Zavrieť

Porady

Za kolko dni dostanem DIC, registracia po uradoch

Zdravim vsetkych,

od 1.6 som zivnostnik, minuly tyzden 6.6 v piatok som si bol pre zivnostensky list, mam teda uz ICO. Zivnostensky urad ma registruje na danovom urade. Chcel by som sa spytat kedy mozem ocakavat asi pridelenie DIC, aby som mohol uz vydat fakturu?

Dalej sa chcem spytat kam treba vsade este behnut ohladom registracie ako zivnostnik, na zivnostenskom mi povedali zdravotna poistovna a socialna.

Chcem sa blizsie spytat na tu socialnu, viem ze do prveho danoveho priznania nemusim do socialnej platit nic, ale asi je potrebne sa tam zaregistrovat?

Dakujem vsetkym za cenne informacie
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Do zdravotky áno. Do SP nie je povinnosť isť sa registrovať, jedine ak by si chcel dobrovoľne platiť. Do SP sa budeš registrovať až po podaní DP, podľa výšky obratu, či vzniká povinnosť alebo nie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Choď na DÚ - vypíš "Registráciu....." a DIČ u nás je na počkanie .
0 0
palo1210 palo1210

palo1210 je offline (nepripojený) palo1210

Melnick Pozri príspevok
Choď na DÚ - vypíš "Registráciu....." a DIČ u nás je na počkanie .
ako som pisal vyssie na danovy ma registruje zivnostensky, tak by ma zaujimalo ako rychlo to dokazu vybavit urcite niekto ma s tym skusenost.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Odporúčam zavolať na DU a spýtať sa či už si registrovaný. Ak áno či sa môžeš zastaviť pre kartičku s DIČ.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
palo1210 Pozri príspevok
ako som pisal vyssie na danovy ma registruje zivnostensky, tak by ma zaujimalo ako rychlo to dokazu vybavit urcite niekto ma s tym skusenost.
ŽÚ - plní oznamovaciu povinnosť, ale DÚ navšťíviť musíš.
0 0
palo1210 palo1210

palo1210 je offline (nepripojený) palo1210

Melnick Pozri príspevok
ŽÚ - plní oznamovaciu povinnosť, ale DÚ navšťíviť musíš.
urcite je to tak?, ja co som mal informacie tak, pokial zivnostnika na DU registruje zivnostensky urad tak tento za neho vybavi vsetko, zivnostnikovi potom uz len pride postou pridelene DIC
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

palo1210 Pozri príspevok
urcite je to tak?, ja co som mal informacie tak, pokial zivnostnika na DU registruje zivnostensky urad tak tento za neho vybavi vsetko, zivnostnikovi potom uz len pride postou pridelene DIC
nie, nie, musíš sa pekne osobne zaregistrovať na DÚ.Určite je to tak ako ti napísal Melnick
0 0
palo1210 palo1210

palo1210 je offline (nepripojený) palo1210

Iwett Pozri príspevok
nie, nie, musíš sa pekne osobne zaregistrovať na DÚ.Určite je to tak ako ti napísal Melnick
tu je pisany presny opak: etrend.sk/podnikanie/firemne-pravo/etrend-radi-registrovanie-zivnosti-po-novom/119114.html
mam v tom uplny chaos
0 0
xBORISx xBORISx

xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

Nie netreba sa registrovat osobne! Vsetko vybavuje po novom ZU, aj zdravotnu aj DIC a aj register trestov...len si o tom treba poziadat, a ak si to dal urobit ZU tak cakaj ze to bude hotove od 1-2 tyzdnov...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Len do zdravotnej poisťovne treba zájsť a určiť si výšku preddavku na zdravotné poistenie. To živnostenský úrad nerobí, len vás prihlási ako SZČO. Je to písané aj na stránkach zdravotných poisťovní....
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

to sú mi novinky!!! je dobré, že človek sa stále dozvedá niečo nové....aj ked niekedy sa to už javí ako neúnosné..
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=528
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Iwett Pozri príspevok
to sú mi novinky!!! je dobré, že človek sa stále dozvedá niečo nové....aj ked niekedy sa to už javí ako neúnosné..
Pre Iwett :
Co je psáno , není dáno. Skúsenosť spred 2 týždňov.
0 0
cubeone cubeone

cubeone je offline (nepripojený) cubeone

no som z toho "conffused" ... tak pride mi to dic postou alebo sa fakt mam vybrat na tour de danovy... ??

ak musim osobne, je pravdepodobne potrebne urobit tak v mieste trvaleho bydliska, resp. v mieste sidla zivnosti?

dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Počkaj ešte deň,dva,ba aj týždeň a potom urob Tour de Daňový. A daj vedieť výsledok.
0 0
nomis nomis

nomis je offline (nepripojený) nomis

cubeone Pozri príspevok
no som z toho "conffused" ... tak pride mi to dic postou alebo sa fakt mam vybrat na tour de danovy... ??

ak musim osobne, je pravdepodobne potrebne urobit tak v mieste trvaleho bydliska, resp. v mieste sidla zivnosti?

dakujem
ako to dopadlo? ak mas cas.... mam podobny problem zo zdravotnej mi prislo tlacivo na vyplnenie,co vybavil zivnostensky ale co to dico mam asi ist na ten danovy,,,nebol taky promptny ako zravotna....??? mam cakat??? dakujem
0 0
Suzanne.shop Suzanne.shop

Suzanne.shop je offline (nepripojený) Suzanne.shop

na ZU mi jasne a presne povedali ze oni za mna vybavia vsetko na DU a DIC mi pride domov, ale ja cakam na DIC uz 2 tyzdene. :-(
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zákonnú lehotu majú 30 dní. Buď trpezlivá. Verím, že im to už aj funguje, aby si ohlásenie z JKM vedeli aj prečítať.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Economic Pozri príspevok
Zákonnú lehotu majú 30 dní. Buď trpezlivá. Verím, že im to už aj funguje, aby si ohlásenie z JKM vedeli aj prečítať.
Asi im to nefunguje.. ja čakám už 34 dní a zatiaľ mi neprišlo..
0 0
Suzanne.shop Suzanne.shop

Suzanne.shop je offline (nepripojený) Suzanne.shop

Fuu dakujem, ale uz som naozaj netrpezliva, lebo bez DIC sa nemozem pohnut dalej :-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať