palo1210
09.06.08,12:41
Zdravim vsetkych,

od 1.6 som zivnostnik, minuly tyzden 6.6 v piatok som si bol pre zivnostensky list, mam teda uz ICO. Zivnostensky urad ma registruje na danovom urade. Chcel by som sa spytat kedy mozem ocakavat asi pridelenie DIC, aby som mohol uz vydat fakturu?

Dalej sa chcem spytat kam treba vsade este behnut ohladom registracie ako zivnostnik, na zivnostenskom mi povedali zdravotna poistovna a socialna.

Chcem sa blizsie spytat na tu socialnu, viem ze do prveho danoveho priznania nemusim do socialnej platit nic, ale asi je potrebne sa tam zaregistrovat?

Dakujem vsetkym za cenne informacie
Zoltán Kovács
09.06.08,10:43
Do zdravotky áno. Do SP nie je povinnosť isť sa registrovať, jedine ak by si chcel dobrovoľne platiť. Do SP sa budeš registrovať až po podaní DP, podľa výšky obratu, či vzniká povinnosť alebo nie.
Melnick
09.06.08,10:58
Choď na DÚ - vypíš "Registráciu....." a DIČ u nás je na počkanie .:)
palo1210
09.06.08,12:10
Choď na DÚ - vypíš "Registráciu....." a DIČ u nás je na počkanie .:)

ako som pisal vyssie na danovy ma registruje zivnostensky, tak by ma zaujimalo ako rychlo to dokazu vybavit urcite niekto ma s tym skusenost.
Jozef I
09.06.08,12:36
Odporúčam zavolať na DU a spýtať sa či už si registrovaný. Ak áno či sa môžeš zastaviť pre kartičku s DIČ.
Melnick
09.06.08,13:18
ako som pisal vyssie na danovy ma registruje zivnostensky, tak by ma zaujimalo ako rychlo to dokazu vybavit urcite niekto ma s tym skusenost.
ŽÚ - plní oznamovaciu povinnosť, ale DÚ navšťíviť musíš.
palo1210
09.06.08,16:49
ŽÚ - plní oznamovaciu povinnosť, ale DÚ navšťíviť musíš.

urcite je to tak?, ja co som mal informacie tak, pokial zivnostnika na DU registruje zivnostensky urad tak tento za neho vybavi vsetko, zivnostnikovi potom uz len pride postou pridelene DIC
Iwett
09.06.08,17:24
urcite je to tak?, ja co som mal informacie tak, pokial zivnostnika na DU registruje zivnostensky urad tak tento za neho vybavi vsetko, zivnostnikovi potom uz len pride postou pridelene DIC
nie, nie, musíš sa pekne osobne zaregistrovať na DÚ.Určite je to tak ako ti napísal Melnick
palo1210
09.06.08,17:53
nie, nie, musíš sa pekne osobne zaregistrovať na DÚ.Určite je to tak ako ti napísal Melnick

tu je pisany presny opak: etrend.sk/podnikanie/firemne-pravo/etrend-radi-registrovanie-zivnosti-po-novom/119114.html
mam v tom uplny chaos
xBORISx
09.06.08,21:26
Nie netreba sa registrovat osobne! Vsetko vybavuje po novom ZU, aj zdravotnu aj DIC a aj register trestov...len si o tom treba poziadat, a ak si to dal urobit ZU tak cakaj ze to bude hotove od 1-2 tyzdnov...
ZuzanaP
10.06.08,05:33
Len do zdravotnej poisťovne treba zájsť a určiť si výšku preddavku na zdravotné poistenie. To živnostenský úrad nerobí, len vás prihlási ako SZČO. Je to písané aj na stránkach zdravotných poisťovní....
Iwett
10.06.08,07:46
to sú mi novinky!!! je dobré, že človek sa stále dozvedá niečo nové....aj ked niekedy sa to už javí ako neúnosné..:o
ZuzanaP
10.06.08,07:58
Melnick
10.06.08,11:06
to sú mi novinky!!! je dobré, že človek sa stále dozvedá niečo nové....aj ked niekedy sa to už javí ako neúnosné..:o

Pre Iwett :
Co je psáno , není dáno. Skúsenosť spred 2 týždňov.:---
cubeone
12.06.08,12:52
no som z toho "conffused" ... tak pride mi to dic postou alebo sa fakt mam vybrat na tour de danovy... ??

ak musim osobne, je pravdepodobne potrebne urobit tak v mieste trvaleho bydliska, resp. v mieste sidla zivnosti?

dakujem :D
Melnick
12.06.08,18:54
Počkaj ešte deň,dva,ba aj týždeň a potom urob Tour de Daňový.:):):) A daj vedieť výsledok.
nomis
19.10.08,03:54
no som z toho "conffused" ... tak pride mi to dic postou alebo sa fakt mam vybrat na tour de danovy... ??

ak musim osobne, je pravdepodobne potrebne urobit tak v mieste trvaleho bydliska, resp. v mieste sidla zivnosti?

dakujem :D
ako to dopadlo? ak mas cas.... mam podobny problem zo zdravotnej mi prislo tlacivo na vyplnenie,co vybavil zivnostensky ale co to dico mam asi ist na ten danovy,,,nebol taky promptny ako zravotna....??? mam cakat??? dakujem
Suzanne.shop
30.04.12,11:53
na ZU mi jasne a presne povedali ze oni za mna vybavia vsetko na DU a DIC mi pride domov, ale ja cakam na DIC uz 2 tyzdene. :-(
Economic
01.05.12,07:06
Zákonnú lehotu majú 30 dní. Buď trpezlivá. Verím, že im to už aj funguje, aby si ohlásenie z JKM vedeli aj prečítať.
ewita888
01.05.12,13:17
Zákonnú lehotu majú 30 dní. Buď trpezlivá. Verím, že im to už aj funguje, aby si ohlásenie z JKM vedeli aj prečítať.
Asi im to nefunguje.. ja čakám už 34 dní a zatiaľ mi neprišlo..
Suzanne.shop
03.05.12,13:37
Fuu dakujem, ale uz som naozaj netrpezliva, lebo bez DIC sa nemozem pohnut dalej :-(
Suzanne.shop
03.05.12,13:38
No tak ja by som uz isla na DU sa informovat co sa deje :-(
Katy a R
03.05.12,13:48
majú to tam asi terazky "perné" .. treba sa tam zastaviť ;)
http://www.porada.sk/t193168-vsetko-pre-zaciatocnika.html
Suzanne.shop
18.05.12,16:41
Tak to maju a riadne, po 34 dnoch som to uz nevydrzala a isla som priamo na danovy a co som sa dozvedela? :-( moja ziadost tam jednoducho nie je. no tak fajnotka, musela som vyplnit novu, na papierik mi napisali DIC lebo uz ho naozaj potrebujem, ale cakam dalej :-( kazdy chce karticku s DIC. Mohla som si dat jedine nahrat fisklal do pokladne.