 1 vakcínu. Dozvedela som sa to len náhodou, takže ak to niekomu pomôže...
evaj63
02.10.10,19:00
Rozhodnút' sa o tomto očkovaní je dost' t'ažke, ale len dovtedy pokial' sa vás to priamo netýka. Ja som svoju dcéru zaočkovat' dala , ked' mala 12. Mala som vel'mi zlé výsledky u gynekologičky. prvé čo som urobila bolo, že som zašla k detskej lekárke spýtat' sa na očkovanie. Verte mi , nechcela som, aby zažila to, čo ja. Dlhé týždne čakat' ako dopadnú d'alšie výsledky. A potom znova. To čakanie je na tom to najhoršie. Preto verím, že som urobila dobre, a uchránila ju od toho.
mamka Danka
04.10.10,08:30
Ja som počula, že pri očkovaní je 20 % je pravda a 80% lobing farmaceutických spoločností.
Tých papilovírusov je asi 16 druhov a očkuje sa len jeden. Ten jeden u niekoho môže vyvolať rakovinu a u iného nie. A ak sa dáte zaočkovať ešte stále na vás číha riziko z tých ostatných pätnástich. Je to ako pri chrípke. Zaočkujú Vás proti jednému kmeňu a vy ochoriete na iný. Treba počkať kým bude vakcína na všetky druhy.
Dnes každá druhá žena má nejaký druh papilovírusu a ani o tom nevie a nemá rakovinu.
janamirka2
04.10.10,14:48
Ahojte, ja som dala tiež zaočkovať dcéru sú tomu cca 4 roky a chválabohu nemá žiadné problémy a čaká už druhé babätko. takže si myslím, že popritom sa veľa navymýšľa.
mamka Danka
06.10.10,08:57
Ahojte, ja som dala tiež zaočkovať dcéru sú tomu cca 4 roky a chválabohu nemá žiadné problémy a čaká už druhé babätko. takže si myslím, že popritom sa veľa navymýšľa.

Ako čoho sa navymýšľa? Mimochodom čo má spoločné tehotenstvo s očkovaním.
Vlastas
28.10.10,06:09
Pred týždňom som bola u lekárky s mojou 12 ročnou dcérou. Tiež mi ponúka očkovanie, celú 1/2 hodinu mi vysvetlovala o význame očkovania, ale spomenula aj riziká, zistila mi aj že v ZP kde sme poistení hradia 50%, bolo toho veľa čo do mňa nahúdla a ja sa mám teraz rozhodnúť a NEVIEM ako. V rodine sme zatiaľ nemali tento druh rakoviny. Hľadám informácie na nete a všade sú pre aj proti. Je to ťažké, lebo človek chce pomôcť ale nechce ublížiť a ani táto téma ma neposunula ďalej.:confused:
Rika
28.10.10,09:21
Pred týždňom som bola u lekárky s mojou 12 ročnou dcérou. Tiež mi ponúka očkovanie, celú 1/2 hodinu mi vysvetlovala o význame očkovania, ale spomenula aj riziká, zistila mi aj že v ZP kde sme poistení hradia 50%, bolo toho veľa čo do mňa nahúdla a ja sa mám teraz rozhodnúť a NEVIEM ako. V rodine sme zatiaľ nemali tento druh rakoviny. Hľadám informácie na nete a všade sú pre aj proti. Je to ťažké, lebo človek chce pomôcť ale nechce ublížiť a ani táto téma ma neposunula ďalej.:confused:
Úplne súhlasí, aj mne ponúka lekárka toto očkovanie pre moje dcéry. Tiež sa neviem rozhodnúť. Tento druh rakoviny sme v rodine tiež nemali, ale rakovinu v rodine áno.
msa
28.10.10,09:50
ja som v podobnej situácii, mám 11,5ročnú dcéru, a zisťujem kde sa čo dá, som na 80% rozhodnutá, že ju dám zaočkovať, už len zvažujem , ktorou vakcínou, keďže Cervarix je teraz ešte mesiac v akcii. Písala som aj na stránku antikoncepcia.com, kde sú výborní gynekologovia a tu je od nich odpoveď, ak by niekomu pomohla v rozhodovaní:

určite som za, v jej veku radšej Silgard.-hlavne kvoli ochrane aj proti kondylomom/HPV 6 a 11/..viete ked vidím tie mladé ženy kt nemaju ani 30r. a ostáva im par mesiacov života mizernej kvality a doma maju 2 male deti tak položka 300€ je fakt smiešna.
arizona
20.03.15,13:39