ivulka1111
11.06.08,17:03
Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu, potrebujem napísať zmenu spoločenskej zmluvy pri s.r.o. neviete mi poradiť ako to má vyserať, nemáte niekto vzor, dakujem velmi velmi pekne velmi by ste mi s tým pomohli
zalobaba
12.06.08,07:00
Asi by bolo lepšie, keby si presnejšie popísala, čoho sa zmene Spoločenskej týka, či sú to zmeny, ktoré zapisuje aj OR, a ak áno, či tento zápis už prebehol a pod. Pri takejto veľmi všeobecne položenej otázke sa ťažko radí...
katka1905
09.07.08,13:29
Napíš o akú zmenu ide.
Fany
10.02.09,11:48
Tak upresním ja, lebo sa ma to tiež týka.

Ak meníme počet konateľov a výšku vkladov spoločníkov, čím sa zvyšuje ZI a vyrovnávajú sa podiely spoločníkov (bolo 110 a 90, teraz bude 120 a 120 tis. - teda už potom prepočítané na €).

Chcem sa spýtať, či SZ má obsahovať pôvodné údaje a doplnenie by malo byť ... dňom... sa mení..., alebo sa spoločenská zmluva spíše už s novými údajmi a dátumom aktuálnym dnešným. A ešte či SZ podpisujú aj konatelia, alebo len spoločníci.

Ďakujem.
grammatika
27.02.09,11:16
Ahojte, mozem zmenit spolocensku zmluvu popri zmenach kvoli prechodu na euro, tym sposobom, ze zmenim aj jej formu? Prehodim jednotlive clanky, zuzim prava a povinnosti spolocnikov, ale samozrejme ponecham clanky, ktore podla zakona od 01.01.2009 SZ musi obsahovat. Nie je to spoplatnene, vsak?
Dakujem za odpoved
zalobaba
27.02.09,11:58
Ahojte, mozem zmenit spolocensku zmluvu popri zmenach kvoli prechodu na euro, tym sposobom, ze zmenim aj jej formu? Prehodim jednotlive clanky, zuzim prava a povinnosti spolocnikov, ale samozrejme ponecham clanky, ktore podla zakona od 01.01.2009 SZ musi obsahovat. Nie je to spoplatnene, vsak?
Dakujem za odpoved

Spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina sa v súvislosti s premenou na € môže meniť len v rozsahu nevyhnutnom a súvisiacom s touto premenou.
grammatika
27.02.09,12:06
Dakujem
Fany
03.03.09,12:35
prosím, nemáte niekto vzor, ako by malo vyzerať vyhlásenie štat.orgánu o zmene rozsahu splat.vkladu spoločníkov a splat.ZI ?
Príp. aj o prevzatí záväzku na nový vklad.
Ďakujem.
martinius
06.04.09,07:31
Spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina sa v súvislosti s premenou na € môže meniť len v rozsahu nevyhnutnom a súvisiacom s touto premenou.

Takže tam treba nechať úvodné slová o založení spoločnosti? Dať nový dátum, predsa nejdem znova zakladať spoločnosť. Napr.my máme na začiatku: zakladatelia xy a zy uzatvárajú dňa X.X.2006 túto spoločenskú zmluvu o založení spoločnosti...atď.
To všetko mám nechať tak? So starým dátumom? To nemá logiku...vôbec netuším, ako to mám opraviť. To mám prepísať len hodnoty v Sk na tie, čo sa zapíšu v eurách a dátumy nechať staré...
Nemá niekto vzor? Dík
Deniska 531
29.04.09,07:27
Dobrý deň, inak aj ja mám tento istý problém, tiež mám len SZ o založení obchodnej spoločnosti, a potrebujem urobiť novú so zmenou na €. Pomôže nám niekto? ďakujem.:)
Deniska 531
29.04.09,12:58
dobrý deň martinius, podarilo sa vám získať nejakú predlohu SZ?
mi_ke
29.04.09,13:26
v povodnej spolocenskej zmluve len vykonate premenu sum z SK na eura v zakl. imani, pripadne vykonate ine zmeny, ktore sa zapisuju v OR a uplne znenie spolocenskej zmluvy podpisete statutarom.
Deniska 531
29.04.09,13:43
ďakujem, už som tu toho toľko preštudovala, napísalo sa tu toho požehnane. Našla som všetko, čo som potrebovala.
Johnyb11
30.04.09,04:01
Tak by si to sem mohla vlozit nech vieme aj ostatny ako to ma presne byt a ako sa to to podarilo urobit. ;)
Deniska 531
30.04.09,11:39
Zhrniem to takto, ako som to pochopila: celú spoločenskú zmluvu prepíšem tak ako je, len prepíšem sumy z SK na €, taktiež aj predpokladané náklady na zriadenie. Len neviem, či podpisy musia byť overené alebo nie, lebo raz som sa dočítala že áno, raz nie. K návrhu na zápis zmeny priložím: 1. rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov do imania.... 2x overené, 2. zápisnica z VZ 2x nemusí byť overené, úplné znenie SZ 2 x vraj nemusí byť overené. Tlačivo-návrh na zápis zmeny - overený podpis. To vlastne potebujem ja, sme dvaja spoločníci po 50%, a zvolili sme zaokrúhlenie na celé euro nahor.
Johnyb11
06.05.09,04:05
Tak ti drzim palce. Ked sa ti to podarilo, daj nam vediet.