mlaco
09.06.08,07:36
Zdravim!

O par mesiacov chcem stavat. Dostal som na porade odporcenie dokladne sa zatial pripravit. Urcite je do dobry napad. Na co nemam zabudnut?

Sposob vystavby bude pravdepodobne kombinaciou (firma na zaklady pivnicu a 1. strop, dodavatelia na ostatne celky, robotnici na mensie veci, svojpomocne co si trufnem). Ide o celopodpivniceny podkrovny RD, 96m zast. plocha.

Okruh priprav sa da rozdelit:
a) priprava staveniska
(oplotenie + vchod, elektrina, voda, WC, stav. buda)
b) hladanie firmy
c) zhananie materialov
d) ine (studium, kupa nastrojov)


Ti z vas co uz staviate alebo ste uspesne dostavali, co vhodneho by ste mi teraz odporucili pre plynuly a hladky priebeh buducej stavby? Co mozem riesit uz takto v predstihu?

Dakujem!
vieroslava
09.06.08,05:51
Prečítaj si blogy tu na porade, od nášho člena smitha:
"Ako som sa stal vlastníkom rodinného domu".

Určite tam nájdeš veľa cenných rád.

Doplnenie: A ešte jeden link:
http://www.porada.sk/t77335-chyby-ktorych-by-som-sa-uz-pri-stavani-vyvaroval.html
Miru
09.06.08,19:34
O 30 percent viac peňazí ako ti bolo sľúbené ,že sa do toho rozpočtu zmestíš
AndrejG
09.06.08,20:31
O 30 percent viac peňazí ako ti bolo sľúbené ,že sa do toho rozpočtu zmestíš

Ja by som povedal, ze o 50% a s tym sa clovek aj tak zmesti do mensieho standardu, o akom "snival" pred stavbou. :)
trillianka
10.06.08,03:26
Ak ta este len caka aj vystavba sieti, dobre si rozmysli, kde budes mat vstupy do domu a do garaze (prip. parkovanie auta)....
Nam sa stalo, ze bez nasho vedomia nam spravili pripojku plynu a mame ho rovno pred garazov :( musime ho teraz prekladat....
Zypsik
11.06.08,05:12
Vlastna pripojka ako pripojka (musel na nu byt projekt, ak ho nedodrzali, tak maju smolu a prekladaju za ich $),
Nam ale pred buducou garazou jedneho pekneho dna po prichode z prace stal ten oranzovo/cierny plynarensky stlpik... A teraz poradte, co s tym.
Kandrea
11.06.08,10:45
[quote=vieroslava;748219]Prečítaj si blogy tu na porade, od nášho člena smitha:
"Ako som sa stal vlastníkom rodinného domu".

Ako sa k tomu dostanem?
Zoltán Kovács
11.06.08,10:48
[quote=vieroslava;748219]Prečítaj si blogy tu na porade, od nášho člena smitha:
"Ako som sa stal vlastníkom rodinného domu".

Ako sa k tomu dostanem?


Na hlavnej stránke porady máš v dolnej časti blog. Klikneš na názov blogu a už čítaš. Zatial je 6. dielov ale bude sa pokračovať. :D
Kandrea
12.06.08,09:20
Ďakujem smith, prečítala som to všetko naraz :), je to super, dobrý nápad dať to takto všetko dokopy.
Zypsik
13.08.08,10:13
Nam ale pred buducou garazou jedneho pekneho dna po prichode z prace stal ten oranzovo/cierny plynarensky stlpik... A teraz poradte, co s tym.

Znovu vytahujem svoju otazku, mozno niekto poradi... Vdaka
220870
13.08.08,19:01
Hlavne si nachystajte nervy a kopu času.od začiatku až do samého konca si všetko čo sa na stavbe udeje foťte alebo natáčajte kamerou. o všetko od rozpočtu cez použitý materiál až po jednotlivé remeslá sa nonstp zaujímajte a všetko čomu nerozumite sa pýtajte , do všetkého rýpte a nenehcajte sa odbyť tým že to tak má byť.
Prajem veľa šťastia a dobré nervy.